דורית בייניש ובית המשפט העליון

קישורים מענייינים

אתם מכירים את דורית בייניש? בטוח שכן – היא הייתה עוד לפני שנתיים-שלוש "הנשיאה", לא של מדינת ישראל אלא נשיאת המוסד השנוי במחלוקת כבר שנים רבות: בית המשפט העליון, כאן בישראל. המוסד המיועד כאילו לעשיית הצדק אך למעשה "היושבים בתוכו" הפכו אותו למוסד המנסה לשלוט במדינה%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%99%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%a9-5 בה הוא הוקם (בלי שום קשר לצדק כלשהו), במקום ממשלה והכנסת – שהם הגופים הנבחרים – ריבון במדינתנו. לעומתם יושבי המוסד המדובר ברוב המקרים מינו את עצמם (בדרך ישירה או בעזרת החברים) לתפקיד.

זו תמונת המצב מבחוץ בעיני איש חסר השכלה משפטית כלשהי שמנסה להבין בדרכי הגיון פשוט את ההצגה שהסבר הגיוני אין לה: מוסד עליון לצדק שהחלטותיו צפויות תמיד, ותמיד הן נגד דת ישראל, עם ישראל, מדינת ישראל והציונות. בזכותו הכיבוש הערבי נמשך בארצנו, כנופיות פשע ערביות עושות כל הבא לרוחם – וידיי ארגוני הביטחון: משטרה, צה"ל והשב"כ כבולות. לדורית ביניש יש חלק נכבד במצב העגום הזה.

גם כעת גברת ביניש לקחה על עצמה משימה (שמתאימה לה מאוד) – לתקוף חוק שקיבלה הכנסת: חוק ההסדרה. לפני מספר ימים היא הופיעה באמצעי תקשורת שונים בהצהרה:

3-%d7%93%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%aa-%d7%91%d7%99%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%a9

קודם כל – טענותיה:

–     חוק ההסדרה פוגע בקניין פרטי – ההיפך הוא הנכון – הוא פותח אפשרויות לפיצוי בעלי הקרקע, אם הם יוכיחו את בעלותם עליה.

–     החוק נוגד את המשפט הבינלאומי. מה הקשר של המשפט הבינלאומי לשטחים שהיו מראש עוד מתקופת חבר העמים (לפני כמעט מאה שנה) מיועדים להקמת מדינה יהודית? כל ההחלטות באירגונים בינלאומיים שבאו אחריהן חסרות כל תוקף. רק אלה שמזדהים בכל ליבם עם הצד הערבי בסכסוך יכולים להתבטא כך.   

כדי שנכיר טוב יותר את הגברת דורית ביניש ואת המוסד שהיא עמדה בראשו אגיש כאן קטעים קצרים מכתבות של טובים ממני בנושאי השפיטה, אכיפת החוק והצדק ונזכיר גם חומר שפורסם בזמנו כאן באתר.

בסוף שנת 2011 באתר NEWS 1 פורסמה כתבה של עיתונאי יואב יצחק על דורית בייניש,  אז נשיאת בית המשפט העליון שבתקופת כהונתה היא קבעה את הרכבו של בית המשפט העליון המכהן ברובו גם כעת.

מציג כמו תמיד – כותרת, מספר קטעים (ממליץ מאוד לקרוא את הכתבה כולה – היא תעזור להבין באיזה עולם אנו חיים) והקישור:

כיצד משחיתה הנשיאה את מערכת המשפט   יואב יצחק

ביניש – עבריינית סדרתית

"… ברשימה שלהלן אציג את ביניש, בדיוק כפי שהיא: מושחתת, עבריינית סדרתית. נראה כאן, כי ביניש פעלה כעבריינית סדרתית, כאשר במאמציה לגונן על בעלה היא ניצלה לרעה את מעמדה כשופטת בית המשפט העליון, ולאחר מכן כנשיאה.

למרות האיסורים החמורים בחוק, ביניש לא נמנעה מלגמול לכל אותם בעלי תפקידים בכירים שנתנו ידם, בשלב כזה או אחר, לחילוץ בעלה – עו"ד יחזקאל ביניש, מאימת הדין. שישה אישים נהנו מגמול מפוקפק. הגמול שניתן להם: התגייסות למינוים לבית המשפט העליון. לא פחות. ואלה השמות, לפי סדר-הדברים: חמישה לאחר מעשיהם בפרשת ביניש – עדנה ארבל, אלקים רובינשטייןדוד חשיןעוזי פוגלמןמני מזוז; שופט אחד לאחר שדחה ערעור נגד ביניש – צבי זילברטל. …"

האירוע, הגמול"

ביניש לא שכחה את כל אותם בכירים שסייעו לה ולבעלה. הגמול שניתן להם: שתדלנות למען קידומם לבית המשפט העליון, תוך ניצול מעמדה בבית המשפט העליון בכלל ובוועדה לבחירת שופטים בפרט. הרשימה מדאיגה ומפחידה…"

בכתבה מתוארים המעשים של כל אחד מה"עוזרים" והגמול שהם קיבלו.

