סטנובסקי: מכסה ארון הקבורה יורד על אירופה

רואים משם – מה שלא רואים מכאן

לפני כחודש עיתונאי ערוץ 9 (ערוץ בשפה הרוסית) ראיין את נשיא המכון לחקר המזרח התיכון יבגני סטנובסקי. האיש, מומחה בעל שם עולמי בנושאי אזורנו: מדיניות במזרח התיכון, אסלאם, איסלמיזציה של אירופה ותחומים רבים אחרים. הריאיון נעשה לאחר הפגיעה הישראלית בטילים שרוסיה העבירה בזמנו לסוריה והיו בדרכם לחיזבאללה, אך לפני הפיגוע האחרון בפריז. הריאיון קצר אך יש בו מספר קטעים המתארים את המצב בצורה שונה בתכלית מאשר התיאור של "מזרחני החצר" שלנו. באתר ערוץ 9 קיים סרטון הריאיון המדובר – ניתן להגיע אליו עם הקישור. אני מגיש כאן מספר פסקאות מהריאיון המודפס ואתרגם את הקטעים הנראים לי חשובים. (התרגום מתחת למקור). 

יבגני סטנובסקי ערוץ 9

Сатановский: Россия завозит технику, а Израиль ее уничтожает

סטנובסקי: רוסיה מביאה כלי מלחמה וישראל משמידה אותם.

13.12.2014 12:57 Фото:9 Канал     

Балансировать приходится постоянно. Так бывает, когда небольшое государство оказывается между российским молотом и американской наковальней. В принципе, у Израиля с Россией отношения неплохие, и втягиваться в противостояние Москвы и Вашингтона в Иерусалиме очень не хотят. С другой стороны, США были и остаются основным стратегическим партнером, и деньги на "Железный купол", который спасает Израиль от ракет ХАМАСа и "Хизбаллы", дают именно американцы. В то время как опасность попадания российских ракет в руки боевиков "Хизбаллы" – это реальность. Вот и получается, что оставаться долго в стороне Израилю, как бы он того ни желал, не получится. С нами на связи из Москвы – президент Института Ближнего Востока Евгений Сатановский

(פתיח של הקריין ערוץ 9): חייבים כל הזמן לשמור על שיווי משקל – ככה זה כאשר מדינה קטנה נמצאת בין הפטיש הרוסי והסדן האמריקאי. בגדול יחסי ישראל עם רוסיה הם טובים ובירושלים מאוד לא היו רוצים להיסחף לסכסוך האמריקאי-רוסי. ארה"ב היא בעלת ברית אסטרטגית של ישראל, היא גם מממנת את כיפת הברזל המצילה את אזרחיה מטילי החמאס והחיזבאללה, בו בזמן שסכנת העברה של טילים רוסיים אליהם היא ממשית מתמיד, לכן ישראל אולי הייתה רוצה לשבת לאורך הזמן בצד, אך איננה יכולה. אנו בקשר עם נשיא המכון לחקר המזרח התיכון יבגני סטנובסקי הנמצא במוסקבה. המראיין – דימיטרי דובוב

Дмитрий Дубов: Евгений Янович, добрый вечер.

ערב טוב (משני הצדדים)

Евгений Сатановский: Здравствуйте-здравствуйте.
Дмитрий Дубов: Как вы объясните столь жесткий тон Москвы в адрес Израиля вот после этого сирийского инцидента?

דובוב: איך אתה מסביר את הטונים הקשים של מוסקבה כלפי ישראל אחרי התקרית הסורית?

Евгений Сатановский: Да ничего нет, кроме двойных стандартов. К большому сожалению. А МИД наш вообще живет в некотором советском прошлом. Люди они чрезвычайно порядочные, гадости делают без удовольствия. Россия завозит в Сирию любое военное оборудование, которое она хочет туда завезти. Если эта техника для Израиля опасна, Израиль ее уничтожает. После чего Россия высказывается в самых, разумеется, нелицеприятных тонах. Ну и что, от этого жарко, холодно? И вообще, это кому-то интересно?

סטנובסקי: אין כאן דבר מלבד יחס הכפול, לצערי. בכלל משרד החוץ שלנו חי באיזה בועה של העבר הסובייטי. הם אנשים טובים העושים מעשי נבלה ללא שמחה רבה. רוסיה מביאה לסורים ציוד צבאי על-פי רצונה ואם הוא מסכן את ישראל – היא משמידה אותו. ברור שרוסיה מגיבה בטונים לא נעימים. אז מה? למישהו מזיז מזה? זה לא מעניין אף אחד.

Дмитрий Дубов: Да, но всё-таки, согласитесь, Россия направила жалобу в ООН и по сути обвинила Израиль в агрессии, а это явный дипломатический демарш, который не может остаться незамеченным.

