ממשל אובמה: כיבוש מערכות שלטון.

The Obama administration: The conquest of government systems.

אפשר להתפעל עד כמה ה-"אחים" ואובמה עצמו הכינו שיעורי בית לתקופת התבססות שלטונם: מצד אחד הם רצו בשלטון והגיעו אליו ומהצד השני השלטון היה חייב להראות כשלטון אמריקאי, דמוקרטי המתבסס על נציגי העם שרוצים בשינוי. לכיבוש מערכות שלטון הם ניצלו כוחות רחוקים מאוד מהשקפת עולמם – כוחות ההרס – כוחות המהפכה שהיו טמונים בתורת "המהפכה המתמדת" של טרוצקי ותלמידיו. בתקופת ההכנה אובמה הסתובב לא מעט בחוגי תנועות שונות של השמאל הקיצוני: טרוצקיסטים, אנרכיסטים, קומוניסטים. אחרי נצחונו בבחירות הוא הקים צוות "השתלטות", בו שותפו אנשים מכל החוגים המוזכרים – פעילים של השמאל הרדיקלי וסתם מושחתים שלדעתו ריח הכסף יבטיח את נאמנותם – שרידי שלטון קלינטון.

הערה על יחסו לשחיתות: על אף חיצוניותו "המתקדמת", המנטליות לא משתנה מהר – היא נותרה מנטליות עולם שלישי עם כל המשתמע מכך, כולל היחס לשחיתות ולגזל – שם הן תופעה לגיטימית ויום-יומית.

בתהליך הנ"ל נוצלה גם מסורת אמריקאית של התפטרות הפקידות הבכירה עם החלפת הממשל – התפנו המון משרות, בהן היה אפשר לשתול בקלות "אנשי הצוות", אך יש כאן גם מוקש: מועמדים לתפקיד ראשי מנגנוני הממשל חייבים לעבור בדיקה ציבורית: שמיעה ואישור בבית המחוקקים (סנאט), אך על אף שהסנאט היה אז בשליטת מפלגתו – המינויים לא היו מובטחים: בין אנשי ה"צוות" היו דמויות בולטות המוכרות בתור אנשי פשע, "חתרנים" או "לוחמי מהפכה בתוך ארה"ב". היה סביר שחלק מהנציגים הדמוקרטיים יצביעו נגדם – ואז בא "התרגיל הגדול" מבית מורשתו של טרוצקי: לתפקידי מפתח מונו אנשים על תקן "בובות" על מנת להמשיך ולהציג מראית-עין של המשכיות בממשל כשלניהול המעשי מונו "צארים"   CZARS"" – נציגים אישיים של אובמה, שהיו מקבלים הוראות ישירות ממנו ומעבירים אותם לראשי המשרדים, ובעצם שולטים בהם – אך אחריותם הייתה רק כלפי הבוס – אובמה – עצמו (לרוב רובם של חברי הקונגרס לא היה שום מושג על המצב האמיתי במנגנוני הממשל – רק לאחר כחצי שנה מתחילת פעילותו החל לעלות החשד שמשהו אינו כשורה – אך הם כבר איחרו את הרכבת). ברור שחלק גדול מהצארים לא היה מקבל את אישור הסנאט (Senate) – ועד היום הם למעשה משרתים בלי אישורו ללא הפרעה. נוצר מנגנון "דו קומתי" (לפי הביטוי של מישל מאלקין Michelle Malkin): מצד אחד ממשל רשמי המוצג כלפי החוץ ומצד השני ממשל ממשי שנוצר במחתרת ושולט במדינה. אפשר לשאול: הרי הצארים היו גם קודם, בממשלים אחרים, נכון? זו לא הייתה המצאתו של אובמה, רק בממשלו כמות הצארים הגיעה לשיא וגם תפקידם והשפעתם שונים. ראו טבלה בוויקיפדיה.

מישל מלקין

מבחינה מספרית כמות הצארים בממשל אובמה בקדנציה אחת דומה לכמות בממשל בוש הבן בשתי הקדנציות שלו, רק בממשל הקודם המינוי היה זמני, מיועד לאירוע חד פעמי ומיוחד (מלחמות בעירק ואפגניסטן, משבר כלכלי, מאבק בסמים ודומה) לתקופה קצרה בתפקיד. אצל אובמה התפקיד הרשמי של הצארים היה רק כיסוי לפעילותם האמיתית: סך הכל בממשלו במשך ארבע וחצי שנות שלטונו היו ארבעים ושלושה צארים – והיד נטויה.

