הפגנות תמיכה בישראל

חזרנו ארצה לאחר אלפי שנות גלות, דורות של רדיפות, השפלה, רצח שהשאירו אצל כולנו תסביכים שונים שלא נעלמו גם בדור השני או השלישי של ילידי הארץ (אך רמתם פחותה יותר). בין כל התסביכים האלה המזוכיזם תופס מקום מכובד עם כמות "נגועים" המאפשרת לנו "להחזיק" מקום ראשון, לא מכובד כל-כך, בדירוג העולמי. מהו "מזוכיזם"? לפי האתר "פסיכיאטר":

"מהותו אינה טמונה בסבל הפיזי עצמו, אלא ברצון להשמדה עצמית…  סכסוך פנימי זה גורם לאדם למסור את עצמו למרותו המוחלטת של אדם אחר."

לפי Wikipedia ההגדרה ברורה יותר:

"מזוכיזם הוא… הלך נפש שבו האדם נהנה לסבול כאב והשפלה…"

 בין העדות בעם שלנו ככל הנראה את שיא הנגועים במזוכיזם ניתן למצוא אצל יוצאי פולין – עדה שעברה ממש גיהינום באלף שנים אחרונות. לאור השפעת העדה בתחומים שונים של חיינו, בעיקר בתקשורת, תרבות ופוליטיקה – השפעת המזוכיזם מורגשת בתחומים רבים, כולל גם היחס לכל המהלכים שאנו מחויבים לבצע כדי להגן על עצמנו מכוחות הרוע שמתפשטים בסביבתנו בתקופה אחרונה – פתאום קמים יהודים דווקא ומזדהים עם האויב. אפשר לראות תופעה הזו אצל עם אחר? אני בספק. לא פלא שדווקא הם נמצאים בחוד החנית של הפעילות האנטי ישראלית ברחבי העולם.

אינני רוצה להתייחס לתופעה הכללית – התחום הוא רחב מאוד, נצמצם את הסיפור לתחום ההפגנות הקשורות למאבק שלנו עם האלה הקמים להשמידנו – שמתם לב שכל התקשורת הישראלית הממסדית מבליטה בדיווחים שלה את ההפגנות האנטי ישראליות שמתרחשות ברחבי העולם, כולל סיסמאות, ביטויים של שנאה, מוצצים משם כל פרט קטן, כאילו נהנים ממנו? כמעט לא תמצאו דיווחים על הפגנות תמיכה בישראל, ביטויי אהדה לישראל – ויש רבים כאלה – זה לא מעניין אותם כלל.

אמצעי התקשורת שלנו נהפכו לאמצעי תעמולה של האויב.

כאשר אתם שומעים על הפגנות אנטי ישראליות באירופה, בואו לא נשכח שאירופה בעצם כבושה כבר ע"י עשרות מיליוני מוסלמים המופעלים ע"י האסלאם הקיצוני, גם בארצות הברית כבר שנה שישית שולט ממשל אובמה שהוא למעשה ממשל אחים המוסלמים.

דיווחים על אירועי תמיכה בישראל אפשר למצוא באתרים: nrg, Rotter.net , ככר שבתKr8 , ערוץ 7  ואחרים.

כדי לאזן קצת את התמונה אפרסם גם כאן קישורים לאירועי תמיכה בישראל, כולל צילומים, סרטונים וחומר אחר, אשתדל לסדר את זה בסדר כרונולוגי פחות או יותר. אני מבקש גם מהמבקרים בבלוג להוסיף או לשתף אפילו בתגובות קישורים לאירועים שלא הזכרתי אותם כאן.

נתחיל ממקומות רחוקים שבדרך כלל לא מוזכרים בכלל בתקשורת שלנו:

הפגנה הגדולה ביותר למען ישראל – בקולקטה, הודו.

עצרת ענק וההפגנה למען ישראל אורגנו ב- 16.08.2014 ע"י מספר גופים מקומיים כגון ארגון  Hindu Samhati , ארגון לא פוליטי בראשותו של מר Ghosh  Tapan בעיר קולקטה (Kolkata) , בירת מדינת West Bengal, עיר בעלת אוכלוסייה של יותר מחמישה מיליון תושבים (שינו את שמה לא מזמן ותוכלו לראותו בשתי צורות כיתוב) – במקום כמעט לא גרים יהודים. לפי האתר worldhindunews זו הייתה העצרת הגדולה ביותר של סולידריות ותמיכה בישראל בהודו וגם בכל מקום בעולם, שבה יותר מ – 20 אלף איש הרימו את קולם נגד התקפות הטילים על ישראל על ידי החמאס ונגד הטרור הבינלאומי. עיר קולקטה (כלכותה) שעד כה, ראתה צעדות מחאה רק נגד ישראל, ראתה פרק חדש בהיסטוריה. נשיא ומייסד של Hindu Samhati, מר Ghosh Tapan אמר כי לישראל יש את כל הזכות להגן על אדמתה ולהבטיח את שלומם של אזרחיה, הוא דיבר גם על יחסי הודו וישראל:דגלים של הודו וישראל בדלהי

"גורלות של הודו וישראל כדמוקרטיות משגשגות כרוכות זו בזו. שנינו חולקים את אותם ערכים… ישראל עזרה להודו במהלך שתי המלחמות האחרונות, ובזמן ש – 70000  יהודים הודיים חיים בישראל בצל ההתקפות של טילי החמאס ואיומים של מנהרות הטרור נעמוד לצידם…"

מלבד הינדים השתתפו בעצרת בני דתות אחרות. נציג קהילת סיקים מר Tajinder Pal Singh Bagga  דיבר בעצרת כאורח מיוחד. הגיעו לעצרת גם נציגי הקהילה הבודהיסטית הנרדפת בשכנה המוסלמית – בנגלה דש.

