הסיפור המדהים על… מט"ש

(מתקן טיהור שפכים)

קישורים מעניינים

מה לעשות, בכל מקום בו האדם חי, עובד, מבלה או סתם נח הוא גם מזהם את הסביבה. כל פעולת האדם גורמת ליצירת פסולת, שפכים שחשוב להתפטר מהם ולפעמים גם לזיהום אוויר. באזורי יישוב האדם תמיד קיימים שרותי ניקוי הסביבה, כדי להשאיר אותה במצב המאפשר את נוכחותו.

אין פה משהו חדש ובתקופתנו שמירת איכות הסביבה נהפכה לחלק חשוב בתפקוד החברה האנושית, אך כעת הגיע הזמן להכיר סיפור מתקן חשוב לאיכות הסביבה באזור – מתקן טיהור השפכים של יישוב עופרה.

%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%9f-%d7%91%d7%a8%d7%a7-4-jpg

        התחלת הסיפור והשחקנים הראשיים

הסיפור התחיל בשנת 2007 כאשר נבנה המתקן על אדמה פרטית של תושבי הכפרים הסמוכים –  סלואד ועין יברוד שהופקעה ע"י המדינה ומאז עומד ללא שימוש לאחר שהוגשה נגדו עתירה לבית המשפט העליון על-ידי ארגון השמאל הקיצוני "יש דין"…. אך כמו בכל סיפור מרתק כדאי קודם כל להכיר את "השחקנים" הפועלים,

את השחקן הראשון כבר הזכרנו – "יש דין", אנחנו רגילים לקרוא להם "השמאל הקיצוני", אך מהו באמת ארגון "יש דין"? לפי אתר ngo-monitor

%d7%99%d7%a9-%d7%93%d7%99%d7%9f-1

מי מממן את "יש דין"? – הפרטים:

%d7%99%d7%a9-%d7%93%d7%99%d7%9f-2

ראיתם? כל "ידידי ישראל" מעבר לים. עוד תוספת קטנה אך משמעותית: הארגון נוסד על ידי חברות מחסום Watch– עוד ארגון אנטי ישראלי של הקרן לישראל החדשה.

הקישור: http://www.ngo-monitor.org.il/ngos/yeshdin/

השחקן השני באלילתנו הוא "נציג הריבון" הצה"לי – המנהל האזרחי ביהודה ושומרון – צילום מסך של האתר:

%d7%90%d7%aa%d7%a8-%d7%94%d7%9e%d7%a0%d7%94%d7%9c-%d7%94%d7%90%d7%96%d7%a8%d7%97%d7%99

ועוד "שחקן מפתח" בסיפורינו – אל"מ דורון בן-ברק שאומנם שייך למנהל האזרחי אך מתנהג כמו בעל הבית בכל המערכות (זוכרים את הסיפור של "החונטה המשפטית?): ממשלתית וצבאית כאחד. צילום מסך מהמאמר באתר NRG :

%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%9f-%d7%91%d7%a8%d7%a7-8-jpg

       דורון בן ברק בשרותו של "יש דין"

כעת, אחרי שהכרנו את השחקנים הראשיים נתייחס לסיפור עצמו כמו שתיאר אותו יהודה יפרח באתר NRG – קטע פתיחה:

"זה היה סוג של נס משפטי:­ נשיאת בית המשפט העליון כתוארה אז דורית ביניש סללה את הדרך לאישור פעילותו של מתקן טיהור השפכים בעפרה, שהוקם למרגלות עמונה. השופטת, שקיבלה עד אז באופן שיטתי כמעט את כל העתירות ארגוני השמאל נגד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, השתכנעה שלמען הגנת הסביבה יש להחיל את החוק הישראלי המאפשר הפקעת קרקע לצורכי ציבור…"

צילום המסך של התחלת המאמר:

%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%9f-%d7%91%d7%a8%d7%a7-1

זוכרים את ההתחלה?: הסיפור התחיל בשנת 2007 כאשר נבנה המתקן…

עוד מספר קטעים מהסיפור:

"… אבל כל זה לא קרה עד עצם היום הזה. המט"ש טרם הופעל, ונחל הביוב של עפרה עוד זורם בעוז. את ההסבר לכך מספקת אחת הדמויות המרכזיות במערכת, שהחליטה לשים נפשה בכפה ולספר לנו כיצד פעלו גורמים צבאיים בכירים לטרפד את מיזם המט"ש ולגרום להריסתו…."

