בשורות של אלוף אייל זמיר

בפארסה הנקראת משפטו של החייל אלאור אזריה המתחוללת לפנינו הכל ידוע מראש: גם התוצאה, גם התגובה למחאה העממית שקמה אחרי פסק הדין, גם התגובות "מטעם…". אני לא מתייחס לתגובותיהם של בוגי איילון וגדי אייזנקוט – הם היו היוזמים של ההצגה המשפטית, אלא להופעת תגובות נוספות שהיתה רק עניין של זמן. היה אפשר לצפות לגיבוי לרמטכ"ל כושל של מלחמת הסכינאים גדי אייזנקוט מרמטכ"ל כושל של מבצע "צוק איתן" בני גנץ שהופיע כמעט באופן אוטומטי, אך כעת הופיעה תגובה של שותף במטכ"ל – אלוף פיקוד הדרום אלוף אייל זמיר, אלוף מכהן האחראי על גזרה הדרומית. מה היה לו לומר?

       בשורת האלוף

%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%96%d7%9e%d7%99%d7%a8-10-01-17

 הקישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4905496,00.html

"אזריה עבר עבירה פלילית אבל זה הסף. צה"ל לא יכול להתפשר על ערכיו אחרת יאבד את המוסריות שלו" – בשורת המפקד. באמת? זו המטרה העיקרית של צבא ישראל? המוסריות? עד כאן חשבתי שמטרתו העיקרית של צה"ל – הגנת ישראל ואזרחיה, אך לא, לפי זמירהמוסריות. זה נוסף לשטות מוחלטת אחרת שזימר לנו אדון זמיר: "עבירה פלילית"! חייל ביצע את תפקידו וירה במחבל, שתקף את חבריו, הכל התרחש במהלך הקרב – והוא עבריין פלילי? אולי לאדון זמיר יש גם איזה תפקיד בארגון "בצלם" או ב"שוברים שתיקה"? זהו האלוף האחראי על הגנת ישראל מחמאס בעזה ומצבא הג'יהאד בסביבתנו הדרומית?

       אלוף אייל זמיר

התעניינתי קצת אודות אלוף אייל זמיר שהתחיל לכהן בתפקידו הנוכחי מהתחלת חודש חשון תשע"ו (לפני כשנה ורבע). ממה הוא התחיל? אתר סקופים רוטר נט, צילום מסך:

11-01-17-%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%96%d7%9e%d7%99%d7%a8

קישור: http://rotter.net/forum/scoops1/255933.shtml

תזכורת קטנה: עם התחלת מלחמת הסכינאים בחגים לפני כשנה וחצי – התחילו גם מהומות בגבול עם עזה, הם היו חותכים את הגדר ועוברים לצד הישראלי. חיילים ניסו לעצור אותם, ירו והרגו תשעה. לא, לפי אדון זמיר זה היה כשל, אולי היו צריכים להביא להם קפה עם עוגיות ולקבל אותם בפרחים? אדון זמיר לא יודע שאויב הכי טוב הוא אויב מת? זהו כיסוי התחת של אדון זמיר או לפי הביטוי שלו: המוסריות.

אלוף זמיר צעיר יחסית, התגייס לצה"ל ב- 1984, עבר מסלול רגיל בחיל השריון עד שנת 1994 כאשר התמנה לתפקיד קצין האג"ם של חטיבה 7 ואחר כך לתפקיד המג"ד בגדוד 75 (חטיבה 7). לאחר שימש בתפקידים שונים במפקדות, בעיקר בתפקידי הדרכה. בקיצור, ניסיון קרבי גדול אין לו אך האיש הספיק להשתכשך בסביבת הקודקודים ברמות שונות, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו (הוא שימש כמזכירו הצבאי) וישר לאחר מכן הוקפץ לתפקידו הנוכחי – אלוף פיקוד הדרום.

סוף שנות התשעים במאה שעברה והתחלת שנות האלפיים היו השנים בהם ארגוני הקרן החדשה השתלטו על המערכת המשפטית בישראל ודרכה גם על זרועות הביטחון השונים. בהתחלת שנות האלפיים ארגוני הקרן החלו בשטיפת המוח המואצת למפקדים בדרגות שונות עד לדרגת תת אלוף (כולל) במטרה לסרס את צה"ל עד ליסוד. (כתבנו על הסיפור לפני כחצי שנה). אז אדון זמיר לא הספיק להילחם אך בקליטת שטיפת המוח של ארגוני הבגידה הוא כנראה הצטיין – וארגוני הקרן החדשה כנראה "עזרו" לו להתקדם לתפקידים שונים, כולל לתפקידו הנוכחי.

קשה לי לתאר שהיה בצה"ל עוד אלוף פיקוד ללא ניסיון קרבי ברמה של מפקד אוגדה לפחות.    

       המוסריות בפעולה   

נמשיך את הסיפור שסיפרנו מעלה: הוא לא הסתיים בהודעה על הכשלים. כנראה לפי דרישת אלוף אייל זמיר צה"ל התחיל להכין מטרות חדשות לאימוני הקליעה:

%d7%9e%d7%98%d7%a8%d7%94-%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%94-%d7%a9%d7%9c-%d7%a6%d7%94%d7%9c

לפי חשיפת עקיבא ביגמן באתר מידה באימוני הקליעה של צה"ל נוספה מטרה חדשה שתלמד את החיילים לירות לברכיים של האויב, במקום לחסלו מבקשים לנטרל גם את האויב וגם את האינסטינקטים של הלוחמים. פירוש הדבר הוא שהחיילים – שעד כה אומנו לחסל ולהשמיד את האויב – מתאמנים כעת על מנת לנטרלו בלבד.

