חכמים תזהרו בדבריכם

יש אלה שמדברים, יש אלה שעושים, יש אלה שמדברים וגם עושים אך יש גם אלה שחוץ מדיבורים לא תמצאו אצלם כלום. לדעתי בימים אלה של מלחמה וטרור רצוי שרמטכ"ל צה"ל ידבר פחות ויעשה יותר.

       אירועים אחרונים:

17.02.16 – רמטכ"ל אייזנקוט נפגש בבת-ים עם התלמידים, ענה על השאלות, וברור ש"אמצעי התקשורת" שלנו הבליטו ישר משפט: "… נערה בת 13 שמחזיקה מספריים או סכין…  … לא הייתי רוצה שחייל יפתח באש וירוקן את המחסנית על נערה כזו…" הסרטון עם דברי אייזנקוט:

מבט – הרמטכ"ל אייזנקוט: לא צריך לרוקן מחסנית על כל מי שאוחז בסכין או במספריים

רשות השידור

 18.02.16 – שני "נערים פלסטיניים" נכנסו לחנות רמי לוי בשער בנימין, התחילו לדקור יהודים, רצחו חייל, פצעו אזרח. לא משנה מה היה אצלם – סכינים או מספרים – הם באו להרוג. אזרח שהיה במקום ירה בהם.

הם שמעו את הצהרתך, אדון אייזנקוט? כמעט בטוח שלא, אך אין בחיים שום התרחשות "במקרה": הכל קורה כי זה חייב לקרות – והחיים נתנו לך למחרת דוגמה חיה לאן מוביל דיבור יתר: נהרג חייל שהיה אמור לרוקן מחסנית לשני המחבלים האלה (בני 14), בטוח שהיו שם עוד חיילים. מה הם עשו? התעניינת?

אדוני הרמטכ"ל, אלוהים נתן לך שיעור: ברגע שמתחילים לדבר על "רוח צה"ל", על "ערכי צה"ל" (לפי הפירוש שאתם וה"תקשורת" מעניקים להם) בג'ונגל המזרח תיכוני, יש נפגעים. לא המחבלים, אלא החיילים או האזרחים שלנו. ניסיתם לברר כמה חיילים נפגעו בשמירה על "ערכי צה"ל"?

ובינתיים המלחמה שהחלה לפני כחצי שנה נמשכת ללא שינויים גדולים – בלי שום רצון של "הדרג המחליט" ו"הדרג הפוליטי" להכריע את האויב. מי אשם בכך?

צה"ל יקר לכולנו, בואו לא נקשור את ידי חיילנו – הם יידעו מה לעשות גם במקרים קשים מאלה בצורה הטובה ביותר.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על חכמים תזהרו בדבריכם

 1. בצה"ל כמו בקרב כל אליטות השליטה במדינה קיימת תקרת זכוכית, בלתי נראית, אבל גם בלתי עבירה, לכל מי שנאמן הלאום היהודי, רק אלה שמבינים מאיזה צד מרוחה החמאה, קרי מהצד הפוסט והאנטי ציוני מתקדמים, וכך יוצא שהסלקציה השלילית הזאת מובילה לפיקוד הבכיר ביותר את הבוגדים המסוכנים ביותר. לא טיפשות הפגין הרמטכ"ל – כמו גם כל קודמיו מאז אוסלו – כי אם דבקות באג'נדה הפוסט והאנטי ציונית וערכי אוסלו שהם כפו על צה"ל וכבר הצליחו להפוך את הפיקוד הבכיר לפיקוד השוקולד. למזלנו הדרג הלוחם דווקא הולך ומתמלא בלוחמי הכיפות הסרוגות נאמני הלאום היהודי והציונות.

