כבוד השופט אורי כהן – כל הסיפור.

קישורים מעניינים 14

קישורים

לפני כחודשיים פרסמנו כאן קישור על פרשה הקשורה לדרישת הדחה של אישיות שיפוטית בכירה הנחקרת על עבירות פליליות חמורות הכוללות שיבוש חקירה והדחת עד. שרת המשפטים ציפי לבני סירבה להראות על הדחתו. ביום הפרסום לא הייתי מודע מי הוא האיש. מאז חלו התפתחויות. על אף עמדתה של שרת המשפטים האיש הודח והתברר שהיה מדובר בעו"ד אורי כהן – אב בית הדין למשמעת של עובדי המדינה. אחרי שהתברר שמו נזכרתי שכבר כתבנו עליו, לפני כשנתיים, אך קודם כל האקטואליה: כתבה של ג'ובני הרץ באתר Kr8 המתארת  ההתרחשויות חדשות בסיפור.

הקישור: http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=941494

אז כמו שהזכרתי – על עו"ד אורי כהן ועל סיפור מינוייו לתפקיד, שבאמת סיפור לא שגרתי, פרסמנו כאן בבלוג לפני כשנתיים במסגרת "קישורים מעניינים" (קישור: מדינת חוק?). מדובר על תחקירו המעמיק של יהודה יפרח "מערת נחשים" שפורסם בעיתון "מקור ראשון" (במוסף "צדק") וגם באתר NEWS 1 .

מארת נחשים

איור שי צ'רקה

רק קטע קצר מהתחקיר:

"בית הדין למשמעת של עובדי המדינה עוסק בבירורים משפטיים שעניינם עבירות משמעת, לרבות כל הרשעה בעבירות פליליות של עובדי המדינה, ובכללם עובדי הוראה בבתי הספר הממלכתיים והממ"ד, רשות המיסים, רשות הדואר, עובדי מערכת המשפט לרבות פרקליטות המדינה, עובדי משרדי הממשלה וזרועות הביטחון השונות כמו השב"כ והמוסד. גם הבכירים ביותר בשירותים החשאיים יכולים למצוא את עצמם נידונים בבית הדין

… הגיבורים או האנטי-גיבורים של הדרמה הנוכחית הם יוסף תלרז ואורי כהן. עו"ד תלרז, שכיהן עד לא מכבר כאב בית הדין למשמעת של הנציבות, הודח מתפקידו על-רקע תלונות בדבר הטרדה מינית. עם זאת, תחקיר 'צדק' מעלה תהיות קשות באשר לאותן 'הטרדות' לכאורה: האם היו, לא היו, או רק משל היו.

… מינוי ממלא-מקום נוסף, שלא לפי התקן, היה צריך להדליק אצל אב ביתהדין למשמעת (יוסף תלרז) נורה אדומה, אבל הוא התעלם. בסוף הוא מצא את עצמו בחוץ, לאחר תלונות על הטרדות מיניות שמעולם לא התבררו ומכרז שנוי במחלוקת שהכשיר את כניסת ממלא מקומו לתפקיד הנחשק. צירוף מקרים, או 'כשר אבל מסריח'? השאלות בפרשה הזו מרובות הרבה יותר מהתשובות.

תחקיר 'צדק' חושף: פוליטיקה מלוכלכת בנציבות שירות המדינה…"

הקישור לתחקיר:

מאורת נחשים

http://www.news1.co.il/Archive/002-D-73931-00.html

 ניסיתי למצוא באינטרנט את תמונתו של עו"ד אורי כהן ולא הצלחתי. אולי מישהו בכל זאת יצליח במשימה – הוא מוזמן לפרסם אותה כאן ב"תגובה".

פוסט זה פורסם בקטגוריה במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s