ג'יי-סטריט והפוליטיקאים ישראליים

מה מושך את המושחתים?

        "התנועה" – יורשת של מפלגת "קדימה".

על "מפלגת המושחתים" כבר כתבנו. כאן נתייחס ל-"שחקנים" שמילאו את רשימת "התנועה" לבחירות 2013, רוב רובם הם יוצאי מפלגת קדימה והספיקו כבר להראות את פרצופם ולהשאיר את חותמם בפעולות חובקות עולם – נזכיר את רשימת "התנועה": ציפי לבני, עמרם מצנע,  עמיר פרץ, אלעזר שטרן, דוד צור, יואל חסון, שלמה מולה, מירב כהן, אורית זוארץ, אהרון ולנסי

        ארגון ג'יי-סטריט (JStreet) ואוהדיו הישראליים.

 ח1נתחיל מסיפור שכאילו בכלל לא קשור לבחירות בארצנו, בארצות הברית לפני מספר שנים הופיע ארגון יהודי "בכאילו",

הממומן ע"י המיליארדר ג'ורג' סורוס וגורמים ערביים שונים. הוא מיד הפך 

לזרוע תעמולה של הממשל האמריקאי הידוע ב"אהבתו" לישראל – ארגון ג'יי-סטריט (JStreet) – השדולה האמריקנית החדשה. הוא עוזר בביצוע מדיניות אנטי ישראלית ואנטישמית של הממשל, בנוסף גם עוזר לכל פעילות אנטי ישראלית מחוץ לגבולות ארה"ב, כולל עזרה לגולדסטון בשיא

ההמולה 

סביב הדו"ח הידוע, המנוצל עד עכשיו ע"י כל שונאי ישראל. מצד השני ג'יי-סטריט מנסה להחליף את אייפא"ק – השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון , שכנראה לא כל כך מתאימה לרוח ה-"ידידותית" של אובמה כלפינו ומנסה לקרוא לעצמה: "השדולה הפרו-ישראלית השמאלנית".  מאוד דומה ל"קרן לישראל החדשה" שממנה הגיע הרעיון ככל הנראה – הוא גם משתף פעולה עם הלובי הערבי בגבעת הקפיטול.

חוקר מדיניות ארה"ב במזרח תיכון, דוד בדין, מגדיר היטב את עמדות ג'יי-סטריט:

"במסגרת הכנס של ג'יי סטריט שנערך בחודש פברואר, הלובי למען חרם על מוצרי ישראל ניהל את אחד הדיונים החשובים… , סניף ג'יי סטריט בירושלים יזם ערב למען סרבני פקודה בצה"ל, במארס, ג'יי סטריט ניסה להשפיע על הקונגרס האמריקני במטרה שלא יתמוך בהצעה הקוראת לגנות את ההסתה הפרועה במערכת החינוך ובמערכת התקשורת של הרשות הפלשתינית…"   בקיצור ג'יי-סטריט – הוא ארגון הדומה לארגונים שמאלנים או אנטישמיים אחרים וכמו כל ארגון המקבל סכומים גדולים לפעולתו, הוא מארגן גם כנסים תדירים או וועידות. הכינוס השני של ארגון ג'יי סטריט התקיים בוושינגטון בסוף פברואר 2011  אליו הוזמנו גם פוליטיקאים ישראליים מהצד "המתאים" של המפה הפוליטית והכל במימון מלא של ג'יי-סטריט. חלק מהמוזמנים סירבו לנסוע אבל היו אלה שנסעו. ממפלגת העבודה הגיעו ח"כ פרץ ודניאל בן סימון, ממפלגת קדימה: יואל חסון, נחמן שי, שלמה מולה ואורית זוארץ ומנהיגת המפלגה ציפי לבני ברכה אותה. בכינוס 2012 הופיע אהוד אולמרט. קיים ביטוי עתיק: "ספר לי מי הם חבריך ואני אגיד מי אתה". מה הם עשו שם קשה לדעת, אך לאחר חזרתם חלקם היו כוכבים בהצגות אחרות, ישראליות הפעם. אי-אפשר לטעון שנסיעתם לארה"ב לא השפיעה על התנהגותם, הם הפכו לכלי עזר במאבקו של ממשל אובמה  נגד ישראל וממשלתה. רק דוגמה אחת:

