הרפתקאותיו של אדר כהן וחבריו במשרד החינוך

איך דופקים לנו את המוח (5)

עוד פעם הכל רותח וכל ערוצי התקשורת עסוקים מעל לראש ובכל תכנית אקטואליה אתה יכול לשמוע את השם החשוב הידוע בארצנו: אדר כהן. כולם מדברים, כולם מגנים – ממש אסון לאומי! אז מה קרה כאן בעצם? לא האריכו לאדון כהן את תקופת הניסיון! אם להתייחס לכל ההצגה המתרחשת מול עינינו  – אנו  בבעיה, כי התנהגות קבוצתית כזו מראה שכל אמצעי התקשורת נשלטים ע"י "המאפיה השמאלנית" שאליה האיש שייך, אבל לפני שנדבר על הסיפור בואו נראה מיהו אדר כהן, מאיפה הוא צץ, איך הוא נעשה מומחה "גדול" באזרחות ומי מושך לו בחוטים, כדי שזה יהיה מובן נצטרך להתחיל מאירועי "שלשום"…

איור: שי צ´רקה / מקור ראשון

הסיפור התחיל בסוף שנת 2006,

שלטה אז ממשלת אולמרט ושרת החינוך הייתה יולי תמיר. אז המפקחת הארצית על מקצוע האזרחות במשרד החינוך הייתה אסתר ברנד מקדומים שהייתה בתפקיד כבר מעל לשלוש שנים ולדעת רבים הצליחה בו ועמדה לקבל קביעות, אבל הגורל רצה אחרת – שרת   החינוך מינתה את חברת ילדותה ענת זהר לראשות המזכירות הפדגוגית שבתורה הביאה ללשכה עוזר אישי – אדר כהן, איש המכון הישראלי לדמוקרטיה. מהר מאוד היא מינתה אותו לתפקיד חדש שהומצא עבורו: אחראי על תחום האזרחות. התחילה התנגשות סמכויות ומישהו היה צריך לפנות את מקומו.  הממונים (הממונות – נכון יותר) החליטו (וזה היה צפוי)  שאסתר ברנד תצטרך ללכת. היה שקט… לא היה סימן לרעש תקשורתי כלשהו כי הרי לפטר מתנחלת – מה יכול להיות טוב מזה! אבל גברת ברנד החליטה לפנות לבית המשפט ולבקש צו מניעה כדי למנוע את הפיטורין. במרס 2007 בבית הדין פנו אליה אנשי משרד החינוך הציעו לה מאה אלף שקלים בנוסף לפיצויי הפיטורין כדי שהיא תמשוך את התביעה. ברנד הסכימה מחוסר בררה כי סיכוייה להישאר בתפקיד היו אפסיים, אז מי מונה במקומה? כמובן, מומחה גדול באזרחות אדר כהן, איש המכון הישראלי לדמוקרטיה – לפי השיטה ה"דמוקרטית" הידועה, אף "לוחם צדק" לא הזיז אצבע. את כל הפרטים על הסיפור אתם יכולים לקרוא בתחקירו של גיל ברינגר  "מהפכה אזרחית". 

"הישגיו המקצועיים"

של אדר כהן אפשר להגדיר בקיצור נמרץ בהשתלטות השמאל הקיצוני על המקצוע החשוב בחינוכו של הדור החדש בעם ישראל. בינתיים היו בחירות, העם אמר את דברו, ממשלת אולמרט הלכה לעולמה. אבל הפקידים שהם השאירו המשיכו להרעיל את ילדנו ובזה הכשל הגדול של כל ממשלות הליכוד שלא ידעו לשלוט.

