עינויי עצורים בשב"כ – היבט משפטי וציבורי

ממליץ מאוד ללחוץ על הכתרת להיכנס למאמר עצמו ולקרוא את התגובות – חשיבותן לא פחותה מהתוכן המקורי

מלחמת הטרור נמשכת. בימים האחרונים התרחשו: 1.01 פיגוע בתל-אביב שלושה הרוגים ומספר גדול של הפצועים, 3.01 שלושה פיגועים: ירי בחברון, חיילת פצועה, ניסיון דקירה בירושלים – אין נפגעים, ירי בהר חברון – חייל פצוע, 5.01דקירת חייל בגוש עציון. על זריקת אבנים או בקבוקי תבערה על הרכבים או ניסיונות דריסה כבר לא מדברים – והשב"כ, סליחה, המחלקה היהודית נלחמים, לא, לא בטרור הערבי אלא ביהודים. ממציאים סיפורים, מביימים "אקשן", מצלמים סרטי אימה – מנצלים את כל האנרגיה שלהם להצדקת עינויים בחקירות ולתפירת תיקים לנוער הגבעות – ממש "סכנה קיומית למדינה".

ב- 31.12.15 שלח עו"ד אביעד ויסולי מחיפה מכתב לח"כ ניסן סלומינסקי, יושב ראש ועדת החוקה ומשפט של הכנסת, בו הוא מתאר פרשת עינויי העצורים בשב"כ מבחינה משפטית וציבורית ודורש דיון דחוף בוועדה. ברור שמכתבו לא פורסם בכלי התקשורת המלווים את שנאת האחים במקומותינו, אך מי שרוצה לראות את התמונה האמיתית של האירועים האחרונים – חייב לקרוא – המכתב לא זקוק לפירושים.

בס"ד 

יט' טבת התשע"ו 31.12.15                                        מבלי לפגוע בזכויות

לכב'

ח"כ ניסן סלומיאנסקי, יו"ר

ועדת חוקה חוק ומשפט

הכנסת

ירושלים

הנדון: התעללות השב"כ, המשטרה, שב"ס ומשרד המשפטים בעצורי דומא- עדכון

 1. ביום ט' טבת התשע"ו (21.12.15) שלחתי אליך את מכתבי הראשון בעניין העינויים שעבר ח., נער בן 18, על ידי חוקרי השב"כ. חקרו אותו כ – 60 שעות ברצף (מיום ששי בצהריים ועד יום שני לפנות בוקר).  נער שומר שבת נחקר במשך כל השבת, מבלי לאפשר לו לישון בשבת כלל. החוקר המכונה "ברונו" חבט בבטנו.  החוקר המכונה "דדי" העיף את ראשו לאחור עד שנזקק לטיפול והשגחה רפואית.
 1. לא קיבלתי כל תגובה למכתבי ממך או משאר המכותבים לו, וכפי שניווכח להלן, לא בכדי.
 1. שלשום שוחרר הנער ממעצר.  המדינה הודיעה, אחרי חודש מעצר, מהם 21 יום באיסור פגישת עורך דין, ואחרי העינויים החמורים שעינו אותו חוקרי השב"כ, שהיא מתכוונת להעמיד אותו לדין על השתתפות בקטטה עם פלשתיני לפני כשנתיים, כשהיה בן 16.  הא ותו לא! בשבועיים האחרונים של מעצרו הוא ישב בתאו ללא מעש, מבלי להיחקר כלל.
 1. ההוראה לשב"כ להפעיל עינויים כלפי נער, שכל חומרת החשדות נגדו מסתכמת בקטטה לפני שנתיים, הוא מעשה מזוויע ומקומם.  הלסדום היינו?  הלעמורה דמינו?

5 .  הבטחת בפומבי שתקיים ישיבה של ועדת חוקה חוק ומשפט בנוגע לעינויים שעוברים הנערים בשב"כ ועד עתה לא עשית זאת. גם לא הגבת למכתבי. מדוע? האם אתה נרתע מגילוי האמת על העינויים?