כולם מכירים את סיפור "ביבי-טורס" – סיפור נסיעות  של נתניהו (כלי התקשורת בבעלות משפחת מוזס התאמצו מאוד בפרסום הסיפור שנגמר בכלום), אך נעזוב את זה. הסיפור המעניין היה בכנסת, בוועדה לענייני ביקורת המדינה, מי הוא המושך בחוטים שם? יואל חסון שחזר שבוע-שבועיים קודם לכן מארה"ב מהנסיעה שהייתה במימון מלא של ג'יי-סטריט. הוא ניצל את הסיפור כדי לתקוף את ראש הממשלה, גם לגיטימי – הוא הרי האופוזיציה, אבל כאן הוא ביצע "תרגיל מסריח" – קרה לישיבת הוועדה עשרים דקות לפני התחלתה לא את חברי הוועדה אלא חברו לנסיעה שלמה מולה שאין לו שום קשר אליה, ושניהם  קבלו החלטה על חקירת נסיעות נתניהו ע"י מבקר המדינה. מבחינת הג'יי-סטריט אירוח הח"כים כבר השתלם! מבחינת זוג משרתי ג'ורג' סורוס (מולה וחסון) הדבר השתלם, כנראה, גם – המנהיג הקודם שלהם היה מומחה  במעטפות עם ירוקים.

רשימת "התנועה" לכנסת וכמה פרטים על מועמדיה.

עוד משהו מעניין: כל משתתפי כנסים של ג'יי-סטריט מקדימה וממפלגת עבודה נמצאים ברשימת "התנועה" של ליבני במקומות מכובדים!

בדרך כלל אני משתדל לא להתייחס לפרטים אישיים של גיבורי הסיפור אבל לפני הבחירות מעניין מאוד מהו החומר אנושי המייצג את "התנועה של לבני" (שהיא היורשת החוקית של מפלגת "קדימה") – קצת וויקיפדיה וקצת מסקנות:

ח2על יואל חסון כבר כתבנו. "הוא לשעבר יו"ר הקואליציה ונשיא הקונגרס הציוני הל"ה, תושב תל אביב, לשעבר מתנחל, תושב ברקן. התפקד למפלגת הליכוד והיה מאנשי ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, במפלגה. במסגרת תנועת הליכוד הוא שימש כיו"ר צעירי הליכוד. הוא שימש כיועץ ראש הממשלה, אריאל שרון, לפניות הציבור ועמד בראש אגף פניות הציבור במשרד ראש הממשלה בין השנים 2001-2006. עם הקמת קדימה בשנת 2005, פרש חסון מהליכוד ומתפקידיו בתנועה והצטרף לקדימה." (הדגשות שלי)

במילים אחרות – הוא היה, כנראה,  איש "קומנדו" של עומרי שרון (בלעדיו אף אחד לא קיבל שום תפקיד) ותמיד היה מוכן לבצע כל עבודה עבור הבוס, את זה הוא גם עשה בדוגמה שהבאנו.

"שלמה נגוסה מולה  הוא עלה לישראל דרך סודאן במסגרת מבצע משה, בשנת 1984 למד בבית הספר ליאו בק בחיפה. למד עבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן וקיבל תואר ראשון במשפטים מטעם ח3הקריה האקדמית אונו. שימש יושב ראש ארגון הסטודנטים יוצאי אתיופיה. בין השנים 1999 – 2005 היה מנהל האגף לעולי אתיופיה בסוכנות היהודית. עמד בראש המחלקה למוסדות ציוניים בהסתדרות הציונית העולמית והיה חבר בהנהלות ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית. במשרד הקליטה שימש ממונה על קליטת עולי אתיופיה."

