אנרכיסטים מבעירים את השטח

במדינת החלמאים 10

  Anarchists burn the area

נקודות הבעירה

אצל אדם חולה בדרך כלל מופיעים תסמיני המחלה וכל אחד שמנסה לעזור לו בודק מה הם, אחר כך בונה את תמונת המצב ומתחיל בטיפול. יש לא מעט מחלות שהסימנים מטרידים בעיקר את הסובבים והחולה טוען: "אני בריא", ולפעמים אפילו מציג איזה פתק שמאשר את זה. במדינת החלמאים יש לא מעט בעיות, אבל במספר מקומות נעשים דברים שהם סימן ברור למחלה רצינית. אנו מודעים לזה בכלל?

בואו נתייחס לאירועים במקומות ששמם חוזר באופן קבוע. ניגע בשתי נקודות: ירושלים ובילעין ונעלין בשומרון. בשני מקומות האלה התארגנו קבוצות שהגיעו לשם מרחוק ומקרוב (תל-אביב – לא ידעתם?). אי אפשר לקרוא להן אחרת מאשר קבוצות פשע מאורגן, שיוזמות עימותים עם הצבא והמשטרה באופן קבוע ומנסות להוביל אחריהם גם את האוכלוסייה המקומית (הסיבות לא חשובות) כשהם מציבים לעצמם מטרה להתסיס כל גורם אנטישמי ואנטי ישראלי בתחומי המדינה. בדרך כלל קוראים לקבוצות כאלה "פרובוקטורים", "מתפרעים", אפילו במסגרת החוקית שירשנו מהבריטים קיימת הגדרה רשמית: "המרדה". אבל על-פי היחס שהם מקבלים נוצר הרושם שמדובר בקבוצת נערים נחמדים שבתור מעשי קונדס זורקים אבנים על החיילים, מחבלים בציוד, רכבים, מתנפלים על יהודים שגרים בסביבה. לא נורא – הם חמודים, הם בני טובים – אפשר לסלוח להם. ומי מוביל את הקו? גם לא טעיתם: אנשי הפרקליטות ואנשי ה"תקשורת".

הסיפור הרבה יותר חמור מכפי שזה נראה במבט ראשון. בואו קודם כל ננסה להבין מה קורה שם, למה ומי הם הפרובוקטורים.

האירועים בירושלים התחילו בעיר דוד ובשייח' ג'ראח. התיישבו שם כמה קבוצות מסיתים ישראלים וזרים, התחילו ליזום עימותים עם היהודים המקומיים, אנשי עירית ירושלים והמשטרה באופן רצוף. עד שהם הופיעו היה שקט שם. יהודים וערבים מקומיים חיו בשלום (אומנם בניה בלתי חוקית של ערביי המקום פרחה כמו בכל מזרח העיר בלי שום הפרעה – אבל השקט נשמר). בזמן אחרון – כאילו אחרי פקודה ממרכז שליטה, הממוקם כנראה הרחק ממחוזותינו, הצטרפו לפעילות רוב זרועות קרן לישראל החדשה, אנשי האקדמיה בעלי גוון אנטישמי ותנועות לאומניות ערביות – והאירועים התפשטו על חלק לא קטן של שכונות מזרח ירושלים.

בכפרים בילעין ונעלין – אזור קרוב מאוד לעיר מודיעין ובכלל למרכז הארץ ההצגות הן תקופתיות, בדרך כלל בימי שישי, ויש לכך סיבות: השחקנים הראשיים של אותה "הצגה" לא יושבים שם כל הזמן – הם יושבים בתל-אביב המתאימה להם הרבה יותר. הם מגיחים פעם בשבוע לקרב השבועי וחוזרים הביתה.

ועכשיו הגענו לנקודה החשובה: מי הם השחקנים? קודם פעילי השטח – התאחדו כאן קבוצות של אנרכיסטים מקומיים וארגונים מחו"ל כשדבר אחד מאחד אותם: שנאה למדינה יהודית. ומי המפעיל המקומי העיקרי שלהם? לא טעיתם – אותה הקרן לישראל חדשה בוחשת בכל נקודות הבעירה. אצל האנרכיסטים יש גם מנהיג (זה שמשלם את הכסף, כי הרי גם לוחמים לפירוק שלטון זקוקים למצלצלים) – ישראלי לשעבר, הגר בסיאטל, ארה"ב – רוני ערמון, מיליונר, כאילו אחרי ירושה כלשהי, אבל קשה לברר מה הם נתיבי הכספים שזרמו אליו. בין הארגונים מחו"ל אפשר להזכיר תנועת הסולידריות הבינלאומית (באנגלית: International Solidarity Movement;  ידועה בראשי התיבות שלה ISM,  )ארגון שמאל רדיקלי פרו-פלסטיני הפועל בשטחי יהודה ושומרון ורצועת עזה). מאמר בעיתון הבריטי דיילי טלגרף הגדיר את ISM כ-"קבוצת ה'שלום" המאמצת אלימות. "מעניין לדעת (מנחם בנטוב(17/10/2008??>   לגבי אינדימדיה העולמי לפי