 1. פרשת העינויים של עצורי דומא מעלה חשד חמור להפרות חוק מצד אישים רמי מעלה, עד וכולל אישים העומדים בראש מפלגתך.  האם זו הסיבה לשתיקתך?
 1. לאחר מכתבי הקודם עלה בידי לפגוש לבסוף עצור נוסף, א. נער בן 17 רזה ושברירי, עם פצעי בגרות ושער ארוך.  מאחר והוא קטין ואין לחשוף את שמו, נקרא לו אליהו (שם בדוי).
 1. אליהו עצור מזה כחמישה שבועות ונחקר במתקן השב"כ הצמוד לבית המעצר "קישון".  הוא עבר עינויים קשים וחמורים בהרבה.
 1. במסגרת חקירתו, עינו את אליהו חוקרי שב"כ המכונים נצר (ככל הנראה ראש אגף החקירות בשב"כ), ויליאם (מהמחלקה היהודית), מיגל, סטיבן ויורי. עינויים אלה כללו:

א.  10 – 15 סטירות חזקות.

ב. חוקרי השב"כ הושיבו את אליהו על כסא נמוך, ללא משענת גב, כשהוא אזוק לכסא ורגליו מכופפות לאחור מתחת לכסא וקשורות לכסא.  החוקרים כיפפו בכוח את גבו של אליהו לאחור עד שראשו נגע ברצפה ובגבו נוצרה "קשת הפוכה", וכך החזיקו בו לפרקי זמן ארוכים (לפי "מפרט" כתוב שהחזיקו בידם), לאורך לילה שלם, ובמשך שלושה לילות.  הכאבים שגרמו העינויים לאליהו היו ללא נשוא.  כדי להפסיק את העינויים, החוקרים צרחו על אליהו שעליו להודות ברצח ובפשעים שהכתיבו לו החוקרים (ואשר לא היה לו כל קשר אליהם). אליהו היה מוכן להודות בכל כדי להפסיק את כאבי התופת שגרמו לו העינויים.

ג.  אליהו הושב על כסא אזוק ברגליו ולכסא, וידיו אזוקות לאחור.  החוקרים הרימו את ידיו לאחור עד שאלה יצרו זווית של 90 מעלות עם גבו, וכך הפסיקו את זרימת הדם לידיו.  אליהו חש רדימות וקור מקפיא בידיו, עקב הפסקת זרימת הדם.  או אז, נתנו חוקריו של אליהו מכת חשמל בידיו האזוקות של אליהו. הוא חש שידיו שורפות בכאבי תופת.  אליהו הועף לרצפה כתוצאה מהשוק החשמלי.

ד. בשעה שאליהו היה אזוק בידיו, החוקרים היכו אותו באגרופים בכתפיים, בצלעות, ובעטו ברגליו ובחזהו.