עצם העובדה שאדם אחד ביצע את כל התפקידים האלה באותו פרק זמן גורם לספק גדול באפשרות כלשהי להביא תועלת רבה לעדת עולי אתיופיה, קיימת אפשרות שהוא היה בתפקיד "כאילו", קיבל משכורת ואת כל היתר עשו המוסדות על-פי הבנתם. בטוח שבעדה הזו יש לא מעט אנשים מוכשרים וחמישה איש שיאיישו את התפקידים הללו היו יכולים לתרום הרבה יותר.

עוד תופעה מעניינת: בשנתיים האחרונות כאשר ממשל אובמה רצה לנגח את ישראל וממשלתה הוא היה מוציא איזה בועה תקשורתית – הראשון שהיה מצטרף אוטומטית ל"חגיגה" נגד מדינתו היה אדון מולה ואחריו שמענו כבר את "הבוסית" – גברת לבני.

"נחמן שי, בעבר איש תקשורת, מפקד גלי צה"ל, דובר צה"ל, מנכ"ל רשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, יועץ תקשורת, יו"ר חברת החדשות של ערוץ 2, יו"ר רשות השידור, וכן מנכ"ל הארגון היהודי הבינלאומי UJC."

ח4כל התפקידים המתוארים כאן מדגישים רק נקודה אחת: הוא לא היה סתם איש תקשורת.  מישהו תמיד דאג שהוא יהיה בתפקידים הכי חשובים בתקשורת וזו, ככל הנראה, גם הסיבה שבמשך עשרות שנים התקשורת בישראל נשארה ברובה "סמולנית" (הייתי אפילו מכנה אותה "אנטישמית") – מנותקת מעם ישראל, מאינטרסים הלאומיים שלו ומזדהה עם אויבים המסוכנים ביותר. ב"מתקפות הפחדה" האחרונות של אובמה, נחמן שי היה הדובר המבוקש בכל הערוצים האפשריים ובכל כוחו שיבח את תכניותיו של "ידידנו" וקרא לקבל אותן, אחרת… נו נו נו!

"אורית זוארץ נולדה ב-21 בפברואר 1967 כסבטלנה צ'רניאק בסיביר שבברית המועצות ועלתה ארצה בשנת 1971 עם משפחתה למגדל העמק. בישראל עברה זוארץ תהליך גיור יחד עם אמה ואחיה, בליוויו של הרב יצחק דוד גרוסמן ורעייתו במגדל העמק, בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח עם ח5התמחות בניהול ופיתוח קהילתי מהאוניברסיטה הפתוחה ובית ברל. זוארץ היא תושבת קדימה-צורן. נשואה ואם לשלושה.  

זוארץ שימשה כסגנית ראש המועצה המקומית קדימה-צורן בשנים 2003 – 2006. הייתה חברה בהנהלת פורום נבחרי ציבור יוצאי רוסיה בסוכנות היהודית וחברה בשתי”ל, פורום ראשי ארגונים חברתיים כלכליים סביבתיים, שדולת הנשים בישראל והפורום המוניציפלי." כל זה מוויקיפדיה.

יש כאן מקום לשתי הערות: קודם כל חברותה בשתי"ל – הארגון הראשון שהקימה קרן לישראל החדשה (אחות תאומה לג'יי-סטריט) בארץ ושמו מגדיר בדיוק את תפקידו: להשתרש באדמת (בחברת) הארץ תחת סיסמאות שקריים ולהתחיל להרעיל את האווירה במאבקים מלאכותיים (סיפור צעדת ויקי קנפו שארגן שתי"ל) על מנת לשבור את אחדות העם. הרבה כסף נשפך לפעולתו ולא מעטים מכרו את נפשם בעבור הירוקים.

הסיפור השני הוא חמור הרבה יותר – לא בטוח שרבים מכירים אותו. אציג רק כמה משפטים מהסיפור עם הקישור:

ח"כ זוארץ על הגיור שעברה: "זו חוויה משפילה, על גבול הסטייה"

"אורית זוארץ מקדימה (המפלגה והיישוב) לא סולחת לחרדים על תהליך הגיור שעברה בילדותה במקווה. עשרות שנים לאחר החוויה שזעזעה אותה, היא מקדישה את פעילותה בכנסת לקידום מעמד הנשים ולמאבק בממסד החרדי. בדרך היא תוקפת את נתניהו ("ביבי ניסה לקנות אותי בנזיד עדשים"), מפרגנת ללבני ומתפעלת מאבו מאזן." (ציטוט מאותו המקור)

כאן אין צורך בפירושים. רק כמה הערות: בת כמה היא הייתה בסיום הגיור? בת חמש או שש? מה היא הבינה? הגיור הוא תהליך הצטרפות לעם ישראל. עכשיו היא כבר בוגרת ואחראית על מעשיה. אולי אפשר לבטל לה את הגיור על מנת שהיא תחיה בשקט נפשי?

