המאפיה המשפטית בפעולה

קישור מעניין

לפני כחודש וחצי פורסם באתר "מידה" סיפור (נכון יותר, מספר סיפורים) על החיסולים הפוליטיים של אנשי פרקליטות המדינה שהתרחשו לפני כעשרים שנה וגם פחות מזה במאמר שנכתב ע"י ארז תדמור. יש מישהו שיכול להגיד שזה לא יכול להתרחש היום? תסתכלו על רדיפת ראש הממשלה המכהן כעת. על מה? אם יש אפילו טיפת אמת בכל מחול ההשמצות המתרחש בראש חוצות, אז על הסיגרים ועל בקבוקי היין שלראש ממשלתנו התחשק לשתות. אפילו אם זה נכון, למה בבית ראש הממשלה לא יכולים לספק לו אותם? הרי הוא ראש מדינה! הוא צריך לבקש מחברים שיביאו לו? זה לא שיא הטמטום? גם טמטום וגם רשע, וגם קשר לביצוע מהפך שלטוני בניגוד לרצון העם, לפי שיטות של המאפיה, הידועות בעולם כולו: שילוב כנופיות המשמיצים עם התקשורת, ההופכת כל שקר לאמת לפי שיטת התעמולה הידועה של גרמניה הנאצית וברית המועצות הקומוניסטית. ראינו את השיטה הזו יפה במערכת הבחירות האחרונה בארה"ב, כאשר בכל הכח ניסו להשמיץ את דונלד טראמפ – וזוג סוטי המין שניסו לתפוס מחדש את השלטון במדינה ההיא "לא זכה" אפילו לאיזכור כלשהו על מעלליהם.

הבעיה הגדולה של מדינתנו כעת היא שמפלגת השלטון, שהעם הצביע עבורה, לא שוברת את הכלים, לא עוצרת את הקושרים ומעמידה אותם לדין ולא עושה ניקוי בביצה המשפטית שממשיכה לבעבע.    

הכתבה פורסמה תחת הכותרת (שהיא גם הקישור):

שלטון החוק: היסטוריית החיסולים הפוליטיים של פרקליטות המדינה

ארז תדמור | 04/01/2017 

צילום מסך של הכתבה:

%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94-8-1-17

הכתבה מתחילה מהסיפור על חיסולו הפוליטי של שר המשפטים דאז יעקב נאמן ז"ל שהתחיל בכהונתו ורצה "לבצע פשע": להחליף את היועץ המשפטי מיכאל בן יאיר. מיד "נתפר" התיק, ואחרי חקירה קצרה הוכן כתב האישום – ולנאמן לא נשארה שום בררה, אלא להתפטר מהתפקיד. הוא גם חלה, כתוצאה מ"הפיגוע המשפטי" ולא חזר לכושרו הפיזי מאז. לו ראש הממשלה בנימין נתניהו היה מטפל אז בסיפור – הוא לא היה מקבל היום את הצגת הרדיפה, שגם בה הוא לא מטפל כמו שצריך, ורודפיו ממשיכים לאכול אותו חי.

סיפורו של יעקב נאמן, כולל שני סרטונים של שאול אבנרי מימים ההם:

"עם תחילת כהונתו, בשנת 1996, מינה ראש הממשלה הנבחר בנימין נתניהו את פרופ' יעקב נאמן לתפקיד שר המשפטים. נאמן, פרופ' למשפטים שעמד בראש אחד ממשרדי עו"ד הגדולים בישראל, החזיק בתפיסה משפטית שמרנית החלוקה על גישת האקטיביזם השיפוטי, ונחשב על ידי אנשי מערכת המשפט לאיום על הישגי המהפכה השיפוטית. על פי עדותו של נאמן, ימים ספורים לפני כניסתו לתפקיד הוא נפגש עם היועץ המשפטי לממשלה מיכאל בן יאיר (שמונה על ידי ממשלת רבין) והודיע לו כי בכוונתו להחליפו.

למחרת כניסת נאמן לתפקיד, ביוני 1996, הודיע בן יאיר על פתיחה בבדיקה משטרתית כנגד נאמן, וכעבור שבועות ספורים, ב-8 לאוגוסט, הודיע בן יאיר על פתיחה בחקירה פלילית נגד נאמן. נאמן נאלץ להודיע על פרישתו מתפקיד שר המשפטים שבועות ספורים לאחר שנכנס לתפקידו.

