אהרון ברק: פרופיל איש ציבור

הזמן טס ואנו לא מספיקים "למצמץ" בין חודש לחודש ומשנה לשנה, רוב האירועים הם בלתי צפויים, "מתפוצצים לנו בפרצוף" ואחרי שבוע (או אולי פחות) נשכחים. על הדברים שהתרחשו לפני חצי שנה או יותר כבר לא נותר דבר להגיד – הם כבר היסטוריה. לכן כדאי, לדעתי, לאפיין את הגיבורים של האירועים המשמעותיים שהתרחשו בתקופה האחרונה – ועל ידי כך נוכל להבין באיזה עולם אנו חיים. לא פחות חשוב תיאור דרכו של איש ציבור זה או אחר לאורך השנים, לצורך הבנה מלאה של פעילותו, את זה בדיוק ננסה לעשות במאמרי "הפרופיל".

ברור שעם כל הרצון והמאמצים הפרופיל אף פעם לא יוכל להיות מלא כי כל איש ציבור במהלך דרכו הציבורית עוסק בתחומים רבים ובמסגרת מאמר לא ניתן להקיף את הכל. לכן הנני מנסה להתמקד בהיבטים שלא קיבלו הד מספיק בתקשורת הממסדית שבדרך כלל מניפולטיבית ולפעמים רחוקה מהאמת כמו המזרח מהמערב.

——————–

       אהרון ברק

מדינתנו סך הכל בת שישים ושבע, אך תתפלאו לשמוע – יש בארצנו כבר לא מעט "לשעברים" וביניהם באחד מהמקומות הראשונים אפשר למצוא את אהרון ברק – איש שנוי במחלוקת שהיה תקופה די ארוכה ראש מוסד שבהצלחה רבה הצליח גם אותו להפוך למוסד שנוי במחלוקת – בית בול הבמוקדש לפוטש במרתף הבירההמשפט העליון. שמו קשור ל"מהפיכה המשפטית" במילים אחרות "פוטש משפטי" (הפיכה בלתי חוקית נגד השלטונות החוקיים במדינה). לפי הגדרת הויקיפדיה:

"אחת ההשפעות המשמעותיות ביותר של השופט ברק על המשפט הישראלי התבטאה בתמורה שהוביל בכל הנוגע לתחומי השפיטות. השופט ברק היה המחולל והמנהיג של התפיסה שלפיה דוקטרינת השפיטות המסורתית מגבילה באופן לא ראוי ולא נחוץ את התחומים שבהם בית המשפט עוסק. בהנהגתו של השופט ברק, בית המשפט העליון הרחיב במידה משמעותית את תחומי ההתערבות שלו.‏‏‏[8]"

האיש כמעט עשר שנים בגמלאות, אך משנתו חיה ובועטת וזקוקה מפעם לפעם גם לתמיכתו של רבה הרוחני, התקשורת נותנת לו במה בחפץ לב – עבור רובם הוא היה כ-"אלוהים חיים" בעשרים השנים האחרונות, גם כעת הוא השתתף בסערת התקפות על שרת המשפטים החדשה איילת שקד ודבריו פורסמו בהבלטה גדולה.

כאן תמצאו ציטוטים או קטעים קצרים מידיעות, מאמרים, סיפורים וגם סרטונים על אהרון ברק, כמעט ללא פירושים – רק עם ציון המקורות, המסודרים באופן כרונולוגי (מישן לחדש יותר) עם הקישורים הרלוונטיים למקור.

הערה חשובה: אוסף החומר כאן פורסם ע"י מחברים רבים במשך יותר מעשרים שנה. השתדלתי להיות קרוב למקורות כי בעצמי אינני יכול להעריך את פעילותו מבחינה משפטית – אין לי שום מושג בתחום. מקווה שהחומר המוצג כאן, ביחד עם מקורות רבים אחרים, יעזור ליצור תמונה אמיתית של פעילותו המשפטית והציבורית.

תמונה: "זכרו את 9 בנובמבר 1923". בול תעמולה שהוציא השלטון הנאצי ב-1935 לזכר הפוטש /ויקיפדיה/.

——————

במאמר "ברק חילוני בבית המשפט העליון" מ-18.08.95 מתאר עו"ד גידי פרישטיק את  פועלו של שופט ברק עד להיותו נשיא בית משפט העליון, עד למהפכה השיפוטית שהוא היה המיישם העיקרי שלה. סרקתי את המאמר מדפי עיתון "הצופה" מ- 18.08.95 . שווה לקרוא.

