ממשל אובמה: הפעולות הראשונות.

The Obama Administration: The First Steps.

בארה"ב קיים מרווח זמן בין פרסום תוצאות הבחירות וכניסתו של הנשיא החדש לבית הלבן (שלושה חדשים בערך). אובמה וסביבתו ניצלו את הזמן לחגיגות: הוא עבר את המדינה מחוף אל חוף, והמסר המועבר על ידו היה ברור וחד-משמעי: הסתיים עידן אמריקה הישנה. על ההכנות להשבעת ממשלו והתארגנותו כתבנו בפרק הקודם. כאן נתאר את הפעולות הראשונות שייצבו את מדיניותו והבהירו באופן חד משמעי את המטרות הסופיות אליהן הוא התכוון להגיע.

       טיפול במשבר הכלכלי

לא נתייחס לענייני הכלכלה בפירוט יתר, הדבר האחרון שעניין את האחים המוסלמים זו כלכלת ארצות הברית, אבל הם גם לא יכלו לתת לה לקרוס, כי מטרתם העיקרית הייתה לנצל את כוחה של ארה"ב ואת זרועות הביטחון שלה על מנת להגשים את תכניתם בכל קצווי תבל. לכן כל המאמצים כוונו לשמירת יכולת התפקוד הממשל וזרועותיו ולאחר חמש שנות פעילותו של ממשל אובמה המצב לא השתפר בהרבה.

זה לא סוד שהמצב האמיתי של הכלכלה האמריקאית בכלל לא דומה לסיפורים באמצעי התקשורת. economic crisisאמריקה היום היא פושט הרגל הגדול בעולם – המאזן המסחרי שלה שלילי כבר הרבה שנים, החוב של הממשל הגיע לסכומי עתק, חיצוני (למדינות כמו סין, יפן ואחרות) וגם פנימי – לאזרחי ארה"ב. על-פי נתוני קרן המטבע הבינלאומית יחס החוב הממשלתי לתוצר בשנת 2014, ברוטו, צפוי לעמוד בארצות הברית על  109.2 אחוזים. אך ממשל אובמה (והממשלים לפניו) במקום לפתור את הבעיה מיסודה, להדק את החגורה, להקטין מנגנוני הממשל, בעלי ממדים מפלצתיים שבולעים את רוב רובו של התקציב, עשה את ההפך – ניסה לפתור את הבעיה ע"י הדפסה מסיבית של דולרים ללא כיסוי ממשי שהפכה את המטבע האמריקאי ל"נייר זבל" ובעצם יצרה את הבסיס למשבר כלכלה העולמי שעוד לא היה כמוהו. אבל בינתיים מדינות העולם משחקות את המשחק כאילו לא קורה כלום.

       הקמת אימפריית ריגול ושליטה בתקשורת.

עד כאן עסקנו בכיווני פעולת הממשל שלא היו קשורים לתכניות ישירות של האחים המוסלמים, אלה היו פעולות אוטומטיות ממש על מנת לקבע את המצב ולעשות אותו לבלתי הפיך. הגיע הזמן לדבר על המהלך העיקרי שבשבילו בעצם האחים רצו להשתלט על הממשל הפדראלי בארה"ב: בעזרתו הם תכננו לכבוש מדינות נוספות בעולם ובעיקר – את מדינות הבית שלהם – מדינות ערב. הם ידעו שזו פעולה מסובכת, הדורשת הכנת השטח, ארגון כוחות המיועדים להשתלטות והעיקר – הכנה תעמולתית  שתלויה תמיד באמצעי התקשורת או – נכון יותר – "אמצעי שטיפת המוח". אנו חושבים שאמריקה היא מדינה חופשית, בה כל אחד יכול להגיד וגם לכתוב כל מה שמתחשק לו – זה לא היה נכון גם לפני ממשל אובמה. הכסף עשה את שלו גם באמריקה אך לאחים זה לא היה מספיק, היה צורך במהלך שיהפוך את רוב עיתונים, תחנות הרדיו, רשתות טלוויזיה למריונטות בשרות קבוצת אובמה ואלה cnn העומדים אחריו. מצב התקשורת בעשורים אחרונים נעשה יותר ויותר קשה בכל העולם. עם התפשטות האינטרנט העיתונות הכתובה וגם רשתות הטלוויזיה איבדו לקוחות רבים ובקושי הצליחו להחזיק מעמד. לכן הקמת קבוצת צארים בממשל אובמה העוסקים בתקשורת וריגול אחרי מתנגדים פוטנציאליים שבידם תקציבי ענק אפשרה לממשל "לקנות" את העיתונים, תחנות הרדיו ו-רשתות טלוויזיה עיקריות ולהפוך אותם לכלי יעיל של תעמולה, פרסום וגם השמצת מתנגדים ומתחרים. הכלי הזה נוצל לביצוע תכניות של האחים ואיפשר מבצעי תעמולה מרוכזים שעזרו לביצוע מדיניותם. הפעולה לא הסתפקה בתחומי ארה"ב – היא הייתה פעולה עולמית, עיתונאים בעלי השפעה, עיתונים, רשתות רדיו וטלוויזיה נקנו בכל מיני דרכים וכיסויים ושירתו נאמנה את בעלי המאה. 

