צפריר רונן ז"ל /המשך/

מאז הפרסום המאמר קבלתי לא מעט חומר על העניין של "כריתת עצי הזית בשומרון". אשתדל לפרסם את הכל, רק החלק הגדול ממנו נשלח לי ב- PDF. אנסה להתמודד עם הבעיה.

בינתיים מפרסם תיאור האירועים כמו שהוא הופיע בזמנו באתר "ערוץ 7". נותן מספר קטעים והקישור:  

מה עשה מהרשק עם מסור במטע?´

חשיפה: אנשי ההתיישבות העובדת הגיעו ביום שישי לסייע למתיישבים ליד אלון מורה וראו את מרכז אגף המשימות בתק"ם יוצא מתוך מטע זיתים וברשותו מסור שרשרת כבד וציוד צילום. מהרשק לערוץ 7: הסיפור שקרי.

י"ב בניסן תשס"ו,  10/04/06

קבלת פנים חמה הייתה הבוקר (ו') ליואל מהרשק, מרכז אגף משימות בתנועה הקיבוצית, בידי חבריו לתנועה הקיבוצית בעמק יזרעאל. שני קיבוצניקים החליטו לסייע למתיישבים וחסמו בגופם את הטרקטורים של הערבים ופעילי השמאל.

לתדהמתם של הקיבוצניקים מעמק יזרעאל יצא מהרשק מאחד המטעים כשברשותו מסור שרשרת המופעל ע"י מנוע בנזין וציוד צילום. הם ניגשו אליו כדי לברר את פשר מעשיו עם המסור, אך מהרשק נמלט לדבריהם מהאזור. לאחר מכן הצליחו למצוא אותו והזמינו משטרה כדי שיברר את מעשיו. בינתיים, חיילים שהיו במקום החרימו למהרשק את מסור השרשרת וכלי עבודה שהיו ברשותו. הם הכריזו על שטח צבאי סגור אך למרות זאת המשיך מהרשק לחרוש עוד קטע בשדה.

המשטרה הגיעה למקום ועיכבה לחקירה את צפריר בחשד לגניבת המסור. כשהגיע לתחנה התלונן נגד מהרשק על הונאת הציבור לאחר שהואשמו המתיישבים בכריתת עצי הזית, בשיבוש הליכי חקירה, הסגת גבול ועוד. כשעה לפני שבת שוחרר צפריר לביתו לאחר שנחקר ונתן עדות.

צפריר רונן אומר לערוץ 7 כי "גם חוקר מינימלי היה מבין שמדובר כאן בפרובוקציה מכוונת והשאלה הייתה מה מטרת המסור?!". לסיפור זה היו עדים נוספים מאנשי ההתיישבות העובדת ומתיישבים מאלון מורה ואנשי גבעת סקאלי.

בחודשים האחרונים מתייצב מהרשק במאחזים בגב ההר ומעודד את הערבים ופעילי השמאל לבצע פרובוקציות ולהשתלט על קרקעות מדינה. כך טוענים המתיישבים במקומות אלו. בימי שישי, בדרך כלל, מגיע מהרשק עם חבורתו הקטנה ומסייע לערבים להשתלט על קרקעות באזור השומרון.

הפעם הקיבוצניקים מההתיישבות העובדת בצפון החליטו לסייע לתושבים שלא יתמודדו מולו לבד. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו צפריר רונן ממושב מולדת ואהוביה טבנקין מקיבוץ עין חרוד למאחז סקאלי וחסמו בגופם את הטרקטורים שלהם. "אחד הערבים ניסה לדרוס אותנו אבל זה לא מזיז לי ולא שמנו עליהם, לעגנו לחבורת הבוגדים הזאת", מספר צפריר לערוץ 7.

שריה דמסקי, יו"ר המזכירות של אלון מורה, הגיע אף הוא למקום כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בשטח. הוא מספר כי "נמצאים במקום יותר פעילי שמאל מאשר ערבים שעובדים בשטח הנטען שהוא שלהם. כרגע הם נמצאים באדמות סקר שעובדו ע"י אנשי החווה כבר יותר מעשר שנים". דמסקי מציין כי לפי החוק העותומני, השטח שייך לבעלי החווה ולמעשה עוברים הערבים ופעילי השמאל על החוק. "הצבא מנסה להרחיק אותם אבל ראש החבורה מהרשק וחבורתו עושים כאן צחוק גדול מצה"ל והחיילים".

בעל החווה, יצחק סקאלי, מספר כי מהרשק משדל את תושבי הכפר סאלם, שנמצאים כ-4 ק"מ דרומית מערבית אליהם להגיע ולעלות אליהם באמתלה שמדובר בשטחים שלהם.