 כמה קטעים ממנו:

אהרון ברק 4

אהרון ברק 5

אהרון ברק 6

אהרון ברק 3

הקישור:  http://zfonim.blogspot.co.il/2011/12/3.html

לפני שלושה חדשים הלך מאתנו שחף פילוביץ' – אחד מאנשי התקשורת הגדולים בארצנו, ענק ברוח אהבת העם והארץ, שבמשך חמש עשרה שנים אחרונות הוביל מאבק נגד פעילות השירותים החשאיים הזרים במדינתנו והקרן לישראל החדשה שהם הקימו. פעילותו העיקרית הייתה באתר רוטרנט. בשנת 2003 הוא פרסם בפורום האתר סיפור שלדעתי חייב להיות חלק מקובץ המקורות המוגש כאן. אין לי שום אפשרות לבדוק אותו, על-כן אני יכול רק לחזור על הערתו של שחף:

"נושא: זה הסיפור החם שרץ באינטרנט. לא אחראי לאף מלה.  רק שירות לחברים."

כמו בכל יתר המקורות מגיש את הפתיח, מספר קטעים והקישור למקור:

פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
96859 הודעות

שוחד בבית המשפט העליון: אהרון ברק חשוד…@
23:16   16.01.03

 נושא: זה הסיפור החם שרץ באינטרנט. לא אחראי לאף מלה.  רק שירות לחברים.

שוחד בבית המשפט העליון

"נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק חשוד במקרים רבים של קבלת שוחד, הפרת אמונים, ניצול כוח המשרה לרעה, ועבירות על התקנון לקביעת טוהר המידות לעובדי מדינה (התקשי"ר).

לשופט אהרון ברק יש בן (אבנר), אשר בהיותו פרח משפטים שאך סיים את הלימודים וההתמחות, הצטרף -יחד עם בנו של היוע"מש לממשלה ושופט אחר (זמיר)- כשותף פיקטיבי למשרדו של עורך דין תל-אביבי, דן כהן.

דן כהן הוא שופט מחוזי (באר שבע) בדימוס בעל עבר פלילי עשיר, שופט אשר הודח מכהונתו כשופט על ידי הנשיא דאז שמגר, לאחר שסרח במרמה והפרת אמונים (ולא עקב "פליטת פה" כפי שמר כהן נוהג לתרץ בקריצה).

בין אהרון ברק ועורך דין דן כהן מתקיימת ידידות אישית רבת שנים, עקב אינטרס משותף, לכרסם בסמכותו המוסרית של שמגר (מייסד כללי האתיקה לשופטים, אשר לימים בוטלו על ידי ברק) אשר איים על העליונות ופולחן האישיות שאהרון ברק ניסה לטפח בציבור.

הראיות לכאורה מצביעות על כך שככל הנראה נרקמה בין ברק לכהן תוכנית – פלילית, לפיה ברק וזמיר ידאגו לכך שמשרד עורך הדין כהן יקבל חוזים בסכומי עתק מחברות ממשלתיות רבות, לא פעם ללא כל תמורה הולמת, ובתמורה, הבנים – של יהפכו לשותפים בהכנסות המשרד, אשר צמחו בעשרות מליוני דולרים (אלפי אחוזים) מאז צורפו פיזית בני ברק וזמיר למשרד עורכי הדין.

כדי להסוות את הקשר, צורפו בתחילה הבנים – של רק פיזית, לחצי הקומה העליונה של משרד כהן, ורק לאחר שהמהלך הפך למתקדם והשופט אהרון ברק הצליח "לספק את הסחורה" ולהעביר שותרת מינויים ותפקידים וחוזים שמנים לדן כהן – צורפו בניהם של ברק וזמיר כשותפים מלאים לכל ההכנסות, שכאמור תפכו למימדי ענק.

