גלי צה"ל – טפיל בעלות ארבעים מיליון שקל לשנה.

       סעיף אחד של תקציב הביטחון

מתי היה שקט אצלנו? עוד לא הסתיימה למעשה מלחמת עזה וה-"שותפים לשלום" של שמעון פרס הספיקו להבעיר את ירושלים ובני בריתו ממשיכים להשתולל גם בנגב וגם ביהודה ושומרון – הדיבור על השקט במדינת היהודים תמיד מיותר. בכלל, לא נדבר כאן על האירועים הגדולים – נדבר על הכסף.

כבר יותר מחודשיים שומעים אצלנו דיבורים ורעש תקשורתי לא פוסק על כסף – על התקציב – בעיקר על תקציב הביטחון שנוגס (ובצדק) בחלק הגדול של העוגה הלאומית, אחרי כחודשיים של מלחמת עזה וההתרחשויות בסביבתנו הקרובה והרחוקה שגועשת בכל מקום ונהרות הדם הנשפכים ע"י ג'יהאדיסטים מסוגים שונים, ברור שחייבים להיות מוכנים לתרחישים האפשריים הקשים ביותר. זה לא אומר שבהוצאות מערכת הביטחון אין במה לחסוך – בניהול המלחמה ובהכנות אליה היו לא מעט נקודות הדורשות שיפור משמעותי מאוד, אך גם עליהן לא נדבר כאן. נתייחס רק לסעיף אחד של תקציב הביטחון שמשום מה לא מזכירים אותו בכל הוויכוחים. מדובר על מוסד כאילו צבאי ו"בטחוני", הנהנה מתקציבו של צה"ל ומשרד הביטחון גם יחד – תחנת הרדיו "גלי צה"ל", שתקציבה מגיע לפי הערכות לכ-40 מיליון שקל בשנה, סכום לא קטן אפילו במונחי משרד הביטחון עצמו.

        קצת היסטוריה

תחנת הרדיו הצבאית נוסדה בשנה 1950. פתח את שידורי התחנה ראש הממשלה ושר הביטחון דאז דוד בן-גוריון שהגדיר  באותו הטקס את המטרות העיקריות של התחנה החדשה: להיות מכשיר ביטחון ואמצעי קשר  לכוחות הצבא הסדיר והמילואים ולהיות מכשיר חינוך לנוער והעם. לא היה מדובר כלל על תכניות בידור כלשהן. בשנים הראשונות התחנה פעלה בבניין בית הספר "המנחיל" ברמת-גן, במאי 1958 התחנה עברה ליפו (מוויקיפדיה). לא נעסוק בהיסטורית התחנה, אך בשנים הראשונות היא הייתה תחנה צבאית בלבד כיחידת עזר ליחידות לוחמה של צה"ל, ננסה כאן לתאר למה הפכו את התחנה כוחות שהשתלטו עליה במשך השנים.

        מספר דוגמאות משידורי התחנה.

מלחמת עזה הייתה אירוע שהראה את עם ישראל בכל יופיו: הקרבה עצמית, עזרה הדדית, אהבת המולדת – כל מה שבימים רגילים מוסתר התגלה כאילו פתאום לעיני כולם, אך גם האופי  של חלק (קטן מאוד) מעמנו שמגדיר את עצמו כשמאלני (כדי להסתיר את האופי האנטישמי האמיתי שלו), התגלה פתאום במלוא כיעורו, שונאי עמם ומדינתם המזדהים הזדהות מלאה עם האויב הרצחני שלא היה כמוהו כבר מאות השנים. רצח המוני של בני עמם או עמים אחרים בשבילם היא רק דרך השתלטות על העולם כולו והפיכתו לעולם של טורפים – עולם של אסלאם ג'יהאדיסטי. שלוש "מתנות" עיקריות הם הביאו לאנושות כולה: שקר, גזל ורצח. כאן אין שום הבדל מהותי בין החמאס ודאע"ש – "החליפות האסלאמית".

