מי נפל על הראש?

       יותר משלושה חודשים

אנו כבר אחרי החודש השלישי של המלחמה בה ספגנו עשרות הרוגים ומאות פצועים, אך במלחמה בדרך כלל קיימים שני צדדים הנלחמים ביניהם – וכל צד עושה הכל על-מנת להכריע את האויב, אך לא אצלנו – ראשי מערכות "הביטחון" מנסים בכל הכח "להרגיע את הרוחות", לא אצל היהודים המותקפים בכל מקום אפשרי אלא אצל הערבים שפתחו במלחמה הזו. שמתם לב שבעצם שום דבר לא השתנה בחודשים האלה: חוץ מהתגובה המובנת מאליה – נטרול המפגע (שקודם גם לא היה) – אין שום חדש, לא מורגש שום מאמץ להכניע את האויב. הכל נעשה בשתי ידיים שמאליות, אפילו הריסת בתי הרוצחים, שעברה "אישור" של ה"דרג המשפטי" (נכון שזה נשמע מצחיק לגבי פעולות מלחמה?) מתבצעת בצורה שלומיאלית ואיטית שמנטרלת את ההרתעה הטמונה בה.

אתה שומע את ראש הממשלה, את השרים (הדרג המדיני) שמכריזים יום יום על המהלכים החדשים – ובסוף אין כלום. עד הימים האחרונים לא יכולתי להבין: מי תוקע מקלות בגלגלי מלחמה בטרור? ברור שהממשל האסלאמיסטי בוושינגטון שכנראה הצית את האירועים האחרונים אצלנו, כמו שהוא הצית מלחמה במקומות אחרים במזרח התיכון כולו, עושה הכל כדי לבלום את ישראל, אך בסופו של דבר גם צה"ל וגם השב"כ אמורים להגן על תושבי ישראל היהודים, מישהו מאמין שצה"ל והשב"כ עושים את זה?

פיגוע באוטובוס ירושלים

פיגוע באוטובוס באזור התחנה המרכזית, ירושלים

        חדשות מתפרצות

פתאום, לפני כמה ימים הופיעה ידיעה באתר גל"ץ: במערכת הביטחון מעריכים: ייתכן שגל הטרור יימשך עוד זמן רב. קודם כל הידיעה משדרת ייאוש: הצבא, אחד החזקים במזרח התיכון מודה שלא מסוגל לעשות כלום נגד עדר הסכינאים, אך ההמשך מעניין עוד יותר:

" על פי ההערכות, לפי שעה נראה שהסלמה נוספת סבירה יותר מרגיעה. על רקע הדברים גובש מסמך ובו המלצות להעביר רכבים ממוגנים ותחמושת למנגנוני הביטחון הפלסטינים…" הרושם הוא שמישהו נפל על הראש, איבד בכלל את הצפון ומתכוון להגיש לעדר הסכינאים גם נשק חם, כדי שהם יעשו את העבודה בצורה יעילה יותר. אחרי יום-יומיים התברר שמו של "המעריך במערכת הביטחון" – אלוף פיקוד המרכז רוני נומה!   רוני נומה

לא שמעתי כלום על האיש (להבדיל מקודמו בתפקיד שבכוונה או לא, הפך את פיקוד המרכז לגן עדן לשונאי ישראל). לאחר חיפוש קצר פתאום ראיתי חייל עם רשימה ארוכה של תפקידים חשובים במערך כוחות הלוחמים בצה"ל, התגובה הראשונה אצלי הייתה: "לא יתכן שאיש ימליץ דבר מטומטם שכזה בלי השפעה חיצונית". לא עבר זמן רב ובאתר רוטר\סקופים הופיעה ידיעה:

סקופ: דבריו של רוני נומה הם בניגוד להמלצת המחטים ומפקדי האוגדות הכפופים לו.

קטע מהידיעה:

"כפי שכבר פורסם, הגורם הצבאי הבכיר שעליו דובר, הוא רוני נומה, מפקד פיקוד מרכז.

מה שלא פורסם הוא, כי הדברים שפרסם הם בניגוד חריף עד כדי עימות, עם רוב המח״טים ביו״ש, ובניגוד גמור למפקד אוגדת איו״ש, ובניגוד מוחלט לרוב קציני המודיעין באוגדה, ותפיסה זו מייצגת בעיקר את התפיסה של המנהל האזרחי ביו״ש שרוני נומא מאוד מעריך ותופס ממנו, אלוף הפיקוד אסר על כל הגורמים הצבאיים תחתיו, להתבטא בנושא, מחשש שיסתרו את דבריו.