זה נעשה גם בישראל. פתאום, בלי רעש גדול הופיעו "שותפים שקטים" בעיתון "הארץ". עיתון "ידיעות", אתר "וואלה!", ערוץ 10 ואחרים קיבלו מפעם לפעם עזרה שהצילה אותם מקריסה, אותן פעולות נעשו ברוב מדינות העולם ובמקרה הצורך מבצע תעמולה נהפך למבצע עולמי, כמו תזמורת Edward Snowdenהמנגנת לפי פקודות המנצח היושב בוושינגטון. זה נראה מוזר, היה קשה להבין מאיפה בא התיאום המופלא בין אמצעי התקשורת שאין בינם, בעצם, שום קשר עד התפוצצותה של פרשת סנואודן – Edward Snowden (בואו לא נשכח שזה קרה רק לפני כשמונה חדשים). פתאום התבררו הממדים המפלצתיים של מערכת הריגול חובקת העולם לא נגד ארגוני הטרור אלא נגד כל המדינות בתבל וגם נגד כל אחד ואחת מאזרחי ארצות הברית ומחוצה לה. התירוץ של "מלחמה בטרור" נוצל כדי לרגל אחרי כל אלה שהעזו לבקר, להתנגד, או אפילו לא להסכים עם שלטון העריצות החדש שקם באמריקה. חברות טלפון, Skype,  Microsoft ,Facebook ורוב חברות הפועלות באינטרנט שיתפו פעולה עם רשת הריגול הזו. תיאור יפה של המצב הנוצר כתוצאה מפעילות הזו אפשר למצוא במאמר "האח הגדול נוסח אובמה" שפורסם באתר 1 NEWS (ממליץ מאוד לקרוא). משפט אחד משם: "ממש כמו חלום בהקיץ צומחת לה עכשיו בארה"ב אימפריית-טרור, נוסח האח הגדול, בחסותו של הנשיא ברק אובמה עצמו. צריך לשפשף את העיניים כדי להאמין…" – לא לשכוח שהכל התחיל עם הקמת ממשלו ב-2009, עד לכניסתו לתפקיד פעולות דומות נוצלו רק למלחמה בטרור ממש.

       הפיגוע בבוסטון.

עד כמה שפעילות זו קשורה לטרור אפשר לראות בדוגמה של פיגוע בבוסטון שהתרחש ב- 15.04.13 (מקווה שלא מעטים עוד זוכרים את הפרטים). את הפיגוע ביצעו שני אחים  צ'צ'נים טמרלן ודז'וחר צרנייב בקרבת קו הסיום של תחרות המרתון, בו התרכז קהל רב. נדלג על הפרטים – קיימים דיווחים רבים על האירוע החשוב: האחים הגיעו לארה"ב עם אימם לפני יותר מעשור ובגלל השפעת האסלאם הקיצוני שם יצרו קשרים עם אל-קעידהטמרלן צרנייב ביקר בקווקז הרוסי והשירותים החשאיים הרוסים העבירו ל-FBI, את רשימת המסגדים הסלפיים, בהם ביקר טרמלאן צ'רנאייב בצ'צ'ניה ובדגסטן, כולל האיממים אתם נפגש ותוכן שיחותיו אתם. היה ברור שהאיש מכין פיגוע, אך השלטונות התעלמו מהדיווח – זה לא עניין אותם. התוצאה ידועה. ברור שבראש מעניינם לא היה הטרור ומוסלמים עבור ממשל אובמה היו אורחים רצויים.

