הטרור בגזרת חברון: מה הלאה?

אומרים שלהצלחה אבות רבים והכישלון הוא יתום, כך אפשר להגיד גם על המצב הביטחוני בארצנו לאחר הסכמי אוסלו. במקום שלום קיבלנו מלחמה רצופה הנמשכת גם כעת. לא נעסוק כאן בסיפורים ישנים אלה רק בפרק האלימות שהחל לפני כתשעה חודשים.

אולי שמתם לב שאזור חברון הוא אחד המוקדים העיקריים של מלחמת הטרור הזו גם בתוך גבולותיו וגם מחוצה להם. כמה דוגמאות מהחודשים האחרונים:

01.07.16 – נרצח בפיגוע ירי מיכאל מרק, בן 48,אב לעשרה ילדים.

30.06.16 – נרצחה ילדה בת 13, הלל אריאל. המחבל חדר לביתה ושיסף את גרונה, בעודה במיטתה.

 • 06.16 – שני מחבלים, תושבי כפר יטא (אזור חברון) פתחו בירי במסעדת שרונה (תל-אביב) . ארבעה בני אדם נרצחו ושבעה נפצעו.
 • 03.16 – שני מחבלים ניסו לדקור חיילים במחסום סמוך לתל רומידה בחברון. הם הגיעו למחסום חמושים בסכינים ודקרו את אחד החיילים שנפצע באורח קל. החיילים, שאיישו את המחסום, ירו בהם והרגו אותם.
 • 02.16 – בצומת גוש עציון מחבל ניסה לדקור קצין צה"ל. מירי לכיוון המחבל נפצעו שניהם והועברו לבית חולים. לאחר מכן הקצין נפטר מפצעיו
 • 01.16 – בכניסת לביתה ביישוב עתניאל (הר חברון) נרצחה דפנה מאיר (38), תושבת המקום.

מספיק? מספיק כדי להוציא כמה מסקנות חשובות:

 • כבר עשרות שנים אזור חברון היה אחד מהמרכזים החשובים של הפעילות העוינת נגד העם היהודי ומדינת ישראל. עוד בתקופת מאורעות תרפ"ט (1929) כאשר תושבי חברון הערבים ביצעו טבח ביהודי המקום, בו נרצחו באכזריות חייתית כשבעים תושבי המקום גברים, נשים וטף ושישים וחמישה נפצעו (קטועי אברים, חתוכים בכל חלקי גופם). מאז חשבון הדמים נשאר פתוח וכמות הקורבנות היהודים שנרצחו ע"י ערביי חברון הלכה ועלתה משנה לשנה.
 • חברון
 • מספרו של רחבעם זאבי (גנדי) "טבח חברון
  • בעשרים השנים האחרונות החמאס שולט באזור ביד רמה ומפיץ שנאת ישראל באופן חופשי מבלי שמישהו ינסה להפריע ולעצור את פעילותו.
  • ידוע שיותר מעשר שנים פועלים שם ארגוני השמאל הקיצוני הישראלי המזדהים עם אנשי הג'יהאד מסוגים שונים כולל החמאס, ביניהם גם ארגון תעאיוש, שבאופן רצוף מתסיסים את השטח. אפשר לראות את קמב"ץ הארגון עזרא נאווי בפעולה בסרטון (קופת השרצים של עזרא נאווי). גם ארגונים אחרים של הקרן החדשה לישראל ("בצלם", "שוברים שתיקה", "מחסום ווטש") לא רק עוסקים בהסתה אלא מרגלים אחר כוחות צה"ל, מעבירים לאויב ידיעות בזמן אמת ומשמיצים את צה"ל ואת המדינה כולה בעולם. הם חוד החנית של המלחמה הפסיכולוגית נגדנו.
  • בנוסף למחבלים וארגונים יהודים אנטישמיים פועלים באזור (וגם ביהודה ושומרון כולה) מוסדות של האיחוד האירופאי. הם משתלטים על אדמות המדינה, הורסים כל סממן של הריבונות הישראלית ובונים חופשי כל דבר שמתחשק להם בלי לשאול ובלי לקבל אישור לפעולתם. בנוסף הם הביאו אלפי "מתנדבים" ליהודה ושומרון הפועלים כפרובוקטורים נגד ישראל ומתסיסים את השטח בכל מקום בו הם נמצאים.