הקישור:

http://www.news1.co.il/Archive/002-D-66564-00.html?t=232616

בשבוע שעבר השר יריב לוין התראיין ברדיו חיפה על בית המשפט העליון:

יריב לוין נגד בית המשפט העליון בראיון לגדי נס, רדיו חיפה, 16 בפברואר 2017

השר יריב לוין: בג"ץ הופך את ישראל מדמוקרטיה למדינה שבה קומץ עליונים מכתיב את השקפת עולמו  

שר התיירות יריב לוין התראיין אתמול לתוכנית "מדליקים אש עם גדי נס" ברדיו חיפה 107.5FM והתייחס, בין היתר, לתפקידו של בית המשפט העליון במדינה ולחוק להסדרת ההתיישבות ביהודה ושומרון, להאזנה:

תוכן הראיון:

גדי נס: אתה מנסה להעביר מסר לכל אורך הדרך, ואני מודה שאני תמים דעים איתך בסוגיה הזאת, שיכול להיות שעקרון הפרדת הרשויות כאן לא מובן, שהיום הרשות השופטת היא הרשות שלמעשה שולטת?

השר יריב לוין: אני חושב שמתרחש כאן תהליך שהוא תהליך אנטי-דמוקרטי במהותו, שבו מיעוט שלא מצליח להשיג רוב להשקפת עולמו באמצעות הבחירות ולא נהנה מרוב בכנסת, בעצם מנצל את השליטה שלו במערכת המשפט ומנסה לכפות את הערכים שלו על כלל החברה הישראלית במהלך אנטי-דמוקרטי במהותו. עכשיו, תראה אפילו את המונחים והרטוריקה שהם משתמשים בהם. בא בית המשפט ואומר לך: "אני מחליט אם החוק הוא חוקתי או לא", אלא שלמדינת ישראל אין בכלל חוקה, ואף אחד לא יודע מה זה חוקתי ומה לא חוקתי. והעובדה שקומץ של שופטים מחליט שהם ממציאים לעצמם איזושהי חוקה נסתרת מעין, ועל-פיה מחליטים מה עומד בסטנדרטים שהם עצמם קבעו ומה לא, זה דבר שאין לו אח ורע באף מדינה דמוקרטית. כאשר שופטים באים ואומרים: "החוק איננו סביר או איננו מידתי", האם סבירות ומידתיות אלה דברים שלומדים באיזושהי פקולטה למשפטים?

נס: מה תפקידכם בכנסת? זו השאלה שמתבקשת, מה תפקידכם? אם למעשה מעקרים את תפקידכם בכנסת, אז למה צריך את הכנסת?

לוין: תראה, אני חושב שחשוב לראות את האופן שבו זה נעשה. כאשר אומרים "זה לא סביר, זה לא מידתי", כלומר באים השופטים ובעצם אומרים: "אנחנו פוסקים על פי השקפת עולמנו", הרי השאלה "מה סביר?" היא בעיני המתבונן, מה שסביר בעיניך אולי לא סביר בעיני כל אחד ואחת מהמאזינים שלנו, ולהפך. זה בוודאי אינו דבר משפטי, זה עניין של השקפת עולם, ולכן אני חושב שבעצם המצב הזה שבו בית המשפט נוטל לידיו את סמכות החקיקה ועושה בעניין הזה כבתוך שלו, בעוד ששופטיו נבחרים בשיטה של "חבר מביא חבר" בחדרי חדרים, בלי שום דיון ציבורי, תוך שהם שולטים בתהליך הבחירה הזה, זה דבר שבינו לבין דמוקרטיה קיים פער אדיר ואנחנו לדעתי חייבים לשנות אותו.

נס: והמבחן הקרוב הוא מבחן חוק ההסדרה, שברור לך ולי ולרבים מאיתנו, שהוא לא יעמוד ב-"מבחן בג"ץ"?