אך דיברנו על גלי צה"ל – בזמן המלחמה ברוב שעות היום הם היו מתחילים את החדשות שלהם ב"חדשות משם" – השקרים שחמאס היה מפיץ לכל הכיוונים, בעיקר על כמות הילדים והנשים שנפגעו אצלם – "התחנה הצבאית" הייתה מיד קולטת אותם ומפיצה הלאה. ברור ששודרו גם ידיעות על הנפגעים שלנו, על מתקפות הטילים אך הרושם היה שתחנת גלי צה"ל נמצאת על הירח ומשתדלת מאוד "לאזן" ידיעות מכאן ומשם.

כאשר בזמן הלחימה מיליוני מוסלמים באירופה "נכנסו לפעולה" לעזרת צבא הטרור בעזה, בעידודם הפעילה של אנטישמיים מקומיים – באתר "התחנה הצבאית" היה אפשר למצוא דיווח "המעלה את המורל" של העם והחיילים (19.07.14):

ברחבי העולם מפגינים נגד מבצע "צוק איתן"   ???????????????????

בהפגנות בהודו נהרג צעיר מוסלמי; בבריטניה כ- 20 אלף מפגינים ומכנים את ישראל "מדינת טרור"; בפריז 3,000 בני-אדם משתתפים במחאה; בתוך כך, חברת-תעופה זרה ראשונה ביטלה את טיסותיה לישראל… 

http://glz.co.il/1064-46693-HE/Galatz.aspx

בצילום שצורף לסיפור באתר glz – מפגינים הם ממש בריטים או צרפתים מקוריים! נכון?

אף מילה על הפגנות תמיכה בישראל, על גינויי החמאס – זה היה מקלקל להם את מלאכת הרס המורל הלאומי שהיה אז בשיאו.

מי מוביל את הקו האנטישמי ואנטי ישראלי בתחנה "הצבאית"? המתעניין בחומר האנושי של התחנה ימצא שם קבוצה מגובשת ומתואמת היטב שהמחנה המשותף שלהם הוא שנאת ישראל, לא פחות ולא יותר. במחלקת החדשות והאקטואליה של התחנה עובדים עשר

ות עיתונאים, לא מעטים מהם (בהם כל אנשי הקבוצה שהזכרנו) מרוויחים משכורות הרבה מעל לממוצע, כל אחד שלא משתלב עם רוח השידורים שהם כפו על התחנה – במהירות הבזק נבעט החוצה. הנה מספר דוגמאות מההתנהלות שלהם:

יעל דן – בשיא הלחימה בעזה (אמצע חודש יולי) בשידורי התחנה ראיינה מישהו שטען שבנו לוחם "ביחידה מובחרת של גולני", הוא גינה את פעילות צה"ל שם (בגלי צה"ל!) ודרש להפסיק את הלחימה.

העיתונאי ותחקירן קלמן ליבסקינד (מעריב) פרסם בתורו האישי לפני כארבע שנים (04/04/10):

"ביום ראשון בצהריים ליווה עם ישראל למנוחת עולמים את סגן מפקד גדוד 12 בגולני, רב סרן אלירז פרץ. ערב לפני כן שמעתי את אמא שלו ושל אוריאל, שנפל 12 שנים לפניו בלבנון, במונולוג מרטיט על "סיירת גולני של משפחת פרץ" ורציתי לעמוד מול הטלוויזיה בעיניים רטובות ולהצדיע לה. אלירז היה בחור דתי. הוא למד במכינה הקדם צבאית בעצמונה והתגורר בישוב עלי, שלושה בתים מרס"ן רועי קליין הי"ד, עוד תוצר מפואר של הכיפות הסרוגות.  

ממש באותם רגעים שבהם כוסה אלירז בעפר, ראיינה יעל דן בגלי צה"ל את דובר צה"ל אבי בניהו. השניים, בני קיבוצים, ביכו יחד את התרומה הפוחתת והולכת של הקיבוצניקים לצה"ל. יעל דן היתה מוטרדת מאד. פחות מהעדרם של הקיבוצניקים מהשירות ויותר מהאלטרנטיבה. "אתה יודע מי ממלא את מקומם, אלה חובשי הכיפות", אמרה לבניהו פעם ועוד פעם. "חובשי הכיפות הם אלו שממלאים את דרגי הפיקוד ואני שואלת אותך אם זה לא מדאיג אותך".

