כמה שטוב להיות אשת הנשיא.

נחמה שוורץ    "רואים משם – מה שלא רואים מכאן" אינטרנט הוא עולם ומלואו ואפשר לטבוע בכמות האינפורמציה המופיעה שם. זה כולל גם אתרים בשפה הרוסית – יהודיים וגם לא יהודיים. אחד מהאתרים שאפשר למצוא בו נקודת מבט מעניינת – הוא אתר "העולם היהודי"  «Еврейский мир»– וכאן תרגום מקוצר של מאמר העיתונאית נחמה שוורץ  שפורסם  בערך לפני כ-3 חודשים, אבל ימשיך להיות אקטואלי עוד הרבה זמן:

נשות הנשיאים מעדיפות בדרך כלל לא להתבלט. אבל הנשיא הזה הוא מיוחד ואשתו היא גם מיוחדת. יותר משבעה חודשים Michelle Obama  נהנתה משבחי התקשורת על הבגדים היקרים שלה, שנכתבו בצורה שלא הייתה מביישת את מלקקי העכוז של סטלין. אחר כך נהנתה מתשבוחות על השרירים שלה. אחר כך היא הודיעה, שכמו Eleanor Roosevelt היא תשתול גן ירק על-יד הבית הלבן עם הבדל "קטן": אליאנור רוזוולט קראה להקמת גידול ירקות בחצרות כדי להקל על חוסר המזון בתקופת מלחמת העולם השנייה, ומישל ניצלה את תלמידי בתי הספר תמורת פרסום. אחרי אירוע גן הירק שעבר בתרועות ניצחון במסכי הטלביזיה ובכל אמצעי תקשורת אחרים, מישל עשתה סיבוב במשרדי הממשל השונים והחליטה להיכנס לפוליטיקה שקסמה לה עוד מתקופת תחילת דרכה הסוערת. היא החליפה את מנהלת לשכתה ודרשה מבעלה הנשיא משרד ב – WestWing – חלקה המערבי של הבית הלבן, על-יד הנשיא.

big_396008_usa_power_obschestvo_prezidentyi_women.png  היא אמרה לידידים ולעובדים שהיא רוצה לשלוט, להוביל שינויים, לקבוע מדיניות – בקיצור, להיות המחליטה. בינתיים היא התחילה את תכנית הקיץ של – UnitedWeServe(שירות לאומי) ומכיוון שלא הספיקו לה המסיבות בערבים עם אורחים הבולעים סטייקים ב- 150/200 דולר לקילו – היא דרשה מהצוות שלה גם להיטמע עם צוות הנשיא "בלי שום תפר הנראה לעין". הם יעבדו שבוע שלם – והיא יומיים וחצי בשבוע. חוץ מתפקיד של שלמות, שיא היופי, בעלת טעם מושלם ושרירים מיוחדים היא רוצה לפתור בעיות לאומיות. ועוד:"מקווה, שאני יכולה למנוע מחלות, ללמד איך להיות בריא ואיך לבצע תרגילי התעמלות"

כמה משרתים מחכים לפקודתה?

 ל- Michelle Obama אין שום תפקידים רשמיים, אבל זה לא הפריע לה לגייס צוות ענק שמגשים כל קפריזה שלה –  וזה בתקופת משבר כלכלי. כותב העיתונאי P. L. Williams : "תזכרו את Mary Lincoln , שביקרו אותה על קניית סט אוכל בתקופת מלחמת אזרחים, או את Mamie  Eisenhower ששילמה מכיסה למזכירתה." עשרות מיליונים אמריקאים בקושי מצליחים להתקיים ולגברת הראשונה יש 22 משרתים, שמקבלים משכורות וביטוח לאומי כמו עובדי משרדי בטחון לאומי או הגנה. הכל משולם ע"י משלמי המסים האמריקאיים (כאן רשימה חלקית):

–    Susan Sher – מנהלת לשכת הגברת הראשונה –  172000 $

–   Frye, Jocelyn C. – ראש משרד לקביעת הקו הפוליטי ופרויקטים –  $ 140000   

–  Rogers, Desiree G. – עוזר מיוחד של Michelle ומזכיר מיוחד של הבית הלבן –  $ 113000  

–  Johnston, Camille Y. –  עוזר מיוחד לנשיא ומנהל קשרים לגברת הראשונה –  $ 102000     

–  Winter, MelissaE.–  עוזר מיוחד לנשיא וסגן ראש לשכתה של הגב' הראשונה – $ 100000      

–  Medina, DavidS.  –  סגן ראש לשכתה של הגברת הראשונה –  $ 90000    

–  Lelyveld, Catherine M. –  מנהלת ומזכירת העיתונות של הגב' הראשונה – $ 84000      

–  Starkey, FrancesM. –  ראש לוח הזמנים תנועתה של הגב' הראש'   –  $  75000       

–   Sanders, Trooper –   סגן מנהל לפיתוח כיוונים ופרויקטים לגב' הראש' –  $ 70000         

–  Burnough, ErinnJ.– סגן מנהל וסגן מזכיר לעניינים סוציאליים   –   $  5000 

ס"כ  22 פקידים  ו- $1,591,700 מכספימשלמי המסים לתפארת אישה שלפי טענותיה אף פעם לא הייתה גאה בארה"ב.