 1. העינויים הללו התגברו החל ממוצאי שבת, לאחר שאליהו היה כבר במעצר שבועיים וחצי, כשהוא מנוע מלראות עורכי דין.  החוקרים עינו את אליהו בלילה במוצ"ש, וכן ביום ראשון בלילה – במשך כל הלילות הללו. להזכירך – מדובר בילד בן 17.
 1. ביום שני בלילה "הציעו" החוקרים לאליהו שבמקום עינויים הוא "יסכים" לעבור בדיקת פוליגרף. כמובן שאליהו "הסכים".  לא ברור מה ערכה ומה תוצאותיה של בדיקת הפוליגרף, ונראה שזה היה בסך הכל טריק חקירה נלוז ובלתי חוקי (להזכירך – מדובר בקטין שעדיין לא פגש עו"ד). מכל מקום זה היה הלילה היחיד באותו רצף שאליהו ישן בתאו.
 1. ביום שלישי בלילה התחדשו העינויים של חוקרי השב"כ, ואליהו עונה כל הלילה.  ביום רביעי הסתיימו 21 יום (המקסימום המותר בחוק) בהם היה אליהו ב"הסגר עורכי הדין".  מאז נפגש אליהו עם עורכי דינו, נפסקו העינויים.
 1. כתוצאה מהעינויים שעבר, אליהו ביקש לשים קץ לחייו. הוא חתך את ורידי ידו. הוא ביקש משופט ארז נוריאלי, שבפניו הוא הופיע ללא עו"ד (מאחר ולא איפשרו לו לפגוש עורך דין) כי ייתן לו גלולות רעל כדי שימות ולא יחזיר אותו למרתף העינויים.  הדברים האלה צוינו בפרוטוקול בית המשפט. השופט שלח אותו בחזרה למעצר, מבלי להורות דבר בנוגע לעינויים.
 2. אליהו הודה בכל מה שחוקרי השב"כ המענים דרשו לו להודות ובכל דבר בעולם, רק כדי להפסיק את העינויים. הוא הודה בכל עבירה, אירוע או הזיה שחוקרי השב"כ הכתיבו לו, אך ורק כדי להפסיק את הכאבים הבלתי אנושיים שגרמו לו חוקרי השב"כ.  הוא היה מוכן להודות ברצח בדומא, ברצח רבין, ברצח קנדי וברצח ארלוזורוב.  אגלה לך סוד – גם אם בנך או נכדך היה עובר את העינויים הללו, הוא היה מודה ברצח בדומא או בכל פשע אחר שחוקריו היו מכתיבים לו.  אין לבן אנוש יכולת להתגבר על עינויים כאלה.
 1. ברמת האמינות, אין ב"הודאות" הנגבות כתוצאה מעינויים כל אמת. הנחקר שאינו יכול לעמוד בכאבי התופת, מודה בכל דבר שדורשים החוקרים, אך ורק כדי להפסיק את הכאב. כל חוקר המודע לשיטות אלה, יאשר לך שמי שעובר עינויים כאלה יצרח, ידקלם ויודה בכל דבר שידרשו ממנו מעניו קר כדי להפסיק את העינויים.  אמינות ה"הודאות" האלה היא אפסית.  קבילותן המשפטית היא הזויה.
 1. גם טענות בנט, יעלון, משרד המשפטים והשב"כ שהעינויים הללו הם חוקיים הן שקר וכזב.  אסביר: בית המשפט העליון התיר לשב"כ (במסגרת בג"ץ 5100/94 מטעם הועד הציבורי נגד עינויים) להשתמש בעינויים אך ורק כדי לנטרל פיצוץ של פצצה מתקתקת. אצטט: "שקיימת ודאות של התממשות הסכנה והיעדר אפשרות למנוע את התממשותה בדרך אחרת; כלומר, שקיימת מידת סיכון קונקרטי ואימננטי להתרחשות הפיצוץ", ורק כאשר הדרך היחידה למנוע את הפיצוץ היא שימוש בעינויים (המכונים "אמצעים מיוחדים" בעגה של השב"כ).