המשימה הקשה של אובמה הייתה להגיע לשליטה מוחלטת בזרועות הביטחון, עמוק לתוך סודות המדינה הכמוסים ביותר ולהחדיר לשם את אנשיו. הפעולה נמשכה מספר שנים – ברור שפרטים מלאים לא בהשגתנו, אפשר רק להתבונן מבחוץ.

ניתן לחלק את הצארים בצוותו לכמה קבוצות המדגישות את כיווני הפעילות העיקריים של ממשלו:

–       ניפוח זרועות הממשל, הכנסת "אנשים נכונים" בתקופת המשבר הכלכלי ואבטלה גואה, שינוי יסודות החברה האמריקאית  – אפשר למצוא כאן גם כמה דמויות אנשי פשע מאורגן הפועלים בערים הגדולות.

–      שליטה בכל כלי התקשורת, תעמולה, איסוף מידע מודיעיני על מתנגדי שלטונו, כולל בדיקת דואר אלקטרוני של אזרחי ארה"ב והעולם וכל יתר פעולות הריגול באינטרנט – "cybersecurity"  (רק כאן אתן גם שמות "השחקנים"): Vivek Kundra, Aneesh Chopra, Howard A. Schmidt,  Sunstein Cass, John Brennan – הם שלטו על תקציב שנתי בסביבות 80 מיליארד דולר לפעילותם.

–      טיפול במשבר הכלכלי ע"י הזרמה מסיבית של כסף ללא שום כיסוי מוניטרי (הגדלת הגרעון הפדרלי לממדים מפלצתיים).

–      זרועות מודיעין, ביטחון לאומי, צבא, ניהול מלחמות רשמיות ובלתי רשמיות באזורים שונים.

נעשה מהפך (פוטש – Putsch) שערער את היסודות הממשל הדמוקרטי במדינה.

       הרי תאור רק כמה מהדמויותצארים" שמונו על-ידו בקדנציה ראשונה:

–      נתחיל מהצאר לענייני השלום במזרח התיכון – ג'ורג' מיטשל (George Mitchell) – בן אירי וערביה שאומץ על-ידי הערבים, בעל דעות אנטי ישראליות מובהקות. הביטוי הידוע שלו: "את ישראלGeorge Mitchell צריכים לחלק ל-2-3 חתיכות הנשלטות מבחוץ"

Israel should be -split up into 2 or 3 smaller more manageable plots.

אפשר לתאר איזה שלום הוא הולך להשכין אצלנו – אנו רואים את זה יום יום.

–      ננסי-אן דה פרל (Nancy-Ann De Parle) – צאר הבריאות (Health Czar) – ב- 01.2011 Nancy-Ann De Parleמונתה לתפקיד ראש הסגל של הבית הלבן. אחראית על רפורמת הבריאות של אובמה וגם על השקעות ענק המלוות אותה. הייתה אחראית למימוש תכניות בריאות גם בממשל קלינטון ובו זמנית קיבלה משכורות יפות במגזר הפרטי, וגם יצרה קשרים עם חברות הענק…  בקיצור במשך כשלוש השנים אז הספיקה להרוויח 6 מיליון דולר….

–      קאס סאנסטיין (Cass Sunstein – Regulatory Czar ) בתקשורת (אחד מחמישה  צארים השולטים במערכת שלמה המיועדת כאילו "למלחמה בטרור" ולמעשה – לעקוב אחרי כל ציוץ במדינה Cass Sunsteinובעולם כולו המבקר את שלטונו של אובמה ואת האחים המוסלמים). כתב שני ספרים על החלת משטר טוטליטרי במדינה בהם הוא מצדד בקנסות ובתי הסוהר ל"משמיצי המשטר". בעד הגבלת חופש הדיבור "המזיק לחברה" וביקורת באמצעי התקשורת והגבלת זכויות האזרח, מתנגד חריף לחוקת ארה"ב. בספרו הוא מגנה את מגיש תכנית הרדיו  Sean Hannity התוקף איש טרור וחברו של אובמה Bill Ayres, קורא לזה "השמצות" ומבטיח לחוקק חוקים נגד אוהדי "חופש הדיבור".

