"ונהפוך הוא" – זו סיסמת בחירות 2015 !

כבר יותר מחודשיים, לאחר צפייה בטלוויזיה או האזנה לתוכניות "אקטואליה" ברדיו – הדבר הראשון שמתחשק לי לעשות הוא להתרחץ על-מנת להוריד מעצמי את הזבל והרפש הנשפכים על כולנו על-ידי מערכות התעמולה המשולבות של משרתי "ידידינו הגדול" ברק אובמה, מפלגות השמאל שמכרו את עצמן ל"בוס הגדול" מוושינגטון, וחבורות אנטישמיות שהשתלטו על אמצעי התקשורת ה-"ציבוריים" בארצנו ועוסקים בזמן אחרון רק בדבר אחד: שטיפת המוחות. לכן במקום מערכת הבחירות קיבלנו את קרקס הזבל נוסח אמריקה למטרה אחת ויחידה – להלביש עלינו את הבובות של אובמה: בוז'י הרצוג וציפי לבני (שפיצר)

בחירות 2015 3

קשה לדעת איך תסתיים מערכת הבחירות כי המתקפה מתבצעת בכל החזיתות: תעמולתית, השחתת מפלגות שונות, קבוצות אוכלוסייה שלמות ומערכות השירות הציבורי –  כאילו אנו רפובליקת בננות שמכרו אותה בשוק הבינלאומי במבצע סוף העונה.

על-מנת לאזן ולו במעט את הגל התעמולתי אני מפרסם כאן קישורים לשלושה מאמרים על נושאים שונים בחיינו שהאמת בהם הפוכה באופן מוחלט מהתמונה התקשורתית שמוכרים לנו.

המאמר הראשון של אריאל כהנא   שפורסם באתר NRG  – מעריב:

עשרת השקרים הגדולים של מערכת הבחירות 2015

הגיע הזמן לעשות סדר. כמו אצל כל ראש ממשלה לפניו גם לנתניהו יש במה להשתפר. אבל, בדיקת נתונים פשוטה מראה שברוב הפרמטרים – הביטחוניים, המדיניים, החברתיים והכלכליים – ביבי עולה על קודמיו

אריאל כהנא   | 8/3/2015

אחרי שלושה חודשים של שטיפת מוח, עם תקשורת מגויסת ותועמלנית שכמותה לא ראינו, הגיע הזמן לעשות סדר בכמה מהנושאים שעומדים לדין הבוחר. כי כמו שאומר הפתגם הידוע, "אפשר לשקר מעט אנשים הרבה זמן. אי אפשר לשקר את כולם כל הזמן".

  1. נתניהו רע לביטחון – הסיסמה מצוינת, העובדות, מה לעשות, לא מסתדרות. בתשע השנים המצטברות של נתניהו מצב הביטחון של תושבי ישראל הוא הטוב ביותר בהשוואה לכל מי שישב על כיסאו ב-20 ויותר השנים האחרונות. הנה העובדות: רבין ז"ל חתם על אוסלו והזמין גל פיגועים בן מאות הרוגים. פרס, שהחליפו, כנ"ל. אהוד ברק הבעיר את הארץ עם האינתיפאדה השנייה וכאלף נרצחים. אצל אריק שרון דיממנו שלוש שנים עד שהושב השקט. אותו שרון, שהבטיח לדכא את ירי הקסאמים על הדרום, לא פתר את הבעיה. גם לא יורשו אהוד אולמרט, שאת תפקודו במלחמת לבנון השנייה אין צורך להזכיר. אז תסלחו לי על ספירת המתים, אבל אצל נתניהו ספגנו הכי פחות הרוגים, ויש כאן חומר למחשבה.

בנימין נתניהורע לישראל או טוב? בנימין נתניהו צילום: AP

2.  המצב הכלכלי גרוע – העובדות שוב מדברות אחרת. ב – 2014  הצמיחה במשק עמדה על 2.6 אחוזים (הנתון הסופי יתפרסם בימים הקרובים). ב- 2013  על 3.2, ב-2012 על 3.0, ב-2011 על 4.2 אחוז, ב-2010 על 5.8 אחוז. ספק אם יש ראש ממשלה אחר שמחזיק ברקורד כזה של צמיחה חיובית בכל שנותיו בתפקיד. כי כאלה גם היו הנתונים בקדנציה הראשונה של נתניהו, בשנות ה-90.