הפיגוע בבוסטון

הפיגוע בבוסטון (Image by: STRINGER / REUTERS)

       חיסול יריבים פוליטיים.

לעומת זאת החומר שהצטבר בתהליך הריגול אחר אזרחי אמריקה נוצל לחיסול ממוקד של יריבים פוליטיים המסכנים את ה"בוס", ביניהם גם מיט רומני – מועמד מפלגה רפובליקנית לנשיאות בבחירות אחרונות – הם השמיצו אותו בכל דרך אפשרית.

מועמד אחר לנשיאות, הרמן קיין  (Herman Cain) – פוליטיקאי שחור, חבר מפלגה רפובליקאית שהיו לו Herman Cainסיכויים טובים לזכות במעמדות המפלגה לנשיאות וגם היה יכול לסכן את אובמה – ופתאום התקשורת הוציאה סיפור על שתי נשים שטענו שקיין ניסה להתחיל איתם לפני כעשר שנים, אחר כך הופיעה עוד אחת – לא היו פרטים, לא שמות אך התקשורת חגגה. קיין הושמץ, בכל תכניות הטלוויזיה דיברו עליו (ובעצם לא היה על מה לדבר בלי פרט כלשהו) עד שהאיש הסיר את מועמדותו. שיטות הפשע המאורגן עבדו יפה.

       פעולות ראשונות במדיניות חוץ.

נזכיר כאן בקצרה כיווני פעולה ראשונים של ממשל אובמה (הפעולות החשובות שלו שוות התייחסות מיוחדת):

– מימוש מדיניות "הושטת יד" למדינות העוינות לארה"ב שעליה הוא הכריז מיד אחרי בחירתו: איראן, צפון קוריאה, סודן, ונצואלה של הנשיא הוגו צ'אבס ואחרות זכו לביקורים של ראשי ממשלו וביטויי ידידות מופגנת.

ביטול "ציר הרשע" (מדינות התומכות בטרור): הפסקת כל פעולות נגדם אף שהם המשיכו בתמיכת פעילות טרוריסטית.

–  "הושטת היד" גם אל העולם המוסלמי. ממבט ראשון זה נראה מוזר: ארה"ב אף פעם לא הייתה אויבת של המוסלמים. רוב המדינות המוסלמיות היו בעלות בריתה. בפרקים הקודמים ראינו איך בעלי ההון המוסלמים השתלטו על זרועות הממשל באמריקה עצמה, אך מטרת הפעולה הזו הייתה כפולה: קודם כל לפאר ולשבח את דת האסלאם כהכנה לכניסת האחים המוסלמים בתור מובילי "זרם הקדמה המרכזי" של האנושות כולה, ומהצד השני – התחלת מערכת תעמולה פרו-אסלאמית בתוך ארצות הברית כדי להרגיל את האמריקאי הפשוט לשליטים החדשים. הריאיון הראשון של אובמה כנשיא הנבחר היה לרשת אובמה בהפגנההערבית-סעודית "אל ערביה", הבית הלבן התמלא בעסקנים אסלאמיים מסוגים שונים, כולל פעילי ארגוני הטרור ידועים, אך שיא המבצע הגיע בנאום אובמה באוניברסיטת קהיר ב- 04.06.2009 , בו אובמה תיאר את האסלאם כמקור הציוויליזציה הנוכחית בלי להזכיר שהתפשטות האסלאם באסיה, אפריקה וחלקה הדרומי של אירופה היה מלווה ברצח המוני (genocide) של עשרות מיליוני אנשים בארצות הכיבוש בהן רק למעטים אפשרו להתאסלם – ואלה היו בעיקר נשים צעירות (ברור למה) וילדים קטנים. בנאומו היו גם מילים רבות על שלום ופיוס, אבל הקו העיקרי בנאומו הייתה השוואת שואת היהודים באירופה עם מצבם של "הפלסטינים" היום, כשני צדדים שווים של אותו מטבע. היו אלה שאחרי נאומו חיפשו עם נרות את אותם שישה מיליוני פלסטינים נרצחים ולא הצליחו למצוא.