–      ג'ון ברנאן (John Brennan  – Terrorism Czar ). שירת ב- CIA במשך כי 25 שנים בתפקידים שונים (באזורי המזרח התיכון ודרום אסיה) בתפקידי אנליסט וגם בפעולות מבצעיות, היה שנים רבות John Brennanמפקד תחנת CIA בערב הסעודית. היה גם ראש   National Counterterrorism Center (מרכז לאומי נגד הטרור), ליווה את אובמה כבר במערכת הבחירות הראשונה שלו – כנראה, איש נאמן לו. אפשר לשאול: מי יכול להיות מתאים יותר לתפקיד? כבר בקדנציה הראשונה שלו אובמה רצה למנותו לתפקיד ראש CIA, (השתלטות על זרועות הביטחון הייתה אחת מהמטרות העיקריות שלו) אך התנגדות הסנאט (הדמוקרטי) David Petraeusמנעה זאת ממנו (היו כנראה סיבות לכך), לכן מונה לתפקיד איש ביניים גנרל דויד פטראוס (David Petraeus),  איש צבא מהולל שקיבל בקלות את אישורו של בית המחוקקים. בינתיים אובמה היה בעיצומה של מערכת הבחירות השנייה שלו – וכאן התפוצצה פרשת התקפת הטרור בבנגזי (לוב) שהסתיימה במותו של השגריר כריס סטיבנס, והייתה יכולה למוטט סיכויו להיבחר. נעשו מאמצים כבירים על-מנת להשתיק אותה עד לבחירות. התקשורת (המנוהלת על ידי הצארים הרשומים מעלה) והסנאט (עם הרוב הדמוקרטי) עזרו לו, אך לאחר הבחירות הקונגרס (הרפובליקני) החליט לחקור את הפרשה והזמין את ראש CIA לחקירה. כנראה כוונת הגנרל פטראוס להגיע ולספר את האמת לא הייתה כל-כך נוחה לאובמה, לפטראוס נעשה אמבוש – ופורסם סיפור האהבים שלו עם איזה אשת חברה וושינגטונית (פאולה ברודוולPaula Broadwell) – ופטראוס התפטר (כמעט מיד לאחר הבחירות) – מישרת ראש ה-CIA התפנתה.  פעם נוספת ג'ון ברנאן מונה לתפקיד – והפעם עבר את אישורו של הסנאט. השתלטות האחים המוסלמים על זרועות הביטחון הושלמה.

לא היה לי ברור מדוע אובמה רצה דווקא את ברנאן  (Brennan)  לתפקיד ראש CIA – הרי בדומה לפטראוס הוא שירת שנים רבות במערכת "ביטחונית". חיפשתי עליו מידע לא מעט עד שהגעתי לסרטון שמסביר הכל. אינני יכול להיות אחראי על אמיתות הסיפור על התאסלמותו של ברנאן, אבל הוא שירת בסעודיה שנים רבות והכל אפשרי. קיימים גם סימנים רבים בהתנהגותו ובהתבטאויותיו המאמתים את הסיפור. פתאום לאחר הצפייה וחיפוש מקורות אחרים הכל בא למקומו, מובנת התנהגות שניהם.

the new Director of the CIA

Accusations: John Brennan (right) has been nominated as the new Director of the CIA by President Barack Obama (http://www.dailymail.co.uk/news/ )

בהמשך: פעולות ראשונות של ממשל אובמה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, העולם מסביבנו, מלחמת העולם השלישית, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על ממשל אובמה: כיבוש מערכות שלטון.

  1. פינגבאק: מלחמת העולם השלישית: חזית ארה"ב (5) | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: תהליך השלום ישראל-ערב (2) | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: סקרים במלחמת הבחירות בארה"ב | מיומנו של זקן השבט

  4. פינגבאק: ממשל טראמפ: אחרי ארבעה חודשים | מיומנו של זקן השבט

  5. פינגבאק: פעלולים של מיקרוסופט | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s