פיגוע בכפר קאסם והתקשורת

איך דופקים לנו את המוח

חג הסוכות – התקופה היפה בשנה, הקיץ כבר הסתיים, הסתיו בתחילתו, עוד מעט יבוא הגשם, הטבע יתחיל להתחדש, פירות העונה יבשילו… אך יש גם אלה שדואגים שליהודים יהיה "חג שמח" – הם מכינים לנו "מתנות" מהסוג שרק הם יכולים "להכין": חבלה, רצח, גזל והשמדת הרכוש… גם בחג הזה היו לא מעט כאלה, אך נתמקד רק באחד מהם: רצח בכפר קאסם.

כבר לא פעם כתבתי שאל לנו להאשים רק את האויב הערבי (על אף שהשקר, הגזל והרצח – הם שגרת החיים שלהם). האשמה העיקרית ברוב המקרים היא עלינו, כי עשרות אלפי רוצחים מקצועיים הגיעו לישראל מתוניס לא בזכות עצמם – אדון פרס וחבורתו (חבורת אוסלו) הביאו אותם ארצה עם כל ההשלכות למעשה. כל השנים מאז אנו מקבלים אלפי הוכחות על האסון שהם הביאו לעם ישראל, אך "החגיגה" נמשכת: הקרן החדשה השתלטה על המערכת המשפטית בארץ, עשרות אלפי יהודים פועלים באופן סדיר כסוכני ארגוני הטרור – וחוץ מקצת רוח שום דבר לא נעשה. זה לא היה יכול להתרחש ללא מערכת שטיפת המוחות העצומה שפועלת באופן רצוף עשרות שנים, והופכת ציבור שלם של אנשים משכילים לעדר הנשמע לכל פקודה הנמכרת להם ללא שום התנגדות שבהשוואה אליה כל מה שתואר ע"י ג'ורג' אורוול בספרו "1984" הוא משחק ילדים.

בואו נבדוק איך הרצח בכפר קאסם פורסם באמצעי תקשורת שונים:

האירוע התרחש במקום מבודד יחסית – אזור התעשיה בכפר קאסם. מכל הדיווחים עליו הכי קרוב לאמת: קצר, תמציתי ונותן תמונה ראשונית האמינה ביותר – דיווח INN – ערוץ 7 (הדגשים בצילומי המסך – שלי):

הקישור:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/356674  

איזה מסקנות אפשר להסיק מהדיווח: האיש נרצח ונרצח ע"י חיות אדם – פיגוע מחבלים. נשאר רק לחקור ולתפוס את הרוצחים.

לעומתו – דיווח בוואלה וחדשות 2:   

הקישור:

https://news.walla.co.il/item/3101740 

השוני כאילו קטן – חסרה מילה אחת, אך היא בעצם הכל: לפי הדיווח הראשון – ברור מיד שזה פיגוע, לפי השני – רק "קיים חשד". אם נקח בחשבון גם את צו איסור הפרסום שיוצא באופן אוטומטי במקרים האלה – נפסקים כל הדיווחים המעשיים. אך ל- WALLA זה לא מספיק – ביום שישי, מיד אחרי החג "כדי לבלבל את האויב" הם מוצאים עוד סיפור:

הקישור:

https://news.walla.co.il/item/3101910

הדיווח ב- ynet:

הקישור:

https://news.walla.co.il/item/3101910

"מה שנראה כמו סימני אלימות" – איך אפשר לזייף דיווח מזירת הפשע! (הדגש בצילום מסך הוא שלי).

זו השיטה: עד שהכל מתברר ויוצא לאור יש כבר אירועים חדשים, חריפות הכאב של הפיגוע מתפוגגת, נשארת רק המשפחה עם האסון שנפל אליה, אך "העבודה" נעשתה – עד לפיגוע הבא.

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, תקשורת, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

6 תגובות על פיגוע בכפר קאסם והתקשורת

 1. גדעון ארליך הגיב:

  הדר רק מראה על החכמה והיעילות של הלוחמה הפסיכולוגית של האויב. ( יעילה מ
  בדומה למקרה הנדון נעיין במקרה של הטבח בבית הכנסת בהר נוף. שם אי אפשר היה להסתיר את העובדה שמדובר בחלק מהמאמץ הערבי הכולל להשמיד אותנו.
  אז כמובן לא השתמשו בתאור פשוט ואמיתי זה של המציאות, וגם הסתירו עובדה בסיסית : הערבים כרתו ראשים של יהודים נרצחים בבית הכנסת. חוכמת ויחד עם זאת מרושעת)
  כבר הסבירו לנו שרציחת יהודים היאר מעשה לגיטימי.
  מעריב 16יולי 2006:
  בסוף שנות ה- 90 זעזע אהוד ברק את המערכת הפוליטית כאשר אמר כי אילו היה גדל כצעיר פלשתיני היה מצטרף לארגוני הטרור. ביום ששי יצא ח"כ עמי אילון בישיבת סיעת העבודה בהתבטאות שמזכירה מאוד את ברק. הוא אמר כי כמפקד היה גאה לעמוד בראש פעולת קומנדו כמו זו של החיזבאללה.
  "הפעולות שביצעו החמאס בכרם שלום ופעולת החטיפה של של חיזבאללה היו פעולות קומנדו מורכבות ומקצועיות. אני איש צבא עם עבר ראוי, ואומר לכם שהייתי גאה לפקד עליהן".