 1. זה, בשום מקרה, אינו המצב בנוגע ל"עצורי פרשת דומא".  מדובר באירוע שקרה לפני חמישה חודשים.  משה (בוגי) יעלון טען מיידית שהשב"כ יודע מי היהודים שביצעו זאת.  מכאן שאם היתה פצצה מתקתקת הרי היא היתה קיימת לפני חמישה חודשים ולא כיום.
 1. זאת ועוד: הנערים האלה היו עצורים שבועיים וחצי לפני שהשתמשו נגדם בעינויים.  אם מדובר ב"פצצה מתקתקת" הרי היה צריך ל"נטרל" אותה בעת המעצר, ולא ערב פגישתם עם עורכי דינם.
 1. מכאן שמטרת העינויים שאישר היועץ המשפטי לממשלה והקבינט לחוקרי השב"כ היתה אחת – להוציא מהנחקרים הודאה בעבירה לצרכי הגשת כתבי אישום. מדובר בעבירה פלילית של התעללות בחסרי ישע וקטינים. זו הוראה בלתי חוקית בעליל שדגל שחור מתנוסס עליה.  
 1. הוראת הקבינט, באישור היועץ המשפטי לממשלה, לשב"כ להפעיל "אמצעים מיוחדים" (קרי: עינויים) על "עצורי דומא" לצורך סחיטת הודאות בעבירת ההצתה כדי להגיש נגדם כתב אישום על כך, היא הוראה בלתי חוקית בעליל להתעלל בחסרי ישע וקטינים.  להזכירך שגם בפרשת קו 300 ניתנה הוראה לאיש השב"כ להרוג מחבל שרצח יהודים. בג"ץ קבע כי היתה זו פקודה בלתי חוקית בעליל, והיועץ המשפטי לממשלה נאלץ להתפטר מתפקידו, ביחד עם שלושה בכירי השב"כ, ובכלל זה ראש השרות באותו זמן.
 1. בג"ץ לימדנו מזה שנות דור (פרשת כפר קאסם, 1956) כי ביצוע פקודה בלתי חוקית בעליל אשר דגל שחור מתנוסס עליה היא עבירה פלילית חמורה ועל מקבל הפקודה לסרב לה נחרצות. אם בוצעה ההוראה הבלתי חוקית, יש להעמיד לדין הן את מבצעיה והן את נותני ההוראה הבלתי חוקית בעליל.  הוראה לשב"כ להפעיל עינויים כנגד עצורים כדי לחלץ מפיהם "הודאות" בעבירות, היא הוראה בלתי חוקית בעליל אשר דגל שחור ענק עוטף אותה מכל עבריה. יש להעמיד לדין את מבצעיה ואת שולחיהם.
 1. מכאן שכל טענותיו של יעלון ושאר חברי הקבינט והיועמ"ש בדבר "חוקיות" עינויים, הן למעשה הכחשת החשדות לעבירות פליליות חמורות המופנות ישירות כנגדם, בדבר מתן הוראה בלתי חוקית בעליל לענות חסרי יש"ע וקטינים על מנת להשיג ראיות לכתבי אישום.
 1. אין מדינה דמוקרטית בעולם שתתיר עינוי חשודים בעבירה כלשהי, קל וחומר קטינים, כדי להוציא מהם הודאות.  מי שעינה את החשודים, ומי שנתן את ההוראה להפעיל עינויים נגדם, עלול לעמוד לדין בכל מדינה בעולם בגין עבירות פליליות חמורות, ולהישלח למאסר לתקופה ארוכה. חסד ייעשה איתם אם הם יישפטו על כך בארץ (לפחות אחד מהעצורים שעונו קשות הוא גם אזרח אמריקאי).
 1. נראה כי הקבינט אישר את העינויים אך ורק כדי להציל את "כבודם" האבוד של משה (בוגי) יעלון ופוליטיקאים אחרים, שהתרברבו ימים ספורים לאחר האירוע בדומא שהם יודעים מי הם מבצעיו.  כשהוגשו נגד יעלון והשב"כ עתירות לבג"ץ, נעצרו "לפתע" למעלה מ – 10 צעירים כדי למצוא בכוח "אשמים" שיצדיקו את ההתרברבות.  כשהחקירה העלתה חרס, הורו חברי הקבינט לשב"כ להשתמש בעינויים, כדי לסחוט הודאות מעצורים חפים מפשע.  מדובר בפרשת שחיתות שלטונית חמורה ביותר – מהחמורות ביותר שידעה המדינה. יש לחקרה עד תומה ולהעמיד לדין את האחראים לה, ללא מורא וללא משוא פנים לדרגתם או למעמדם הפוליטי.