דובוב: תסכים שרוסיה שלחה תלונה לאו"ם והאשימה את ישראל בתקיפה – זה מהלך דיפלומטי שאי אפשר לזלזל בו.

Евгений Сатановский: Ну, окучивайте дипломатов российского МИДа с такой же интенсивностью и с такой же широтой души, как это делают палестинцы, сирийцы или иранцы. Поскольку Израиль, как известно, взяток не дает и такого рода деятельностью не занимается, значит, надо терпеть. Дело такое, Восток.

סטנובסקי: אל תתעסקו עם אנשי משרד החוץ הרוסי כפי שעושים זאת הפלסטינאים, הסורים או האירנים. כידוע, ישראל איננה משחדת אף אחד אז היא סובלת מכך, זה המצב. מזרח.

Дмитрий Дубов: А вот еще оно интересное событие, которое произошло на этой неделе в Дохе. Там объявили о создании своего рода аналога НАТО. Что, так боятся арабы очередной войны в Персидском заливе?

דובוב: עוד אירוע מעניין שהיה בדוחה (קטאר) השבוע, הודיעו שם על הקמת ברית מקומית מסוג NATO . ממה הערבים מפחדים? ממלחמה במפרץ הפרסי?

Евгений Сатановский: И кто с кем будет объединяться? Катар, у которого в качестве его агентуры влияния террористы, включая "Исламское государство", но главное-то – "Братья-мусульмане" с салафитами и Саудовской Аравией, у которых их агентура – это "Аль-Каида", которая не любит "Братьев-мусульман". Ну да, они боятся Ирана, боятся смертельно, понимают, что региональная война на носу. Что если боевики "Исламского государства" ударят на юг по аравийскому полуострову, то мало не покажется никому.

סטנובסקי: מי יתאחד עם מי? קטאר עם אנשי הטרור שלו, כולל "המדינה האסלאמית" והאחים המוסלמים או ערב הסעודית השולטת ב-אל-קעידה – והם לא אוהבים את האחים המוסלמים. ברור, כולם מפחדים מאירן ומרגישים שמלחמה אזורית קרובה. רק מה יהיה אם המחבלים של המדינה האסלאמית יתקפו את חצי האי ערב במקום להילחם באירנים?

Дмитрий Дубов: Вот мы говорим с вами об "Исламском халифате", и среди исламистов сейчас много граждан Евросоюза. Можно ли сказать, что Европа столкнулась с реальной угрозой исламизации Старого Света?

דובוב: אם אנו מדברים כבר על הכליפות האסלאמית – בשורותיה נלחמים אזרחים רבים  של האיחוד האירופי. אפשר להגיד שקיימת סכנת איסלמיזציה באירופה?

Евгений Сатановский: Да это уже не угроза, это реальная угроза, это крышка гроба, которая над Европой и захлопывается. Именно исламская община Франции избрала на сегодняшний пост Олланда. Миллион семьсот тысяч голосов, притом, что он всего и выиграл с перевесом в миллион сто тысяч. Мы видим ситуацию с шариатскими зонами, куда не заходит полиция, порядка семисот пятидесяти таких зон – во Франции, около пяти миллионов мусульман живут в них. Шестьдесят-семьдесят – в Бельгии. Идеи исламского эмирата – в Великобритании. Северная Рейн-Вестфалия в Германии – это земля, где правительство просит турок прислать полицию, чтобы навести порядок в турецких общинах, которые там расположены. Полиция туда просто не заходит. У вас Европа превращается в сыр с дырочками. А чего, по-вашему, Европа так стремительно рвется голосовать за палестинское государство? Левые политики пытаются заполучить голоса исламских радикальных избирателей. Исходя из этого, нет ничего лучше, — как это было в Турции с Эрдоганом, и не только с ним, — как какую-нибудь гадость сделать Израилю и символизировать братство с народом Палестины. Вот и все.

סטנובסקי: זו כבר לא סכנה, זה מכסה ארון הקבורה שממש כעת יורד על אירופה. דווקא הקהילה האסלאמית הכריעה את הבחירות לנשיאות צרפת ובחרה בהולנד, יש להם מיליון ושבע מאות אלף קולות והוא ניצח רק בהפרש של מיליון ומאה אלף. אנו רואים את אזורי השריעה שהמשטרה הצרפתית לא נכנסת אליהם, רק בתוך צרפת יש כ-750 אזורים כאלה. בבלגיה – כשישים-שבעים, רעיון המדינה האסלאמית באנגליה, בגרמניה – במדינת צפון ריין-ווסטפליה (Nordrhein-Westfalen) – הממשלה מבקשת מהטורקים לשלוח כוחות משטרה כדי לעשות סדר בקהילות הטורקים שם כי המשטרה הגרמנית פשוט לא נכנסת לשם. מול עינינו אירפה הופכת לגבינה מחוררת, תחשוב למה אירופה כל-כך להוטה להצביע בעד "המדינה הפלסטינית"? פשוט פוליטיקאים שמאלנים רוצים לקבל קולות של מצביעים מוסלמים.