מעמדו החדש של דן כהן, כשותף סמוי של ברק, הפך אותו ל"ידוע בציבור" של ברק ומכאן  לכל יכול המהלך אימים על שופטים, דירקטורים ומנכל"ים בחברות שבהן הפך כהן להיות דירקטור או יועץ משפטי, עירית תל אביב, חברת החשמל, ועוד מאות גופים ציבוריים שלהם מספק דן כהן שירותים או שירותים לכאורה. יש לו דלת פתוחה בתקשורת (שם אהרון ברק עושה כבתוך שלו), משטרת ישראל מעניקה לכהן יחס מיוחד וכל תלונה שלו מקבלת טיפול מיוחד על ידי יאח"ה וכל תלונה נגדו מקבלת קבורה מלכותית שקטה ומאופקת… (קשריו של כהן למנות ראש אגף חקירות, ראש יאאח"ה וכד' – הפכו לשם דבר  אפילו בכיר בשב"כ (גדעון רז) סיפק לדן כהן דו"ח מודיעין פיקטיבי, כדי לשרת את האינטרס של דן כהן להדיח מנכ"ל חברה ממשלתית (תשתיות נפט ואנרגיה), מנכ"ל אשר הדיח את דן כהן מתפקיד יועץ משפטי וגוזר קופונים "יד ראשונה" בחברה עתירת שומנים זו"

מבחן התוצאה.
פ"ש
המשך – במקור, לפי הקישור:  http://rotter.net/forum/gil/5240.shtml

מאמר מעניין מאוד עם חומר רב על המערכת המשפטית במדינתנו: 

העתירה נדחית ותמסור ד"ש חמה לאמא

נקלעתם לעימות עם רשות שלטונית, הגשתם עתירה לבג"ץ, ובדיון מתברר לכם שהפרקליט המייצג את המדינה נגדכם הוא בעצמו בנו של שופטת עליונה. את ההתמחות שלו הוא עשה אצל שופט עליון אחר, והשופט באולם הוא חבר טוב של אמא שלו. מבולבלים? מתוסכלים? במשך שנים טענה המערכת המשפטית שאין כאן בעיה ואין כאן ניגוד עניינים, וזה רק נדמה לכם. עכשיו מתברר שאולי בעצם צדקתם

שבתאי עזריאל, מוסף הארץ, 14.10.05

"ישאל השואל: היכן יוצב הגבול, ומתי תיפסק אותה 'שרשרת' של ניגוד עניינים? תשובתי לכך היא פשוטה: השרשרת תקטע באותה חוליה, שממנה ואילך שוב לא יעלה החשש האובייקטיווי לניגוד עניינים. המבחן אינו סיבתי עובדתי, אלא נורמטיווי. הכללים בדבר איסור על ניגוד עניינים משקפים השקפה חברתית-אתית באשר להתנהגות הראויה של אדם הפועל למען זולתו".
השופט אהרן ברק, בג"ץ 202/90

טבלת ניגוד עניינים 1

תמונה מעניינת של ההקשרים המקצועיים בין שופטי בית המשפט העליון מאותו המאמר:

התמחות משפחתית

מאמר גדול, מעניין מאוד אפילו לאנשים חסרי רקע משפטי כמוני, מלא דוגמאות של ניגודי העניינים במערכת המשפטית. ממליץ מאוד לקרוא.

הקישור: http://www.azriel.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=311

כשל האקטיביזם השיפוטי

אהרון רול, 05/05/2009

במאמר מעניין "כשל האקטיביזם השיפוטי" מתאריך 05/05/2009 כותב  אהרון רול:

"האקטיביזם השיפוטי הנוהג בית המשפט העליון תרם ועודו תורם, יותר מכל נושא אחר, לאובדן האמון הציבורי בבית המשפט העליון משך העשור האחרון. גישה זו נתפסת ובצדק כניסיונו של בית המשפט העליון לכפות את דעת המיעוט על הרוב בשם אג'נדה פוליטית, אליטיסטית, המנוגדת בתכלית לטובת המדינה ואף לסיכויי שרידותה."

עוד קטע מהמאמר:

"… יושבת לה חבורת שופטים אשר מעולם לא ניבחרה לכך על ידי הציבור והעמלה קשות לבחור את עצמה מתוך עצמה. יושבת לה במגדל שן גבה קומה, כה גבה קומה עד כי אויר הפסגות הדליל שם למעלה מערפל עליהם את חושיהם ושיקול דעתם. אלו הם האנשים שעליהם נסמכת מדינת ישראל בהנחלת חוקיה לשם יציבות הסדר הציבורי והבין-אישי. כדי ביזיון וקצף. כבר יודעים אנו מהי תוצאתם של נישואי קרובים לאורך שנים—יצורים פגומים גופנית, נפשית ושכלית…"

