הצדק של מרים נאור

קישורים מעניינים

        לא הכל משתנה בעולמנו

העולם משתנה מול עינינו: מצד אחד מלחמת הג'יהאד נמשכת במלוא עוזה – מספר מדינות מערב אירופה כבר נכבשו ע"י כוחות האסלאם  – שבדיה וצרפת מבחוץ עוד נראות כמו שהיו נראות לפני כמה שנים, אך למעשה שבדיה כבר נכנעה בלי קרב לכובש האיסלאמי ובצרפת מתחוללת מלחמת אזרחים שאם לא יקרה נס של הרגע האחרון גם היא כנראה תסתיים בכניעה של האליטה המקומית לכוחות האחים המוסלמים.

מהצד השני הופיע אור בקצה המנהרה עם ניצחונו של טראמפ בבחירות לנשיאות באמריקה, הניצחון שיצר סיכוי לבלימת התהליך שהוביל אובמה וקודמיו להפיכת המעצמה הזו לגרורת כוחות האסלאם הקיצוני.

רק בארצנו הקטנטונת שום דבר לא משתנה: אותן קבוצות האליטה ממשיכות לשלוט בצמתים החשובים במדינתנו "היהודית והדמוקרטית": מערכת אכיפת החוק, בתי המשפט והתקשורת. לקבוצות האלה אף פעם לא היה קשר כלשהו ליהדות ולדמוקרטיה, נהפוך הוא – כל הקשרים שלהן תמיד היו עם קבוצות וארגונים שהוקמו, מומנו וקיבלו כל עזרה אפשרית מהשירותים החשאיים של "ידידתנו" מעבר לים, אך אם נחקור מהו מקור הכסף שהוזרם לארגונים האלה בסכומים הולכים וגדלים, אז בסופו של דבר נגיע למדינות הנפט הערביות ולגוף שקורא לעצמו: "הרשות הפלסטינית" – גורמים המנסים כבר עשרות שנים להשמיד את המדינה היהודית.   

הפגנת ארגוני השמאל הקיצוני

על איזה ארגונים מדובר כאן? אולי לא כולם יודעים, אך קיימים בארץ עשרות, אולי מאות ארגונים ועמותות המתוקצבים בחו"ל (לפעמים ממקורות ידועים ולפעמים ממקורות אנונימיים או תורמים פיקטיביים)  שפועלים כבר שנים רבות נגד האופי היהודי של מדינת ישראל. כתבנו על זה לא פעם. נזכיר כאן רק את ארגוני הגג של התמנון הזה:

בשלב ההתחלתי כל הפעילות של "הארגונים" בהובלת הקרן לישראל החדשה התמקדה בהשתלטות על המערכת המשפטית – ו"המהפכה המשפטית" של אהרון ברק הייתה חלק חשוב בתהליך. מעניין שכל זה קרה בצמוד להסכמי אוסלו והכנסת ארצה ראשי אש"ף ואלפי חיילי האויב שהתארגנו במהירות ופתחו במלחמה נגד היהודים.

המטרה הבאה הייתה השתלטות על זרועות אכיפת החוק: פרקליטות המדינה, משטרה, זרועות הביטחון וצה"ל כדי לחבל בהתנגדותה של המדינה היהודית לתוקפנות הערבית – והמשימה הצליחה בזכות ממשלות המושחתים של ברק, שרון ואולמרט שנקנו ע"י ערפאת במיליוני פטרו דולרים. כל זה התרחש במקביל למלחמה בלתי פוסקת נגד היהודים שנמשכת עד היום הזה וגרמה כבר לאלפי "קורבנות השלום".

כדי לבצע את זממה הקרן החדשה הקימה ארגוני ביצוע רבים שכל אחד מהם התמקד בתחום מסוים. ביניהם הוקם ארגון "יש דין" שהתמקד במלחמה משפטית נגד העם היהודי ומדינתו. למלחמה הזו נוצלו מוסדות ישראליים מכובדים: בתי המשפט, מערכת אכיפת החוק שהייתה אז כבר כלי בידי ארגוני הקרן.

        דוגמה מעניינת

 על התנהגותם אפשר למצוא בכתבה "אלה שליטיך, ישראל!" שפרסמתי ב- 06.09.12. צילום המסך של הכתבה והקישור:

הקישור:

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-76210-00.html

       משפט צדק?

אפשר להביא עשרות דוגמאות של זלזול מוחלט מאנשי ה"חונטה המשפטית" כלפי כללי התנהגות הבסיסיים שחייבים לשמור עליהם אפילו למראית העין כדי לצאת ידי חובה. הנה דוגמה שפורסמה לאחרונה באתר ערוץ 20. כולם כנראה זוכרים את סיפור עמונה – יישוב יהודי שהוקם בחבל בנימין ופונה בהוראת בג"ץ לפני מספר שבועות? שעות לפני ההחלטה בעניין עמונה שתי שופטות מההרכב שדן בנושא –  נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור והשופטת אסתר חיות, השתתפו בכנס ב"מרכז לאתיקה בירושלים" – אחד מהסניפים של "יש דין" – ארגון שעתר לבג"ץ בדרישה לעקירת עמונה – כך עולה מתלונה שהוגשה לנציב קבילות הציבור על השופטים, פרופ' אליעזר ריבלין. את התלונה הגיש עורך הדין דורון ניר צבי בשם עמותת "לביא". פתיח הסיפור:

 עוד קטע מאותו הסיפור:

"…  מהפנייה עולה כי ב-22 בדצמבר נאמו השופטות נאור וחיות בכנס ב"מרכז לאתיקה בירושלים", שנמצא בשליטתה של רות חשין – אלמנתו של מישאל חשין ז"ל, שופט בית המשפט העליון לשעבר.

