הסיפור ההיסטורי של בדיית "העם הפלסטיני"

השקר של העם ה"פלסטיני"

שלושה דברים עיקריים הביא אסלאם הקיצוני –

(אסלאם של הג'יהאד) לאנושות:

שקר, גזל ורצח

הכרנו את אופיו במשך כמאה חמישים שנה של "שכנות טובה" שהסתכמה במלחמה רצופה ועקובה מדם, עם הפסקות קצרות פה ושם שניהלו נגדנו. לא רק נגדנו, במשך דורות רבים הם שחטו גם אחד את השני עד שהגיעו לאיזון כלשהו, אך התערבות כוחות זרים מעבר הים גרמה לפיצוץ המצב הרגוע יחסית במזרח התיכון וצפון אפריקה וזרעה הרס בכל מדינות האזור. יום יום אנו יכולים לראות את זה מסביבנו.

אך כאן נעסוק רק בשקר – השקר של "העם הפלסטיני" שהומצא לפני כחמישים שנה ובמאמץ אדיר של התעמולה הערבית, הסובייטית בתוספת "מכובדת" של האנטישמיות הבינלאומית וגם האנטישמיות היהודית והפך, לפי הגדרתו של גבלס (שר התעמולה של גרמניה הנאצית), ל"אמת". אם לקחת בחשבון שאחרי בחירתו של ברק אובמה לנשיא "המדינה הדמוקרטית הגדולה בתבל" נעמדה לרשות התעמולה הערבית גם מכונת התעמולה האדירה שנבנתה בדיוק למטרת התפשטות האסלאם בעולם כולו, אפשר להבין שסך הכל זו לא הייתה משימה מסובכת: בשטף מקורות האינפורמציה בעולמינו מלאכת שטיפת המוח נעשתה פשוטה מאוד: אנשים קולטים את הרעיון הכללי (בעיקר מהכותרות) באופן אוטומטי וגם רמזים סמויים המוסתרים בהן, ככל שהאיש משכיל יותר – כך קל יותר "לפטם" אותו.

תחת הכותרת "השקר של העם ה"פלסטיני" אני מציג לכם שלושה פרקים המתייחסים לבדיית ה"עם הפלסטיני" מנקודות מבט שונות.

בפרק הראשון – הסיפור ההיסטורי עם המון מסמכים מקוריים – סרטו של צפריר רונן קיבוצניק מעין חרוד, לוחם סיירת מטכ"ל, ספורטאי, מוזיקאי, איש קולנוע ואוהב גדול של ארץ ישראל, שנתן את כל נפשו לניפוץ הבלוף הפלשתיני.

מה היא "פלשתינה"? מאיפה היא צצה? מתי? לפי רביבה בן זאב:

"… פלשתינה היא שם בדוי שאין כל עם עומד מאחוריו, לא בתקופה ההיא ולא בימינו אנו. ב-1917 הבריטים השתמשו בשם הזה שנזכר בתנ"ך: 'הפלישתים', וב-1970 הציע משרד פרסום בריטי לערבים להשתמש בשם: "פלסטין". – כינוי שהתבסס על "פלשתינה".
וכך היינו תחת שלטון הבריטים: פלשתינה-א"י (ראשי תיבות של ארץ ישראל), עד הכרזת הקמת המדינה ב-14 במאי 1948.

"פלשתינה היא פיקציה מתוחכמת שהומצאה למטרה אחת ויחידה: לצרכי כיבוש זהות הארץ. זוהי קללת אדריאנוס." – אמר צפריר והוסיף שהסרט מציג את הקרב על זהות הארץ שממנה נובעת הזכות עליה, ואיזו זהות תישא הארץ.
"ארץ ישראל או פלסטין? – זאת השאלה שתקבע מי יישאר כאן. לא טנקים, לא צבא או מלחמה יכריעו את ישראל, אלא זהות הארץ. והיא זאת שתכריע מי ישלוט בארץ, כי זהות הארץ היא היוצרת את הזכות על הארץ."
לסרט עצמו – גם היסטוריה מעניינת. הוא היה כבר כמעט מוכן ועבודתו עליו נפסקה עם מותו הפתאומית של צפריר רונן. כותב מזרחן ד"ר מרדכי קידר:

"… צפריר רונן ז"ל שאף בכל מאודו להפיק סרט באורך מלא בשם "קללת אדריאנוס" שבו ייחשף השקר של אותם ערבים המכנים את עצמם כיום בשם "פלסטינים", שכן אין כל קשר בינם ובין אותו עם שמוצאו מאיי יוון. הוא אסף חומרים ארכיוניים, ראיין אנשים, וכדי להפיק את הסרט לשידור ברבים היה צפריר זקוק לכסף. אלא שכסף לא היה לו והוא שקע בחובות שהביאו את ליבו למצב של חוסר תפקוד כשהיה צפריר בן 53.

חבריו של צפריר החליטו להגשים את חלומו להפיק את הסרט, והסרט אכן הופק (על-ידי הערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית), ואני מופיע בסרט בכמה מקומות. צפיתי בסרט על שני חלקיו, ואני מזועזע עד עמקי נשמתי, כי הסרט הזה הוא בדיוק ההפך ממה שהתכוון צפריר ז"ל: צפריר טען כל חייו "שהנרטיב הפלסטיני" כולו בנוי על שקרים וכזבים, בלופים והמצאות, בעוד ההיסטוריה היהודית בארץ ישראל מיוסדת בצורה איתנה על ההיסטוריה המתועדת בתנ"ך כמו גם בספריהם של עמים אחרים (יוון, רומי), על ארכיאולוגיה שלא ניתן להפריכה. בתקופה המודרנית מבוססת זכותו של העם היהודי על החוק הבינלאומי מאז הצהרת בלפור (1917) וועידת סן רמו (1920)."

הסרט שהופק וחלקו הראשון הוקרן השבוע בערוץ הראשון הוא בגידה בזכרו של צפריר ובפעלו, כי הסרט מציג את "שני הנרטיבים" הישראלי והפלסטיני כשווי ערך, כשתי אמיתות, בדיוק הדבר שצפריר נלחם נגדו. אחרי שראיתי את שני חלקי הסרט צלצלתי לאחד מהאנשים שהשתתפו בהכנתו ושאלתי אותו לפשר העיוות הזה. הוא ענה תשובה מוזרה: "בישראל לא ניתן לקבל תקציבים להפקת סרטים המציגים באורח חיובי רק את הצד הציוני, ושלא משקפים במקביל את קיומו של העם הפלסטיני וזכויותיו".

כאן אני מציג את הפרק הראשון של סרטו המקורי של צפריר רונן ז"ל ואלון ירדן "בדיית פלשתין"

קללת אדריאנוס – פרק א: בדיית פלשתין

elon jarden

פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, סרטונים מעניינים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על הסיפור ההיסטורי של בדיית "העם הפלסטיני"

  1. פינגבאק: השקר של העם ה"פלסטיני" (2) | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: השקר של העם ה"פלסטיני" (3) | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: Palestine?, פלשתינה? | מיומנו של זקן השבט

  4. פינגבאק: ספר Palaestina 1695 | מיומנו של זקן השבט

  5. פינגבאק: צעדת הנכבה 2018 | מיומנו של זקן השבט

  6. פינגבאק: שחקנים בתיאטרון החמאסי | מיומנו של זקן השבט

  7. פינגבאק: סופר סעודי על הפלסטינים | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s