בניהו השיב מה שהשיב וסיים בהשתתפות בצער המשפחות השכולות. "העם איתם", אמר. בניהו צודק. זה ברור. העם איתם. אבל עם מי בדיוק, יצחק טוניק, נמצאת גלי צה"ל?

 (http://www.inn.co.il/News/News.aspx/202622 )

בתחקיריו של עיתונאי קלמן ליבסקינד מופיעים שמות נוספים של הקבוצה המוזכרת – כולם שותפים למערכת השמצות של הצבא הישראלי ומדינת ישראל. צילום מאתר גלובס:

גלץ 2

אילנה דיין, שאפשר לכנותה כ"נציגה רשמית" של הקרן לישראל החדשה בתחנה הצבאית, נלחמת לכל אורך הדרך למען "הדמוקרטיה", "זכויות האזרח" –  לפי הנוסח של הקרן החדשה, ברור (מקורות המימון של הקרן מוסתרים היטב, אך מדובר על עשרות מיליוני דולר הבאים מחו"ל). אצלה לא תמצאו אפילו שמץ של איזכור על זכויות ליהודים, על חיזוק מדינת היהודים והגנתה – אף על פי שאילנה דיין אזרחית, עובדת צבא הגנה לישראל. "זכויות האזרח" אצלה תמיד ביחס לערבים או פולשים למיניהם (מסתננים, שמעתם עליהם?). בתחנה הצבאית למען המטרה הנעלה הזו ניתן לעוות דיווחים על אירועים שונים, אפשר לסלף, להשמיץ אפילו את צה"ל עצמו. היא שותפה בכירה של הקרן במשימתה המתמדת להחלשת הצבא היהודי, לסירוסו כצבא הלוחם.

הקרן לישראל החדשה לא מסתירה את זה אלא מבליטה את הקשר שלה לגיבורת הסיפור.  כאות הוקרה לאילנה דיין, העניקה הקרן החדשה בכנס החגיגי בסן פרנסיסקו פרס כספי, שהיה מיועד לה, על פי בקשתה לארגון "איתך – משפטניות למען צדק חברתי" – אחד מארגוני הלוויין של הקרן. אנשי "אם תרצו" ו תחקירני "קלע תחקירים" חשפו שהוא גם אחד מ- 16 ארגונים שהגישו 92% ממצאים השליליים על צה"ל ומדינת ישראל במסגרת "חקירת" האו"ם של המבצע "עופרת יצוקה".

צילום מדף האתר של הקרן:

גלץ 3

גם בשיא הקרבות בעזה ארגוני הקרן עשו הכל על מנת לתקוף ולהשמיץ את צה"ל – אפשר לראות בסוף המאמר את המכתב של ארגוני הקרן בו הם משמיצים את חיילנו ללא שום תגובה של "התחנה הצבאית".

אם כבר הזכרנו את הקרן החדשה אז כדאי להתייחס לעוד סיפור פיקנטי. כידוע גלי צה"ל היא לא רק תחנת רדיו צבאית, היא גם יחידה צבאית עם "לוחמים" – חיילי הסדיר, בני משפחות שמנת תל-אביבית, וגם בית ספר לעיתונאים – זה נקרא "מסלול ההכשרה". כל שנה מכינים שם דור חדש של עיתונאים שממלאים אחרי סיום "השירות" את תחנות הרדיו, טלוויזיה, עיתונים, אתרי האינטרנט ויתר אמצעי התקשורת בהם הם מיישמים את "תורת העיתונאות" שלמדו בתחנה הצבאית. ומי הם ה"חונכים"? כנראה אותם אילנה דיין, יעל דן, רזי ברקאי ו"אוהדי ישראל" אחרים. אז בואו לא נתפלא שהתקשורת בישראל היא שמאלנית – לגלי צה"ל יש בזה חלק די נכבד. לפי הסיפור שפורסם באתר inn.co.il מתקיימים מפגשים שנתיים בין חיילי גל"ץ ומסתננים בלתי חוקיים מאפריקה. קטע מהסיפור:

מפגש בין חיילי גלי צה"ל למסתננים בלתי חוקיים התקיים באחרונה, כך עולה מדיווח בעמוד הפייסבוק של פעילה למען המסתננים שהייתה חלק מהמפגש שנועד להכיר לחיילי התחנה הצבאית את סיפור חייהם של המסתננים.

