גנבים בדואים בצאלים

במדינת החלמאים 17

חלם (Chelm) – עיר נחמדה במזרח פולין (לא הייתי שם), אשר לא מזמן

הייתה חיה בה קהילה יהודית גדולה. על החלמאים סופרו לא מעט סיפורים

שונים ומשונים. עכשיו כנראה ירשנו את התכונות שלהם וסיפורים על

טמטום נהפכו למציאות בארצנו.

שנים רבות עברו מאז – שירתתי בשירות סדיר בצבא האדום לפני יותר מיובל שנים והייתי לא מעט בשמירות. לא יודע מה השתנה בשנים הללו שם, אך בזמני לשומר בתפקיד הייתה זכות לעצור כל אחד המשיג גבול באזור עליו הוא היה אחראי ואם האיש (או האנשים) לא "שמעו" לפקודות השומר – הייתה לו זכות לירות בהם עד לחיסולם. גם במילואים בצה"ל שמרתי לא מעט – ועשרות שנים בהם הייתי בשירות מילואים אף אחד לא הדריך אותי מה עלי לעשות אם…. אני מעריך שאם..,. – הייתי מתנהג בדיוק כמו שהתרגלתי להתנהג שם וכנראה הייתי בקלות הופך לתאום של אלאור אזריה.  

בהמשך תמצאו מספר סיפורים על התופעה שהיא קודם כל ביזיון. ביזיון לאומי, ביזיון צבאי, ביזיון אישי של האנשים המעורבים – מהחיילים החווים את התופעה ועד למפקדים הגבוהים ביותר בארגון הנקרא: "צבא הגנה לישראל". מעניין, הם (המפקדים) מרגישים בכלל עד כמה הביזיון הזה מסריח או אולי זה מעל לכושר ההבנה שלהם?

החוט המקשר בין כל הסיפורים – ביזה ללא הפרעה של כל דבר הבא ליד – מדובר ברכוש צה"לי: מארגזי תחמושת (לפעמים עם התכולה) ועד לנשק, תחמושת, כלי רכב, מחשבים וציוד אחר בבסיס צאלים. כנראה במקומות האחרים חוגגת אותה תופעה, אף שמדברים על זה פחות.

כמה יחידות של צבא הג'יהאד כבר התחמשו בדרך הזו?

נתחיל בסיפור מלפני כשנה – בהתחלה לא הבנתי את גודל התופעה וגודל הביזיון, אך הבנתי שיש שותפים שקטים לכנופיות הגנבים – ערוצי "פייק ניוז", כולל ערוץ 2

עוד משהו שחייב הבהרה: מתחילת מלחמת הג'יהאד הנוכחית (מלחמת העולם השלישית), העיקר בתקופת אובמה,  היו מוסלמים שטענו: לא כל המוסלמים הם אנשי טרור, רבים מהם אנשי שלום – והם צדקו. רק הבעיה שכל אנשי הטרור הם מוסלמים. גם בסיפורים המוצגים כאן – לא  כל הבדואים הם גנבים, אך כל כנופיות הגנבים שמסופר עליהם הן כנופיות של בדואים. 

כמו תמיד בכל סיפור אני מציג את הכותרת, מספר קטעים מהסיפור והקישור למקור.

הראשון – אתר ערוץ 2 – התופעה לא מעניינת אותם, אותם מעניין מי העז לדבר עליה:

'לירות בבדואים" – בצה"ל מתקשים לאתר מי עומד מאחורי המבחן הצבאי הפוגעני  

"שאלון צבאי שהופץ בקרב חיילי מילואים בבסיס צאלים בשבועות האחרונים כולל התבטאויות שעלולות להתפרש כפוגעניות במיוחד בקרב ציבור הבדואים אזרחי המדינה. טופס השאלון כולל ניסוחים שמוציאים, לכאורה, את הבדואים מכלל אזרחי המדינה ומעלה את האפשרות לירות בבדואים שנכנסים לשטחי אש. למרות שתלונות על המבחן הגיעו לידי מפקד הבסיס כבר לפני יותר משבוע, בבסיס עדיין לא איתרו מי עומד מאחורי ניסוחו והפצתו.