 1. שחיתות שלטונית – פוליטית חמורה זו, חלחלה מהדרג הפוליטי לראשי משרד המשפטים ולשב"כ.  כל אלה הורו לחוקרי השב"כ לעשות שימוש בעינויים, אשר אמורים להיות מיועדים לנטרל "פצצה מתקתקת" ומיועדים להצלת חיי אדם בלבד, באופן ציני ומושחת כדי לסחוט הודאות שקר מעצורים. בכך הם קיוו להציל במעט את מעמדם הפוליטי הקורס של כמה פוליטיקאים כושלים, שליהגו בתקשורת על הפרשה באורח חסר אחריות, חסר אמינות ומופקר.  זוהי שחיתות חסרת תקדים בחומרתה בלב העשייה ביטחונית של מדינת ישראל.
 1. מעבר לכך, אין לעלות על הדעת כי המדינה תעשה שימוש ב"תוצרת" העינויים כדי להפליל את המעונים.  זו התנהלות בלתי חוקית ומקוממת,  שאיפיינה משטרים אפלים כמשטרו של סטאלין, והיא חסרת כל לגיטימיציה במדינה דמוקרטית.
 1. ח"כ סלומיאנסקי, עינויי "עצורי דומא" הוא מבחנך ומבחנה של ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת שאתה עומד בראשה. האם אתם רוצים ומסוגלים להילחם בשחיתות ולהגן על הדמוקרטיה? ועדת החוקה ברשותך, מתבקשת לחקור את פרשת חוקיות ההוראות להפעיל עינויים של עצורי פרשת דומא עד תומה.  מן הראוי להמליץ להעמיד לדין את נותני ומבצעי ההוראה הבלתי חוקית בעליל, להפעיל עינויים מזוויעים על העצורים כדי לסחוט מפיהם "הודאות באשמה" כוזבות.
 1. על ועדת החוקה, חוק ומשפט, לדרוש מהשב"כ להציג את סרטי החקירות, על מנת שתוכלו לבחון את העינויים שעברו העצורים.
 1. עד כה נעצרו בפרשת דומא למעלה מ – 10 עצורים. לפחות ארבעה מהם כבר שוחררו מבלי שנטען כי יש להם כל קשר לאירוע בדומא.   לשאר העצורים שאינם מעורבים בפרשה, נגרם נזק נפשי חמור, מלבד הפגיעה הבלתי נסלחת בשמם הטוב.  חלק מהעצורים הם אנשים נורמטיביים לחלוטין, שלא עברו כל עבירה, והמעצר והעינויים יגרמו להם נכות נפשית טראומתית לצמיתות.  מי יפצה אותם על נזקיהם?
 1. למותר לציין את אובדן אמון הציבור במערכות השלטוניות והמשפטיות, כאשר הן עוברות על החוק ברגל גסה כדי לסחוט בעינויים "הודאות" כוזבות מחשודים. "חקירה סבירה היא חקירה ללא עינויים, ללא יחס אכזרי או בלתי אנושי כלפי הנחקר, וללא יחס משפיל כלפיו. חל איסור על שימוש "באמצעים ברוטליים ובלתי אנושיים" במהלך החקירה" קבע בג"ץ בפרשת הועד נגד עינויים.  בפרשת עצורי דומא, נחצו כל הקווים האדומים שקבע בג"ץ.
 1. ברור לכל אדם סביר, כי בפרשת עינויי עצורי דומא, ניתן יהיה להגיע לחקור את חוקיות ותקינות העינויים בשב"כ, רק באמצעות הקמת ועדת חקירה בלתי תלויה.
 1. אני חוזר על הבקשה שתכנס את ועדת חוקה, חוק ומשפט כדי לדון בנושא חוקיות העינויים של "עצורי דומא" ולמנות ועדת חקירה פרלמנטארית, שתחקור ותחשוף את הפרשה החמורה והעינויים המזעזעים.
 1. הציבור מצפה לתגובתך בהקדם. די ל"שתיקת הכבשים".