  • drshafli הגיב:

   זו אינה "תיסמונת שטוקהולם" בלבד. כאן זה מגיע להאלהה של התוקפן-הרוצח. "הוא בסדר ואנחנו – לא!" אוי לנו, שמושפלי-זנבנב ומלחכי-אחוריים שכאלה מושלים בנו ומוסיפים להציג מועמדות למשול בנו. אלו הם חולי-נפש מובהקים, שפיתחו יחס אמביוואלנטי: כנוע כלפי הרוצחים ומתנשא כלפי בני-עמם…!

 2. drshafli הגיב:

  ראובן שמרלינג, הי"ד, היה בן-גילי ובמחזור שלי בקורס מש"קי-דת דצמבר 66. זכור לי כעלם-חמודות, אדם טוב, אינטליגנטי מאוד ובעל חוש הומור נדיר…! צריך להיות נבל-מנוול, כדי להדביק לו חשד שמא קיפח מישהו ונתן לו עילה לכעוס עליו ולהרים עליו יד… קל-וחומר: לרצחו באכזריות…! זה מה שעושה התשקורת כדי לנקות ולטהר את השרצים האוסלואידיים מחלקם ברצח. לפיכך, "היהודי לא בסדר" – גם בעיני היהודונים, המושכים בעורלתם… הנלחמים נמרצות במורשה היהודית (התורה), בירושה היהודית (א"י) ובכל מה שמפריע להם להשליט "סדר עולמי חדש" מבית מדרשו של ג'ורג' סורוס, המשומד הרשע. [שימו לב לרצף החוזר בביטויים "סדר עולמי חדש" + "מזרח תיכון חדש" + "קרן ישראל חדשה" – ותבינו, מי הוא אלמנט-האופל האחראי, העומד מאחורי כל אלה].
  בשירי "לא אני המשוגע" (אוקטובר 1996), מס' ב.10 באלבום "הרי אמרתי לכם" כתבתי ושרתי:
  "רק הם חקרו בכל עניין
  רק פה אין דין ואין דיין
  לכל אותם מתרברבים
  אשר נתנו את הרובים
  עידוד מוראלי פה ושם:
  "קורבן-שלום", "קורבן-אשם"
  עכשיו – דמנו בראשם
  עכשיו – דמנו בראשם".

  אוי ואבוי לי: צדקתי…!

 3. davidishshalom1 הגיב:

  תפקידם של ערוצי התעמולה בשירות הקנוניה הבינלאומית להשמדת ישראל הוא לקרקע, לחתור ולקרוע לגזרים את החברה הישראלית. שונאי ישראל הבינו מזמן שאי אפשר לחסל את ישראל בניצחון צבאי, אך אפשר גם אפשר לחסלה בחתרנות פנימית. ואז החל מסע מימון נדיב ביותר של אירגוני השמאל ושל ערוצי התעמולה שלהם – הקרויים תקשורת ממוסדת – במטרה להביא לחורבנה של ישראל מבפנים. הם כבר עשו כברת דרך ארוכה במשימתם זאת. הניסיונות של המשטרה והתקשורת להעלים פעילויות טרור לאומניות של הפלשתינאצים נמשכים כל הזמן, המטפס עמרמי הי"ד שחבליו נחתכו על ידי מחבלים ערבים, הוכרז על ידי המשטרה כתאונת עבודה והמחבלים לא נעצרו עד היום, כדי לטשטש עקבות המרצחים. כך גם היה בבקעת הירדן וישנה שורה ארוכה של נרצחים יהודים, שהמשטרה והתישקורת עמלים קשות כדי להכחיש שנפגעו מטרור לאומני פלשתינאצי. במיקרה של הצדיק ראובן שמרלינג יקשה עליהם מאוד להסתיר את הרצח הלאומני. גם רשימות כמו זאת שכאן מקשה על המנוולים עוד יותר להסתיר את מניעי הרצח.

 4. Ruti Eisikowitch הגיב:

  כבר התרגלנו למינוח: פיגוע, מפגע, נפגעים, פלסטינים, מניעים לאומניים וכד', כמו המונח "אירוע" שהוא אירוע בטחוני והוא גם בילוי נעים, אלה מתאימים גם לפגיעה שהיא עלבון או מכה קלה שלא בכוונה, וגם להרג, רצח, שחיטה. זאת הייתה צריכה להיות לשון ההודעה: בנו של ראובן שמרלינג מצא את אביו שחוט! חשד סביר נופל על הפועלים הערבים שהעסיק. נסיבות השחיטה נבדקות ע"י המשטרה, בסבירות נמוכה שהשחיטה בוצעה בגלל ויכוח עסקי. מדוע? כיוון שבדרך כלל מסתיימים ויכוחים כאלה בין בני אדם בתביעה משפטית, לא בשחיטת הנתבע. קרוב לוודאי שהמניע היה אנטישמי
  טוב מצד שני שלא דווח שאין לראובן שמרלינג הי"ד עבר פלילי…
  ועוד יש להעיר, שרק ברצח של יהודים יש "זהירות" בדיווח לפני חקירה. לא כך היה למשל בשריפת המשפחה בדומא או בעניין אוראל אזריה. אגב, שנה וחצי מאז דומא, יש "הודאות" ואין משפט???

  • drshafli הגיב:

   הרי על זה כבר כתבתי ושרתי:
   "אוי לי אמי, יידישע מאמע, כי ילידתיני
   ילד יהודי מוכה וחבול ולא ילד פלשטיני
   כי בעוד שאחי הגדולים הפכו אותו למוגן
   אני פוחד ללכת בבוקר לבדי אל הגן"…
   מתוך שיר א.3 (1994) באלבום "הרי אמרתי לכם".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s