לוין: אני חושב שהבעיה היסודית, וזה בדיוק מה שקראתי גם בכנסת לעשות, היא בעובדה שבית המשפט נטל לעצמו יש מאין סמכות לפסול חוקים, סמכות שבכלל לא ניתנה לו. הוא עושה את זה אפילו מבלי שיש הסדרה פרוצדורלית של איך הדבר הזה אמור לקרות, על-פי הערכים שהוא מחליט שהם בעיניו, כפי שאמרתי קודם, מה סביר ומה חוקתי, ובדרך הזו בעצם הופך את מדינת ישראל ממדינה דמוקרטית שיש לה פרלמנט שמייצג את העם שמקבל החלטות וקובע חקיקה, למדינה שיש בה קומץ אנשים עליונים שעומדים מעל הציבור ומעל העם ומנסים להכתיב את השקפת עולמם. אני חושב שהגיע הזמן שהדבר הזה ייפסק, צריך לשנות את שיטת בחירת השופטים, צריך לחייב קיום שימוע פומבי בתהליך המינויים, צריך להחזיר את ישראל למסלול שבו המדינה תהיה מדינה יהודית שיש בה משטר דמוקרטי ולא כפי שהפכו אותה שופטי בג"ץ עם השנים, למין מדינת כל אזרחיה כזאת, אפילו כל מסתנניה, שפה ושם מאפשרים לנו גם לקיים קצת חיים יהודיים, ובעניין הזה יפה שעה אחת קודם.

נס: ואני אומר, מה שמלמדים אותנו באוניברסיטה באופן תיאורטי, אז שיהיה כמובן גם באופן מעשי: עקרון הפרדת הרשויות, הרשות השופטת תפקידה לשפוט, והרשות המחוקקת תפקידה לחוקק.

לוין: נכון.

נס: השר יריב לוין, אני מאוד מודה לך על הראיון הזה, שיהיה לך בוקר טוב, תודה.

לוין: תודה רבה.

מקור:


http://1075.fm/item/%D7%94%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%9C%D7%90%D7%9E%D7%99-%D7%95%D7%9C%D7%90-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C 

לפני כשנה פרסמתי כאן באתר מאמר: היהודים האנטישמיים – סכנה קיומית לעמנו. כמה קטעים ממנו והקישור:

"… נשאלת השאלה הפשוטה: איך קרה שהקרן לישראל החדשה שהיא שלוחת השירותים החשאיים של "ידידינו מעבר הים" הפכה  לתמנון רב זרועות הבוחש בכל מקום במדינתנו? היא למעשה השתלטה על המערכת המשפטית (מערכת האכיפה וגם בית המשפט העליון) בעזרה פעילה של נשיאי בית המשפט העליון אהרון ברק ודורית ביניש 

%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%9e%d7%90%d7%aa%d7%a8-%d7%94%d7%a7%d7%a8%d7%9f-%d7%9c%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c-%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%94

 צילום מאתר הקרן לישראל חדשה

אהרון ברק, מגלומן, צמא כח והשפעה, מייסד תורת "האקטיביזם השיפוטי" וגם הסיסמה:"הכל שפיט!" ביחד עם ממשיכת דרכו דורית בייניש, אישה מניפולטיבית, שלפי יואב יצחק: "… פעלה לקידום אישים לכהונת שופט בית המשפט העליון (חמישה מהם סייעו בחילוץ בעלה, עו"ד יחזקאל ביניש, מהגשת כתב אישום נגדו…) הכניסו את הקרן החדשה לתוך המערכת המשפטית וסייעו לכל אורך הדרך בביצוע "המהפכה החוקתית של הקרן החדשה לישראל" – לפי עיתון "הארץ". בצילום מטה אפשר לראות את הנהגת "הקרן החדשה" ו- "קרן פורד" בלשכת נשיאת בית המשפט העליון באירוע החגיגי של "פסגת הנשיאות": הכרזה על תרומת עשרים מיליון דולר מקרן פורד לקרן החדשה. 

דורית 16

הצילום מתוך האתר של הקרן החדשה

דורית 15

 המקור: אתר הקרן החדשה 

בעזרת "האקטיביזם השיפוטי", שהנהיג אהרון ברק במערכת המשפטית, היא הצליחה להשתלט על המנגנון הממשלתי ולמעשה לשתק אותו במלחמה נגד הארגונים החתרניים מיסודם של "הקרן החדשה", כנופיות האנרכיסטים או הארגונים האסלאמיים במדינה. במסגרת השתלטותם על המנגנון הממשלתי הם השתלטו לא רק על משרדי הממשלה האזרחיים אלא גם על מנגנוני ביטחון שונים: צה"ל, שב"כ וגם על "המחלקה היהודית" – שמתפקידה הייתה אמורה למנוע את פעילותם של הארגונים החתרניים מסוגה של הקרן החדשה וזרועותיה ולהעמיד את האחראים למעשי הבגידה לדין.