     אז מה הספיק אדון כהן לעשות? קודם כל – וזה העיקר – לשנות את דרך הוראת מקצוע אזרחות מקצה אל הקצה. הכל תלוי בנקודת המבט: אם משכנעים את התלמיד שנקודת מבט יהודית לא מספיקה לו ורצוי להתייחס להתרחשויות בארץ הקטנה שלנו מנקודת מבט של איש החי על הירח – הכל יראה אחרת. לכן הוא השקיע מאמץ כביר להכנסת ספרי לימוד חדשים – כולם אנטי ציוניים, המסלפים עובדות בסיסיות בהיסטוריה היהודית של זמננו. לפי ד"ר צבי צמרת שכיהן כיו"ר המזכירות הפדגוגית  במשרד החינוך מינואר 2010 עד דצמבר 2011: "בימיה של השרה יולי תמיר לא הייתה בכלל ועדת מקצוע בנושא אזרחות והדברים התנהלו ישר משולחן השרה ושולחן יושבת הראש של המזכירות הפדגוגית פרופ' ענת זהר שעמדתה היא עמדת שמאל קיצוני.בחודשים האחרונים הופיעו שני ספרי לימוד חדשים בהוצאת רכס ובשניהם יש עיוותים, הטעיות לכיוונים של שמאל כולל שמאל רדיקלי…ראיתי שבספרי האזרחות מדברים על דמוקרטיה אבל לא מדגישים את ההיסטוריה היהודית ואת היותה של מדינת ישראל דמוקרטית – יהודית "

 לדוגמה כמה "צימוקים"

מספר לימוד "יוצאים לדרך אזרחית" (הוצאת רכס – אדר כהן היה יועץ בכתיבת הספר):

–      "קיימת סתירה בין המסורת היהודית, הטוענת לייסודה בהתגלות אלוהית לבין ערכי הדמוקרטיה שהם יצירה אנושית". (עמ' 53 )

–      "מדינת ישראל מתעלמת מסמכותו של בית המשפט הבינלאומי הפלילי ובכך מנסה לשמור על ריבונותה. כך הדבר גם בתחום זכויות האדם: ישראל אינה חברה בבית הדין האירופאי לזכויות אדם וככלל נמנעה מלהכיר בסמכותן של ועדות המומחים של האו"ם לדון בתלונות נגדה…"(עמ' 174 )

–      "במהלך מבצע עופרת יצוקה השתמשה ישראל בכוח צבאי גם בתוככי הערים ברצועה ובאזורים אחרים המיושבים בצפיפות באוכלוסייה אזרחית. אזרחים רבים, תושבי הרצועה, שלא היו מעורבים בפעילות טרור נגד ישראל, איבדו את חייהם ואת רכושם, תשתיות ברצועה וסמלי שלטון של חמאס הופגזו ואף מתקנים של האו"ם נפגעו". (עמ' 180-181)

–      "ועדה בינלאומית של האו"ם (וועדת גולדסטון) קבעה כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך המבצע וכי יש לפתוח בהליכים פליליים בין לאומיים נגד אנשי צבא וממשל ישראלים". (עמ' 181)
מספיק? כל מי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן לפנות לקישור:

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=248490

אפשר להתפעל מהעובדה שלקח כל כך הרבה זמן להנהלת משרד החינוך ולשר החינוך כדי להפטר מאדון כהן, בטוח שמשרד החינוך שורץ בכפילי כהן ואין אחד שיעשה שם סדר.

עוד כמה הערות:

–      המכון הישראלי לדמוקרטיהאח תאום  לקרן לישראל חדשה  – שניהם נוסדו ע"י גורמים זרים, שניהם מנוהלים ע"י צוותים ישראליים אך המטרה האמיתית לקיומם מוסתרת. כל שאנו יכולים לגלות עליהם (באופן גלוי) זו למעשה הסוואה. למכון יש נגישות למידע בצה"ל, במשרדי ממשלה, בכנסת, ובמשטרה ואף אחד לא יודע לאן המידע הזה מועבר.

 כמה פרטים פיקנטיים: תקציב המכון – בסביבות 30 מיליון שקל (2008  – 28 מיליון). בשנת הכספים החולפת הגיעה עלות שכרו של נשיא המכון, ד"ר אריה כרמון, ל- 1,408,287 שקל, כולל מכונית צמודה, שהועמדה לרשותו מאמצע השנה. פרופ' מרדכי קרמניצר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, קיבל מהמכון בשנה החולפת שכר בעלות של 424,474 שקל (קרמניצר קיבל שכר גבוה גם בשנים הקודמות).