אי אפשר לאסור חיים יפים!

Michelle אוהבת עושר. הנעליים שלה עולות  900-1000 דולר – ואמצעי התקשורת יוצאים מגדרם, אבל כאשר John McCain, נכה שעבר גם שבי במלחמת ווייטנם, קנה נעליים ב-520$ –  ביקרו אותו קשות. באנגליה וצרפת התפעלו מחוסר טעם בלבוש של מישל, ברוסיה גם לא היללו את הבגד שלה אבל בפגישה עם אשתו של מדבדב  (Медведев – נשיא רוסיה) היא נשאה תיק מעור התנין שעלה $ 10000 מחברת  VBN. הבית הלבן טען  שמחירו רק $ 875 , אבל ב- VBH  טענו שמחיר הראשון הוא הנכון. ואפשר להאמין להם!

זו אותה ה-"אמריקה הנבזית", כמו שהיא אמרה במערכת בחירות 2008, שנתנה לה אפשרות להתקבל למוסדות השכלה יוקרתיים עם ציונים בינוניים למדי, בתוכנית מיוחדת לקידום שחורים וצבעוניים, ואחר-כך גם בעזרת אותה התוכנית לקבל עבודה במוסדות יוקרה.  מאוחר יותר, אחרי שבעלה נהפך מחבר בארגון  ACORN (שעסק בזיופי בחירות וסחיטת הלוואות למעוטים, שלא יוכלו להחזיר אותם אחר כך) לסנטור מדינת  Illinois, ובתור הבעת תודה לאובמה קיבלו אותה ל-UniversityofChicagoHospital (UCH) לתפקיד התפור בשבילה במיוחד – מנהלת קשרי קהילה. ב-1.2005 Obama נעשה חבר הסנט וב-03.05 תפקידה של מישל נהפך לסגנית הנשיא בקשרים עם הקהילה – ומשכורתה עלתה מ- 120,000 ל- 316,000 דולר. מ-05.2007 מישל השתתפה במערכת בחירות של אובמה, אבל היא עדיין הייתה רשומה בעבודה ומ-01.2009 היא סוף סוף עזבה את העבודה אחרי שקיבלה (משום מה) 62,000 דולר עבור זמן היעדרותה. מיותר לציין שמיד אחרי עזיבתה התפקיד ה"חשוב" בוטל.

אחרי כניסת הנשיא החדש לבית לבן אמצעי התקשורת פרסמו בתור אירועים חשובים של היום: Obama הבטיח לקנות ל-Michelle עבור תמיכתה במערכת בחירות טבעת רודיום בעשרים אלף דולר, משפחת Obama מתלבטת איזה כלב לקנות לילדים, מהם השינויים שחייבים לעשות בבית הלבן ודומה. לאף אחד לא היה אכפת שמישל עזרה ל- UCH לתת תוקף חוקי לכלל: לא מתקבלים לבתי חולים חולים שאין להם ביטוח בריאות ומיעוטים.  אף אחד לא התרגש מהתגובה שלה על חבילת תמריצי כלכלה מתקופת בוש, שכללו החזרי מסים: "מה אתם יכולים לקנות בשש מאות דולר העלובים? זוג עגילים לאוזניים?" 

אף אחד לא מתפלא נוכח העלות של טיולי מישל לאירופה. הליידי הראשונה נוסעת בליווי עשרים מכוניות. משכורת ואש"ל לאנשי האבטחה מעלים עלות הנסיעה ב-81,000 דולר ליום והעלות הכללית (הבית לבן סירב לפרסם את הנתון) מגיעה ל-215,000 דולר. למישל יש  מאפר קבוע שדואג למראה החיצוני. ב-CNN כבר עשו משאל: האם צריכים לשלם למישל משכורת ומה הסיכויים שלה להיות נשיאת ארה"ב ב-2020 – עוד מעט היא תככב בסיפורי קומיקס ובעמודים הראשיים של המגזינים הנפוצים מפרסמים את הצילומים שלה עם בעלה. היא גם נמצאת ברשימת מאה היפות של ארה"ב. נשיא אובמה קרא לאזרחי ארה"ב להדק יותר את החגורות. כנראה זו הסיבה שלחופשת משפחתו הוא שכר אחוזה ב- Marta'sVineyard עבור 55,000 דולר. לא סתם אמצעי התקשורת מכנים את משפחת   Obama <<משפחת המלוכה של ארה"ב>> . 

 מאמר מקורי:  Как хорошо быть женой президента!

 image0011.jpg

פוסט זה פורסם בקטגוריה איך זה נראה משם?, אקטואלי, העולם מסביבנו, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s