  אז מי אחראי על המצב, בו בחברון וסביבתה שוררת אווירת מלחמה ורצח?

  אזורים אלה בשליטה ישראלית כבר כחמישים שנה ולפי המצב החוקתי צה"ל הוא הריבון בשטח (פיקוד המרכז). היו תקופות שונות במשך חמישה העשורים האלה: במחצית הראשונה של התקופה היו אלופי הפיקוד כגון רחבעם זאבי, יונה אפרת, משה לוי ואחרים – לוחמים, גיבורי ישראל והשקט שרר (עם סיומה של מלחמת ההתשה בבקעת הירדן) בכל הסביבה. אני עם משפחתי (כמו אלפי ישראלים אחרים) טיילנו בשכם, סבסטיה, רמאללה, בית-לחם, חברון לבדנו במכונית. אכלנו במסעדות של ערבים, קנינו אצלם בחנויות – הכל היה שקט ורגוע. לעומתם (סתם דוגמה) היה בשנים 1987-1989 גם אלוף הפיקוד: עמרם מצנע הידוע, ובתקופת כהונתו הייתה האינתיפאדה הראשונה – ממש במקרה?

  בשנת 2011 מונה לתפקיד אלוף הפיקוד ניצן אלון (לפני כן הוא היה מפקד אוגדת יו"ש כשלוש שנים) – היה לו מספיק זמן כדי ליצור מצב המתאים לאופיו ודעותיו. והמצב בשטח בכל התקופה הזו "התחמם" בהתמדה, הטרור הלך וגבר, אך האלוף לא נלחם עם הטרור אלא עם המתיישבים היהודים ביהודה ושומרון. בשנים הללו "פרחה" התערבות ארגוני הקרן בשטח: "בצלם" חיזק את רשת צלמי הריגול שלו, ארגון תעאיוש הפך לזרוע עזר של החמאס. בשנת 2015 הוא מונה לתפקיד ראש אגף המבצעים. בינתיים האיש נשאר עקבי: לפי ניצן אלון לא הערבים אשמים במצב אלא המתיישבים היהודים, אז איך הוא היה יכול להילחם עם הטרור?

  קיים פתגם קדום: "תגיד לי מי הם חברך ואגיד מי אתה". אפשר גם לבטא אותו בצורה קצת אחרת: "תגיד לי מי היא אשתך ואגיד מי אתה" – ואשתו פעילה כבר תקופה ארוכה בארגון הבגידה "מחסום ווטש". כעת הכל נעשה ברור יותר.

  בינתיים ניצן אלון הכין לעצמו יורש בפיקוד המרכז (אלוף רוני נומה), העביר אותו ככל הנראה (יחד עם משה יעלון) שטיפת מוח רצינית והפך אותו לכפיל של עצמו. (ראה: מי נפל על הראש?).

  אפשר להגיד שניצן אלון הוא האשם העיקרי למצב הביטחוני במרכז הארץ.

 • האלוף ניצן אלון נכנס לתפקידו החדש
 • במקום ללכת הביתה האלוף ניצן אלון נכנס לתפקידו החדש 
 • נצמצם את תחום סיפורינו לחברון וסביבתה – וכאן אחראי על השטח מפקד חטיבת יהודה. בשנתיים האחרונות כיהן בתפקיד אל"מ יריב בן עזרא. כמו אלוף הפיקוד רוני נומה הוא הגיע לתפקיד עם רשימה מפוארת של התפקידים בהם הוא שירת בשנים אחרונות: קצין ביחידת שלדג, מג"ד בחטיבת הצנחנים, מפקד יחידת דובדבן, אך לפני כניסתו לתפקיד בדומה למפקדו, עבר כנראה שטיפת המוח במוסדות של הקרן אל מ יריב בן עזראהחדשה, אחרת אי אפשר להסביר את ה"הברקות" שלו. רק קטע קצר מדבריו:
 • "הסלמה היא רק שאלה של זמן"

  עוד התייחס הקצין הבכיר גם לדעיכה במצב הביטחוני, ואמר: "הפלסטינים הבינו שיש חוסר תכלית במה שהם עושים. מתים בלי שום הישג, בלי שום התקדמות מדינית".