מדובר בשאלון רענון בנושא בטיחות לחיילים המתאמנים בשטחי האש של בסיס מל"י (מרכז לאימוני יבשה) בצאלים. חיילי המילואים נדרשים לענות עליו עם תחילת שבוע האימונים, כדי ל"יישר קו" בכל הנוגע לכללי הבטתיחות ונהלי הפתיחה באש..."

"… בשאלה 11 נדרשו החיילים להתייחס לאפשרות של ניסיון גניבה: "במידה ואני מזהה בדואים בקרבת הסוללה (יחידה בחיל תותחנים) המבצעים גניבה של ציוד:". תשובה אפשרית א' הציעה: "יש לירות בכל הבדואים ברגע שמזהים אותם". יש לציין שזו, כמובן, אינה התשובה הנכונה, אלא תשובה אחרת שלפיה "אין לבצע ירי כלל. יש להודיע למפקד הבכיר ולקרוא למשטרה".

ובינתיים לא יישאר כלום בבסיס, נכון? 

לא נתייחס לפרטי הסיפור – ממליץ מאוד להיכנס ולקרוא, רק נציג את התגובה הרשמית של הצבא:

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התוכן המוצג בשאלון אינו עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל. בצה"ל רואים בחומרה הפצה של שאלון מסוג זה ופועלים לשילוב כלל העדות בשירות משמעותי. מבדיקה שנעשתה במרכז לאימוני יבשה טרם נמצא השאלון, ובמידה ויימצא – הנושא יטופל בהתאם".

הקישור:

http://www.mako.co.il/news-military/security-q1_2016/Article-0e8961048bd7251004.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=2100566639

פשיטות כנופיות הבדואים על צאלים:

הסיפור פורסם באתר NRG:

%d7%92%d7%a0%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%93%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9d

לוחם מעיד: כך פושטים גנבים בדואים על צאלים

"…  התלונות על בזיזת ציוד בצאלים נמשכות: יומיים לאחר שב-360 פורסמה כתבה ובה תיארו לוחמי מילואים שהגיעו לאימונים בבסיס על חוליות של בדואים שפושטות על הבסיס דרך קבע וגונבות חפצים יקרים ללא הפרעה, הגיעה לידינו עדות נוספת של חייל במקום, בצירוף סרטון.

חייל המילואים סיפר כי הבדואים מגיעים לפעמים בנסיעה חרישית ובתנאי חשכה כדי שלא יבחינו בהם. "הם נוסעים בלי אורות בלילה, בחושך, במהירות אטית כל כך עד שלא שומעים אותם", הוא אמר. לטענתו, גנבים המחופשים כחיילים הגיעו למפקדת הפלוגה והוציאו ממנה ארבעה מחשבים, ובפלוגות אחרות נגנב גם ציוד אישי.

המילואימניק אף נזכר בתקרית שאירעה לגדוד שהגיע לבסיס לפני הגדוד שלו: "טרקטורון אחד נסע בכביש לפני (הג'יפ של) הרס"פ (רב-סמל פלוגתי, האחראי על הציוד – י"ע) ואילץ אותו לנסוע במהירות קבועה, בעוד שהרס"פ תוהה מה לעשות שם. הטרקטורון המשיך לדרכו לאחר מכן, אך כשהגיע הרס"פ לפלוגה הוא גילה שטרקטורון אחר נסע מאחוריו, נכנס לפלוגה, פתח את הדלת וזרק את כל הציוד". …
"… לדברי הלוחמים, מצה"ל ניתנה הנחיה להוציא מכלולי נשק בלילות כדי למנוע מצב שבו מישהו יבצע ירי לעבר גנבים – טענה שגורם צבאי רשמי שלל בתוקף. מנגד, החיילים טוענים כי מדובר בהנחיות המגיעות מלמעלה, וכי נאסר עליהם לפתוח באש לעבר הגנבים. על רקע מעשי הגניבה התכופים החיילים אף קיבלו הוראה להסיר מדי ערב את כל כלי הנשק שנמצאים באופן שוטף על כלי הרכב ולהניחם לצדם…."