מאמר "המהפכה החוקתית של הקרן החדשה לישראל" מ"הארץ" שהזכרתי מפרט בגאווה את הישגיה של המהפכה (רק כותרות): הקץ לעינויים בשב"כ (רק לערבים, ליהודים – אפילו חובה!); חוק חופש המידע; זכויות בורגניות;

לכן בסופו של דבר קיבלנו את ההיפך: צה"ל הפך ל"צבא שומרי התחת", המחלקה היהודית כבר שנים רודפת את נוער הגבעות וארגוני הבגידה פורחים ומתחזקים…"

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/01/20/%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%A2%D7%9E%D7%A0%D7%95/

ולסיום – מאמר טרי ממש של קלמן ליבסקינד שפורסם באתר "מעריב" (מספר קטעים והקישור):

דרשת מהפכה: הגיע הזמן לכללי משחק חדשים מול ביהמ"ש העליון

די לפסטיבל המסכות. לשופטים יש עמדות פוליטיות, הם פוסקים על פי העמדות הללו, ומי שטוען אחרת משקר. על בסיס הנחת היסוד הזו צריך לבוא השינוי

קלמן ליבסקינד , 18/02/2017

%d7%91%d7%92%d7%a5

  1. השבוע, כך לפחות לפי התכנון, אמורה להתכנס הוועדה לבחירת שופטים כדי להחליט על מינויים של ארבעה חברים חדשים לבית המשפט העליון. אם שום דבר לא יתפוצץ בדרך, נשיאת בית המשפט העליון תקבל את ליטרת הבשר שלה, שרת המשפטים תצליח להשחיל את המועמד שלה, והשר משה כחלון יקבל את השופט מהצפון שעליו הוא נלחם.רגע אחרי שייסגרו כל הדילים, תבשר לנו השרה איילת שקד שנבחרו הטובים ביותר, הנשיאה מרים נאור תוסיף שאין ראויים מהם לאכלס את בית המשפט העליון שהוא מעוז הדמוקרטיה, ומרוב התרגשות ומעוצמת המעמד נשכח כולנו  שהאנשים הכי חשובים במערכת המשפט שלנו, אלה שאנחנו מפקידים בידם את ההכרעות הכי גדולות ומשמעותיות כאן, נבחרים באופן שמזכיר יותר מכל את הדרך שבה נבחר מזכיר מועצת הפועלים בזרנוגה. במסחרה. בדילים. בעסקאות מתחת לשולחן.

הרבה מאוד שנים מבכה המחנה הלאומי את מה שמתרחש בבית המשפט העליון. את האקטיביזם שלו. את העמדות הפוליטיות שלו. את העובדה שאין בו שיקוף של החברה הישראלית, של עמדותיה ושל ערכיה. מבכה וממשיך לשחק את המשחק. גם הפעם, אחרי שנים רבות בשלטון, לא נראה באופק שינוי גדול. שוב אותה מלחמת חפירות. שוב אותה זחילה בתעלות. שוב אותו ניסיון לגנוב עוד שופט אחד "משלנו". כוח פוליטי של שנות דור לא הצליח לייצר עד היום את מה שנדרש למערכת הזו. מהפכה. לא ניצחונות טקטיים, אלא הכרעה אסטרטגית. מהלך שינער את הכלים שעל השולחן ויקבע כללי משחק חדשים…”

הקישור:

http://www.maariv.co.il/journalists/Article-575077

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על דורית בייניש ובית המשפט העליון

  1. יופי של מאמר, המשקף גם את ההכרעה האסטרטגית הכה נדרשת והכה חיונית נגד החונטה הדיקטטורית הבוגדנית, הפלילית, מהרסת שלטון החוק, של בית המשפח העליון. הרי נאמר ציון במשפט תפדה ואילו מה שאנו רואים כאן לפנינו הוא ויקו למשפט והנה משפח, לצדקה והנה צעקה. חייבים להחזיר את הדמוקרטיה שנחמסה, חייבים להציל את המדינה מצפורני תעשיית הבגידה שבראשה התייצבה הכת של בגץ ולצדה התישקורת העוינת, התועמלנית, האוטו אנטישמית. חייבים לעצור את תהליכי הבגידה, כי בנפשנו הדבר.

  2. האורקל מדלפי הגיב:

    1. לא צריך דמיון מפותח בשביל לדמיין את 'מהומת האלוהים' ואת התקפות התקשורת על השופט שהיו קורות אילו שופט דתי בעליון היה מארח באופן דומה ראשי אירגון ימני עתיר ממון! אותו שופט היה עף מייד מתפקידו כשופט בעליון! 2. יש לזכור ולשוב להזכיר כי השופטת בייניש הרחבה של ישובים קהילתיים יהודים על כפיית חובת מכרז שבו גם ערבים יכולים להשתתף במכרז ולהצטרף לישוב! זה היה הוגן אילו יהודים היו יכולים להתיישב בישובים ערביים, אבל אנו יודעים שהמצב הפוך בתכלית וגם בייניש יודעת זאת!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s