– כתוצאה מנאומו של אובמה בקהיר ובדרכים אחרות בעולם כולו יצא המסר: "תקפו את היהודים וישראל – אמריקה לא תגן עליהם! ממשל אובמה מיומו הראשון הכניס רוח אנטי ישראלית לכל פעולותיו. כל שונאי ישראל מצאו בית חם והבנה אצלם. נוכחות יהודית בסביבתו רק העצימה את הגל האנטישמי. הוא התיר לכל הרוצה בכך לפעול נגדנו ויהודוני החצר עזרו לו להפיץ את הרוח האנטי ישראלית בכל העולם ונתנו לה לגיטימיות – אך זה כבר סיפור שלם בפני עצמו.

לסיכום הפרק אפשר רק להזכיר אחד מהסעיפים העיקריים מ"הפרוייקט" (תכנית פעולה של האחים המוסלמים לכיבוש העולם): "לנצל מוסדות קיימים במערב עד שהם יוכלו להיות מומרים לחדשים לשירותו של האסלאם." – הם הצליחו להגשימו במלואו.

עוד נקודה חשובה: המפלגה הדמוקרטית של ארצות הברית הוכיחה את עצמה כמפלגה, בה לא רק המנהיגים המובילים העמידו את עצמם לשירותם של האחים המוסלמים, אלא המפלגה עצמה נהפכה לכלי עזר של האסלאם הקיצוני וכנראה הגיע הזמן שסמל המפלגה יעבור שינוי. אחת מהאפשרויות לפנינו:

Democratic Party of the United States today

Democratic Party of the United States today

המפלגה הדמוקרטית של ארצות הברית היום.

       תמונות:

Financial Crisis – http://www.investmentcontrarians.com/financial-crisis/

Presidential Candidate Herman Cain – The Red Phoenix

CNN  –  Mainstream Media Lies

אובמה בהפגנה

פורסם ב-NEWS1ב-11.03.2014 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, העולם מסביבנו, מלחמת העולם השלישית, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

15 תגובות על ממשל אובמה: הפעולות הראשונות.

 1. פינגבאק: אובמה: האח של האחים | מיומנו של זקן השבט

 2. פינגבאק: תושבי יצהר היקרים, תזהרו מפרובוקטורים! | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: "נאום הצעקות" של שר נפתלי בנט | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: שיחת הטלפון בין הנשיא אובמה לראש הממשלה נתניהו | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: הפגנות תמיכה בישראל | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: שייח ירדני: אללה נתן את ארץ ישראל ליהודים | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: שייח ירדני: לפי הקוראן אללה נתן את ארץ ישראל ליהודים | מיומנו של זקן השבט

 8. פינגבאק: מנהיגי האסלאם: ”אנו נשלוט בעולם!" | מיומנו של זקן השבט

 9. פינגבאק: מחשבות על מערכת הבחירות בארה"ב | מיומנו של זקן השבט

 10. פינגבאק: סקרים במלחמת הבחירות בארה"ב | מיומנו של זקן השבט

 11. פינגבאק: מסמכי ויקיליקס: קצה הקרחון | מיומנו של זקן השבט

 12. פינגבאק: נפתלי בנט, קצת סבלנות | מיומנו של זקן השבט

 13. פינגבאק: דונלד טראמפ, נשיא אמריקה: בהצלחה! | מיומנו של זקן השבט

 14. פינגבאק: אתר וואלה: אתם מכירים אותו? | מיומנו של זקן השבט

 15. פינגבאק: מוחמד מורסי, אחים המוסלמים וממשל אובמה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s