ישראל בעיני האיראנים

רואים משם – מה שלא רואים מכאן

עברנו את יום הזכרון לשואה, יום הממקד את תשומת ליבנו סביב האירועים של מלחמת העולם השנייה שהתרחשו לפני זמן קצר מאוד מבחינה היסטורית – קצת יותר משבעים שנה, בהם נרצחו שישה מיליון מבני עמנו. זו גם הזדמנות מצויינת לחשבון נפש כדי לברר איך ומדוע זה קרה ומה חייבים לעשות כדי שאותם האירועים לא יחזרו מחדש.

כעת אנו חיים בעידן של אירועים דומים אך במקום גרמניה הנאצית הופיעו כוחות הזדון שהדליקו את אש המלחמה החדשה בעולם – כוחות האסלאם הקיצוני בשני הענפים העיקריים שלו: הסוני והשיעי – ובשניהם זרמי השנאה העיקריים מופנים כלפי העם היהודי ומדינתו אך בהבדל משמעותי מאוד: בגל האנטישמי החדש שותפים יהודים מזרמים שונים גם בארץ וגם מחוצה לה שעוזרים בכל האמצעים הנמצאים ברשותם לכוחות האסלאם. זו לא תופעה חדשה. גם אז, בתקופת מלחמת העולם השנייה, לו היטלר היה רק רוצה – היו באים לעזרתו לא מעט יהודים. גם כעת אלפי "יהודים כשרים" מתפרנסים ממלאכת בגידה ומשרתים את התנועה הנאצית הערבית – אש"ף וגופים אנטישמיים אחרים.

אך זה לא הנושא העיקרי של כתבה זו. לפני קצת יותר משנה פרסם זאב גלילי בבלוג שלו ראיון עם ד"ר זאב מגן, מומחה לאיראן ולאסלאם על היחס של איראן כלפינו. השיחה התקיימה ב-2006 אחרי ההתנתקות, בתקופת ממשלות המושחתים (שרון  ואולמרט), אך כעת היא לא פחות אקטואלית – יש בה דברים מעניינים שיכולים לעזור להבין את עצמנו – לפעמים מרחוק רואים דברים שלא נראים בתוך הקלחת. לדעתי בטענות שלהם יש לא מעט אמת. אני מציג כאן את הכותרת, שלושה קטעים מהכתבה וקישור – מעניין:    

"האיראנים רואים בישראל חברה רקובה שאינה מאמינה בעצמה וימיה קצובים"

ישראל נתפסת בעיניהם כחברה נהנתנית שאיבדה את הסיבות לקיומה

"… שאלתי איך כל זה קשור לטיעון ש" ריבוי אלילים" הוא הדבר השנוא ביותר על האיסלם השיעי באירן?

יש רק אמת אחת

ד" ר מגן: " העיקרון המרכזי של האיסלם הוא אחדות. לא רק אחדות האל אלא אחדות כללית. מה יש מעבר לאמת האחת והיחידה (שואל הקוראן)? רק טעות, רק שקר. לכן, הדבר הכי מאוס בעיני האיסלם, הדבר אליו מתייחסים בבוז ובזילזול ושמאמינים חייבים להכחיד אותו הוא מה שנקרא בערבית "שרכ", שמשמעותו ריבוי אלילים" .

שאלתי: מה זה ריבוי אלילים בדורנו ואיך מתקשר רעיון זה לאיבה ליהדות ולמדינת ישראל?

" אנחנו לא יהודים"

ד" ר מגן: " לכאורה היו האירנים צריכים להתייחס אלינו לפחות בכבוד. כי בדומה להם אנחנו מחזיקים באמת אחת (ואף המצאנו את המושג אמת אחת), גם אם האמת שלנו נוגדת לאמת שלהם. אבל אנחנו כבר לא יהודים בעיניהם. יש לזכור כי כשהקוראן מכנה את היהודים קופים וחזירים, זה קשור לאי-ציותנו לתורה: "תזכרו מה עשה אללה ליהודים שהפרו את השבת; הוא הפך אותם לקופים" במילים אחרות, הקוראן, דורש מאתנו להיות יהודים.

" הם מצפים מאתנו שנהיה נאמנים לתורה. אז יוכלו להגיד אתם אמנם טועים אבל אתם טועים בכבוד ובנאמנות. אתם אנשים שיש להם דעה" ….

עוד קטע:

"… יודעים עלינו הכל

" הביטוי "אלה שאינם בטוחים בדרכם" הוא המפתח להבנת הדרך בה תופסים האירנים את ישראל. האירנים עוקבים בדקדקנות אחרי הנעשה אצלנו ויודעים עלינו כמעט הכל. בעיתונות מופיעות ידיעות וכתבות על הפערים העדתיים, הפערים בהכנסות, ההבדל בין יהודים מזרחיים ומערביים, בין חרדים לחובשי כיפות סרוגות. על ההתגוששויות במחנות הפוליטייים השונים. גדר הבטחון מתוארת כהתחבאות היהודים מאחורי גטו. אפילו תוכלו למצוא שם ידיעה על איזו פרשה שולית של גילוי כת השטן בפתח תקווה…"

ועוד קטע:

"… לא מזמן קראתי מאמר בעיתון " ג"ומהורייה אל איסלמי" ושם נאמר כי הנכונות שלנו להשאיר את בתי הכנסת בגוש קטיף מלמדת שאין לנו אלוהים. ואם אין לנו אלוהים אזי כל הטיעונים שלנו לגבי ארץ ישראל היא שקר. הוויתור שלנו על בתי הכנסת נראה בעיניהם כריקבון פנימי שלנו וכך הם מתייחסים למצעד האהבה ומצעד הגאווה ויתר הגילויים של מתירנות והוללות בישראל…"

הקישור:

http://www.zeevgalili.com/2016/01/21030?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+zeevgalili+%28zeevgalili%29

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה איך זה נראה משם?, אקטואלי, במדינת החלמאים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על ישראל בעיני האיראנים

  1. פינגבאק: אסלאם – מבט מבפנים | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s