ממשל טראמפ: אחרי ארבעה חודשים

Trump administration: After four months

לפני כחצי שנה, בבחירות לנשיאות ארה"ב תם עידן – הבחירות הסתיימו בהפתעה שאף אחד לא ציפה: נגד כל הסיכויים ניצח איש חדש בפוליטיקה שהתייצב בודד מול מכונה משומנת במיליארדי דולרים של איחוד ארגונים אסלאמיים, ארגוני פשע מקומיים וגופים כלכליים ופיננסיים – איחוד ששלט במדינה הזו בארבעים השנים האחרונות.

העידן הזה החל עם עליתו של ג'ימי קרטר לתפקיד הנשיא ב-1977 (לפני כארבעים שנה), הוא היה  הנשיא הראשון המכור לכסף ערבי בכל הקריירה הפוליטית שלו (נקודת ההתחלה: באמצע שנות  השבעים החברה המשפחתית של קרטר – חברת גידול ומסחר בבוטניםנכנסה לקשיים פיננסיים. הציל אותו מצרה Agha Hasan Abedi המייסד הפקיסטני של בנק Bank of Credit and Commerce International (BCCI) המכונה "האיש שיכול לשחד גם את האלוהים"פרטים לסיפור). זה השתלב יפה עם האנטישמיות של קרטר שהייתה חייתית ממש. אחרי קרטר הייתה אומנם הפסקה של שמונה שנים בשלטון של הפשע המאורגן בארה"ב עם בחירתו של רונלד ריגן לתפקיד ב- 1980, אך בחירתו של ג'ורג' בוש האב ב- 1988 לתפקיד הנשיא הייתה סימן להשתלטות אותן קבוצות הפשע הקשורות לכסף ערבי גם על המפלגה הרפובליקנית. זה מסביר את העובדה שראשי המפלגה הרפובליקנית לא שמחו כל-כך אחרי נצחונו של טראמפ בבחירות האחרונות.

       האם ממשלו של נשיא טראמפ מתפקד?

נתחיל מהסוף: למעשה, אחרי ארבעה חודשי תיפקודו אפשר להגיד בביטחון מלא שממשל טראמפ עוד לא קיים. נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ (Donald Trump) וקבוצה קטנה של אנשים הנאמנים לו, שהלכו אחריו במדבר הפוליטי כל הדרך עד לנצחונו בבחירות כנראה לא האמינו בנצחון ולא עשו שום שיעורי בית ושום הכנות למקרה שטראמפ יבחר לתפקיד הנשיא – לכן נשארה להם דרך אחת: לאלתר, והסיפור הסתבך, כי נסיון לא היה להם והם לא ניסו אפילו ללמוד מפעילותו  של ברק אובמה בכיבוש השלטון בשנת 2009, והיה דווקא מה ללמוד ממנו – הוא הצליח בזמן הקצר האפשרי להשתלט על המנגנון הממשלתי הענק ולהפוך אותו לכלי המשרת את התנועות האסלאמיות. איך הוא עשה את זה אפשר ללמוד בפרק 4 של סדרת הכתבות על תהליך ההשתלטות של האחים המוסלמים על ארצות הברית (כיבוש מערכות שלטון). רק קטע קצר מהכתבה:

"… אפשר להתפעל עד כמה ה-"אחים" ואובמה עצמו הכינו שיעורי בית לתקופת התבססות שלטונם: מצד אחד הם רצו בשלטון והגיעו אליו ומהצד השני השלטון היה חייב להראות כשלטון אמריקאי, דמוקרטי המתבסס על נציגי העם שרוצים בשינוי. לכיבוש מערכות שלטון הם ניצלו כוחות רחוקים מאוד מהשקפת עולמם – כוחות ההרס – כוחות המהפכה שהיו טמונים בתורת "המהפכה המתמדת" של טרוצקי ותלמידיו. בתקופת ההכנה אובמה הסתובב לא מעט בחוגי תנועות שונות של השמאל הקיצוני: טרוצקיסטים, אנרכיסטים, קומוניסטים. אחרי נצחונו בבחירות הוא הקים צוות "השתלטות", בו שותפו אנשים מכל החוגים המוזכרים – פעילים של השמאל הרדיקלי וסתם מושחתים שלדעתו ריח הכסף יבטיח את נאמנותם – שרידי שלטון קלינטון…."

בקיצור, קבוצת טראמפ, בלי שהם היו מודעים לכך, בחרו בדרך הקשה ביותר לביסוס שלטונם. הם "הצליחו" בשלב ההתחלתי לעשות את כל הטעויות האפשריות שסיבכו אותם בהמשך – והגדולה ביניהן : סדר העדיפויות לפעילותם היה שגוי מיומו הראשון של טראמפ בבית הלבן.