הפעילה, סיגל רוזן, העלתה לעמוד הפייסבוק שלה את תמונת המפגש בה נראים חיילי גל"צ כשהם לבושי מדים יושבים על המדרכה ומאזינים למסתנן מאפריקה הישוב לפניהם, ככל הנראה שמו אוסקר. מדברים שבכתבה עולה כי לא מדובר במפגש ראשון מסוגו. רוזן כתבה כי "הערב, כמידי שנה, אני ואוסקר סיפרנו ל'סטודנטים' החדשים של גל"צ על מבקשי המקלט בישראל"...

אם מישהו היה חייב הוכחה מי הוא השליט בתחנה הצבאית – אז אין צורך בהוכחה טובה יותר: הקרן לישראל החדשה הביאה את המסתננים לערי ישראל כדי להרוס את המדינה והתחנה הצבאית הפכה לחלק של מערך התעמולה התומך בהם ולא בתושבי דרום תל-אביב שמסתננים הפכו את חייהם לגיהינום.

התפרעות מסתננים

"התפרעות למצלמה" של מסתננים לא חוקיים בהצגת השמאל הקיצוני בשד' רוטשילד

cafe.themarker.com

 עוד אחד מ"עמודי הטווח" של התחנה הצבאית – רזי ברקאי – ציין לפני כשלושה חדשים בתכניתו בכתבה יחצ"נית את חגיגת יום הולדת העשירי של הארגון "שוברים שתיקה" (גם אחת מזרועות הקרן החדשה) – שנוסד במטרה אחת: להתנכל לצה"ל ולהשמיצו. לשמיעת ההקלטה המלאה של התכנית – לחצו כאן. (ארגון "לדעת "שלח תלונה להנהלת גל"ץ בנושא)

עוד ממעללי רזי ברקאי – בהתייחס לחלל הראשון של מלחמת עזה דרור חנין ז"ל הוא הפיל את האחראיות על הירצחו על הקורבן עצמו שהגיע למקום כדי לעזור לחיילים: "יש בזה מידה מסוימת של חוסר אחריות". גם מקום המגורים לא נעלם ממנו: "בית אריה, בכל זאת, זה במערב השומרון, וזה כשלעצמו בעייתי, לא?"

ההקלטה (תודה לחני לוז):   http://youtu.be/9qM6NX95_mI

אפשר להמשיך את התיאור בעשרות דוגמאות על המלחמה המתמדת של גלי צה"ל נגד צבא הגנה לישראל, נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית ונגד כל דבר הקדוש לעם היהודי. דוגמה קצרה מהשבועות האחרונים (לקראת יום הכיפורים):

ד"ר הכהן לגל"צ: חשש לפגיעה בחופש הביטוי  
"המשפטן עו"ד ד"ר אביעד הכהן פנה לגלי צה"ל, בעקבות ההחלטה להסיר מילים "אם ירצה ה'" מתשדיר פרסום הקורא להגיע למעמד סליחות בכותל..."

       למה לא סוגרים את התחנה?

מי גורם לבזבוז עשרות מיליוני שקלים בשנה למען הטפיל שמושך את התחנה כאילו הצבאית לכיוונים המנוגדים בתכלית ליעודה? התשובה לשאלה הזו כרוכה בשאלה אחרת: מי מוסמך לסגור את גל"ץ?

כבר כתבנו שתחנת גלי צה"ל משוייכת בו זמנית למשרד הביטחון וגם לצה"ל. במאמרו "לסגור את גלי צה"ל" כותב איתמר לוין: " היה פעם רמטכ"ל, קראו לו אהוד ברק. הוא הבטיח "לקצץ את כל מה שלא יורה" ודיבר במפורש על סגירת גלי צה"ל. ב-1 בינואר הקרוב ימלאו 20 שנה לסיום תפקידו של ברק. גלי צה"ל עדיין כאן ולא עושה רושם שהתחנה הולכת לאיזשהו מקום..."

ד"ר רון בריימן במאמרו "תקשורת: גלי צה"ל או גלי אש"ף?" :

"האם שר הביטחון יעלון ער למתרחש בתחום אחריותו ולמסרים המועברים ע"י מי שלא קיבלו מיקרופון לידיהם כדי להפיץ את משנתם הפוליטית..."

