סמל קרבי אלאור אזריה, סלח לנו

דברים בשם אומרם / יא בטבת/

מפרסם כתבה של בעז דרומי, ממושב אלוני אבא, היא לא זקוקה לשום מילה נוספת.

או; צביעות, פחד ומילים גבוהות, כאמצעי סירוס ארוך שנים וקולקטיבי.

בֹּעָז דרומי, אלוני-אבא

כשחֶברה פוסחת על כל הסעיפים ומפחדת מתפוח-האדמה הלוהט, אזי כשקורה מקרה כמו שקרה לאלאור עזריה, היא מייד מעמידה אותו בכיכר העיר, קוראת חטאיו בפומבי, אך בעיקר מסתירה את חטאיה, מנקה את מצפונה, פחדיה, ושקריה. עברנו זה עתה מחזה חוצות מביש, שבו אנו למעשה עמדנו למשפט, ולכלא ילך הש.ג. כמה עלובים אנחנו !

 החברה הישראלית נמצאת שנים רבות בהתקפות רצח בכל גבול שהיא קבעה בו מקומה. היא נרצחה טרם היו לה גבולות, היא נרצחה על אנשיה וטפָּה, בכל השנים והגבולות שהתאפשרו  לה.  חוקית ומשפטית ובעיקר החלטית, מנהיגות החֶברה לא מתמודדת עם זה ברמה העקרונית, התודעתית. היא מציבה שוטרים וחיילים בחוצות, להגן עלינו לכאורה אבל לא פחות מזה, להגן עליה. כמובן שהרצח ממשיך ובקלות יחסית משום שבתודעה של הרוצחים לדורותיהם, לא התקבעה העובדה שלרצוח יהודים זה יעלה להם בחייהם, ומשפחתם תיפגע אנושות. אם הם היו בטוחים בכך, רבים מהם היו גוזרים מכנסיים במספריים שבידם, חותכים סלט בסכין אבל שומרים עצמם וכליהם, מהיהודים.

 אבל לא, אנו במלחמה, אך שבויים במילים מסרסות, מילים כמו מוסר, ערכים וכד', באזור שמוסר וערכים כאלה עלולים להביא מוות, ואכן המוות בא בגדול ובקלות. נו אז מה ? פיתחנו עור של פיל, אנחנו שוכחים את שמות המשפחות השבורות, במהירות.    

הצביעות הישראלית שיש לה את כל הבמות שהיא מבקשת לעצמה, כמובן לא יכולה לתאר עצמה כצבועה, לכן, לחילופין, היא תעניק לעצמה מדליות של ערכים הומאניים, קודים של מוסר וצדק וכד' . בפועל, מחבל שיוצא לרצוח, אחרי שחברו רצח ושרד, הוא מחבל שיודע שהצביעות והחולשה שלנו שולטת בנו, ותגן עליו מעצם נוכחותה.

לֶמה זה מוביל ? זה מוביל לכך שמסעות הרצח לא ייעצרו, הם יוצאים לרצוח בקלות יחסית, אנחנו מגינים/מתגוננים במאמץ ובקושי, אז למה שהם לא ירְצֵחו ?

המאבק הוא ברור, הוא על שליטה במחוזות הארץ כולה, כך הוא החל לפני 140 שנה וכך הוא היום. הציצו במפת פלשתין 2016, מפה של הרש"פ שמורֵי שכם, ראמאללה  וג'נין משננים אותה לתלמידיהם; אין זכר ליישוב יהודי הקיים בה היום, ולא משנה אם הוא על ההר, בשפלה, גודלו ושנותיו. המשמעות; מישהו חייב כאן לנצֵח ולהכריע, אחרת יוכרע.

והנה אלאור עזריה בתמימותו האנושית והצעירה, בכעסו, בנקמתו, כולן תכונות אנושיות של אדם בריא, ירה בפצוע על מנת להרגו, הוא עשה זאת מיוזמתו כשהיוזמה לכך היתה ועדיין חייבת לבוא מלמעלה. הוא וכל חיילי צה"ל לדורותיהם היו צריכים לקבל פקודה לכך מראשי ממשלות לדורותיהם, מממשלות, מהכנֶסֶת וחוקיה, מבתי המשפט בכל הרמות, מכותרות העיתונים ומכל המיקרופונים וכמובן ממפקדיהם; הבא להורגך השכם להורגו, גם אם הוא שוכב פצוע, כי הרוצח הבא כבר מציץ מעבר לפינה, לומד את תגובתנו ויוצא לפעולתו.

אין פה איבוד צלם אנוש, לחלוטין לא, יש רצון בריא לעצור את דורות הרצח הקל, לעצור סוף סוף את מותנו, וכפועל יוצא גם מותם.

כך, משפטו של אלאור עזריה היה בעצם משפטנו, ושוב נכשלנו בצביעות ופחד שלנו, בהתהדרות המזוייפת ובאי לקיחת אחריות, נתנו אור ירוק לרוצח הבא. הש.ג. אשם. כן

אלאור, אתה גיבור, לא בלחיצה על ההדק, אלא באמת שלך, התיסלח לנו ?

תוספת לכתבה – תחקיר עיתון "מעריב"

%d7%9e%d7%aa%d7%97%d7%a7%d7%99%d7%a8-%d7%a2%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a2%d7%a8%d7%99%d7%91

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על סמל קרבי אלאור אזריה, סלח לנו

  1. אנחנו במלחמה? אנחנו ב"סכסוך", פעם שאל אחד מהמוֹּסרניים: "אנחנו רוצים להיות כמוהם?" לא העזנו לומר את האמת: כן! לוּ ייראה שאנחנו מסוכנים לרוצחים האמיתיים. השואלים המוסרניים התכוונו- חסרי מוסר כמותם? רוצחים כמותם? מי שמעמיד כך את השאלה, בין אם בטיפשות, בין אם בנבזות, התשובה היא- כן. תתמודדו! אלא שיש מי שעומד בכוונה מאחורי השפה האורווליאנית, כדי למנוע השבת מלחמה. רשויות הצבא, בתמיכה כספית ואידיאולוגית של הקרן לישראל חדשה, מלמדים את החיילים שתפקידם להגן על המשטר, לא עלינו. שאין אויב אלא "אחר". ש"איש אינו יודע מהי האמת". ש"אש"פ נחשב ע"י ישראל לארגון טרור". להשלמת מידע על מה שקרה לצבא המנהל למעשה את הפוליטיקה: http://www.mentalpreparation.org

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s