אם כבר התחלנו בידידי ג'יי-סטריט שהיו בכינוסי הארגון, אז חייבים להתייחס לעוד מועמד "התנועה" – מקום שלישי – עמיר פרץ – איש בעל היסטוריה פוליטית עשירה. היה ראש עיריית שדרות, חבר כנסת משנת 1988, כיהן בהנהגת ההסתדרות ומ-2005 – ראש מפלגת העבודה. עמיר פרץ תמך לכל אורך הדרך בשרשרת הסכמים שהכניסו את המדינה למצבה הנוכחי: הסכמי אוסלו עם הבאת אלפי מחבלים ארצה, גרוש יהודים שהיו חומת מגן לכל אזור הדרום מחבל עזה, אבל החטא הגדול שלו היה בהסכמתו לכהן כשר הביטחון אחרי בחירות 2006 אף על פי שלא היו לו שום כישורים לכך. הוא נהפך יחד עם אהוד אולמרט וציפי לבני לאחד מהאחראים הראשיים למלחמת לבנון השנייה,  כאשר "המדינה החזקה במזרח התיכון" לא הצליחה להביס ארגון טרור. קורבנות המלחמה, הפצצת כל אזור הצפון בטילי חיזבאללהנשארו על מצפונו. איש אחר היה מתנתק מהפוליטיקה, מכה על חטא ומבקש סליחה, אבל לא אדון פרץ – הוא יכול עוד "לתרום"! והוא "מתחבר"  לג'יי-סטריט. כל היתר – ידוע.

ח6

נקצר. נתייחס רק עוד לשני "גיבורים" שנמצאים בראש הרשימה.

עמרם מצנע כמו כל יתר מועמדי "התנועה" לא חדש בפוליטיקה ישראלית, לאחר שירותו הצבאי התמודד מטעם מפלגת עבודה לתפקיד ראש עירית חיפה, היה ראש מפלגה, חבר  הכנסת, ראש הוועדה הקרואה בירוחם. ניסה ב2011- להתמודד מחדש לראשות המפלגה, נכשל ולקראת הבחירות 2013 הצטרף לרשימה של לבני.   ח7

לאורך דרכו הפוליטית תמיד היה בקצה השמאלי של המפה, תמך בהסכמי אוסלו, בהתנתקות, היה בין יוזמי מסמך ז'נבה.  בפעילותו הציבורית השתמש בכלל: "המטרה מקדשת את האמצעים". במערכת בחירות לעירית חיפה השמיץ את קודמו גוראל והאשים אותו בשחיתות והאמת התגלתה כבר אחרי בחירתו של מצנע. באותה גישה השתמש בבחירות 2011 לראשות מפלגת עבודה, השמיץ את מתחריו – הנה רק קטע קצר מתיאור התמודדותו:

"על ה"מנהיגות" וה"יושר" של מצנע למדנו לאחרונה ממסע ההכפשות שערך נגד חבריו למפלגה. במקום להבליט את יתרונותיו שלו ולחדד את ההבדלים האידיאולוגיים בין המתמודדים, העדיף מצנע לחלק ציונים למתחריו. מזה ניתן ללמוד, אולי, על מה שמתכנן מצנע ליום שאחרי הבחירות- אם ייבחר, יזלזל בשותפיו ויפעל לבדו. אם לא ייבחר- יעזוב פעם נוספת תוך חלוקת "מחמאות" לאלו שנשארים לשאת בנטל."

בקיצור אנו מקבלים תמונת איש שמאל קיצוני, כוחני, בעל אמינות נמוכה, הדורס את מתחריו ומתנגדיו בכל הכוח האפשרי.