"… חבורה זו ממלמלת בתדירות גבוהה, כתקופת אמוק, את רוממות הדמוקרטיה ושלטון החוק בעוד שברי הוא כי כוונתה אך רוממות שלטון השופטים דהיינו, הם עצמם. בכך מכוונים השופטים לאמר "המדינה זו אנו" ו"אנו זו המדינה", ואידך זיל גמור…"

למאמר מלא: http://www.e-mago.co.il/Editor/bikoret-2805.htm 

יורם שפטל על 18 הדירות בבעלות אהרון ברק ומשפחתו

OnlyThus

Uploaded on Sep 11, 2011

 https://www.youtube.com/watch?v=nDkVTk033uE

מאמרו של נרי אבנרי, מציג קטעים מהמאמר וקישור למקור:

נכשל במבחן הסבירות

23  בפברואר, 2012

"מישנה: אור ירוק לעקירת אלפי יהודים מבייתם, היא כישלון מחפיר במבחן הסבירות. זה לא סביר, ולא דמוקרטי לתמוך בחורבן בלתי הפיך, כשהאלטרנטיבה מאפשרת את פינוי הישובים –  אחרי מבחן קלפי. אהרון ברק נכשל במבחן הסבירות. הלכתי לארכיון …"
*********************

"כמו רבים, גם אני ראיתי את הראיון שהעניק אהרון ברק, לפרופסור מרדכי קרמניצר (ערוץ הכנסת / 20.2.12). אל יקל הדבר בעיניכם. בעיצומו של פריימריס, שבסופו כוכבי היקום אמורים להחליט מי מבין השניים – אלוהים או אהרון ברק – ינהיג אותם, הוד מעלתו מתפנה כדי להתראיין. בעוד אלוהים משייט בין כוכבים, כדי לעשות נפשות למנהיגותו, ברק עושה הפוגה קלה כדי להאיר לנו ת'דרך…

עוד לפני שהראיון התחיל ידעתי שאתרגז. הקשבתי. הבעת פניו העידה, שהשכינה בוקעת מגרונו. שמענו כמה מילים על דמוקרטיה, ו"מבחן הסבירות", שזה במילים פשוטות – כל מה שאני חושב לדמוקרטי וסביר – זה דמוקרטי וסביר. ואם יש למי מצאן מרעיתי דעה אחרת, הרי שדעתו מבוטלת.

…הוא מדבר על דמוקרטיה וסבירות? הוא??? לא שכחתי ולא סלחתי!- מתן אור ירוק לעקירת 8000 יהודים שניצחו בקלפי, עם כל הכבוד- ואין טיפת כבוד!- זה לא דמוקרטי. על זה צריך להוסיף שבדמוקרטיה בריאה, הלגיטימיות של רודן מושחת חשוד בפלילים (ששני בניו מגוננים על מעשיו באמצעות ניצול זכות  השתיקה) – פגומה, וזה בלשון המעטה)….."

"…הרבה לפני שהתקשורת הישראלית מכרה לצרכניה תפוח רקוב כ"אתרוג" יקר, היא שיווקה את אהרון ברק כ"עמוד האש" המוסרי. חלקו בעקירת האלפים ייזקף לחובתו לדיראון עולם. השופט צבי טל, אחרי שהביע את דעתו על העקירה (פשע!), הביא ציטוט מפס"ד שכתב "עמוד האש" המתחסד אהרון ברק…."

קישור למאמר:

 http://neri-avneri.co.il/2012/02/23/%D7%A0%D7%9B%D7%A9%D7%9C-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA/

נרי אבנרי מציג במאמרו סרטון, בו השופט צבי טל מצטט את ברק:

השופט צבי טל מצטט את ברק: אסור לעקור אדם מבייתו.

אבנרי שאול  הועלה בתאריך 23 בפבר׳ 2012  

https://www.youtube.com/watch?v=UI3-XnBBJF8

עו"ד אביגדור פלדמן  פותח מאמר מעניין וחשוב מאוד על מערכת המשפט בישראל שפורסם בעיתון "הארץ":

"מערכת המשפט לא ידעה שיש עין הצופה על כל מהלכיה זה שנים רבות. מחלון דירתו התבונן פרופ’ דניאל פרידמן בחשדנות, כשכנה חטטנית מאזור איסט־אנד בלונדון, בכל מה שקורה ברחוב המשפטי שלנו ורשם במחברת עבה מה שראה. כעת הוא הוציא ספר, "הארנק והחרב, המהפכה המשפטית ושברה" (הוצאת ידיעות אחרונות), ובאמת לא היה כדבר הזה…"

