גשם פטרודולרים מקטאר

בחודש האחרון כתבתי בעיקר על אירועים המתרחשים מעבר לים. אל תחשבו שלא היו במקומותינו  נושאים חשובים הראויים להתייחסות, אך היה צורך להתייחס לאירועים גורליים שהתרחשו בכמה מדינות המשחקות תפקידי מפתח בזירה בינלאומית ויש להם השפעה גדולה גם עלינו. בעיקר חשוב המצב בארצות הברית – המדינה המובילה את רוב המערכות הבינלאומיות – והשפעתה מורגשת באזורי עולם רבים. הדוגמה האחרונה – ביקורו של נשיא טראמפ במזרח התיכון…

כאן אני חייב הקדמה קצרה:

לפני "כמה שנים" (כשהייתי עוד צעיר) בעיר אודסה (עיר נמל בים השחור) בבית המשפט דנו בתיק גירושין. הבעל רצה להתגרש מאשתו שהייתה קלה מאוד "להשגה". כדי לא להביך אותה, על השאלה "מהי סיבת הגירושים?" הוא ענה: "היא לא מספקת אותי". פתאום שמעו מישהו האומר בקול רם: "תסתכלו עליו! את כל אודסה היא מספקת, ואותו לא?" – כולם ידעו מי היא.

וכעת דוגמה בולטת של ימינו במזרח התיכון – הסיפור עם שליטי קטאר שמצאו את עצמם בין רגע במוקד הלחץ הבינלאומי שבראשו עומדים אחיהם – מנהיגי מדינות המפרץ הפרסי מהצד הערבי שלו.

מה קרה? גם כאן כולם מזמן ידעו עליהם ועל מעשיהם – הקטארים כבר שנים מממנים ארגוני טרור שונים בכל קצווי תבל, מפיצים את תורת הג'יהאד בכל העולם, קונים מנהיגי מדינות מערב אירופה, אפריקה, אמריקה הלטינית – יש להם עודף פטרודולרים – והם מנצלים אותו "לטובת האסלאם" לפי הבנתם. למה לא דיברו עליהם עד היום – כי בעל ברית הראשי של הקטארים ישב עד לזמן האחרון בבית הלבן בוושינגטון וכולם פחדו (ובצדק) מ"חבורת הג'יהאד העולמי". כתבנו כאן לא מעט עליהם, הנה הקטע על "השפעת" הקטארים על "המהפכה העממית בלוב":

"… מהלך ההפיכה בלוב היה שונה מאותם אירועים בתוניסיה ומצרים. במקרה הראשון השלטון היה חלש, ללא בסיס עממי רחב ונכנע כמעט מיד. במצרים שהייתה בעלת ברית נאמנה של אמריקה, ראשי הצבא המצריים התחשבו מאוד בדעה האמריקאית: אילצו את הנשיא מובארכ להתפטר ובחרו בדרך כאילו "דמוקרטית" לפתרון המשבר, על-פי הייעוץ האמריקאי. בלוב היה ברור שמועמר קדאפי הוא שליט בלעדי ושלטונו יציב והכוחות המורדים המקומיים לא יצליחו להשתלט על המדינה.

עוד נקודה חשובה: באירועי לוב פעלו כוחות נוספים חוץ מהשירותים החשאיים של ממשל האחים המוסלמים בארה"ב. פעלו שם גם ארצות אירופה, טורקיה וגם קטאר.

את הרקע להפלתו של קדאפי מתאר יפה פרופסור יבגני סטנובסקי (Евгений Сатановский) נשיא המכון לחקר המזרח התיכון במוסקבה:

"… הוא הופל לא בגלל הנפט, גורמים רבים התאחדו בהפלתו כי לרבים נמאס ממנו והוא גם פגע בלא מעטים. רבים רצו להחליף את השלטון המרכזי החילוני החזק בלוב בפסיפס שבטים עם רקע אסלאמיסטי וגם בביטול הפרויקטים של קדאפי במדינות רבות באפריקה, שם הוא התחרה בסעודים, הקטארים והטורקים. הוא הפריע לתוכניותיו של ארדואן (Erdoğan)  שחושב את עצמו כסולטן עותומני וטורקיה שכבר נהפכה לאימפריה. הוא גם הפריע לתכניותיו האישיות של סרקוזי (אז – נשיא צרפת) שאותו קנו הקטארים, והם עושים את אותו הדבר גם עם הנשיא המכהן  פרנסואה הולנד (François  Hollande ) , גם לאובמה (שנקנה על ידי הסעודים) וגם לאנגליה של קמרון. אבל הסיבה העיקרית הייתה בהעלבתו של האמיר הקטארי ע"י קדאפי: "אחי, השמנת כך שהתחת שלך לא נכנסת לכס הזהב. אתה דומה לחבית" (הוא התכוון לחבית הנפט), לא לעשות לינצ' לקדאפי היה כבר בלתי אפשרי – זה נהפך כבר לעניין של נקמת דם ערבית.

