המסתננים: שאלות שאין עליהן תשובות.

אדם חכם אמר פעם: "אל תחשוש מאלה שמדברים, תחשוש מהשותקים – לא תדע לעולם על מה הם שותקים". כלל זה עובד גם בארצנו הקטנטונת – כאשר משתיקים בעיה כלשהי – לא רוצים לפתור אותה. שמתם לב שבנושא המסתננים השטח גועש והתקשורת ביחד עם אלה שחייבים לעשות משהו – מילאו פיהם במים ועוסקים בכל דבר, חוץ מהבעיה הזו ובינתיים תושבי דרום תל-אביב עוברים יום יום גיהינום – ושום דבר לא משתנה.

בסיפור המסתננים יש הרבה יותר שאלות מהתשובות:

–         למה לא החזירו אותם מהתחלה מיד למצרים?

–         מי החליט לתת להם להיכנס חופשי לערי ישראל?

–         למה לא הקימו בשבילם מחנה פליטים סגור בגבול מצרים עם אפשרות יציאה חופשית רק למצרים?

–         למה עד עכשיו לא קמה וועדת חקירה לבדיקת המחדל שאפשר להשוואתו עם המחדל מלחמת יום הכיפורים (אף על פי שבשום נושא הוועדות האלה לא פתרו אף בעיה)?

דבר אחד בטוח: אשמים כאן מנהיגינו הקודמים והנוכחים שיודעים לדבר ולא מסוגלים (או לא רוצים) לעשות כלום, אך זה לא יעזור לפתרון הבעיה. למזלנו ממש לא מזמן קבלנו ד"ש "מגדר הקסם" שאמורה הייתה לעצור את שטף המסתננים מאפריקה – נכנסו מסתננים חדשים! לפי אתר "וואלה!" זה היה כך: "מבקשי המקלט העידו כי לאחר שטיפסו על הגדר ונכנסו לשטח ישראל, צה"ל השיב אותם לצד המצרי, בניגוד לאמנת הפליטים. אחרי שבועיים, הורשו לטפס על הגדר שוב – ונלקחו לסהרונים".

נעזוב את השקרים של "וואלה!": הם לא מבקשי מקלט וגם לא פליטים, אפילו לפי הגדרת האו"ם – כרגע זה לא העיקר. מעניין מאוד שבמקרה המסופר, בפעם הראשונה הם הוחזרו למצרים והסתובבו מספר ימים על-יד הגדר, אחרי כשבועיים הגיעו חיילים שלנו, הביאו להם שני סולמות ועזרו להם לעבור את הגדר לישראל. הגיוני שפעם ראשונה זו הייתה החלטת מפקד מקומי שביצע את תפקידו כראוי.  כנראה, הם הגיעו לגדר לפי הדרכת גורמים מסוימים אצלנו (הקרן החדשה?) או נשלחו על-ידי אל-קעידה, שילמו בדרך למבריחים בין 700 ל-1000 דולר (כנראה אותה הקרן מחזירה להם אותם בארץ!) כדי להגיע לשם, וכאן כבר חיכו להם, לאחר בדיקת מצבם אלה שהובילו אותם אלינו פנו לדרג גבוה (בצבא או בממשלה) ומשם ירדה הפקודה… איך זה מתבצע אפשר רק לשער (אף שחשוב לדעת בדיוק מי נתן את הפקודה), כי לא כל-כך מדברים על זה, אך בטוח שהייתה גם התערבות גורמים "מהחונטה המשפטית" –  ורבים מהם חניכים או עבדים של אותה "הקרן לישראל החדשה" – שלוחת ארגונים החשאיים של "ידידנו" במערב שכל הזמן הייתה מעורבת בהגעתם ארצה וכעת מפעילה אותם יום יום.

התפרעות מסתננים

מאות מסתננים לא חוקיים "התפרעו למצלמה" בהצגת השמאל הקיצוני בשד' רוטשילד

cafe.themarker.com

ננסה לבנות רקע בו התחיל סיפור המסתננים כולו, כי לנקודת ההתחלה  חשיבות רבה: איך התחיל הסיפור, לאן הביאו את המסתננים הראשונים? איך הם בסופו של דבר הגיעו לערי ישראל?

אין עובדות ידועות רבות על שנים הראשונות: המסתננים הראשונים מאפריקה הגיעו ב-2005 בתקופת ממשלת שרון – אולמרט, כנראה במקביל לביצוע "ההתנתקות" (שמים לב שקיים קשר בין שני הסיפורים?). ניסיתי לחפש נתונים על השנים ההן – לא מצאתי הרבה, אך לפי מאמרו של ד"ר יוחאי סלע  מ- 17.05.2006 היו אז במעצר משטרתי, מחנות צה"ל, קיבוצים  בסביבת 100-150 מסתננים מאפריקה. כנראה היה אז גם צו אלוף פיקוד הדרום שהורה לגרשם למצרים. רק אחרי התערבות "ארגוני זכויות האדם" (עוד פעם ארגוני הקרן החדשה) – הם הגישו עתירות לבג"ץ – והחלטותיו צפויות מאוד אפילו היום, וזה היה בתקופת נשיאותה של "אוהבת ישראל" הידועה  גב. דורית ביניש – בסוף הם נשארו אתנו. בתקופת ממשלת אולמרט (ממשלת המושחתים) טיפות נהפכו לזרם שהלך והתחזק. גם אז, כנראה, המפקדים במקום ניסו להחזיר את המסתננים הביתה אך קיבלו פקודה מגבוה והתחילו להעביר אותם לערים.

המעניין הוא – מי נתן את הפקודה?