מספר קטעים מהמאמר, מהתגובות וקישורים למקור – ממליץ מאוד לקרוא את המאמר כולו:

 

פחד ותיעוב במערכת המשפט

/ עו"ד אביגדור פלדמן  16.06.2013

פרידמן, בעל המראה המסוגף, שספרו הראשון היה "ביטוח רכב למנועי", רכש את מעמדו באקדמיה וקיבל פרס ישראל בזכות הספר למיטיבי לכת, "עשיית עושר ולא במשפט". ספר שיטתי מוקפד, משעמם כמו הרצאה של פרופסור אורח מצרפת על שירת הטרובדורים.

…. קודם כל צמרת הפרקליטות, ואחריה, במרחק קצר, בית המשפט העליון ואלה שמילאו את שני התפקידים: אהרן ברק, יצחק זמיר, דורית בייניש, מישאל חשין ועדנה ארבל, לה הוא חש בוז בלא גבול. כך, למשל, הפרק העוסק בהתעצמות כוחו של היועץ המשפטי לממשלה קרוי "איך קרה שהיועץ עלה למעלה", על משקל השיר של רביעיית מועדון התיאטרון (נוסח עברי חיים חפר) "איך הפשפש עלה למעלה".

רק מי שהיישיר מבט אל תהומות העלבון וצרות המוח יכול לפענח טוב כל כך את המניעים האישיים, את הצביעות ואת ההתחסדות של מנהיגי המשפט, המסווים יהירות בקלישאות משפטיות על "אמון הציבור" בממשלה, בבית המשפט, או בכל־יכול; ואת קריאות הקרב של השופט ברק על "השלטת שלטון החוק בשלטון" והשלטת שלטון החוק במחוקק", שהפכו את בית המשפט העליון לכל־יכול על רשויות המדינה ובעל מונופול על החוכמה, המתחפשת לסבירות."

תגובות:

9.יש ביקורת רבה נגד ברק מצד משפטנים ידועים בחו"ל:

Richard Posner, שופט אמריקני בבית המשפט לערעורים ומרצה בכיר באוניברסיטת שיקגו בבית ספר למשפט, כתב בספרו "The Enlightened Despot" – העריץ הנאור, ביקורת חריפה על אהרן ברק עם פרסום ספרו "שופט בחברה דמוקרטית" באנגלית. הוא טוען שתפיסת הפרדת הרשויות אל ברק היא שלבית המשפט העליון יש סמכות בלתי מוגבלת ולכנסת שהיא נציגת העם, קרי – הריבון, אין יכולת לפטר שופטים. ברק הפך את "השופט לחוק בעצמו" – a judge is a law unto himself.

גם השופט המפורסם Robert Bork שהוא גם פרופסור למשפטים ב-Yale University, ביקר קשות את ברק על כך שהוא רוצה להפוך את הרשות המבצעת והמחוקקת לכפופות לרשות השופטת! הוא תיאר את בית המשפט הגבוה לצדק בישראל כביהמ"ש הגרוע ביותר בעולם המערבי. לדעתו אין טעם שאזרחי ישראל יטרחו להשתתף בבחירות לכנסת ולממשלה כי היועץ המשפטי לממשלה וביהמ"ש יכולים להחליט הכול.

לקוח מתוך מאמר "זאת לא דמוקרטיה: יש כאן דיקטטורה שיפוטית" שפירסמתי באוקטובר 2011  באתר המחלקה הראשונה.

רובי בוזגלו  roby5167@fastmail.fm

הקישור למאמר:   http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2047542

עוד מאמר מעניין של עקיבא ביגמן:

אהרן ברק "מאוד בעד" הגבלת בג"ץ

מאת עקיבא ביגמן  06/11/2014

חברי הכנסת מתכוונים לחוקק חוק "עוקף בג"ץ" ומשפטני ארצנו כמרקחה • "אסון לזכויות האדם", "מוות לדמוקרטיה" וקונוטציות משנות השלושים ממלאות את עמודי הפובלציסטיקה • ובינתיים, אין כמו להיזכר בדברים שאמר אחד, אהרן ברק, ביחס לפסקת ההתגברות: "אני מאוד בעד הדבר הזה"

"בעקבות ביטול חוק המסתננים על ידי בג"ץ הודיעו חברי הכנסת שהם מתכננים לטפל הפעם בשורש הבעיה ולהכניס בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו "פסקת התגברות", שתאפשר לכנסת לחוקק בתנאים מסוימים חוקים הסותרים את פרשנות שופטי העליון לחוקי היסוד.