לפי המצב הזה הפעולה הקלה ביותר לקבלת רווח פוליטי – ללכלך על ישראל בכל צורה האפשרית. זה הכל.

Дмитрий Дубов: А может быть, именно этим и вызван рост антисемитизма, который мы наблюдаем в Европе в последнее время?

דובוב: אולי זו הסיבה לעליית הגל האנטישמי באירופה?

Евгений Сатановский: Это уж как сказать. Арабы тоже семиты. Да, конечно, рост антисемитизма в классической форме, направленный на ликвидацию еврейского присутствия. Есть факт, и именно исходя из этого французская алия в Израиль, насколько я понимаю, вторая после украинской.

סטנובסקי: כן, קיימת עלייה באנטישמיות הקלסית שמטרתה חיסול של כל נוכחות יהודית באירופה. זו גם הסיבה שהעליה מצרפת לישראל נמצאת כעת במקום שני לאחר העליה מאוקראינה.

Дмитрий Дубов: Что ж, Евгений Янович Сатановский, спасибо вам за эту, как всегда, интересную беседу.

Евгений Сатановский: И вам не болеть, спасибо вам.

מילות פרידה

http://9tv.co.il/news/2014/12/13/192154.html

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה איך זה נראה משם?, אסלאם, אקטואלי, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

6 תגובות על סטנובסקי: מכסה ארון הקבורה יורד על אירופה

 1. שבוע טוב לזקן השבט היקר,

  פעם חשבתי שהקומוניסטים יעשו למערב "השתלטות עויינת" מבפנים. בארה"ב נלחמו בקומוניסטים בהיסטריה. היו גם מפלגות קומוניסטיות חזקות ומבהילות באיטליה וצרפת. בסופו של דבר ברית המועצות קרסה והמגמה ההיא התמוססה כלא הייתה. עכשיו אין לאובמה בעיה ליצור קשרים עם קובה.

  מה שקורה עם המוסלמים שונה. הכוחות המקומיים פועלים במדינות המערב בלי תלות בישות חיצונית. במקום מנוע אידיאולוגי נאיבי המתיימר להביא לאנושות צדק ושוויון. יש להם רחם מוסלמית ודת של מתאבדים. אם לחזק את משל החורים בגבינה שבמאמר שלך, אזכיר שהחורים באירופה אינם רק מאחזים ומוקדי כוח . החורים בגבינה משפיעים על כל הגבינה. הם הקובעים את האופי, הטעם והמהות שלה. במילים אחרות משנה את צביונה. הח'ליפות האסלאמית מבגדד ועד לונדון כבר חיה ובועטת והראשונים לחטוף את הבעיטה הם כרגיל היהודים.

  הטעות של דאע"ש ואל-קאעידה.
  הם מנסים לפעול במערב בטקטיקות המתאימות להשתלטות על מדינות של רודנים ומלכים. זה מכאיב ומפחיד אך לא יעיל ומיותר. את המערב "הנאור" אפשר למוטט באיסטרטגיה של חיידק אלים. תוך ניצול "חורים" במערכת החיסונית של הדמוקרטיה. חוקי זכויות האדם, זכויות הפליט, חופש דת, חופש דיבור והזכות לבחור ולהיבחר. כולם חוקים טובים וחשובים כשהאורגניזם בריא ושוחר טוב. כשהמצב פטולוגי מתברר שאפשר לנצל אותם כדי לקדם מזימה של השתלטות עויינת ושינוי הזהות של המדינה הפונדקית. מי שהדמוקרטיה היא נשמת אפו צופה בשינוי בחוסר אונים. הוא לא יכול להחזיר מלחמה שערה בלי לנקוט בצעדים סותרי דמוקרטיה.

  יום טוב

  אברהם בר-אב

  נ.ב מצרף קישור להרצאתי באונ' חיפה בנושא גירוש/בריחה של יהודי מצרים

 2. פינגבאק: גם אמריקה הופכת לגבינה מחוררת | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: תקשורת ומבצע חיסול עצמאות ישראל. | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: צרפת: מלחמת האזרחים התחילה | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: הצדק של מרים נאור | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: צרפת: עמנואל מקרון, אידיוט שימושי של האיסלאמיזם | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s