גנרלים של אוסלו

 קישור מעניין

במאמר שפרסמתי לאחר אירועי חברון האחרונים הזכרתי לא פעם את "הגנרלים של אוסלו". בעצם "אוסלו" (יותר נכון "הסכמי אוסלו") – אסון מתמשך כבר יותר מעשרים שנה שמספר קורבנותיו רק הולך וגדל, בואו לא נשכח שאוסלו – זו "יצירה ישראלית" של חבורת פרס-ביילין עם המצאה גאונית של שמעון פרס "תהליך השלום".

הכל התחיל בהבאת עשרות אלפי רוצחים מקצועיים ארצה לפתח ביתנו, שקיבלו יד חופשית לפעילות עוינת כאן. אך זה לא הכל – ערפאת היה מומחה לא רק בטרור, הוא היה גם גאון בהשחתת הסביבה בה הוא היה נמצא: גם בלבנון, גם בטוניס וגם בישראל הוא מצא שליחים מקומיים שעבור בצע כסף היו מוכנים למכור הכל.  נשפכו עשרות (אולי מאות) מיליוני דולרים לקניית והשחתת (פשוטו כמשמעו) אליטה שלטונית, משפטית וכל אחד ואחד שהייתה לו יד ורגל בעיצוב דעת הקהל בישראל. על ידי אותם ארגוני מחבלים נרצחו אלפי יהודים ועשרות אלפי ערבים, למי זה היה אכפת? מאז צמח גם סוג חדש של מפקדים בצה"ל שעסק ב"שיתוף פעולה ביטחוני" – קניית "פרוטקשן" אצל ארגוני הטרור, חלק מהם בעד בצע כסף הפכו לבובות של הארגונים האלה. 

הסכמי אוסלו 1

קורבן אוסלו

הסיפור שהייתי רוצה להזכיר בימים טרופים אלה – סיפור שיגרתי כאילו, (מ- 08.15) – תביעה בבית המשפט האמריקאי נגד בנק ערבי שמימן פעולות הטרור של החמאס לפצות קורבנות הפיגועים. התביעה התקבלה בסופו של דבר, אך במהלך המשפט הבנק הצליח לגייס "עדים מומחים" להגנתו. ביניהם היו שלושה גנרלים ישראליים: אורי שגיא, ראש אמ"ן לשעבר, תא"ל אילן פז, שהיה ראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון ואבי קוסטליץ, ראש (לשעבר) אגף בשב"כ.

כותרת, הקישור וכמה קטעים מהסיפור (תודה למוטי מסין):

האלוף אורי שגיא, אבי קוסטליץ ותא"ל אילן פז – העידו לטובת הבנק הערבי שממן טרור

עמוס גלבוע

"… לפני כעשרה ימים נרשם הישג תקדימי מהותי במאבק במימון הטרור באמצעות בנקים.

תביעה שהוגשה בניו יורק ב־2004 נגד "הבנק הערבי" (300 סניפים בעולם, הון ירדני־פלסטיני, לבנוני וסעודי) על ידי 500 נפגעי טרור ב־24 פיגועים של חמאס – זכתה להצלחה. "הבנק הערבי", שהפסיד בחלק הראשון של המשפט ב־2014, הרים ידיים ונכנס מרצונו להליך של פיצויים לנפגעי הטרור.

את המלחמה במקורות המימון של הטרור התחיל בישראל אריק שרון כאשר הקים יחידה מיוחדת לצורך כך, שבראשה עמד מאיר דגן. במבצע "חומת מגן" ב־2002 נתפסו אלפי מסמכי שלל מכל הסוגים והמינים, ובכללם מסמכים רבים ביותר הקשורים ל"בנק הערבי"…

… "הבנק הערבי" נלחם כארי בתביעה ולא חסך במשאבים. במסגרת זאת הוא "גייס" לצדו "עדים מומחים" שיבואו ויעידו כי הבנק לא מימן טרור ומעשיו היו קודש לצדקה.

הדבר המדהים והבלתי נתפס בעיני הוא שהבנק הצליח לגייס כ"עדים מומחים" מצדו שלושה "גנרלים" ישראלים, והם האלוף אורי שגיא, ראש אמ"ן לשעבר; אבי קוסטליץ, מי שהיה ראש אגף בשב"כ; ותא"ל אילן פז, מי שהיה ראש המינהל האזרחי ביהודה ושומרון. אכן, "החלום הרטוב" של הגנת "הבנק הערבי".

אז מה קרה לעדותם שנמסרה לבית המשפט בניו יורק בתצהירים? ב־6 בדצמבר 2011 פסל בית המשפט את עדותם ונימק זאת בכך: אתם לא הבאתם שום עדות מקצועית להפרכת טענות התביעה; עדויותיכם על יכולות המודיעין הישראלי המסוגל לדעת אם הבנק עסק בטרור או לא – אינן רלוונטיות; ההסתמכות שלכם על מצוינות המודיעין הישראלי מיועדת רק לבלבל את המושבעים במקום שיתעסקו בראיות ממשיות. לכן דעתכם לא תישמע בפני המושבעים!

במילים אחרות, בית המשפט זרק אותם מכל המדרגות, ובדין עשה כך, כי השלושה נשאו לשווא את שם המודיעין הישראלי, ולא היה להם מושג על פרטי 24 מקרי הטרור.

והשאלה הזועקת היא זאת: מה מניע שלושה אנשי ביטחון בכירים לקום ולהעיד נגד נפגעי טרור ובעד "הבנק הערבי"? מדוע עשו זאת? הם היו אמורים לדעת היטב כי בידי ישראל מצויים מאות מסמכים מרשיעים, חד־משמעיים…."

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=1355207

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על גנרלים של אוסלו

  1. אכן, מזה זמן אני טוען כי בישראל קמה לנו תעשיית בגידה משגשגת, קרי, לא מדובר באיזה תפוח רקוב שבגד, מדובר באליטות של עם שממומנים בשלמונים, בקריירות מבטיחות, במצנחי זהב, בנסיעות מוזהבות, בפירסום, בהיותם יקירי אליטת התישקורת, שאף היא חלק בלתי נפרד מתעשיית הבגידה. כולם מצפרים את כולם ועיקר הכסף מגיע בדרכים סיבוביות מקרנות שמטרתם האחת השמדת מדינת ישראל. אפשר לומר שלא הייתה בתולדות העמים תופעה כזאת של בגידה ממוסדת דווקא של השליטים. לפי סעיף 92 לסדר הדין הפלילי, העוסק בבגידה דינו מיתה או מאסר עולם. כולנו ממתינים לממשלת צדק שתעלה ותחזיר את החיים לאות המתה של חוק זה ותבצע לפחות גזר דין אחד, למען יראו ויראו.

  2. פינגבאק: תכירו את הגנרלים של אוסלו | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s