מי שעדיין סבור שדמוקרטיה משמעותה "שלטון העם" לא חושב שיש כאן משהו חריג. אחרי הכל, מי שמשקף את רצון העם הם חברי הכנסת העומדים מפעם לפעם בפני בחירות, ולא ידידי בית המשפט שממנים את עצמם בוועדות נטולות פרוטוקול."

הקישור:

http://mida.org.il/2014/11/06/%D7%90%D7%94%D7%A8%D7%9F-%D7%91%D7%A8%D7%A7-%D7%AA%D7%95%D7%9E%D7%9A-%D7%91%D7%94%D7%92%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%91%D7%92%D7%A5/

ב- 29.04.15 נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אירח כנס בנושא "כבוד האדם כעיקרון חוקתי".  מאמר המדווח על הכנס:

איתמר לוין

הנשיא בדימוס אהרן ברק:

פסקת ההתגברות – גלולת רעל לחוקי היסוד  –

תאריך:   29/04/2015

"… לישראל אין חוקה משום שהציבור הערבי אינו מוכן להכיר בישראל כמדינה יהודית, ואילו הציבור החרדי אומר שיש להסביר לו מהי "מדינה יהודית". כך אומר (יום ד', 29.4.15) נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בכנס שאירח בנושא "כבוד האדם כעיקרון חוקתי". במצב זה, ציין, התנגדות המיעוטים היא שמונעת השלמת חוקה המיועדת להגן עליהם.
ריבלין מזהיר: "אוי ואבוי לנו אם יהיה בית משפט לחוקה, משום שאז פוליטיקאים יכולים להחליט שהוא יהיה בית משפט פוליטי". לדעת ריבלין, חוק עוקף בג"ץ הוא למעשה חוק עוקף כנסת, שכן הוא יחרוג מהכללים שהכנסת עצמה קבעה. לכן, מסיק ריבלין, יש צורך בהשלמת החוקה.

השופט אהרן ברק אמר, כי ישראל מצויה באנומליה בה יש חוקה רזה, חלקית ועל כרעי תרנגולת. "יש לנו חוקה במובן זה שאם הכנסת תפגע בזכויות שבחוק יסוד כבוד אדם וחרותו, היא תעשה פעולה בלתי חוקית ובית המשפט יכול לתת סעדים. מהבחינה המוגבלת הזאת, יש לנו חוקה". ברק הדגיש, כי המצב הקיים אינו מניח את רצונו של איש, ולכן "מגיע לנו שתהיה חוקה". 

ברק הסכים שאין "חוק עוקף בג"ץ", אלא שהבעיה לדעתו היא "חוק עוקף דמוקרטיה. אין דמוקרטיה אם הרוב נוטל את הזכויות של המיעוט. דמוקרטיה היא גם הגנה על הזכויות של הפרט, של היחיד. כל אחד מאיתנו הוא גם חלק מקבוצת מיעוט". לדבריו, "אני מוכן לשבת ולעמול עם כל מי שמוכן לשבת ולעמול כדי שנעשה חוקה. מגיע לנו שעד שנגיע לגיל 70 תהיה לנו חוקה, וזה אפשרי". 

הנשיא ריבלין ואהרן ברק צילום יואב ארי דודקביץ

איך הפכו אויבים לחברים? הנשיא ריבלין ואהרן ברק צילום יואב ארי דודקביץ

הקישור למקור:   http://www.news1.co.il/Archive/001-D-363647-00.html

ואחרון, אחרון – כתבה מאתר "ערוץ 7 ":

אהרון ברק: אשמח לייעץ לאיילת שקד

בני משה, ב' בסיון תשע"ה , 20/05/15

" … נשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרון ברק, מתייחס למינויה של איילת שקד (הבית היהודי) לשרת המשפטים והביע רצון לסייע לה בעצות.

"תמיד חשבתי שביקורת על בית־המשפט היא טובה וראויה, אבל היא צריכה להיות עניינית. לכן אשמח להשיב לה על כל שאלה ביקורתית, להודות בדברים שבהם היא צודקת, ושהיא תודה בדברים שבהם היא לא צודקת".