אלא שבמקביל לפעילותה במרכז לאתיקה, מכהנת חשין גם כחברה פעילה במועצה הציבורית של ארגון השמאל הקיצוני "יש דין".

חשין מעורבת באופן פעיל בנעשה ב"יש דין"

באתר ארגון יש דין מתוארת פעילותה של המועצה הציבורית של הארגון כמי שמסייעת לו בהליכים משפטיים: "המועצה הציבורית של יש דין פועלת כמועצה מייעצת המפקחת על פעילות הארגון ותורמת את מומחיותה והנחייתה בכל עניין הנוגע להחלטות ארגוניות אסטרטגיות, נושאים משפטיים או קשר עם התקשורת, הציבור או הדרגים העליונים של מערכת הביטחון הישראלית".

מפרסומים רשמיים של הקרן החדשה לישראל עולה כי חשין מעורבת בנעשה בארגון באופן פעיל.

כך, למשל, שמה של חשין כחברת המועצה הציבורית של ארגון יש דין, מופיע על מסמכים רבים העוסקים בעניינים משפטיים, שמפרסם הארגון בנושאים כגון: "אי אכיפת צווים שיפוטיים ביו"ש", "גרירת רגליים והכשרה בדיעבד של בנייה בלתי חוקית בשטחים", "המדיניות השקטה של הכשרת מאחזים", "כישלון אכיפת החוק על אזרחים ישראלים" ועוד מסמכים משפטיים רבים.

כאמור, מדובר בארגון שמאל קיצוני המרבה לעתור נגד ההתיישבות ביו"ש כשלאחרונה אף הצליח להביא לעקירת היישוב עמונה, באמצעות סדרה של עתירות לבג"ץ.

כל זה לא הפריע לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, ומי שבקרוב עתידה להיכנס לנעליה השופטת אסתר חיות, לשאת דברים באותו כנס, שעות ספורות לפני הדיון בבקשת המדינה לדחות את עקירת עמונה. נאור וחיות ישבו בהרכב שדן בבקשה, כשנאור ניצבת בראש ההרכב…"

"… לפני הדיון – "שיחה לבבית עם השופטות"

על פי התלונה, במהלך הכנס נצפתה חשין, חברת המועצה של יש דין, כשהיא משוחחת בלבביות עם שתי השופטות, וזאת זמן קצר לפני הדיון בנושא הטעון והרגיש.

"מצילומים שפרסם המרכז לאתיקה לאחר האירוע", נכתב בתלונה שהגישה עמותת "לביא" לנציב, "ניכר כי האווירה בכנס הייתה חברית ולבבית, כאשר השופטת חיות יושבת במרחק שני כיסאות מהגב' חשין, ונשיאת ביהמ"ש העליון השופטת נאור יושבת מצידה השני, בסמוך אליה".

אם לא די בכך, מתברר כי שתי השופטות היו מודעות לבעייתיות שבהגעתן לכנס, שכן חודש לפני האירוע פנתה אליהן עמותת לביא. "השופטות בחרו ללכת לכנס זה למרות בקשה מפורשת שפירטה את קשריה של רות חשין עם ארגון 'יש דין' ואת הבעייתיות המובהקת שבהליכתן לכנס זה", נכתב בתלונה…"

קישור למאמר:

http://www.20il.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-%D7%AA%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%93%D7%A0%D7%95-%D7%91%D7%A2%D7%AA%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%99%D7%A9-%D7%93%D7%99%D7%9F/

נתונים על מימון הארגון "יש דין" מאתר NGO MONITOR:

הקישור:

http://www.ngo-monitor.org.il/ngos/yeshdin/

נושאים דומים: 

תחקיר מיוחד:  המשפחה הסודית

תאריך:   05/03/2010   |  עודכן:    07/03/2010

בית המשפט העליון: נקודות מבט

פורסם ב- 6 באפריל 2016

 סיפורו של ה"פוטש" המשפטי

פורסם ב- 11 באפריל 2016

דמוקרטיה לפי מרים נאור

פורסם ב- 29 בדצמבר  2016

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על הצדק של מרים נאור

  1. אלישע האס הגיב:

    בדמוקרטיה אין "שלטון חוק" יש "שלטון מחוקקים". מי שחייב לעצור את הדיקטטורה הם חברי הכנסת נציגי הימין. הם צריכים לנטוש את הכבוד שהם רוכשים לשופטים משום שהשופטים נטשו אותם ואותנו. ולכן בכוחם לחסום את ההשתוללות. עלינו להפעיל עליהם את הלחץ.

  2. האורקל מדלפי הגיב:

    מזדהה עם כל מילה של האס. רצוי לבטל גם חוקיות כוחם של 'חוקי היסוד' שלפיהם לכאורה בג"צ מנהל את המדינה כראות עיניו, ללא קשר לצדק או עקביות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s