בט"ו בשבט אירגן מהרשק מבצע נטיעות עם "רבנים לזכויות אדם" ועם "הקרן החדשה לישראל" הפועלת ע"פ הדיווחים השונים עם האיחוד האירופי. במהלך המבצע נטעו פעילי השמאל אלפי עצים באזור, גם באדמות מדינה תוך התעלמות מוחלטת מהחוק….

לסיפור המלא – הקישור:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/145253

עוד קובץ שהיה אצלי ב- PDF קבלתי גם ב-WORD:

המתנחלים טוענים: תיעדנו ערבים כורתים עצי זית

לינק: תיעוד כריתת עצי זית ע"י ערבים:

https://www.youtube.com/watch?v=K1JT7BW8T-U

ועד מתיישבי שומרון הגיש תלונה במשטרה על כריתת עצי זית של ערבים לאחר שקרא לתושבי היישובים להצטייד במצלמות לקראת עונת המסיק ולתעד מקרים מסוג זה

יוחאי עופר | 13/10/2014 22:24

תגיות: יו"ש,כריתת עצים ניסיון לפרובוקציה?

שבוע לאחר שוועד מתיישבי השומרון קרא לתושבי ההתנחלויות לתעד אירועים חריגים בעונת מסיק הזיתים, צלם מתנדב של הוועד הצליח לתעד כריתת עצי זית על ידי ערבים בסמוך ליישוב אלון מורה. הבוקר הוגשה תלונה במשטרה.

בוועד מציינים כי בשנים האחרונות הואשמו המתיישבים בעלילות שקריות של כריתת עצים וזו לא הפעם הראשונה שמתברר כי הערבים וארגוני השמאל הם אלו שכורתים את העצים בכדי ליצור פרובוקציה ולהסית נגד ההתיישבות.

כזכור, עם תחילת עונת המסיק קרא ועד מתיישבי השומרון למתיישבים להצטייד במצלמות ולתעד פרובוקציות של ארגוני שמאל קיצוני וערבים. זאת לאחר שבשנתיים האחרונות הצליחו מתנדבי הוועד לצלם ערבים ופעילי שמאל כורתים עצי זית בסמוך ליישובים.

עקב התרבות הפרובוקציות המאורגנות ע"י פעילי שמאל קיצוני מהארץ ומחו"ל וכן על ידי ערבים מהאזור בשנים הקודמות, אף ארגנו לקראת המסיק ועד מתיישבי השומרון קורס צילום לתושבים ולמתנדבי הועד.

ואכן, שני מתנדבים של ועד מתיישבי השומרון "תפסו על חם" וצילמו בזמן אמת ערבים כשהם כורתים גזעים וענפים של עצי זית בצמידות לישוב הר ברכה. לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי של הוועד, הוחלט להגיש תלונה במשטרה כנגד נסיון הפרובוקציה.

יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, סיפר כי "לאחרונה קראנו לציבור להצטייד במצלמות על מנת לתעד פרובוקציות, ובתוך כמה ימים תועדה עקירת זיתים בזמן אמת. ברור לכל שאילולא קלטו המתנדבים הערניים בזמן אמת את הפרובוקציה,

הרי כל העולם היה זועק ומגנה את המתיישבים ואת מדינת ישראל. הגשנו תלונה במשטרה ואני מאד מקווה שמשטרת ישראל תחקור את נסיון הפרובוקציה ותסייע לנו למנוע מקרים כאלו בעתיד", אומר קצובר.

"הסרטונים מהשנים האחרונות מהווים הוכחה שמי שמעוניין להבעיר את השטח אלו הערבים וגורמי השמאל הקיצוני כאשר כל האמצעים כשרים מבחינתם", אומר מנכ"ל הועד, שגיא קייזלר. "אני קורא לכל אדם שרואה פעילות חשודה של פעילי שמאל ושל ערבים לתעד הכל בזמן אמת ולהעביר אלינו. הערבים שצולמו אתמול ברחו כשראו את המצלמות והפעם לפחות הם לא יוכלו להעליל עלילות שקר על המתיישבים".

ועוד קובץ  ב-PDF  – לא נותרה לי ברירה אלא לעשות  צילומי מסך ולפרסם בתור תמונות. צורת הפרסום לא משנה – חשוב שהוא יהיה נגיש כי אף שהאירועים היו לא מזמן הם כנראה נשכחו.

התקשורת והשמאל חברו לעלילה

התקשורת והשמאל 1

התקשורת והשמאל 2

התקשורת והשמאל 3

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על צפריר רונן ז"ל /המשך/

  1. יואל מהרשק הזה, גם עמד מאחורי קמפיין גלעד שליט, לשיחרור אלפי מחבלים שכבר עלו לנו בשפיכת דמים מרובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s