חשיבות נוספת לאירוע בהוספת קשר נוסף ע"י המארגנים שקשרו אותו גם לזיכרון       " "Great Calcutta Killing ב- 1948 – אירועי הרצח של שבוע "הסכינים הארוכים" בין הינדים ומוסלמים, בו נרצחו אלפי אנשים, ולזכרו של הגיבור המקומי  Gopal Mukhopadhyay  שהציל רבים מידי המוסלמים באירועים האלה.

לפי האתר ההודי ההצלחה של העצרת מראה שלישראל יש תמיכה עצומה באזורים שלא היו מתקבלים על הדעת בעבר. העובדה יכולה להוסיף עוד תנופה ביחסים הודו-ישראליים.

tourist map of west bengal

מפת המדינה West Bengal לפי אתר משרד התיירות ההודי

 הסרטון על העצרת תמיכה בישראל:

 20,000 Hindus, Sikhs, Buddhists march in pro Israel rally in Kolkata, India, August 16, 2014  

 

  הפגנת תמיכה בישראל בדניפרופטרובק, אוקראינה

בתאריך 27.07.14 התקיים בעיר דניפרופטרובסק (מספר תושבים יותר ממיליון), אוקראינה, אירוע גדול של תמיכה בישראל שהשתתפו בו אנשי הקהילה היהודית, קבוצות האזרחים שהתארגנו ב- Facebook, ארגונים חברתיים והופתעתי – השתתפו גם ארגונים לאומנים אוקראיניים – מנהיגם אפילו הופיע בהפגנה.

הדיווח מהאתר של הקהילה היהודית בעיר: 

http://www.djc.com.ua/news/view/new/?id=11852&lang=ru

סרטון בו תוכלו לראות את ההפגנה:

Митинг в поддержку Израиля 27 07 2014

pressdjc 

 הפגנת תמיכה גדולה בישראל – פריז (צרפת)

ב-27.07.14 התקיימה בפריז הפגנת תמיכה בישראל, השתתפו בה אלפים, סרטון בו מצולמת ההפגנה פורסם ב- facebook  ולא הצלחתי להטמיע אותו כאן. נותן רק את הקישור וצילום מהפגנה: 

JEWISH PEOPLE FROM FRANCE PARIS WE DO SUPPORT ISRAEL !!

Doron Ska 

  https://www.facebook.com/photo.php?v=811825962184853&set=vb.100000723713716&type=2&theater

 20140818_013243

מפורום סקופים של רוטר נט:

  עוד הפגנת תמיכה בישראל, הפעם בבירת אירלנד – דבלין  

 ערכתי לאחרונה בתאריך 27.07.14 בשעה 21:04 בברכה, מגן כחול

 עצרת תמיכה גדולה, למעשה אחת הגדולות שהתקיימה בדבלין למען ישראל, נערכה לפני זמן קצר סמוך לשגרירות ישראל.

בעצרת השתתפו למעלה מ 500 משתתפים. בין המשתתפים אירים לצד ישראלים, נוצרים למען ישראל, עמותת Irish4Israel   ונציגי כנסיות. כמו כן אנשי קונסוליית ישראל בדבלין והשגריר הגיעו לשאת דברים.

המשתתפים הניפו דגלי ישראל, שרו שירים ותפילות למען החיילים.

צילומי האירוע:

הפגנה בדבלין 1

הפגנה בדבלין 2

 הפגנות תמיכה בישראל בארה"ב

ברחבי המדינה הזו התקיימו עצרות תמיכה והפגנות רבות למען ישראל, דיווחים על חלקם פורסמו. אפרסם סרטון על אחת מהן – בלוס אנג'לס.

הפגנת תמיכה בישראל ובצה"ל בלוס אנג'לס

חדשות 0404

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, העולם מסביבנו, סרטונים מעניינים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על הפגנות תמיכה בישראל

  1. דוד איש הגיב:

    אכן כלי התישקורת בארץ הפכו לכלי תעמולה אנטי ציוניים ובשינאתם היוקדת לכל מה שהוא ציוני ופרו ישראלי, הם אינם חוששים לסלף, לרמות, לשקר, להסתיר עובדות, להעלים חדשות, להביא פרשנים תבוסתניים ועוד זרועם נטויה. ביבי בהתנהלותו התבוסתנית, הנכנעת, הרופסת והשקרנית עוד מחמיר את מצבה הפוליטי של ישראל בתקינות הפוליטית בעולם. אבל מנהיגות אחרת יכולה לחשמל את העולם לטובת ישראל. עוד נכונו לנו עלילות.

  2. פינגבאק: הפגנות תמיכה בישראל (2) | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: גלי צה"ל – טפיל בעלות ארבעים מיליון שקל לשנה. | מיומנו של זקן השבט

  4. פינגבאק: הודו וישראל | מיומנו של זקן השבט

  5. פינגבאק: שלוש שנים למלחמת צוק איתן | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s