–  הטעות הראשונה: טראמפ היה קודם כל צריך לנטרל את נקודות הכח העיקריות של ממשל אובמה שהם היו בזרועות הביטחון – CIA , המשרד לביטחון המולדת  (DHS),   

  FBI (במידה פחותה יותר) ומשרד החוץ – לשם אובמה ואומה אבדין (Huma Abedin) החדירו את אנשיהם (אחים המוסלמים, שמאלנים מסוגים שונים ואנשי טרור ממש) – אלה היו חייליו של אובמה והם נתנו לו אפשרות מיד אחרי הבחירות לפתוח במלחמה נגד טראמפ ואנשיו, מלחמה בה כל האמצעים כשירים. הם סיפקו לאמצעי התקשורת ש"אהבו מאוד" את טראמפ כל מיני חדשות מפוברקות עליו ועל אנשיו, סיפור "סודות המדינה" שטראמפ כביכול העביר לרוסים או סיכול ממוקד של יועץ הביטחון הלאומי המיועד  מייקל פלין (Michael Thomas Flynn  ) –  הם דוגמה מצויינת למלחמת "מחתרת אובמה" באנשיו של טראמפ – וזו לא פעולתם האחרונה. טראמפ "נזכר" לפטר את ראש ה-   CIA רק לאחר כשלושה חודשים בתפקיד – והוא היה מוסלמי, נאמן מאוד לאובמה. מציג צילום מסך של מאמר ב-  New York Times, עתון העויין את טראמפ על הסיפור והקישור:

הקישור:

https://www.nytimes.com/2017/05/17/us/politics/michael-flynn-donald-trump-national-security-adviser.html?_r=0

המצב הרבה יותר חמור מאיך שזה נראה מבחוץ, כי שליטתו של אובמה והאחים המוסלמים בזרועות הביטחון האמריקאיים מאפשרים לארגן לא רק את חיסולו הפוליטי של כל אחד מצוותו של טראמפ אלא גם התנקשות בחייו של טראמפ עצמו.

 •  –  הטעות השניה בחשיבותה: אי ניצול תנועה עממית שהתארגנה בתקופת מערכת הבחירות והביאה בסופו של דבר לניצחונו של טראמפ בבחירות. לא נעשה שום דבר להפיכת התנועה למאורגנת וממוסדת ותומכת בנשיא ובפעילותו היום יומית. היא גם הייתה מאפשרת לעזור לציוותו של טראמפ למלא את אלפי המשרות שהתפנו בממשל באנשים הדוגלים בשינוי באמריקה. זה לא קרה – וממשל טראמפ בימים האלה מגייס את העובדים הדרושים במודעות – לפי האתר של הבית הלבן זה נראה כך:
 • יש אלה שצוחקים על ראשי הממשל החדש בגלל הדרך בה הם בוחרים את העובדים החדשים:

מישהו יכול לבדוק את אלפי הפונים? אולי הם הסוסים הטרויאניים שמישהו מכניס למערכת.

 •  –  הטעות השלישית שגרמה לראשי קבוצת טראמפ הרבה עצבים וזיעה – היא אי ניצול הדרך הקצרה והבטוחה במינויים של הפקידים הבכירים לתפקידי מפתח במשרדי הממשל: מינויי הצארים (הביטוי העברי השתרש באמריקה, כמו ברוסיה ה"צארית"). הסבר קצר: בארה"ב השלטון הפדראלי הוא תלת ראשי: בתי המחוקקים (סנאט ובית הנבחרים), הממשל המבצע (נשיא וממשלו) ובית המשפט העליון. כל המוסדות האלה עצמאיים בתיפקודם ובתי הנבחרים מפקחים על הממשל, כולל מינויי השרים וראשי הארגונים הפדרליים שהנשיא ממנה אותם אך הם חייבים לקבל את אישור הסנאט.

נחזור לשיטת אובמה (לפי אותו המקור שהזכרתי קודם):

"…  בתהליך הנ"ל (כיבוש מערכות שלטון) נוצלה גם מסורת אמריקאית של התפטרות הפקידות הבכירה עם החלפת הממשל – התפנו המון משרות, בהן היה אפשר לשתול בקלות "אנשי צוות", אך יש כאן גם מוקש: מועמדים לתפקיד ראשי מנגנוני הממשל חייבים לעבור בדיקה ציבורית: שמיעה ואישור בבית המחוקקים (סנאט), אך על אף שהסנאט היה אז בשליטת מפלגתו – המינויים לא היו מובטחים: בין אנשי ה"צוות" היו דמויות בולטות המוכרות בתור אנשי פשע, "חתרנים" או "לוחמי מהפכה בתוך ארה"ב". היה סביר שחלק מהנציגים הדמוקרטיים יצביעו נגדם – ואז בא "התרגיל הגדול" מבית מורשתו של טרוצקי: לתפקידי מפתח מונו אנשים על תקן "בובות" על מנת להמשיך ולהציג מראית-עין של המשכיות בממשל כשלניהול המעשי מונו "צארים"   CZARS"" – נציגים אישיים של אובמה, שהיו מקבלים הוראות ישירות ממנו ומעבירים אותם למטה לראשי המשרדים, ובעצם שולטים בהם – אך אחריותם הייתה רק כלפי הבוס – אובמה – עצמו (לרוב רובם של חברי הקונגרס לא היה שום מושג על המצב האמיתי במנגנוני הממשל – רק לאחר כחצי שנה מתחילת פעילותו החל לעלות החשד שמשהו אינו כשורה – אך הם כבר איחרו את הרכבת). ברור שחלק גדול מהצארים לא היה מקבל את אישור הסנאט Senate)) – ועד היום הם למעשה משרתים בלי אישורו ללא הפרעה. נוצר מנגנון "דו קומתי" (לפי הביטוי של מישל מאלקין Michelle Malkin): מצד אחד ממשל רשמי המוצג כלפי החוץ ומצד השני ממשל ממשי שנוצר במחתרת ושולט במדינה. אפשר לשאול: הרי הצארים היו גם קודם, בממשלים אחרים, נכון? זו לא הייתה המצאתו של אובמה, רק בממשלו כמות הצארים הגיעה לשיא וגם תפקידם והשפעתם שונים. ראו טבלה בוויקיפדיה. …"