"… גליה (שם בדוי), עובדת מדינה ותיקה, מכירה לפניי ולפנים את ההתרחשויות מאחורי הקלעים במנהל האזרחי, בלשכת היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון שפועל במסגרת הפרקליטות הצבאית, ובלשכת המתפ"ש (מתאם פעולות הממשלה בשטחים). היא מגוללת באוזנינו את השתלשלות העניינים, או יותר נכון את קורותיה של הסחבת המכוונת…."

"… את העתירה לבג"ץ נגד מתקן הטיהור בעפרה הגיש עו"ד מיכאל ספרד מ'יש דין', שעתירה אחרת שלו הביאה להחלטה על פינוי עמונה. הנטייה של היועץ המשפטי ביו"ש, אלוף-משנה דורון בן-ברק, הייתה לכתוב בתשובה שהמדינה מקבלת את העתירה ומתכוונת להרוס את המט"ש. אבל במתקן כבר הושקעו כספי ציבור רבים, ועל החיוניות שלו לאזור אין מחלוקת… "

"… בעקבות פסק הדין, מספרת גליה, היה המִנהל צריך לקדם את התכנון, ולצורך כך שכר מתכנן מקצועי. המשימה שהוגדרה הייתה לצמצם למינימום את שטח ההפקעה, ולתכנן פריסה של צנרת איסוף שתכלול גם את הכפרים הפלסטיניים בסביבה. המדינה השקיעה בתכנון 400 אלף שקל, סכום לא קטן…"

"… רק אז נפל לי האסימון שכל העבודה הרבה שנעשתה במשך שנים הייתה לשווא, ושהמט"ש הזה הולך לאבדון. בן-ברק לקח ועדה מקצועית והכניס אליה פוליטיקה.  שרת המשפטים איילת שקד לא יודעת על זה, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יודע על זה, ובטח שנתניהו לא יודע על זה".
הסיפור המרתק איך אדון "היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון", קצין צה"ל, אל"מ דורון בן-ברק בשיתוף פעולה הדוק עם אנשי ארגון עוין למדינה היהודית "יש דין" מתחמן את הדרך שתביא להריסת המתקן תוכלו למצוא בקישור:

 http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/839/285.html

זו לא בגידת קצין צה"ל במדינתו?

           סיכוי לסוף טוב

אך בכל זאת לסיפור מסתמן סיכוי לסוף טוב: בינתיים התחלף שר הביטחון, חלו שינויים בארה"ב, בקיצור השתנתה האווירה. אך זה לא הכל: "היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון", אל"מ דורון בן-ברק במקום שיעיפו אותו מצה"ל כמה שיותר רחוק, קיבל קידום!!! – (ארץ החלמאים כבר אמרנו?) – ואין מי שיפריע לתהליכים נורמליים…

בקיצור, החדשות האחרונות:   

מט"ש עפרה פורסם להפקדה

פרסום ראשון: חרף מאבקי השמאל הקיצוני, מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי הפקידה את התכנית להכשרת המתקן לטיהור שפכים של עפרה.

עדו בן פורת ושלמה פיוטרקובסקי , ט"ו בחשון תשע"ז 16/11/16 09:18

%d7%a2%d7%a4%d7%a8%d7%94-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%a8%d7%95%d7%99%d7%98%d7%a8%d7%a1

עפרה (צילום רויטרס)

הקישור:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/333718

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על הסיפור המדהים על… מט"ש

  1. האורקל מדלפי הגיב:

    לא אאמין לסוף-טוב של הפרשה עד שלא נראה את המט"ש גמור! העם בחר ימין, המדיניות בכל תחומי החיים היא של שמאל או שמאל-רדיקלי, לרבות צה"ל! יש לאמץ את השיטה האמריקאית בה כל נשיא וממשל חדשים, מחליפים את כל הצוות. רק כך ניתן לנהל מדיניות. אחרת- הפקידות הבכירה/הוותיקה, מטרפדת את אפשרות המשילות.

  2. דוד איש הגיב:

    כמובן הבעיה הכי גדולה היא הדיקטטורה של בגץ ואיתו כל הרועצים של המשפטוקרטיה, שהשליטו את מרותם ואדנותם על כל מערכות המדינה, השלטון הכנסת הניבחרת והחברה. אין דרך לתקן את החולי היסודי זולתי מהפכה שלמה שתחזיר את בגץ והמשפטוקרטיה למימדיה שקדמו למהפכה הבלתי חוקתית והבלתי חוקית של בגץ מאז שודד הים המשפטי אהרון ברק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s