הדיווחים התקשורתיים על פרשת נאמן זכו לכותרות בומבסטיות והציגו לציבור פרשת שחיתות חמורה שכוללת שר משפטים מפוקפק. "חקירתו של השר נאמן מסתעפת ומתרחבת. היא גולשת מעבר לנושא הידוע…", דיווח אז אמנון אברמוביץ' והוסיף מידע דרמטי: "איש משטרה בכיר מאוד המקורב לחקירה אמר: גם אם נסב את ראשינו הצידה ולא נסתכל על הפרשיות, הפרשיות תסתכלנה עלינו".

אמנון אברמוביץ: חקירת השר נאמן מסתעפת..

אבנרי שאול

ובכן, כותרות בומבסטיות לחוד ומציאות לחוד. בדיעבד התברר כי כתב האישום שהוגש היה מופרך מעיקרו. חלקו הראשון התבסס על עדות שקר שהופיעה במסמך ששכב משך שנים בחומרי החקירה של תיק דרעי ונשלף מתהומות הנשייה מיד עם מינוי נאמן לשר המשפטים. על בסיס עדות השקר ביקשה התביעה לטעון כי נאמן ניסה לשבש הליכים במשפט דרעי. חלקו השני של כתב האישום התבסס על אי דיוקים בתצהיר שהוגש לבג"צ בשם נאמן, אי דיוקים שמקורם בשגגה של עו"ד בשם אהוד סול ממשרדו של נאמן.

במשפט שנערך זוכה נאמן לחלוטין תוך שהשופטים מותחים ביקורת חריפה על המשטרה שאפילו לא טרחה לגבות את גרסת עו"ד סול טרם הגשת כתב האישום. "אין בפי התביעה כל הסבר לאי חקירתו של עו"ד סול. והרי אין חולק בדבר חשיבות חקירתו של מנסח התצהיר", קבעו השופטים דן ארבל, עדנה בקנשטיין ודוד רוזן בהכרעת הדין. התביעה, אכן, לא יכלה לספק הסבר מניח את הדעת להתנהלותה. התיק נגד נאמן היה מופרך מבחינה משפטית. עדות השקר הופרכה בקלות ולא נמצאה לה כל תמיכה, ועדותו של עו"ד סול והבהרתו את פרטי התצהיר ניקו את נאמן מכל אשמה.

אחרי זיכויו של נאמן ניסה בן-יאיר להתנער מאחריות וטען כי לא היה אחראי להגשת כתב האישום, טענה מעניינת בהתחשב בכך שכיהן כיועץ המשפטי לממשלה. כעבור שנים העיד שמעון שבס, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, כי היועמ"ש מיכאל בן יאיר ניסה לתפור לנאמן תיק: "אני שמעתי באוזניים שלי את בן יאיר אומר אני הולך לתקוע את הפאשיסט", העיד שבס"

שמעון שבס: בן-יאיר החליט לסלק את יעקב נאמן….

אבנרי שאול

 

זהו סופו של הסיפור על יעקב נאמן ז"ל, אך בכתבה ישנם עוד סיפורים על חיסולים הפוליטיים של רפול, ריבלין וקהלני – חשוב מאוד שגם הם לא יישארו בחשיכה. מתבקשת כאן שאלה פשוטה: זו מערכת אכיפת החוק, או מערכת פשע מאורגן?

קישור לכתבה:

 http://mida.org.il/2017/01/04/%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99/

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על המאפיה המשפטית בפעולה

  1. פינגבאק: ערוצי השקר בפעולה | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: בית הדין הגבוה מדי | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: עוד סיכול ממוקד של המשטרה | מיומנו של זקן השבט

  4. davidishshalom1 הגיב:

    אכן, המאפייה המשפטית לא עוצרת באדום, ואחר כך מגלגלת עיניה לשמיים וזועקת על שלטון החוק. הגיע העת לנקות את האורוות, את ממלכת השחיתות האמתית שפשטה כאן, השחיתות המציפה כל חלקה טובה של המשפטוקרטיה, הפרקליטות, להב 443 ושאר זרועות שלטון החוק, שדרסו הן את החוק, הן את השלטון, הן את הצדק ואת המוסר ועל זה כבר קונן הנביא "ויקו למשפט והנה משפח, לצדקה והנה צעקה".

  5. פינגבאק: מערת הנחשים של הצדק הישראלי | מיומנו של זקן השבט

  6. פינגבאק: מתקפת הסוסים הטרויאניים | מיומנו של זקן השבט

  7. פינגבאק: אביגדור ליברמן: פרופיל הפוליטיקאי | מיומנו של זקן השבט

  8. פינגבאק: הסיפור המדהים של הנבואה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s