לו טראמפ היה מנצל את "שיטת אובמה" (עד היום הוא מינה רק שני צארים) – תוך שבוע -שבועיים ראשי הממשל היו כבר מתפקדים והממשל היה כבר מחזיק בידיו את כל המושכות. אך זה לא קרה, וגרוע מכך: עד היום טראמפ לא פיטר את כל צארי אובמה (מצב ל-18.05) – והם הפכו לחוד החנית של המלחמה שמנהלת "מחתרת אובמה" נגד טראמפ וממשלו.

 • –  והנקודה האחרונה: טראמפ ניצח בבחירות בזכות מלחמתו ב"פוליטיקלי קורקט" (politically correct) שמשמעותו: לא להרגיז אף אחד. כעת, אחרי כמה מכות הראשונות הוא פתאום "התמסד" התחיל לדבר בקלישאות, בסיסמאות שגם אובמה היה חותם עליהן. אם הוא ימשיך בדרך הזו, הוא יאבד את הגרעין הקשה של תומכיו והיריבים ימשיכו את מלחמתם נגדו בלי שום רחמים.

ממשל טראמפ, איך שהוא נראה היום  (אתר New York Times): 

אלה הגנרלים, האם יש אחריהם חיילים?

       לסיכום:

טראמפ וממשלו היו מרגע כניסתם לתפקיד תחת התקפה בלתי פוסקת של אנשי הממשל הקודם והגופים שהיו בשליטתם (תקשורת, גופים כלכליים וציבוריים שקיבלו תמיכה כספית מסיבית מממשל אובמה). המצב דומה מאוד למתקפה שניהל אותו ממשל אובמה נגד בנימין נתניהו בבחירות 2015 בישראל (נראה שזה היה ניסוי כלים בהכנה לבאות). כאן הם הפסידו, אף שאובמה היה אז בשיא כוחו וכנופיות משתפי הפעולה המקומיים ניהלו מלחמת חורמה בצידם של האחים המוסלמים. נקווה שגם כעת התוצאה תהיה דומה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, העולם מסביבנו, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על ממשל טראמפ: אחרי ארבעה חודשים

 1. דויד פיזאנטי הגיב:

  יפה.
  אבל, צריך לזכור שהבעיה מאחורי המוסלמים זה נאצים, גרמנים, גלובליזציה, ועם תכנית להשתלט על כל העולם כולו, והשמדת רוב אוכלוסית העולם.

 2. הטעות הפטאלית של טראמפ הוא נפילתו למלכודת "המדינה הפלשתינית" שמשמעו ביזבוז אנרגיה וזמן רב שמובילים בהכרח לכישלון. אולם יש כאן כישלון הרבה יותר מרחיק לכת, הפגיעה הבוגדנית הניבזית בבעלת בריתו ישראל, בעלת השלכות מוסריות מרחיקות לכת שתביא בהכרח לקריסתו של ממשל טראמפ. אלא אם הוא יתעורר בהקדם מהחירגון האפלולי והמוטרף הזה ויתנער לחלוטין מהפלשתיניזם השטני הזה.

 3. מישהו צריך לקום ולהסביר לטראמפ שהדבר היחידי שבו מעוניינים הפלשתינים הוא להשמיד את ישראל וכך לא מהיום, מזה למעלה ממאה שנה. טראמפ צריך להבין שאם רצונו להשמיד את ישראל, הוא יעשה זאת באמצעות הקמת מדינה פלשתינית, ואם רצונו לסייע לישראל עליו לשלוח את הפלשתיניזם לאלף עזאזלים.

 4. מישהי שעסקה בעצמה במחקר בעבר הגיב:

  ישר כח ענק על העבודה המצוינת והתחקיר המקיף שאתה עושה בכל נושא, מר יעקב אסתרליס

 5. פינגבאק: 2017 – ציוני הדרך | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s