כל ההיסטוריה של עם ישראל

איך משה ידע?

All the history of the people of Israel

בשבועות האלה, בסוף חודש אלול, קוראים בבתי הכנסת פרשות השבוע  "כי תבוא" ו – "ניצבים" – ושם כתובה כל ההיסטוריה של עם ישראל לאלפי שנים!

ניסיתי לעלות את הכתיב המדויק של התורה, אבל התכנה, כנראה לא מסתדרת איתו – אנסה לכתוב בלי ניקוד – וסליחה על אי דיוק שיכול להיווצר.

פרק כט

(יג) ולא איתכם לבדכם–אנוכי, כורת את-הברית הזאת , ואת-האלה, הזאת.     (יד) כי את-אשר ישנו פה עמנו עומד היום, לפני, יהוה אלוהינו; ואת אשר איננו פה, עמנו היום.

פרק כח

(א) והיה אם-שמוע תשמע בקול יהוה אלוהיך לשמור לעשות את כל מצותיו אשר אנוכי מצוך היום ונתנך יהוה אלוהיך עליון על כל גויי הארץ: ובאו עליך כל הברכות האלה והשיגוך כי תשמע בקול יהוה אלוהיך: ברוך אתה בעיר וברוך אתה בשדה: ……

פרק כח

(טו) והיה אם-לא תשמע בקול יהוה אלוהיך, לשמור לעשות את-כל-מצוותיו וחוקותיו, אשר אנוכי מצווך היום–ובאו עליך כל-הקללות האלה, והישגוך.      (טז) ארור אתה, בעיר; וארור אתה, בשדה ……….. –עד השמידך.

פרק לא

 (טז) ויאמר יהוה אל-משה, הנך שוכב עם-אבותך; וקם העם הזה וזנה אחרי אלוהי נכר-הארץ, אשר הוא בא-שמה בקרבו, ועזבני, והפר את-בריתי אשר כרתי אתו.

(יז) וחרה אפי בו ביום-ההוא ועזבתים והסתרתי פני מהם, והיה לאוכל, ומצאהו רעות רבות, וצרות; ואמר, ביום ההוא, הלא על כי-אין אלוהי בקרבי, מצאוני הרעות האלה.

פרק כח

(סד) והפיצך יהוה בכל-העמים, מקצה הארץ ועד-קצה הארץ; ועבדת שם אלוהים אחרים, אשר לא-ידעת אתה ואבותיך–עץ ואבן.

(סה) ובגויים ההם לא תרגיע, ולא-יהיה מנוח לכף-רגלך; ונתן יהוה לך שם לב רגז, וכליון עיניים ודאבון נפשׁ. (סו) והיו חייך, תלואים לך מנגד; ופחדת לילה ויומם, ולא תאמין בחייך.  (סז) בבוקר תאמר מי-יתן ערב, ובערב תאמר מי-יתן בוקר–מפחד לבבך אשר תפחד, וממראה עינך אשר תראה.

פרק כט

(כא) ואמר הדור האחרון, בניכם אשר יקומו מאחריכם, והנכרי, אשר יבוא מארץ רחוקה; וראו את-מכות הארץ ההיא, ואת-תחלואיה, אשר-חילה יהוה בה.     (כב) גפרית ומלח, שרפה כל-ארצה–לא תזרע ולא תצמיח ולא-יעלה בה כל-עשב: כמהפכת סדום ועמורה, אדמה וצביים, אשר הפך יהוה, באפו ובחמתו.         (כג) ואמרו כל-הגויים, על-מה עשה יהוה ככה, לארץ הזאת; מה חרי האף הגדול הזה. (כד) ואמרו–על אשר עזבו, את-ברית יהוה אלוהי אבותם: אשר כרת עמם, בהוציאו אותם מארץ מצריים….

 פרק לא

(כט) כי ידעתי, אחרי מותי כי-השחת תשחתון, וסרתם מן-הדרך, אשר ציוויתי אתכם;

וקראת אתכם הרעה, באחרית הימים…

(יח) ואנוכי, הסתר אסתיר פני ביום ההוא, על כל הרעה, אשר עשה: כי פנה אל-אלוהים אחרים…

אחד הפרקים החשובים בתורה כולה:

הוא קובע עובדות לאלפי שנים של העתיד הרחוק, בעת ההיא כאילו הכל היה פתוח והיה ניתן עוד לבחור בין הברכה והקללה, אך לא – עם ישראל היה חייב לעבור את שתיהן עם כל המשמעויות לכך. להגיד את האמת – אנו עוד לא יכולים לדעת אם עברנו את כל התהליך או "סדרת החינוך" עודנה נמשכת, יכול להיות שהפעם זה תלוי גם בנו.  

פרק ל

(א) והיה כי-יבאו עליך כל- הדברים האלה, הברכה והקללה, אשר נתתי, לפניך; וההשבות, אל-לבבך, בכל-הגויים, אשר הדיחך יהוה אלוהיך שמה. (ב) ושבת עד-יהוה אלוהיך, ושמעת בקולו, ככול אשר-אנוכי מצוך, היום: אתה ובניך, בכל-לבבך ובכל-נפשך. (ג) ושב יהוה אלוהיך את-שבותך, ורחמך; ושב, קבצך מכל-העמים, אשר הפיצך יהוה אלוהיך, שמה.

(ד) אם-יהיה נדחך, בקצה השמיים–משם, יקבצך יהוה אלוהיך, ומשם יקחך.  (ה) והביאך יהוה אלוהיך, אל הארץ אשר-ירשו אבותיך–ויורשתה; והיטבך והרבך, מאבותיך. (ו) ומל יהוה אלוהיך את-לבבך, ואת-לבב זרעך: לאהבה את-יהוה אלוהיך, בכל לבבך ובכל נפשך–למען חייך……

עם ישראל קיבל את התורה לפני 3500 שנה, בערך.

 איך משה ידע לתאר בצורה מדויקת כזו את הכל שיתרחש בעתיד קרוב ורחוק עד ל –"אחרית הימים"?

ציורו של יוסי רוזנשטיין

מצרף לחזון העתיד הנבואי של משה רבינו גם סרטון מעניין על "המסתורין של היהודים" שפורסם ע"י  simpletoremember  וגורם לשאלות נוספות: מיהם היהודים? איזו השפעה יש שליהודים על העולם? וגם שאלות נוספות הדורשות מחשבה עמוקה כדי לקבל תשובות עליהן.

The Mystery of the Jews

simpletoremember

פוסט זה פורסם בקטגוריה מעניין!, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

6 תגובות על כל ההיסטוריה של עם ישראל

 1. David Pisanti הגיב:

  איך הוא ידע ?!
  קיום הנבואה בישראל הוא מעקרונות האמונה שלנו.
  משה הוא גדול הנביאים.
  האחרון שגם ראיתי בעיני וגם למדתי אצלו ושימשתי אותו היה הרבי מחב"ד.
  והוא אמר ש"הנה משיח כבר בא" וצריך לקבל את פניו.
  וזה היה לפני עשרים וחמש שנה.
  אז,
  למה מחכים ?!

 2. מזועזע מטפשות הרמטכ"ל בנושא הגיב:

  תודה לך יעקב שאתה מביא לנו את החומר הנפלא הזה. ישר כח.
  אכן עם מיוחד יש לנו. נקווה שימשיך לשרוד.

 3. פינגבאק: חודש אלול | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: לקראת יום הכיפורים תשע"ט | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: הניסים הגלויים בחיינו | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: חודש אלול | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s