בקיצור, בסוף כהונתה של הממשלה ההיא מספר המסתננים הגיע כבר ליותר מעשרת אלפים, שהועברו, אחרי בדיקה קצרה, לערי ישראל.

kama_lat_latestaaaa

המסקנה: ממשלת אולמרט יצרה את התקדים וגם את הבעיה. מי הם "הגיבורים הראשיים" בהצגה הזו? לא מספיק להגדיר, צריך גם לראות אותם, מגיע להם (חשוב גם לדעת שלא כולם היו מעורבים בסיפור, אך בטוח שתפקידם – הגנת עם ישראל מהפולשים למיניהם הם לא ביצעו):

"גיבורי" סיפור המסתננים: ממשלת אולמרט

ראש הממשלה אהוד אולמרט, שרי הביטחון עמיר פרץ ואחריו אהוד ברק, שר הפנים רוני בר-און, השר לביטחון פנים אבי דיכטר, בממשלה כיהנו ארבעה שרי משפטים שלא החזיקו מעמד לאורך זמן, נתעלם מהם.

ממשלת אולמרט 2

גם "הדרג המשפטי" הפעיל, כנראה, היה מעורב חזק בכל הסיפור והם: יועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, פרקליטי המדינה ערן שנדר  ו משה לָדור, נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש

הדרג המשפטי

ממשלת נתניהו

aliyah5

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, שר הפנים אלי ישי, השר לביטחון פנים אהרונוביץ, שר המשפטים יעקב נאמן (גם כאן לא כולם אחראים באופן שווה, אולי יש אלה שהיו רוצים לעשות משהו ולא נתנו להם).

ממשלת נתניהו

הדרג המשפטי: יועצים המשפטיים לממשלה: מני מזוז ויהודה וויינשטין, פרקליט המדינה משה לדור,

 נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש

דרג המשפטי 2

אז למי להגיד תודה שעם ישראל תקוע עם כשישים אלף פולשים בנוסף לאויבי ישראל מבחוץ ומבפנים?

עוד אחת מהדמויות המרכזיות במחדל המסתננים – שרת החוץ והמשפטים דאז

ושרת המשפטים היום גברת ציפי לבני

שעשתה הכל כדי שהמסתננים יישארו בינינו. את מי היא משרתת באמת?

ציפי 11

תודה לאתר: http://rotter.net/forum/scoops1/22899.shtml

צילומים: ויקיפדיה, אי פי איי.פי,  כנסת, megafon-news.co.il , שרון בוקוב – חדשות וואלה,

אתר http://www.mistanen.com/

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, מסתננים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

11 תגובות על המסתננים: שאלות שאין עליהן תשובות.

 1. המיואשת מהמדינה המתאבדת כאן הגיב:

  על פי ההתנהלות בנושא המזתננים נראה כי בג"צ והשמאל מעוניינים בחיסולה של המדינה היהודית בכל מחיר, גם במחיר הצפתה של ישראל בעובדים זרים, שעלולים להצטרף בעתיד לאויבינו. ראוי לציין כי האליטה לא חשה עדיין את הסבל שגורמים הזרים הללו לשכניהם היהודים בדרום תל אביב, כי הם לא גרים בשכנותם. כל אישה אפריקנית מזדרזת ללדת כאן, מתך ידיעה שבכך היא מבטיחה את עתידה כאן. איזו מדינה מטורפת ואיזו מערכת אכיפת חוק עקומה!. קליטת הזרים כאן תההי בכיה לדורות בחזקת "ונוסף גם הוא על שונאינו ועלה מן הארץ".

 2. דוד איש הגיב:

  ראשית כדאי לדייק במינוחים לא בפליטים עסקינן ואף לא במסתננים סתם כי אם בפולשים איסלאמיים שהיום מסווים דתם ומחר יצטרפו בגאון על שונאינו הבלשתינאצים. שנית, אם נאמר שנכנסו שוב בקבלם סיוע מצה"ל האצבע המאשימה מופנית לבוגי יעלון, זה שעד לא מכבר חשבנו שהוא מנאמני הלאום היהודי והסתבר שהלז בתור שר ביטחון מבצע תג מחיר טרוריסטי נגד נאמני הלאום רודף המתיישבים ביו"ש מבצע צו שימוש מפריע מבית מדרשה של הבוגדת טליה ששון, ולא חשש לשחרר מחבלים מרצחים מקצועיים לתוך רחובותינו ובשל מה – כדי שיואילו הבלשתינאצים לנהל אתנו משא ומתן ויואילו לקבל לידיהם את יהודה ושומרון כדי להקים שם מדינה בלשתית שלישית – מלבד מדינת עזה וירדן – על חורבות ההתיישבות הקדושה ביהודה ושומרון ותוך קירוב ישראל לשואה נוספת. מישהו אמר כאן מדינה מתאבדת? השם התברך, הושע את ישראל.

 3. פינגבאק: "גיבורי" השבוע: ציפי לבני ויאיר לפיד | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: "גיבורי" התקשורת: ציפי לבני ויאיר לפיד | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: תל-אביב – האוגנדה הקטנה | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: זה רדיו? | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: מסתננים: אתם מכירים אותם? | מיומנו של זקן השבט

 8. פינגבאק: הקרן החדשה במתקפה | מיומנו של זקן השבט

 9. פינגבאק: מחדשות ארץ החלמאים | מיומנו של זקן השבט

 10. פינגבאק: מתחזים במשרד המשפטים | מיומנו של זקן השבט

 11. פינגבאק: מחאת יוצאי אתיופיה והקרן לישראל החדשה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s