  אל"מ בן עזרא הזהיר גם מהתפרצות מחודשת של גל הטרור, ורמז כי ללא תהליך מדיני, ההסלמה היא רק שאלה של זמן. "צופים שההסלמה תחזור, היא לא נעלמה . על זמן שאין שום שינוי אסטרטגי בשטח, אין שום סיבה שייעלמו החיכוכים או העימותים".

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1189183&sid=126
  https://twitter.com/news10/status/732618370365968386

   האיש הופיע כאן לא כקצין צה"ל האחראי על הגזרה החשובה במלחמה המתנהלת כבר עשרות השנים אלא כשליח ארגוני הטרור ערביים. הוא מדבר על "שינוי אסטרטגי בשטח", מהו? הקמת מדינה ערבית בשטחינו? – זה השינוי אסטרטגי היחיד שיכול להתרחש – והוא יסמן התחלת חיסולה של מדינת ישראל.

  אלוף משנה יריב בן עזרא הוא האשם העיקרי למצב הביטחוני באזור חברון

 •  מה לא עשה מח"ט יהודה?

  • הטעות הגדולה של יריב בן עזרא הייתה בהתייחסותו לאוכלוסייה הערבית באזור כאל מקשה אחת, הוא לא הבין שהג'יהדיסטים הם המיעוט. הם השתלטו על אזור חברון בברוטליות ואיומים – והוא לא ניסה אפילו לבודד אותם ונתן להם להתארגן ולהכין פיגועים. פילוג האוכלוסייה בשטח (חוץ מתושבי המקום הנורמטיבים):
  • Raheel Raza 4
  • חלוקת האוכלוסייה המוסלמית לפי רחיל ראזה
   • הוא לא הוציא מהשטח ארגוני בגידה "ישראליים": "בצלם", "שוברים שתיקה", "מחסום ווטש". היו לו את כל האמצעים לביצוע פעולה זו. רשת הצלמים של "בצלם" פעלה ופועלת רצוף 24 שעות ביממה ומספקת לארגוני טרור מידע חשוב.
   • אחרי הפיגוע בפורים השנה, בו החייל אלאור אזריה חיסל מחבל פצוע, "המפקד" לא עמד לצידו, אלא במצוות משה יעלון, ניצן אלון ו"גנרלי אוסלו" אחרים, אחרי הופעת סרטו של ארגון בצלם, גינה את החייל בכל במה אפשרית והעמידו לדין. זו התנהגות בזויה המראה מי הם "המפקדים הבכירים" של צבאנו.

   וכאן היה אמור להיות המשפט: הטרור בגזרת חברון הוא הכישלון הגדול של מפקד חטיבת יהודה אל"מ יריב בן עזרא והוא חייב לפנות את מקומו, אך האיש כבר הוחלף. נקווה מאוד שיורשו יהיה טוב ממנו.             

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על הטרור בגזרת חברון: מה הלאה?

 1. לעיתים כבר לא נותר אלא להטיח הראש בקיר לנוכח פשעי צמרת צהל והביטחון שבכוונת מכוון מפקירים ביטחון אזרחינו ומקנים רוח גבית חזקה לטרור. הם הפרצה שקוראת לגנב, הם המחבלים האמיתיים: ניצן אלון, רוני נומה, יריב בן עזרא, בוגי, אייזנקוט, וכל שאר חלאות המין האנושי ששולטים על גורלם חייהם ומותם של אזרחינו הנרדפים.

 2. פינגבאק: משפטו של אלאור אזריה – הסיום | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: עוד על המשפט אלאור אזריה | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: פיגועי הרמדאן | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s