הWorld Net Daily   קרן פורד, יחד עם קרן טיידס (Tides foundation) העובדים יחדיו, העבירו להם קרוב לחצי מליון דולר מענקים (סכום גדול ביחס לאמצעים שלהם), בעוד שקרן טיידס העבירה את רוב הכסף. קרן טיידס ממומנת בעיקר על ידי אשתו של ג'ון קרי מאחוות הגולגולות והעצמות, טרזה היינז (כן, מדובר בהיינז של תעשיית האוכל), ג'ורג' סורוס, וקרן פורד".
[World Net Daily, Posted: April 29, 2004 By Benjamin Shapiro © 2010 Creators Syndicate, Inc.]

ועוד נקודה פיקנטית: האתר של ארגון שתי"להשייך לקרן החדשה לישראל מציע למבקרים  באתרו את סלון מזל – מרכזה של התנועה האנרכיסטית בארץ.

 

   

עוד נקודה חשובה. לעיתים הפרובוקטורים מוצאים מולם דווקא את הערבים מקומיים שמתנגדים נחרצות לפעולתם (כמו שזה היה בחברון).

אלה הקבוצות הפעילות בשטח. אם אנו רוצים לברר למה זה קורה – עדיף לא להתייחס  לשום הסבר שהם מפריחים, הם וגם המפעילים הישירים שלהם סך הכל בובות המונעות ע"י כוחות גדולים וחזקים הנמצאים הרחק מארצנו הקטנטונת. הם קוראים לעצמם אנרכיסטים – אבל צחוק הגורל שהם נהפכו לפודלים של ההון הבינלאומי המנסה להפוך את העולם לשטח חופשי של פעולתו.

כבר כתבנו שהם מובלים על-ידי קרן לישראל החדשה. אבל גם הקרן היא בסך הכל סוכן מקומי של אותם הכוחות ולא במקרה מאותו מקור מגיעה גם ההנהלה הבכירה ביותר של הקרן החדשה.  קודם כל מדובר על המוסדות האקדמיים מעבר לאוקיאנוס בהם מנחילים את תפיסת העולם הכלכלית/חברתית של הכנסייה הקתולית, לאחר רפורמות בוותיקן, שכוללים את מכללת בוסטון הישועית ואוניברסיטת ג'ורג'טאון הישועית. הם גם מארגנים ותומכים בארגונים יהודיים קיקיוניים כמו  Jewish Voice for Peace , JVP

 

מקורה של העצומה.

כתבנו כבר גם על מקורות הכספיים של הקרן – קרן פורד, האיחוד האירופי. ומי עומד אחרי קרן פורד? יש לא מעטים שטוענים על הקשר הדוק בין קרן פורד ל-CIA – שהיא המממנת האמתית של הקרן.

 

. רשימת התורמים הגדולים של NIF וסכומי התרומות 

במימון התנועות האנרכיסטיות אפשר למצוא את גם את רוני ארמון גם את NIF,  גם תורמים אנונימיים שאפשר לשער את מוצאם וגם קרנות משפחת רוקפלר – משפחה בעלת עוצמה, המובילה בעיקר את תהליכי הגלובליזציה, עושרה צמח מעסקי הנפט והיא נהפכה לסמל של האימפריאליזם העולמי. אפשר להבין מהן קשריה, היא פועלת כבר שנים נגד עצמאות מדינית של מדינות הלאום והצלחה הכבירה שלה הייתה ביסודו של האיחוד האירופאי.

בכל הנקודות האלה התבררה בעיה אחת: חוסר החלטיות של הדרגים המדיניים. כמו בסיפורי חלם הקודמים  – נשארנו משותקים, אין מי שיחליט וייתן הוראה לטפל בהם  ובינתיים נפגעים חיילים, שוטרים ואזרחים. כאשר מדובר ביהודים שומרי חוק שאין להם גיבוי מכוחות חיצוניים – כל כח המחץ השלטוני מתפרץ בלי מעצורים, ראו סיפורי פינוי עמונה, אירועי חוות גלעד ואחרים, אך כאן זה שונה. מדוע?