נסיים במייסדת "התנועה" ציפורה לבני. היא פוליטיקאית "ידועה בציבור", הייתה בשנים אחרונות באור הזרקורים לכן נדגיש רק מספר נקודות שנראות חשובות לקראת בחירות 2013 :

בתור בת משפחת לוחמי האצ"ל שמטרתם היתה שחרור ארץ ישראל, שותפה במאבק נגד נסיגה מסיני, חניכת בית"ר היא הפכה את עורה בשנים אחרונות ונהפכה ללוחמת בעד הנסיגות, בעד מדינה ערבית בלב ארץ ישראל. איזה הגיון מוביל אותה – קשה לדעת, אבל על-פי תגובותיה להתרחשויות נוצר הרושם שהיא מזדהה לא עם מדינתה ועמה, אלא עם הממשל היושב מעבר לאוקיאנוס אפילו אם ממשל זה מוביל להתפשטות האסלאם הקיצוני בכל מקום האפשרי – תוצאות פעילותו אנו רואים באזורנו, באפריקה ובארצות הברית עצמה. מרגע הקמת ארגון ג'יי-סטריט (JStreet) היא משתפת פעולה אתו כמו שהיא שיתפה פעולה עם הקרן החדשה, דוגמה טרייה: אחרי ניסיון די גס של אובמה להתערב במערכת בחירות אצלנו הופיעה הגברת עם הכרזה היסטרית: "אמירת אובמה – קריאת השכמה לאזרחי ישראל" . מהצד השני – ארגון ג'יי-סטריט מודיע בלי משחקים: "אנו קרובים לקדימה" (קדימה היום היא "התנועה").

אסור גם לשכוח את תפקידה של לבני בפשע ההתנתקות ויצירת מדינת טרור בגבולנו הדרומי – בתור שרת המשפטים בממשלת ההתנתקות היא אחראית על התנהגות ברוטלית של מוסדות השלטון כלפי הציבור הגדול של המתנגדים, התנהגותה והתנהגות המערכת כולה הייתה הפרה גסה של זכויות האזרח הבסיסיות.

היא הייתה גם שותפה מלאה יחד עם אהוד אולמרט ועמיר פרץ במהלכים של מלחמת לבנון השנייה. אסור לשכוח את זה.

כפי שכבר כתבנו: לכל איש זכות לפרטיות, לאי התערבות בחייו, אבל אם הוא רוצה להיות איש ציבור, חבר בבית המחוקקים המשפיע על גורל רבים אחרים – זכותנו גם חובתנו להביע את דעתנו עליו, להדגיש נקודות אפלות בחייו ולהזהיר, זה המעט שאנו האזרחים יכולים לעשות.

       ציור למעלה:  איור צחי פרבר (NRG)

מצרף קישור לתמונה מדהימה באותו הנושא:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151357638624378&set=a.117697274377.97735.612759377&type=1&theater

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

9 תגובות על ג'יי-סטריט והפוליטיקאים ישראליים

 1. פינגבאק: תהליך השלום ישראל-ערב (2) | מיומנו של זקן השבט

 2. פינגבאק: חבר הכנסת נחמן שי: מספר נקודות מבט | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: פשעי השנאה של ציפי לבני | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: "גיבורי" השבוע: ציפי לבני ויאיר לפיד | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: "גיבורי" התקשורת: ציפי לבני ויאיר לפיד | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: זהירות: הסקרים | מיומנו של זקן השבט

 7. דוד הגיב:

  מתמיד היה יואל חסון דג רקק פוליטי חסר חשיבות הכלום הזה החליף את עורו לאורך חיי הדומן הפוליטי שבהם נטל חלק. האיש הוא זיקית שעל מנת לא להעליב את הזיקים החלפת צבעה הוא להגנה ואצל השרץ חסון זה לצורך סידור עבודה נוח. אני מרחם על מי שנותן את קולו לסמרטוטר הזה.

 8. פינגבאק: יהיו בחירות? | מיומנו של זקן השבט

 9. פינגבאק: שליחות השנאה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s