המכון מוחזק על-ידי מיליארדר יהודי אמריקני, ברנרד מרכוס, אז האם המכון הוא ישראלי? אבל לא זה חשוב. חשוב שאנו לא יודעים מהו מקור הכסף כי אדון ברנרד מרכוס יכול להיות גם איש קש לארגונים  בעלי אינטרס זר, כי הרי עשר מיליון דולר בתקציב השנתי ניתנו לא בגלל העיניים היפות של הישראלים, הם הועברו כדי ליצור נקודות שליטה בצמתים החשובים של המערכות השלטוניות, המשפטיות והצבאיות – וזה נעשה בהצלחה רבה. אדון כרמון לא סתם מקבל את המיליון וחצי שלו, הוא מרוויח אותם ביושר. יש גם אצלנו מנגנונים האמורים להגן על המדינה מניסיונות כאלה – אך האם הם מתפקדים בכלל? לפי הסיפור של הקרן החדשה לישראל זה לא כל כך עובד.

–      התנהלות קבוצתית של כהן ותומכיו דומה מאוד להתנהלות פשע מאורגן: הם מנצלים את כל הדרכים (חוקיות ולא חוקיות) כדי להגיע למטרה. כאן אנו רואים שילוב של התקפה תקשורתית, השמצות, איומים, גיוס אנשים התלויים בו בפרנסתם – הכל מותר! מספיקה דוגמת רדיפת ד"ר צבי צמרת על ציונות יתר.

–      והכי חשוב – הגיע הזמן לעשות סדר במערכות שהזכרנו קודם – והעיקר במערכת שלטונית. בואו נלמד מידידנו האמריקאים: כדי שהמנגנון הממשלתי יבצע את רצון העם שהביטוי העיקרי שלו – תוצאת הבחירות והקמת ממשלה חדשה – כל הפקידות הבכירה הממשלתית בכל המשרדים באופן אוטומטי חייבת להגיש את התפטרותה עם הקמתה, כולל התפטרות יועץ המשפטי של הממשלה, ראשי הפרקליטות, ראשי זרועות הביטחון – כמו שעושים בארה"ב עם בחירת הנשיא החדש, רק אז הממשלה תוכל לשלוט. כרגע ההליך הזה מתבצע רק עם הקמת ממשלות השמאל – כל "הלא מתאימים" לממשל החדש מועפים מתפקידם, אך בניצחון מפלגות הימין "אמצעי שטיפת המח" מקימים רעש מחריש אוזניים בכל ניסיון, אפילו הקטן ביותר להתאים את המנגנונים הממשלתיים לרצון העם.

את זה אנו רואים ושומעים עכשיו עם הסיפור של אדר כהן.

זו דמוקרטיה, אדון כרמון?

גיבורי הסיפור (מלמעלה):  אדר כהן;  יולי תמיר;  ענת זהר;   צבי צמרת;  אריה כרמון;   ברנרד מרכוס

פורסם ב- NEWS 1  ב-10.08.12

אחרי כשנה וחצי: הערה

מקצוע האזרחות – אחד מהבסיסיים במערכת החינוך, בו טמון הבסיס העיקרי בהפיכת בני הדור הצעיר לאזרחים נאמנים של עמם ומדינתם. זו הסיבה שבמשך עשרים שנים האחרונות כל הממשלות המבצעות את מדיניות אוסלו (וויתורים על ציונות, על ארץ ישראל, הפיכת מדינת העם היהודי למשהו בלתי מוגדר) מינו לתפקידי שרי החינוך פוליטיקאים מהשמאל הקיצוני (יוסי שריד, יולי תמיר ודומים להם) שקודם כל עשו מאמץ כביר כדי לשנות את התכנים בלימודי אזרחות והיסטוריה – לשנות את השקפת עולמם של הדור הצעיר. לעומתם בממשלות "הימין" כיהנו פוליטיקאים שדאגו רק לכיסא שלהם ופחדו לעשות משהו שירגיז את השמאל. הדוגמה הטובה היא – שר החינוך בממשלת נתניהו השנייה – גדעון סער שניסה לעבור בין הטיפות ולהיות טוב עם כולם.  והסיפור מעיתון "בשבע" ממחיש את התמונה האמינה של פיטוריו ד"ר צבי צמרת, יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. אפשר להאמין למשרד החינוך? הסיפור פשוט – הוא פוטר על "ציונות יתר" במדינה כאילו "ציונית".