ועוד סיפור על צה"ל של אייזנקוט, זמיר וחבריהם ( קלמן ליבסקינד, פורסם באתר "מעריב"):

"… לפני שחיילי צה"ל יוצאים לתעסוקה מבצעית ביהודה ושומרון, מעביר חיל החינוך למפקדים חוברת הדרכה, שתכין אותם ואת פקודיהם למשימה. בחוברת הזו מובא, בין השאר, סיפורו של קצין צה"ל שנהרג לפני 13 שנה בבית לחם.
האירוע שבו מדובר החל כאשר הקצין זיהה רכב חשוד ופתח במרדף אחריו. כשהגיע לאזור רחבת המולד, נטש הנהג את הרכב החשוד ונמלט. הקצין, שחשד שמא מדובר ברכב ממולכד, הזעיק לשטח חבלנים, שלאחר בדיקה ראשונית החליטו לפוצץ אותו. עם הישמע הפיצוץ ולאחר שהרכב התלקח, קיבל הקצין הנחיה מפורשת ממפקד הגדוד לקפל את חייליו ולעזוב את השטח, אולם הוא בחר להישאר כדי לוודא שאזרחים פלסטינים לא יתקרבו אל הרכב הבוער, על מנת שלא ייפגעו במידה שיתברר שהוא אכן ממולכד. בעודו עומד שם, הגיח לעבר הקצין מחבל ומעבר לפינת הסמטה הסמוכה ירה בו למוות.
בחוברת ההדרכה מובאים הערכים שאותם נדרשים המפקדים להעביר לחייליהם לנוכח האירוע הזה. "(הקצין – ק"ל) מהווה דוגמה ומופת מבחינה ערכית, מוסרית והומנית", קובע חיל החינוך. "הוא דאג שאזרחים חפים מפשע לא ייפגעו, ושילם על כך בחייו. אם היו נפגעים אזרחים כתוצאה מהתלקחות הרכב, צה"ל היה נתפס כצבא לא אחראי ולא מוסרי, והדבר היה משפיע לרעה על דעת הקהל הבינלאומית, מלבד ההשפעה הקשה על האזרחים הפלסטינים (הגדלת מעגל השנאה)".

הקישור: http://www.maariv.co.il/journalists/journalists/Article-550526

זהו חייל למופת לפי "מחנכי" צה"ל היום שעברו סירוס בארגוני הקרן החדשה, כאשר דמם של חייליו שווה פחות מאשר דמו של האויב.

האם בעולם יש עוד צבא שמטרתו העיקרית לא השמדת האויב אלא שמירה עליו?

כל אמא ששולחת את בנה לצה"ל צריכה לדעת שהיום אסור לסמוך על המערכת, שהיא פגומה, מושפעת מארגונים אנטישמיים ומובלת בפיקוד שאיבד את הצפון.

לסיכום:

  • צה"ל היום הוא גוף חולה שלא מוכן לשום מלחמה גדולה או קטנה והחבורה היושבת במטכ"ל ממשיכה בהרס המוטיבציה של החיילים, הרס היחידות הלוחמות בניתוק הצבא מהיהדות, בהכנסת נשים לכל יחידה אפשרית ויצירת מצב, שהיחידה במקום להילחם באויב תצטרך לשמור על החיילות בה, שלא תגענה לשווקי השפחות בכל המרחב המזרח תיכוני.
  • והעיקר – כבר יותר משלושים וחמש שנה צה"ל לא נלחם במלחמה רצינית ובינתיים הזירה השתנתה מקצה אל הקצה – הופיע צבא הג'יהאד של דאעש – אוסף חיות טרף שנלחמים ללא חוקים, ללא הגבלות ובזכות אדון זמיר וקודמיו הם נמצאים לא רק בסוריה או בסיני אלא גם בנגב – יחידות שלמות שמחכות רק לפקודה. הם יאכלו את יחידות "המוסריות" של אלוף זמיר בלי חמאה ובלי מלח וכמות הקורבנות שאנשי "המוסריות" יפילו עלינו יכולה להיות עצומה (דוגמה חיה ממש: הפיגוע הנורא בארמון הנציב, בצוערים של בית הספר לקצינים).

האם אדון זמיר וחבריו אז ייקחו על עצמם את האחראיות על התוצאה?

נושא דומה:

מי נפל על הראש?

פורסם ב- 14 בדצמבר 2015

מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

פורסם ב- 23 במאי 2016

חופש הביטוי במדינת החלמאים

פורסם ב- 25 ביולי 2016

"השתלמות מפקדים" בצה"ל

פורסם ב- 31 ביולי 2016

תכירו את הגנרלים של אוסלו

פורסם ב- 19 בדצמבר 2016

 

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על בשורות של אלוף אייל זמיר

  1. פינגבאק: גנבים בדואים בצאלים | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: גנבות הציוד הצבאי | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s