 2. אלישע האס הגיב:

  בעית היסוד: יש ציבור שפניו החוצה, לעולם המערבי, ולכן הדבר החשוב ביותר הוא איך אנחנו נראים שם ולא הכרעת הקרב. יש ציבור שני שפניו פנימה לבניין הבית הציוני שהוא לצנינים בעיני העולם הפוסטנוצרי המערבי ולכן לא חשוב איך אנחנו נראים אלא איך אנחנו בונים.
  הרמטכ'ל שהיה מזכיר צבאי של אהוד ברק למד באקווריום את תורת הפנים החוצה. קודמו היה אפילו גרוע יותר והתחנן לפני חמס שיפסיקו לירות, שש פעמים, עד שנאלץ לצאת לקרב, וצה'ל שלו ושל הרמטכ'ל הנכחי מתנכלים למח'ט שירה למבנה בית חולים ממנו ירה צלף והרג מפקד פלוגה.שוב אותה תופעה: פנים החוצה במקום פנימה. אך עם ישראל חי ואילו השמאל הוא תופעה של קיום ללא עקרון רוחני מכונן וכאן במזרח התיכון משמעות הדבר מוות. השמאל דועך.

 3. גדעון ארליך הגיב:

  http://TINYURL.COM/PMA5K2L
  ‫ב 6.7.2004 יצא כח לעצור‬ ‫את ראש החזית העממית בשכם וסגנו. ביקשו לתקוף מהאוויר בגלל‬ ‫סיכון, מפקד החטיבה סרב. קראו למחבלים להסגיר עצמם (נוהל "אזהרה מוקדמת"–התאבדות ). המפקד ביקש אישור ל ‫נ.ט. – סרבו. המתבצרים ירו השליכו‬ ‫ רימונים, פצעו שני לוחמים. בהיחלצות לעזרה נהרג המפקד, סרן מורן ורדי.‬ לאחר מותו – צל"ש.‬ ‫ הוריו התלוננו לאלוף ישראל זיו שבנם נהרג בגלל הפקודה לא לירות טיל. השיב להם האלוף כי אזרחי האויב לא פחות חשובים מחיילי צה"ל", ובשל כך נאסר הירי.
  הם האלוף היה תורם מכיסו 500 ₪ לתרופה מצילת חיים לערבי אלמוני?
  הוא כן תורם חיי חייליו להצלת אנשי אויב אלמונים.
  אין רגישות אמת לרצח כשמדובר ביהדים לא מהבראנז'ה:
  יצחק רבין: "פנקס שרות" עמ' 550, 551 ( על עליית היהודים לסבסטיה)
  " הרמטכ"ל (מוטה גור) לא טרח להסתיר שאינו נלהב לבצע את הפעולה (נגד המתנחלים). נחנקתי מזעם. בגוש אמונים ראיתי תופעה חמורה ביותר, סרטן בגופה של הדמוקרטיה הישראלית. אין מאבק כזה (בהם) יכול להתנהל אך ורק באמצעות כידוני צה"ל, ואין הוא יכול לעלות יפה כאשר מפלגת העבודה חצויה בגישתה כלפי הגוש, ושר הביטחון (שמעון פרס – הממונה על כידוני צה"ל) מגדיר אותם כ'אידאליסטים אמיתיים' "

  ( הערה : רבין נטול יכולת כתיבה אינטליגנטית, השתמש בסופר-עורך, דב גולדשטיין, כך שהדברים עברו סינון – עידון בידי העורך , ובכל זאת נשאר בהם מניחוחו של רבין . בתרגום לאנגלית הושמט הקטע הזוועתי הזה שאינו לטעמם של בני תרבות דמוקרטית ) .
  רצה לשלוח את צהל לרצוח יהודים. אין איסור בצה"ל להציג את דמותו כדמות מופת!

  על הרציחה בחוף תל אביב של ניצולי השואה והמתנדבים ללחימה, אמר בעונג עצמי עילאי 20 שנה אחרי הרצח:
  "דפקנו אותם על האוניה ודפקנו אותם שוחים במים" – ("נקודה" 209 חשון תשנח נוב. 97 עמוד 12 ).
  אין איסור בצה"ל להציג את דמותו של רבין זה כדמות מופת!

 4. פינגבאק: כה אמר הגנרל | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s