ד"ר צבי צמרת פורש מכהונתו

לאחר ביקורת חריפה שספג על ציונות יתר במקצוע האזרחות פורש יו"ר המזכירות הפדגוגית, ד"ר צבי צמרת, מתפקידו.

פרסום ראשון: י"א תמוז תשע"א, 13/07/11  09:58  בשבע. עפרה לקס

 יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, ד"ר צבי צמרת, פורש מכהונתו. זאת לאחר תקופה בה ספג ביקורת קשה (מחוגי השמאל הקיצוני) על החלטתו לפטר את יו"ר ועדת המקצוע באזרחות, הפרופ' ידידיה שטרן, ולהציב במקומו את פרופ' אשר כהן.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי, הפרישה ועיתוי הפרישה של יו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, נקבעו בהסכמה על ידי מנכ"ל המשרד ויו"ר המזכירות הפדגוגית. שר החינוך (גדעון סער) ומנכ"ל המשרד הודו ליו"ר המזכירות הפדגוגית על תרומתו לעבודת המשרד במהלך כהונתו.

השר והמנכ"ל ביקשו להדגיש את הגיבוי שהעניקו להחלטתו של ד"ר צמרת להחליף את יו"ר ועדת המקצוע באזרחות אל מול ההתקפות הבלתי ענייניות.

עוד נמסר ממשרד החינוך כי לאחר פרישתו לפנסיה בסוף 2011 החליט ד״ר צמרת לחזור ולתרום למערכת החינוכית בעיירות הפיתוח. הוא סיכם עם מר מיכאל ביטון, ראש עיריית ירוחם, על פעילות חינוכית תרבותית התנדבותית בעיר רוב ימי השבוע, כמו כן, בסוף השבוע הוא ילמד במכינה קדם צבאית מעורבת לדתיים ולחילוניים.

נזכיר כי רבים בציבוריות הישראלית ראו בחילופין שביצע ד"ר צמרת בכהונת יו"ר ועדת המקצוע באזרחות מהלך פוליטי. זאת מאחר והפרופ' שטרן מכהן כעמית במכון הישראלי לדמוקרטיה בעוד פרופ' אשר כהן הוא עמית במכון לאסטרטגיה ציונית. כאמור, במשרד החינוך קובעים כי אין לפרישתו של צמרת קשר לביקורת שספג על החלטתו זו וכי מדובר בפרישה מתואמת לפנסיה.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/222703

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על הרפתקאותיו של אדר כהן וחבריו במשרד החינוך

 1. אסתר הגיב:

  שלום לך, התמונה ששמת בפוסט היא של אסתר ברנד, אני. אלא שבאופן מצחיק למדי יש שתיים מאיתנו, ואני אינני המפמ"רית לשעבר, אז כדאי שתתקן את הטעות

 2. רתם הגיב:

  אני יודעת שעבר הרבה זמן, אבל זה חשוב לי, רציתי לשאול מה המקור לדברי ד"ר צבי צמרת על התנהלות המשרד של תמיר?

 3. zfonim הגיב:

  לדעתי – הכרה אישית שלו עם הירושה שמצא – מינואר 2010 עד דצמבר 2011 הוא כיהן כיושב ראש המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך – כמעט מיד אחרי החלפת ראשי המשרד.

  • רתם הגיב:

   אבל מה המקור של הציטוט שהבאת? לא מצאתי אותו באף מקום אחר ורציתי להשתמש בו בעבודה סמינריונית שאני כותבת, המאמר שלך מעולה אגב.

 4. zfonim הגיב:

  עכשיו שאלה יותר ברורה לי – המקור בראיון מוקלט של ד"ר צבי צמרת. הקישור להורדה:
  [audio src="http://www.kr8.co.il/BRPortalStorage/a/43/30/73-lJYDYUoEb5.mp3" /]
  [audio src="http://www.kr8.co.il/BRPortalStorage/a/43/30/81-wYrwxNVcMD.mp3" /]
  לתקציר הראיון אפשר להגיע בקישור (הוא מופיע גם במאמר):
  ד"ר צמרת: בספרי האזרחות שבהוצאת רכס – עיוותים והטיה לכיוון הערבי
  http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=252407

 5. פינגבאק: חמשת עובדי הציבור שחייבים לפטר | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s