3. הצמיחה לא מגיעה לאזרח הקטן– איני יודע מה הולך בחשבונות העו"ש של כולנו. אני כן יודע שעל פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מחקרי הביטוח הלאומי ומחקרי בנק ישראל, השכר בארץ עולה בעקביות. באחד בינואר 2010 היה השכר הממוצע במשק 7,884 שקלים לחודש. חמש שנים לאחר מכן, השכר הממוצע הוא 9,123 שקלים לחודש. במקרה זה אגב אין קשר לנתניהו. העלייה בהכנסה נמשכת מאז תחילת שנות ה-90 ולא משנה מי בשלטון. 

 המשך המאמר מוזמנים לקרוא במקור, לפי קישור:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/681/288.html?hp=1&cat=404&loc=1

 

המאמר השני של ישראל רוזנבלט שפורסם באתר 1 NEWS:

המנהרות של אירן בגולן לא מעניינות 

 ישראל רוזנבלט  

 

מכון המחקר ממר"י  פרסם לאחרונה מחקר חמור על החזית שבונה אירן סביב ישראל, מראש הנקרה עד קוניטרה   התקשורת שהתמכרה בחדווה לעיסוק בדוח המבקר על הוצאות מעון ראש הממשלה, כמעט שלא הגיבה. אלה שניסו לקבור את ממצאי ממר"י,  יהיו הראשונים לדרוש ועדת חקירה כאשר יתברר שחניבעל כבר בשער

לפני ימים אחדים פירסם ממר"י תוצאות מחקר שכותרתו לבדה אמורה הייתה לטלטל את המדינה. הכותרת הארוכה מדברת בעד עמה: "אירן בונה חזית פעילה מהים התיכון עד הגולן בנוכחות צבאית ישירה על גבול ישראל כדי להרתיע את ישראל ולקדם את האידיאולוגיה של חיסול המשטר הציוני".ממר"י הוא מכון מחקר העוקב אחרי אמצעי התקשורת במזרח התיכון, שהוקם ב-1998, יש לו 7 סניפים ברחבי העולם, מרכזו בוושינגטון די.סי., עובדים בו בעיקר בוגרי אמ"ן, ובראשו עומד אל"ם (מיל') יגאל כרמון. מרבית כלי התקשורת בישראל בדרך כלל מסתמכים על פרסומיו של ממר"י, אם כי יש לו גם מבקרים, המצביעים על הנטייה הפוליטית הימנית שלו, שלדעתם משפיעה על מדיניות הפרסום שלו. בניגוד למשל, ל"קרן החדשה לישראל" – שהיא כידוע לכולנו גוף א-פוליטי פר אקסלנס, התומך רק בארגוני זכויות אדם – ממר"י חשוד כ"ארגון ציוני-ניצי" – האשמה כבדה ונוראה, שמבחינת המבקרים גובלת בבגידה.אלא שלא אופיו הימני-שמרני של מכון המחקר, שנתגלה פתאום, הוא שגרם לכך, כי החומרים הקשים הכלולים במחקרו כמעט שלא זכו להד כלשהו בתקשורת הישראלית. למשל, מהדורת החדשות של ערוץ 2, מה שמכונה בבראנז'ה "מדורת השבט", הקדישה השבוע 40 דקות(!) מתוך 65, זמן נצח, לאירוע המאה החדשותי: דוח המבקר בדבר הוצאות מעון ראש הממשלה, אבל אפילו לא דקה אחת למסקנות הדוח הזה, שאין שום צורך להפריז בחשיבותו. ..  המשך – לפי הקישור:  

 

  http://www.news1.co.il/Archive/003-D-100390-00.html

 

המאמר השלישי מתפרסם כאן במלואו בגלל חשיבותו, זוהי תגובת העיתונאי חגי הוברמן לנאומה של מיכל קסטן קידר בעצרת השמאל בתל-אביב. 

 דעה: לא בשם השכול

פורסם ב: 08/03/15,

 מיכל היקרה, את איבדת את בעלך, איבדת את התקווה לחיים אחרים טובים יותר, רק בגלל שלפני 10 שנים היו אנשים שהקשיבו לדעות כמו שלך

חגי הוברמן 

מיכל קסטן קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר שנהרג במבצע 'צוק איתן', נאמה בעצרת השמאל בכיכר רבין, ואמרה בין היתר: "אי אפשר לדבר כל הזמן על איראן ולעצום עיניים מול סכסוך הדמים עם הפלסטינים, שעולה לנו כל כך הרבה דם. כמה נשים אבודות כמוני עוד יאבדו את הלב שלהן, את החיים שלהן?