יש מספר סיבות שבגללם "התחנה הצבאית" עודנה קיימת:

 • את הסיבה הראשונה כבר הזכרנו: גל"ץ היא יחידה צבאית עם "לוחמים" – חיילי סדיר. אם תרצו לאפיין את מדינתנו – תמצאו בכל מקום שמדינתנו היא מדינה דמוקרטית (היחידה במזרח התיכון!). אין שקר גדול מזה: קיימת אצלנו קבוצה קטנה, מרוכזת בעיקר באזור המרכז (אולי גם בקיסריה) שמאפיין העיקרי שלהם: בעלי הון, בני משפחות וותיקות – רובם בעלי קרבה משפחתית בינם – הם בטוחים שאם כולם שווים אז הם שווים יותר. הם מנצלים את הקשרים שלהם עם הפוליטיקאים, הקצונה הגבוהה בצה"ל כדי "לסדר" לילדיהם שרות צבאי "מיוחד" – בתחנה הצבאית. לכן חלק גדול של הסדירים בגל"ץ הם בני משפחות שמנת תל-אביבית. זה לא שווה השקעת עשרות מילוני שקל בשנה מקופה הציבורית?
 • הסיבה השנייה – הקרן החדשה, בעלת תקציב של מיליוני דולר בשנה. היא השקיעה מאמץ, "בנתה" תחנה שמתאימה בדיוק למטרותיה. למה שיסגרו אותה? הקרן תצטרך לחפש מקום חדש לתעמולתה, להשקיעה זמן וכסף – כאשר הכל מתפקד יפה מבחינתה, ולקרן יש השפעה מספקת גם בצה"ל וגם במשרד הביטחון כדי לשמור על התחנה.
 • הסיבה השלישית – כמו שאומרים בשפה העממית: "המאפיה השמאלנית" בתקשורת. היא אומנם שולטת גם ב"קול ישראל" וגם בערוצים הפרטיים של הטלוויזיה והרדיו, אך גם תחנת גלי צה"ל היא חלק בלתי נפרד ממנה – ומי ירצה לוותר על הנחלה שהיא בשר מבשרו?

בקיצור, אם אזרחי ישראל לא יבינו שרוב צרותנו באים לא מהאויבים ש"עומדים עלינו לכלותנו" אלא מתוך עמנו שחלק ממנו הפך לבעל ברית של חזית הג'יהאד (בעד בצע הכסף או מתוך שנאה עצמית) שנמצאת במלחמה רצופה ללא רחמים איתנו הנמשכת כבר יותר ממאה שנה, ולא ידרשו בכל הזדמנות מהפוליטיקאים לסגור את קיני סייעני האויב, המצב לא ישתנה.

נמשיך לשלם ביוקר עבור מחדלי האדישות.

בימי מלחמת עזה ארגוני הקרן החדשה פתחו חזית נוספת נגד צה"ל ומדינת ישראל: חזית תעמולתית בעיקר, בה הם מחזרו את דיווחי השקר המופצים מעזה. מטרתה העיקרית הייתה לקשור את ידי צה"ל בלחימה.

קישור למכתב המקורי המלא ליועץ המשפטי לממשלה: http://www.files.org.il/BRPortalStorage/a/1/70/25/24-kdZhcY8NW8.pdf

גלץ 4

תודה לאתר Kr8:

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=970248

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, תקשורת, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על גלי צה"ל – טפיל בעלות ארבעים מיליון שקל לשנה.

 1. מדמוני אסף הגיב:

  גללי-צה"ל, כך ראוי לכנותם, והם אכן מסריחים כמו גללים.
  ולוואי ונשמע פעם אחת כי צה"ל סוגרת את התחנה של גבלס.

 2. פינגבאק: שידורים לטמטום הציבור | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: ארגוני זכויות האדם – קבלני שירותים חשאיים זרים | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: "ארגוני זכויות האדם" – קבלני שירותים חשאיים זרים | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: חופש הביטוי במדינת החלמאים | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: ראיון של בנימין נתניהו לערוץ 20 | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: השקרים של אתר WALLA | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s