בכבוד רב,

עו"ד אביעד ויסולי

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על עינויי עצורים בשב"כ – היבט משפטי וציבורי

 1. אכן שוב מתרדרת הקליקה הביטחונית השלטת, לסטליניזם אכזרי ומטורף, גבלסי באופיו התעמולתי, ונפשע לחלוטין מבחינת החוק, המשפט והדין. על כל אדם שעוד נותרה נשמה באפו ומעט שאיפת צדק ומוסר באמתחתו לזעוק זעקת שבר וקריאה לדין צדק, ביחס לפושעי דומא – קרי, השב"כ המבצע ואלה שנתנו לו את הפקודות השערוריתיות, שדגל שחור ענק של אי חוקיות מתנפנף מעליהם. צדק לעצורי דומא, דצק לפושעי דומא.

 2. כדור שלג מתגלגל הגיב:

  פגיעת שב"כ בדמוקרטיה עקב "טרור יהודי" תחולל קטסטרופה
  |
  התעללות בעצירים בעילה של "טרור יהודי" שוללת זכויות אזרח, חשובות ביותר, מכל היהודים הדתיים וקפוחם לעומת כל היהודים החלוניים, ואולי גם תחילתן של תגובות של מקופחים ע"י פעולות זעם שיובילו שוב לחקירות בשיטות לא דמוקרטיות לגלוי הטרוריסטים וחוזר חלילה במעגל רשע מתחזק והולך עד למלחמת אזרחים שתוביל אף לשואה למזה"ת כולו, ח"ו.
  ||
  ראשית, אזכיר שהתעללות בעצירים שאשמתם לא הוכחה, תוצאתה ההכרחית היא שבמעוט המקרים ההתעללות תקריב קרבנות שהם חשודים חפים מפשע, מעוט מהחשודים הפלסטינים הם חפים וכן יהיו מעוט מהחשודים היהודים.
  |
  שנית, אזכיר שהתעללות בעציר פוגעת לא רק בו. כל האזרחים שנראים לצבור כחשודים בכח (דתיים, למשל, או רק מתנחלים, כמוסבר לקמן) נשללות מהם לפחות הזכות לבטחון אישי מפגיעה והזכות להגנה מגביית הודאות שוא מפלילות.
  יתר על כן, הזכות למתוח בקורת על השלטון (היא הזכות שנותנת תקף מחיב לתוצאות הבחירות ועליה נאמר בבג"ץ שהיא חשובה מכל זכות אזרח אחרת) למרות חשיבותה המיוחדת, אף היא נשללת מהם, בעקבות הפרת האסור להתעלל בעצירים, שהרי אזרח חף מפשע שרוצה לחשוף עוולה שלטונית (כמו גם לנהל משפט נגד ידיד של שב"כניק), ומודע לכך שהשב"כ לעולם יוכל לתחבל ולהציג "ממצאים מחשידים", הדבר היחיד שאמור להבטיחו מפני נקמה שלטונית/שב"כית, בו או במקורבו, הוא האסור שחל על השב"כ להתעלל בחפים, שהוא, למעשה, האסור להתעלל בנחקר כלשהוא.
  |
  שלישית, אני מניח שהתעללות בעציר בעילה (גם אם מבוססת) של "טרור יהודי" אינה מאימת על חלוניים ואינה שוללת מהם זכויות אזרח כנ"ל, רק היהודים הדתיים (או למצער, מתנחלים) יאלצו לחיות תחת שוט מונף זה.
  זאת, בגלל שהחוקרים מודעים לכך שאם תתגלה חפותו של קרבן שהוא חלוני אז הצבור יחשוד שהמעצר נעשה כאמתלה לנקמה בחף מפשע, ממניעים זרים, ויופעל לחץ צבורי לחקור ולטפל בחוקרים,
  לעומת זאת, אם הקרבן יהיה מן הדתיים (סטודנט למשפטים דתי מהרצליה, למשל) אז תהינה ידיהם של החוקרים המתעללים חפשיות, גם אם אינן נקיות, בגלל מודעותם לכך שגם כשישוחרר אותו דתי ללא אשום לא יתעורר חשד כזה ולא תתחולל סערה צבורית, קל וחומר אם המעונה יהיה נער בן מתנחלים.
  ||
  ——— לדעתי, אסור לחצות את קו ההפרדה הנוכחי שמפלה בין חשודים ישראלים לבין חשודים זרים (פלסטינים) בענין התעללות בנחקרים (בהכרח גם בחפים, כאמור),
  זאת בגלל שלש סבות ——-
  ||
  סבה אחת היא האזון הנכון בין זכותם של בני אדם לבטחון מפני טרוריסטים לבין זכותם לבטחון מפני חוקרים:
  בהיות הפלסטינים זרים לעמנו, חסרי קשר אישי ליהודים, אין מקום לחשוד באנשי השב"כ שהם מתעללים בפלסטינים מסבות של נקמנות אישית או כדי לנקום ביריבים אישיים של ידידים אישיים שלהם או ביריבים של פוליטיקאים, אלא סביר שכל מטרתה של ההתעללות בעציר היא להציל מפעולות טרור.
  ודאי שסבה זו להתרת ההתעללות אינה תקפה כשמדובר באזרחים ישראלים, כיון שלהם יש קשר עם יהודים, ולכן יש לחשוד במניעים זרים כנ"ל של המתעללים בעצירים.
  |
  סבה שניה היא שמירת האמון של אזרחי המדינה בכך שהשלטון נבחר באופן דמוקרטי:
  אין לתוצאות הבחירות תקף מחיב, מוסרית, אלא אם הבחירות היו חפשיות, כולל חפש המידע על מעשיהם של נבחרים ושל מועמדים; ממילא מתחיב החפש למתוח בקורת על פוליטיקאים ולחשוף עוולות שלטוניות, ובגלל זה מתחיב בטחון של כל אזרח מפני התעללות של אנשי שב"כ בחפים שלוקחים חלק בבקורת כלפי השלטון ומוצגים לצבור כאילו נחשדו מסבות מוצדקות.
  גם סבה זאת תקפה רק להתעללות בנחקרים אשר להם זכות להשתתף בתהליך הדמוקרטי, ולא להתעללות בנחקרים זרים.
  |
  סבה שלישית היא מניעת קטסטרופה:
  פגיעה בחפים פלסטינים אמנם גורמת לפלסטינים תחושות פחד וקפוח, אבל הן לא יגרמו לפתיחה במלחמה בינינו לבין הפלסטינים, שהרי המלחמה אתם קימת בין כך ובין כך,
  לעומת זאת, מלחמת אזרחים בין היהודים החלוניים לבין היהודים הדתיים (או המתנחלים) טרם נפתחה, ושלילת זכויות אזרח מהיהודים הדתיים (או רק מהמתנחלים) לפני שנשללו גם מהיהודים החלוניים (כמוסבר לעיל) עשויה לעורר תחושות פחד וקפוח שבעקבותיהן תתחולל מלחמת אזרחים, לא בטווח הקצר, אלא בסופו של מעגל רשע של תגובות מרדניות ותגובות נגד של השלטון, בהסלמה מתמשכת.
  מלחמת אזרחים תגרור החלשה של המדינה עד לשמוש ב"בררת שמשון" ושואה של המזה"ת כולו.
  כך צפוי בפרט כשמבססים את שלילת זכויות האזרח מדתיים או ממתנחלים על הטעון ה"הומניסטי" שהאסור להפלות בין אדם לזולתו מחיב להשוות את מעמדם של היהודים הדתיים (או רק של המתנחלים) לזה של הפלסטינים, בני עם האויב, ולפגוע גם בזכויות האדם של הראשונים; לדעתי, אם מתיחסים לקבוצת אוכלוסייה כאל אויב אז צפוי שבמשך הזמן תחושת ההדרה תגרום לכך שהיא תגיב כאויב.
  |
  ממליץ לקרא את הפוסט "הכל מתקתק" של יוסי גורביץ בבלוגו "החברים של ג'ורג'" (שמאלני, אבל לעניננו הוא מאלף) ובמיוחד את הקטע על השופטים עצומי העיניים שרומו ע"י אנשי השב"כ בנסיונם לנקום בחיים פרלמן על שהעז להגחיך את מפעילו כשהיה "מודיע" של השב"כ.