"כמה ילדים כמו שלי יאבדו את האבות שלהם? כמה הורים אומללים יאבדו את הבנים שלהם עד שהמדינה שלנו תבין שאין ברירה – חייבים להגיע להסדר? אנחנו את דולב שלנו כבר איבדנו. דבר לא יחזיר לנו אותו. אבל צריך למנוע את ההרוגים הבאים. הייתי נותנת הכול כדי למנוע את המלחמה האחרונה. את זה כבר לא אצליח, אבל אני מבקשת מכם בשבילי, בשביל הילדים שלי. אני מתחננת בפניכם. מגיעה לנו תקווה. מגיעים לנו חיים אחרים, טובים יותר. בבקשה, תעשו כל מה שאתם יכולים כדי למנוע את המלחמה הבאה".

מקובל בדרך כלל לא להתעמת עם משפחות שכולות, ולא עם אלמנות. היה זה משה דיין המנוח, שאחרי מלחמת יום הכיפורים עמד בפני צעקות של הורים שכולים "אתה רצחת את הילד שלנו", וכשנשאל מדוע אינו מגיב השיב: "משפחה שכולה תמיד צודקת".

אבל כיוון שהגב' קסטן קידר נאמה בעצרת פוליטית על תקן של אלמנת מלחמה, כאשר כל הניסיון המדיני והביטחוני שלה מבוסס על העובדה שבעלה נהרג ב'צוק איתן', אני רואה בכך היתר ברור להתייחס לטיעוניה, ואפילו בחריפות.

ובכן, מיכל קידר היקרה, את איבדת את בעלך, איבדת את התקווה לחיים אחרים טובים יותר, רק בגלל שלפני 10 שנים היו אנשים שהקשיבו לדעות כמו שלך, הקשיבו לגנרלים המזדקנים דוגמת מאיר דגן שעמד לצידך על הבמה, אשר הרעיפו על הציבור עצות מלומדות שחייבים לסגת חד-צדדית מרצועת עזה, כי אחרי הנסיגה המצב הביטחוני של ישראל יהיה טוב יותר, לא יהיו עוד מלחמת מהרצועה, ובטח לא יירו משם רקטות.

איך הם הבטיחו לנו בלשונך? אם רק 'נצא מעזה', נשים כמוך לעולם לא יאבדו את הלב שלהן, את החיים שלהן, וילדים כמו שלך לא יאבדו עוד את האבות שלהם. הורים שוב לא יהיו אומללים ולא יאבדו את הבנים שלהם, כי הנסיגה מהרצועה היא זו שתביא תקווה, ותיצור חיים אחרים, טובים יותר. רק הנסיגה תמנע את המלחמה הבאה.

ואנשים כמוך, פתאים כמוך, האמינו. האמינו לגנרלים "כי הם גנרלים ומה שהם עשו למען המדינה וכו' וכו'". זו האמת: בגללם ובגללך, בגלל אלו שהטילו את כל כובד משקלם הביטחוני למען היציאה מהרצועה, בגלל אלו שכיום את קוראת להקשיב להם, בגלל שלא הקשיבו לאלו שהזהירו מפני הנסיגה – את איבדת את בעלך, הוריו איבדו את בנם, והילדים שלך איבדו את אבא שלהם.

מאז הנסיגה מהרצועה היו כבר שלוש מלחמות – שלושה מבצעים – ברצועת עזה, ואף לא מלחמה אחת ביו"ש. ואם היום נשמע לעצות שלך, אם צה"ל ייסוג גם מיו"ש כמו שנסוג מהרצועה, התוצאה הוודאית תהיה שעוד הרבה נשים אבודות כמוך יאבדו את הלב שלהן ואת החיים שלהן, שהרבה ילדים כמו שלך יאבדו את האבות שלהם, והרבה מאד הורים אומללים יאבדו את הבנים שלהם עד שהמדינה שלנו תבין שאין ברירה – רק המשך השליטה ביהודה ושומרון, המשך היכולת של צה"ל וזרועות הביטחון לסכל פיגועים בשטחי יו"ש ללא הגבלה, הוא שימנע את ההרוגים הבאים, וימנע את המלחמה הבאה.

רק המשך השליטה ביהודה ושומרון הוא שנותן תקווה לחיים אחרים, טובים יותר.

סליחה על הקלישאה החבוטה, אבל הנאום שלך הוא בדיוק, אבל בדיוק, הדוגמא למי שהורגת (גם אם בעקיפין) את הבעל שלה, ואז בוכה שהיא אלמנה…

http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/13308

ותזכורת קטנה – לאן הובילו אותנו המנהיגים שנבחרו באותן הססמאות שמוכרות לנו כעת "מפלגות אובמה" – דם, שכול ומלחמה.

שותף לשלום 2

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, תקשורת, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s