בנוסף, כאן המקום לחשוף שעמדתו היא שהתקבלה על ידי הרמטכ״ל להחזיר גופות מחבלים לידי הרש״פ ביו״ש בניגוד להחלטת הקבינט, ותמכו בהחלטה מח״ט חברון, אלוף הפיקוד והרמטכ״ל. כל המח״טים האחרים ביו״ש, ומפקד האוגדה התנגדו. סופם של דברים, שעמדת אלוף הפיקוד והרמטכ״ל מבוצעת בשטח..." (הדגשים שלי)

והקטע החשוב לסיום:

"… דבר נוסף: ברוטר לא דוגלים בהעלאת ידיעות ממקורות שלא מזדהים בשמם. חרגנו ממנהגנו לאור הפצרות מהגורמים המעורבים שהיה חשוב להם שהדברים יוצגו ויסופרו"

לאחר פרסום הידיעה חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) טען שאלוף פיקוד המרכז רוני נומה ננזף על דבריו ע"י הרמטכ"ל וראש הממשלה, אך בלשכת ראש הממשלה ובצה"ל הכחישו את הטענות – ברור, לא מוציאים החוצה כביסה מלוכלכת.

אך לפי ידיעה נוספת: "… לערוץ 7 נודע כי לאחר שנומה תידרך כתבים צבאיים בפיקוד המרכז וסיפר להם על הרעיון, דרש ראש הממשלה הסברים מהדרג הצבאי אודות הפרסום.

עוד נודע כי נתניהו נזף אמש באלוף נומה אך מי שסירב להתנגד להצעה ולנזוף בקצין הבכיר הוא שר הביטחון משה יעלון." – הנה, הגענו בסוף לקודקוד שאולי ממנו בא כל הרעיון? האם זה אפשרי בכלל?

       משה (בּוֹגִי) יַעֲלוֹן

רמטכ"ל ה-17  לצה"ל, קצין, שרשימת התפקידים שהוא ביצע בתקופת שירותו מפוארת לא פחות מאותה הרשימה של נומה, איש שלא היסס להיכנס לאימות עם כנופית המושחתים של שרון-אולמרט, שהייתה אז בשלטון, על רקע תכניות "ההתנתקות" ונסיגות אחרות בשנים 2004÷2006. בספרו "דרך ארוכה קצרה" ובהופעותיו הרבות הוא התייחס אליהן:

 • "הוא (שרון) הלך למהלך (ההתנתקות) אשר גרם נזק אסטרטגי לישראל לא מפני שהאמין במהלך הזה, אלא מפני שביקש להציל את עצמו, כאשר החקירות הפליליות איימו עליו."
 • "… שהפלסטינים – לרבות אבו מאזן –  לא השלימו עם קיומה של מדינת ישראל, ועדיין מחפשים דרכים להשמידה" – "הארץ 5 " ביוני     2005
 • "… הנסיגות החד-צדדיות נתפשות כבריחה מאיום…"

ובכל זאת – היום ברור שמשה יעלון (כנראה לא לבדו בממשלתנו "האמיצה") עומד מאחורי תכנית הטמטום הזו. יותר מזה: זרועות משרד הביטחון וצה"ל (המנהל האזרחי) הספיקו כבר לתכנן העברת שטחים נרחבים לאותה "הרשות" שפתחה במלחמה נגד היהודים. כדי להבין מהו מקור הבעיה חייבים להציג עוד היבט של פעילותו "הביטחונית" של יעלון שכנראה הייתה הסיבה העיקרית לתרדמה הארוכה במערכת כולה שגרמה למחדל: עיוורון מוחלט בחזית הטרור שהגיע כרעם בשמי התכלת והפתיע את אלה שהיו אמורים לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל.

כבר יותר משנתיים אדון יעלון נמצא במצב מלחמה. לא, לא עם המחבלים המנסים לפגוע ביהודים בכל מקום האפשרי אלא עם היהודים, שומרי חוק, הגיבורים החיים בחזית המאבק עם תנועות הג'יהאד הרצחניות – ביהודה ושומרון – בליבה של ארץ ישראל. מהצד אפשר לראות שזה נהפך אצלו לאובססיה. כאן הוא הגיע (ביחד עם אלוף פיקוד המרכז הקודם – ניצן אלון) "להישגים משמעותיים ממש": כיבוש יישוב שלם, הכנסתו לעוצר, מעצרים סיטונאיים של החשודים בפעילות ציור כרזות המקלקלות את מצב רוחו ובהתנגדות העברת שטחי היישוב לכפר ערבי שכן. מדובר על יישוב יצהר בשומרון שלא רק נכבש ע"י צה"ל ומשמר הגבול, אלא גם בית הכנסת ובית המדרש הנמצאים בו הפכו למחנה צבאי. בזמנו דיברו על האירוע לא מעט.