צילום – האמיר הקטארי הקודם (חמד בן ח'ליפה אאל ת'אני

אף אחד לא יכול להגיד שהתפתחות זו לא קשורה לביקורו של טראמפ באזורינו.

          הקטארים וישראל

 הגיע הזמן לחזור לביצה שלנו ולהזכיר את העובדה הידועה: הקטארים כבר שנים רבות מתערבים בענייניה הפנימיים של ישראלואף ממשלה לכל אורך הדרך לא הזיזה אצבע כדי למנוע מהם לבחוש במדינתנו ולמנוע מתחנת הטלוויזיה "אל-ג'זירה" להסיט יום-יום כנגד המדינה היהודית. כולנו יודעים ששליטי קטאר הם האויב, וכל גרוש שהם משקיעים כאן הוא לרעתנו. מישהו בדק לאן הלכו המיליונים שהשקיעו הקטארים בארץ? כמעט בטוח שהם "השתתפו בחגיגת" קנייה של מושחתים מממשלות פרס, ברק, שרון, אולמרט, וראשי מערכות ממשלתיות החשובות ביותר – וכתוצאה קבלנו מדינת המחבלים "חמש דקות מתל-אביב", מאה אלף מסתננים מוסלמים בתל-אביב וערים נוספות, מאות מיליוני דולרים לקרן החדשה וזרועותיה, "מפקדים למען ביטחון ישראל", "התיישבות ערבית בנגב" וקניית קרקעות במדינת היהודים בכל מקום אפשרי.

אני לא בטוח שאנשי "החונטה המשפטית" לא קיבלו "תמריצים כספיים" דרך אנשי קש מאותו המקור הקטארי כדי לדרבן אותם "להלחם על זכויות האדם" ולרדוף את היהודים – והם עושים את זה בחשק רב ובהצלחה לא מבוטלת.

כמה דוגמאות בודדות של הפעילות הקטארית הנרחבת בארצנו הקטנטונת:  

–     כולם מכירים את קבוצת כדורגל "בני סכנין" שמוכרת בעיקר לא בהשגים הספורטיביים אלא בהשתוללות אוהדיה. יש קבוצה – חייבים איצטדיון עבורה. כאן נכנסו לסיפור הקטארים – הם תרמו כנראה את רוב רובה של עלות הבנייה – כעשרת מיליון דולר. אין כאן בעיה – תרומה לפיתוח הספורט היא מעשה חיובי, אך בדרך תורמים עוד – לתנועה האסלאמית , לבניית המסגדים, לתנועה חתרנית מסוגה של בל"ד. שמו של האיצטדיון –  איצטדיון דוחה – כנראה לפי עיר דוחה – בירת הקטאר.

איצטדיון דוחה

הקבוצה בסכנין הפכה לצינור הזרמת הכסף לכיוונים שונים ומטרות שונות: לתנועות וארגונים אסלאמיים, השתלטות על קרקעות המדינה, תעמולה עויינת. צילום מסך של מאמר ב"ידיעות אחרונות": 

הקישור:

http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4799511,00.html

 –     סיוע נרחב לחמאס בעזה: שנה אחרי שנה ממשלת קטאר מזרימה לחמאס עשרות מיליוני דולרים למטרות שונות. סכומים גדולים מועברים למערכת האזרחית: בניית תשתיות ומוסדות בממלכת הג'יהאד, משכורות עובדים, אך סכומים גדולים הרבה יותר מועברים בחשאי לזרוע הצבאית של חמאס לפעולות הטרור והכנת המלחמה הבאה. לממשלה  היקרה שלנו ידוע הכל – היא לא ניסתה אפילו לצייץ. שקט מוחלט.

קישור:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/324975

 –     תכירו: בל"ד – ארגון הטרור הקטארי בישראל. הם קוראים לעצמם מפלגה, אפילו יש להם נציגים בכנסת. אתם מכירים אותם: עזמי בשארה, חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה ובאסל גטאס. את כל אחד מהם מלווה קופת שרצים לא קטנה, אך יש סניפים, פעילים, מעגל רחב של אוהדים – והכל במימון קטארי, אך גם במימון של אזרחי ישראל היהודים (חוק מימון המפלגות) – שנגדם בל"ד נלחמת. כמה פעולות טרור אורגנו ע"י "המפלגה" הזו? את זה רק השב"כ יודע. מה הם עשו נגד בל"ד? כלום. 

הקישור:

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/282182

 –  קטאר – שותפה פעילה במימון התנועות האסלאמיות בישראל. כולם יודעים שהתנועה האסלאמית היא סניף של החמאס במקומותינו, אליו מוזרמים כל שנה מיליוני דולרים לפעולות הסתה, חבלה וטרור – רוב רובו מקטאר. מישהו מנסה להלחם בהם? בדיוק כמו באל-ג'זירה.  

       נושא דומה:

כיבוש ארצות הבית 3

פורסם ב- 14 ביולי 2015

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאם, אקטואלי, העולם מסביבנו, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על גשם פטרודולרים מקטאר

  1. פינגבאק: אז מה היה לנו? | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: מלחמה על ירושלים | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s