  • מאמרו של כדור שלג מתגלגל, הוא מעמיק וחשוב ביותר, חושף סכנות שאליהם מוליכה אותנו הקליקה השלטת, קרי בג"ץ, היועמ"ש, הפרקליטות וחונטת המחלקה האנטי יהודית בשב"כ. הם פתחו בהדרה של ציבור המתנחלים, עתה דמם מופקר פעמיים, על ידי האויב החיצוני ועל ידי האויב הפנימי, קרי רודפיהם ומעניהם בשב"כ. אולם החמור מכל כפי שנחשף בדברים לעיל, הוא הסכנה שהם מדרדרים את עם ישראל למלחמת אזרחים. כדאי שידעו שרבים כבר בציבור חשים שמתחוללת כאן מלחמת אזרחים קרה, ברוך השם עוד לא גלשה לפגיעה פיזית ממש, אבל אם הפושעים של השב"כ ושולחיהם כמו הנבל בוגי, ימשיכו במעשיהם הנתעבים והמסוכנים הם יובילו את הקיצוניים בשני הצדדים לשפיכות דמים ממש, אפילו שאנשים שפויים כמוני יזעקו מרה כנגד כך. האשם העיקרי למלחמת אזרחים כזאת, אינו חל על נערים נבערים וחסרי אחריות, אלא על שלטונות ישראל שנותנים ידם לפשיעה אנטי דמוקרטית המבוצעת כנגד הסקטור שהוא הנאמן ביותר והמועיל ביותר בחברה הישראלית, המתנחלים, מלח הארץ.

 3. המאוכזב הגיב:

  אילו היו נוקטים עינויים כלפי קרוביו של הפצצה המתקתקת של לפני שבוע [נשאת מלחאם], אז לא היינו צריכים לחכות שבוע על מנת ללכדו. אבל מה פתאום לענות טרוריסטים ערבים? זה לא הומאני. השב"כ שלנו מעדיף לענות נערים יהודים שפשעם הוא בעצם מגוריהם בגבעות השומרון ומראה ראשם השונה, עטור הפיאות הארוכות, העבות.

 4. פינגבאק: עוד פרובוקציה? | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s