ברק הוסיף בראיון לעיתון ידיעות אחרונות כי "חשוב לזכור שדמוקרטיה אינה רק שלטון הרוב. דמוקרטיה היא שלטון הרוב כאשר הרוב פועל ומגשים מערכת מסוימת של ערכים. דמוקרטיה שפוגעת בזכויות אדם היא בעיניי לא דמוקרטיה".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/298812

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

10 תגובות על אהרון ברק: פרופיל איש ציבור

 1. פינגבאק: היהודים האנטישמיים – בעיה קיומית לעמנו | מיומנו של זקן השבט

 2. josephsdream2 הגיב:

  הרקע שלי שונה לגמרי, ולכן היה מעניין לקרוא את האוסף כאן. אני הגעתי לנושא מתוך בדיקת מחשוב בתי המשפט. המסקנה הברורה: אהרן ברק היה דמות מפתח בהשחתת בתי המשפט של מדינת ישראל.

  Bio:

  מאמרים אקדמיים שלי בנושא מצוטטים בספר סקירה ולימוד על "למידה ממוחשבת" (שלא הייתה לי כל יד בכתיבתו או בעריכתו) בין "שימושים ראויים לציון" בתחום "כריית נתונים" בהקשר לעניין הבא:
  כריית נתונים של מסמכים ממשלתיים – במיוחד כתבי מערכת המשפט (לדוגמה, בתי המשפט, בתי הכלא) – מאפשרת את גילויין של הפרות שיטתיות של זכויות האדם בקשר ליצירתם ופרסומם של מסמכים חוקיים חסרי תוקף או הונאתיים על ידי רשויות ממשל שונות.
  מידע שהגשתי בנוגע למערכות המידע של בתי המשפט הפדרליים, סוכם בדו"ח מועצת זכויות האדם של האו"ם (הדו"ח המקצועי, 2015) כך :
  לזכויות האדם (NGO) ממליץ לתקן את יושרת מערכות המידע של בתי המשפט תחת סמכותו של הקונגרס, במטרה להפוך מערכות אלה לשקופות לציבור ככל האפשר.
  מידע שהגשתי בנוגע למערכות המידע של בתי המשפט במדינת ישראל, סוכם בדו"ח מועצת זכויות האדם של האו"ם (הדו"ח המקצועי, 2013) כך :
  חוסר יושרה במערכות המידע של בית המשפט העליון בתי המשפט המחוזיים ובתי הדין למוחזקי משמורת בישראל.
  בדומה, מאמרים שלי בנושא נבדקו, הוצגו ופורסמו על ידי כנסים אקדמיים המתמחים במחשוב ממשלתי בכלל, ובמחשוב בתי המשפט בפרט. הכנס האחרון מסוג זה היה הכנס האירופי למחשוב ממשלתי (ECEG 2015) באנגליה, והמאמר שהיצגתי ופרסמתי שם, בכפוף לבדיקת מומחים בינלאומיים:
  מערכות מידע הונאתיות חדשות בבתי המשפט בישראל: שינוי שיטת משטר בלתי מוכרז?
  Zernik, J. “Fraudulent New IT Systems of the Israeli Courts – Unannounced Regime Change?” Proceedings of the 15th European Conference on e-Government (ECEG), University of Portsmouth, UK, pp331-340, 2015.

 3. כדי לא להוסיף ולהרבות מלל: "ויקו למשפט והנה משפח, לצדקה והנה צעקה" ואת החזון הזה במלואו הגשים המגה פושע המשפטי אהרון ברק, שביצע פשע שעדיין בעיצומו והשקול לרצח אלפי אנשים, בכך שהרס לחלוטין את מערכת המשפט בישראל.

 4. ולא רק הרס את מערכת המשפט, אלא השליט אותה ואת גרורותיה הסרטניות, כמו היועץ המשפטי לממשלה, על הממשלה והכנסת הניבחרת. ובכך הגשים את החזון "הרצחת וגם ירשת".

 5. פינגבאק: דורית בייניש ובית המשפט העליון | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: שחף פילוביץ, שלוש שנים לפטירתו | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: בית הדין הגבוה מדי | מיומנו של זקן השבט

 8. פינגבאק: מערת הנחשים של הצדק הישראלי | מיומנו של זקן השבט

 9. פינגבאק: מכתבו של הסופר | מיומנו של זקן השבט

 10. פינגבאק: משפטו של בנימין נתניהו: קישורים מעניינים | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s