הסיבה היא בהתמקמות הארגונים שהזכרנו בנקודות שליטה מרכזיות במדינה: אמצעי התקשורת, זרועות אכיפת החוק ובתי המשפט. אני בטוח שבכל המקומות הללו יש גם לא מעט אנשים הגונים, שאוהבים את עם ישראל ומדינתו אבל הכוחות השולטים בהם הם כוחות אנטישמיים בפרוש. מספיק להזכיר את השופט לשעבר אהרון ברק בפעולותיו השיטתיות להרס האופי היהודי של המדינה, את בכירי הפרקליטות שי ניצן, ומנהלת מחלקת הבג"צים בפרקליטות עו"ד דנה בריסקמן משנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהושע שופמן) חניכי הקרן ( ואחרים, שפעולתם מכוונת אך ורק נגד היהודים, אף על פי שהסתה נגד המדינה של ארגונים יהודיים וערביים שתיארנו כאן מגיעה כל פעם לשיאים חדשים. אין להם בעיה לתפור תיק לאיש ציבור או שר בממשלה שהם חוששים ממנו (דוגמאות לא חסר). אני כבר לא מדבר על אזרח פשוט. עיתונאים אנטישמיים כל אחד יכול למצוא בסיטונאות בעיתונות הכתובה, טלוויזיה, רדיו. הרושם הוא שבכל הנקודות האלה היום שולטת קרן לישראל חדשה.

לו הייתה נחישות מינימלית אצל הפוליטיקאים הם היו יכולים בלי מאמץ גדול לנקות את האורוות. עצם היותם עובדי המדינה מחייבת נאמנות למדינה ועל כן מאפשרת לממשלה לבצע ביקורת שיטתית של פעולתם. האם זה נעשה מתישהו? הקמת גוף מבקר במוסדות הללו  היה יכול לשפר וליעל את תפקודם. אבל זה לא נעשה וספק גדול אם מישהו יעז לעשות את זה בעתיד הנראה לעין.

ועוד שתי הערות:

כל מה שמתואר כאן הוא רק קצה הקרחון. נסו לחפש חומרים ברשת ועד מהרה תוכלו לטבוע בכמות החומר שתגלו. קשה לתאר את חומרתו ולמי זה מזיז?

ניתן לשמוע אצלנו את הביטוי "יהדות אמריקה". זה לא נכון. היא לא קיימת בכלל. קיים פסיפס שלם של אנשים, בעלי הרגלים ודעות שונים. נכון שחלק גדול מהם מרגישים את עצמם יהודים ותומכים בישראל. אבל לא מעטים מהם פועלים בארגונים אנטי ישראלים ותומכים בערבים לכל אורך הדרך. רוב הפעילות האנטי ישראלית בארה"ב ובמערב כולו מונהגת ע"י "היהודים" ילידי המקום או שהגיעו מישראל.

אל תחשבו שהפעילות היא רק בקרב הציבור הכללי בארץ. גם בציבור החרדי מתקיימת פעילות דומה, אבל בסיסמאות אחרות. המטרה היא אחת: להפריד, לסכסך , להחליש את כושר העמידה.

       על ראש הגנב בוער הכובע

לאחרונה שמעתם באמצעי התקשורת צעקות שבר, כאילו מגיע סוף העולם. מה קרה? סך הכל הכנסת קיבלה החלטה על הקמת ועדת חקירה שתחקור מקורות המימון של הארגונים האנטי ישראלים. מה מיוחד כאן? בחברה דמוקרטית חובת השקיפות במוסדות ציבוריים הוא חובה בסיסית. הם היו צריכים לברך על הצעה כדי שלא יהיו חשדות בשיתוף פעולה עם אויבי ישראל ובכלל לשמור על נקיון מידות וטוהר כפיים. אך אנו רואים את ההיפך. זה לא אומר לכם משהו?

בזמן שעבדתי על המאמר קרה עוד משהו. פורסם איזה סרטון על  אדון שי ניצן. אין לי מושג מה יש שם, ולא נתייחס לזה כאן. אבל כל הסיפור מריח מפרובוקציה והמרוויח העיקרי ממנו הוא אדון שי ניצן עצמו.

וגם תודה לעתונאי שחף פילוביץ על החומר הרב שקבלתי ממנו.

       פורסם ב-NEWS 1 ב-13.01.11

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s