 יצהר 12ישוב יצהר אחרי "הפעולה המוצלחת" של הכיבוש (צילום שלומי גבאי)

מצרף תיאור האירועים ביצהר מאתר  Kr 8(בלי לשנות כלום) – נקודת מבט אחרת, שלא הרבו להזכירה:

כמה עובדות שלא סיפרו לכם על פרשת יצהר – "מוצב 670"

דובר צה"ל חוזר שוב ושוב על השקר שהאוהל הוצב בכדי לשמור על בטחון התושבים:

א. סיפורו של האוהל משקף את המצב ביצהר, כאשר הצבא שומר על בניה ערבית, הורס בניה יהודית, והכל ככניעה מדינית לסחטנות האמריקנית. זהו הקרבן שהחליטו המנהיגים להעלות לריח ניחוח לאובמה-קרי בכדי לרצות ולפייס אותם במשהו

ב. גם האירוע עצמו הוא אירוע בו דאגו מאד שלא לפגוע לא בגופם ולא בממונם של החיילים, והצגתו כאלימות כלפי החיילים הנה מניפולציה ושקר.

17:56 (10/04/14) טלי קליין

–   האוהל הוקם על אדמות הישוב, ושימש בשנה האחרונה כעמדת שמירה על בריכת המים של הכפר "עצירה-א-קבליה".

 בנית הבריכה היא התרחבות רצינית של הכפר לכיוון הישוב, דבר שסכנתו הבטחונית ברורה.

 לחץ של השגריר האמריקאי הביא לזה שהנחיתו על צה"ל, לקבל את הפקודה האמריקנית ולהציב חיילים שישמרו על הבריכה הערבית המסוכנת.
 מזכירות הישוב פנתה והבהירה לצבא – לאחר החתמה של תושבים רבים בענין – שהאוהל לא רצוי ולא מקובל על הישוב.
 הצבא התעלם מדרישת התושבים, ומבצע החלטות פוליטיות כך שהאוהל ישאר וימשיך לשמור על הבניה הערבית.

 כאשר הרס הצבא – בפעם השניה בתוך שבוע – חמישה בתים בישוב, והשתמש באלימות קשה כלפי התושבים המוחים – הגיעו תושבים לאוהל.
 התושבים הבהירו לחיילי המילואים שאין להם שום דבר אישי נגדם, ואף דאגו לשמור היטב על הרכוש האישי של החיילים כדי שלא יפגע.

 הפוליטיקאים החליטו לנצל את הארוע, כספין תקשורתי, בכדי להסיט את תשומת הלב התקשורתית ממחדלי המשא ומתן עם הערבים ומלחצי אובמה-קרי.

 דובר צה"ל חוזר שוב ושוב על השקר שהאוהל הוצב בכדי לשמור על בטחון התושבים.

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=901739

מפת יישוב יצהר

יישוב יצהר וסביבתו

 סיפור היישוב יצהר הוא לא מקרה בודד, "כוחות הביטחון" של אדון יעלון והשב"כ כבר שנים רודפים את היהודים, הורסים בתים, בתי הכנסת, מבצעים מעצרים מנהליים אחרי כל פרובוקציה ערבית או של המחלקה היהודית בשב"כ, מחול השדים הזה נמשך גם בימים אלה לביזיונה של מדינת ישראל והעם היהודי.

נשאלת השאלה: איך איש בעל עבר מפואר של הגנה על מדינת היהודים ואזרחיה הפך לעבד של ממשל איסלאמיסטי בוושינגטון ובמקום להיות שר בממשלת ישראל רואה את עצמו בתור הנציב העליון של "ידידנו" אובמה? לדעתי זו לא יוזמתו האישית – כנראה "שליחי כוחות זרים" הצליחו לעבוד עליו. הוא לא הראשון. יש לא מעט סיפורים איך הכניסו את מנחם בגין למלכודת קמפ דוויד לפני יותר משלושים שנה. אז היו לא מעט שותפים ישראלים למזימה, כולל אהרון ברק, משה דיין ואחרים (ממליץ להתעניין בסיפור – הוא מרתק מאוד). גם כאן – האמת אולי תצא לאור מתישהו, אולי לא, אך החשוב הוא – איך ייזכר האדם בהיסטוריה. כמו שהיו אומרים אבותינו: "אדם יכול למצוא את עולמו ברגע אחד או לאבד אותו – וזה יישאר לדורות"

לסיכום:

נשאלת השאלה: למה יעלון היה זקוק לאלוף פיקוד המרכז רוני נומה כדי להוציא החוצה את תכנית רכישת השקט באמצעות מתן נשק וקרקעות (לדעתי היא כבר מעבר לגבולות הטמטום) – הוא היה יכול להודיע בשמו על "ההברקה". התשובה היא פשוטה: אדון יעלון הוא איש פוליטי, חבר מרכז הליכוד, זקוק לקולות בכל מיני הצבעות. נדמה לי שבשמו גופים שמאלניים הכריזו על מבצע כיבוש הליכוד מבפנים. לא יודע כמה הצטרפו כבר, אך הרעיון יכול לעבוד – עם בסיס תומכים סביר בוגי יעלון יוכל לצאת עם רעיון "מבריק" עוד יותר: "העברת מכבים-רעות ל"רשות ה…" תמורת חצי שנה של שקט…"

לסיום – ידיעה מאתר רוטר/סקופים שמאשרת את ההרגשה הכללית ש"מערכת הביטחון" עושה הכל כדי לא להילחם בטרור:

מערכת הביטחון נלחמה בשיניים כדי שהמלצת שרי הימין להטיל סגר על השטחים לא תתקבל

           ערכתי לאחרונה בתאריך 23.10.15 בשעה 15:29 בברכה, זבנג וגמרנו

כותב הפרשן הצבאי הבכיר אלכס פישמן במוסף השבת של ידיעות (עמ'24):

"… מערכת הביטחון נלחמה בשיניים כדי שהמלצת שרי הימין להטיל סגר על השטחים לא תתקבל. הממשלה קיבלה את עמדתה. הכדור מצוי כעת במגרש של ראש הממשלה. ברגע שנתניהו יישבר וייכנע ללחצים של הימין הקיצוני – צה"ל כבר לא יוכל לחסום את השיטפון ואת העימות המזוין הכולל.שר הביטחון, משה בוגי יעלון מעריב

לא במקרה בחר שר הביטחון – בנאום שנשא השבוע בכנס מורשת של תיאום הפעולות בשטחים – לדבר בגנותם של המדיחים והמסיתים, אנשי "תג מחיר" ודומיהם. מערכת הביטחון מודעת לאיום האצור באלימות היהודית. הנשק האפקטיבי ביותר שיש בידיו של שר הביטחון נגד הקיצוניים היהודים בשטחים היא דעת הקהל הישראלית, שתסרב לקבל את ההתנהלות של שרי הימין הקיצוני ומנהיגי המתנחלים בשטח..."

http://rotter.net/forum/scoops1/258679.shtml

אתם זוכרים את מצגת האימים שאותה "מערכת הביטחון" הציגה לממשלה בשנה שעברה בסוף מבצע "צוק איתן"? הנה – יש המשך, והכל ממטבחו של "שר הביטחון" משה (בּוֹגִי) יַעֲלוֹן.

פורסם ב- NEWS1 ב- 16.12.15

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על מי נפל על הראש?

 1. EDIT הגיב:

  עצוב מאוד. זו מדינה המאבדת את עצמה לדעת, בתהליך שהמשכו וסופו ידועים מראש!

 2. אכן בשלב הנוכחי של קיומה, ישראל הפכה חושך לעצמה, רודפת נאמניה, מסייעת לאויביה. יש להפוך את השולחן, יש לשנות מסלול ב 180 מעלות, יש למנף את הגניוס היהודי, כדי להפך את עם ישראל בארצו לאור לעצמו ומאור גדול לגויים. בשיא החשכה, עת שעם סגולה, נראה לרבים מבניו הוא, כחושך לעצמו, הפציע השחר; חזון חדש אך גם עתיק יומין מאיר את הלבבות; בשורת הגאולה הגדולה, המתדפקת בשער.
  בעת שקם מנהיג, חכם, אמיץ, רב תושייה, מודע לייעודו של עם, נושא חזון ישן שמתלבש בלבוש חדש ומתגלה כעם סגולה ואור גויים.

  הספר שמדהים את קוראיו ונוסח בהם תקווה מחודשת, מציג לפני הציבור את מכלול 'מהפכת אחרית הימים', לא מבחינת הדת, אלא דווקא יותר מבחינת הדעת, ההיבטים התודעתיים, המדיניים, הפוליטיים, החוקתיים, הצבאיים, הכלכליים, האמוניים, המדעיים, הטכנולוגים, האסטרטגיים של מהפכת הגאולה שכבר הפציעה. לקריאה בחינם של http://www.davidishshalom.com הספר שלא יותיר אתכם אדישים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s