"… מצה"ל נמסר בתגובה כי "נוהלי הפתיחה באש בבסיס צאלים תואמים להוראות הפתיחה באש שתקפות בכלל יחידות צה״ל. נושא הגנבות מוכר ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים״."

הקישור:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/858/618.html?hp=1&cat=875&loc=1

סרטון של תנועת רגבים:

תיעוד כנופית גנבים בדואים מנסים לגנוב גיפ צבאי מבסיס צאלים בנגב

תנועת רגבים

מאתר חדשות 2:

%d7%91%d7%93%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a6%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%9d-1

הקישור:

http://www.mako.co.il/news-military/security/Article-d89b3f206924831018.htm

מאתר Ynet:

%d7%91%d7%93%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a6%d7%90%d7%9c%d7%99%d7%9d-2

הקישור:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4811335,00.html

לסיכום:

 • כתבנו כאן לא פעם על המלחמה בת יותר ממאה שנה, בה כנופיות ערביות נלחמות נגד היהודים. היא נמשכת רצוף בצורות שונות לפי המצב בשטח – אך קודם כל הכנופיות האלה (לא משנה איך תקראו להן) – הם האויב. אויב אכזרי אך חכם וערמומי שלא משתמש במסגרות קבועות לפעילותו – הוא משנה אותן בקלות לפי המצב בשטח או התגובה הצפויה ובשני העשורים האחרונים אחרי הסכמי אוסלו הוא תמיד מנצח בכל פעולה: פיגועים רצחניים, שוד אדמות המדינה או אדמות החקלאים, ציוד תעשייתי, חקלאי או צבאי – הכל מותר להם ואף אחד לא עושה כלום כדי להפסיק את התופעה. כתבתי לא פעם שאין לנו לבוא בטענות לאויב – הוא עושה כל דבר שמאפשרים לו. אנו חייבים לבדוק את עצמנו, אך מי יעשה את זה? רק נדמה לנו שיש ממשלה בישראל – ידיה כבולות ע"י "יועצים משפטיים" שהפכו ל"רודנים משפטיים" וממשלה לא מנסה אפילו להשתחרר מהם.
 • בדומה לממשלה גם צה"ל הפך לבובה של ארגונים אנטישמיים המשרתים את האויב מסוגה של הקרן לישראל החדשה. מנגנון הפרקליט הצבאי הראשי חדור סוכני הקרן וקושר את ידי הצבא בכל תחום אפשרי, כולל מלחמה נגד הטרור וגם במלחמה נגד כנופיות הפשע של הבדואים. במאמר "בשורות של אלוף אייל זמיר" שפורסם כאן לא מזמן תוכלו למצוא חומר המסביר איך ארגוני הקרן השתלטו על צה"ל והפכו אותו לבובה שלהם. במקרה אלוף אייל זמיר הוא אלוף פיקוד הדרום והוא אישית אחראי לביטחון בבסיס צאלים בכל התחומים.
 • איך הוא יגן על דרום הארץ אם הוא לא מסוגל להגן על בסיס צאלים?

 • %d7%91%d7%93%d7%95%d7%90%d7%99-%d7%9e%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%90%d7%91%d7%9f-%d7%a2%d7%9c-%d7%9e%d7%90%d7%91%d7%98%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%9e%d7%aa%d7%a7%d7%a0%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%99
 • בדואי מאיים באבן על מאבטחים במתקנים ביטחוניים בצאלים
 • נושא דומה:

  מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

  פורסם ב- 23 במאי 2016

  כדאי לדעת איפה אנו חיים

  פורסם ב- 13 בפברואר 2017

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על גנבים בדואים בצאלים

 1. לירות בהם, כמו בכלבים שוטים: מיד ובלי רחמים…!!!

 2. פינגבאק: גנבות הציוד הצבאי | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: בצבא שומרי התחת מצאו את הש"ג | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s