סיפורו של הפצ"ר

מלחמה על ירושלים (2)

War on Jerusalem

       פרק ראשון: המתקפה בהר הבית

       פרק שני:    סיפורו של הפצ"ר

סיימנו את הפרק הקודם בסיכום הסבב של מלחמה על ירושלים שהתרחש לפני יותר מחודשיים ואת הכשלון שהובילו "זרועות הביטחון" את מדינת ישראל אליו. עוד סיכמנו שחובה לברר מהי סיבת הפיכתם של צה"ל והשב"כ לארגונים כושלים ומהי הדרך לתיקון המצב – ואת זה נח יותר לעשות לגבי צה"ל בגלל פתיחותו הרבה יותר.

       מי נמצא באמת בראש צה"ל היום?

 תוכלו להגיד: איזה שאלה, כולם יודעים שצה"ל מנוהל ע"י המטה הכללי – רמטכ"ל ואלופי הפיקוד שהם חלק ממנו. גם אני חשבתי כך עד שבמקרה הגעתי באינטרנט לאתר של הפרקליטות הצבאית ומצאתי שם תאור תפקידו של פצ"ר (הפרקליט הצבאי הראשי). מציג אותו בצילום מסך (ההדגשה שלי):

שימו לב להגדרת תפקידו: "הפצ"ר אינו כפוף לרמטכ"ל, קביעות שלו בנושאים הנמצאים בתחום סמכותו מחייבות את כל רשויות הצבא". מהו תחום סמכותו?הכל. כל פקודת המטכ"ל עוברת דרכו. הוא קובע מדיניות בכל תחום. שום דבר בצבא לא זז בלי אישורו. יש לו "משגיחים" בכל יחידות הצבא – אין לי מושג לאיזו רמה הם מגיעים, אך הרושם שלי שידו בכל.

הוא מפקד הצבא האמיתי – כל האלופים ש"משחקים" על הבמה הצבאית, כולל הרמטכ"ל, הם פיונים המבצעים את "קביעותיו".

מהצד השני – זהו סוד גלוי במחוזותינו שהקרן לישראל החדשה השתלטה כבר מזמן על המערכת המשפטית בארצנו, כולל בית המשפט העליון והיא בוחשת גם ברוב המינויים במערכת  המשפטית ובפרקליטות. פעם הם התביישו להראות את שליטתם במוסדות ממלכתיים, בבתי המשפט, כעת הם עושים את זה בצורה גלויה. למה ללכת רחוק טליה ששון, סגנית פרקליט המדינה, ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה (מונתה ע"י יועץ המשפטי דאז מיכאל בן יאיר, אוהב יהודים ידוע) ומחברת של הדו"ח האנטישמי על "מאחזים בלתי מורשים ביהודה ושומרון" (חוות-הדעת של עו"ד טליה ששון בנושא מאחזים בלתי-מורשים, מיום 12 מרץ 2005) – "בסיס משפטי" לרדיפת היהודים עד היום. אף שלדו"ח מאז פרסומו ועד היום לא היה שום תוקף חוקי, הוא נוצל ע"י "יועצים משפטיים של המנהל האזרחי" לרדיפת מתיישבים יהודיים ביהודה ושומרון.

       נוהל "השימוש המפריע"

חייבים להתייחס לנושא החשוב: בשנים ההן "היועצים המשפטיים" המציאו על סמך הדו"ח של טליה נוהל "השימוש המפריע" (פנטזית שליחי הקרן עבדה שעות נוספות).

לסיפור התייחסה בזמנו הוועדה לבחינת מצב הבנייה ביהודה ושומרון בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס אדמונד לוי (הוקמה ע"י ממשלת ישראל בהתחלת 2012 ובחודש יולי אותה השנה הדו"ח נמסר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין).

הוועדה מכנה בדו"ח את "צוי השימוש מפריע" – "צוים דרקוניים" – בעזרתם המנהל האזרחי הוציא מהחקלאים יהודים ביהודה ושומרות אדמות שהם עיבדו במשך עשרות שנים והעביר אותם לערבים, אף על פי שלא הוגשה שום תלונה ואף אחד לא הוכיח את בעלותו על הקרקע.

 הוועדה גם שללה את מסקנות דו"ח המאחזים של טליה ששון, לפיה מרבית המאחזים הוקמו ללא הרשאה מממשלת ישראל.

כעת טליה ששון יושבת על כסא נשיאת הקרן לישראל החדשה, ארגון הממומן ע"י שירותים החשאיים של מדינות המערב וג'ורג' סורוס ופועל נגד המדינה היהודית כבר עשרות שנים. גם טליה ששון בראש הקרן החדשה פועלת בגלוי לחיסולה של המדינה היהודית. היא ודומים לה השאירו במערכת משפטית לא מעט גרורות הממשיכים את דרכה (עו"ד שי ניצן שמונה אחרי פרישתה לתפקיד משנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים היה יורש ראוי לדרכה – היום הוא פרקליט המדינה – בכלל לא מפתיע).  

לכן הקרן החדשה התייחסה למינויים לתפקיד היועץ המשפטי ביהודה ושומרון כאירועים בעלי חשיבות עליונה ועשתה כל מאמץ כדי שלתפקיד ימונו "אנשים נכונים".

        תא"ל שרון אפק

 אז מי הוא הפצ"ר של היום – תא"ל שרון אפק שמונה לתפקיד בשנת 2015 ע"י שר הביטחון דאז משה יעלון? נתחיל את הסיפור מהקטע המעניין – דרכו ופעולותיו של "מפקד צה"ל" מלפני מינוייו לתפקידו הנוכחי.

הסיפור מתחיל בשלהי תקופת "ממשלות המושחתים" של ברק, שרון ואולמרט. באביב 2007 אחרי מלחמת לבנון השנייה וועדות החקירה שהוקמו אחריה כדי לחפש את הש"ג התורן ה"אחראי" לכשלונותיה, בתקופת שר הביטחון עמיר פרץ, רמטכ"ל דן חלוץ (שהיו אמורים או-טו-טו לעוף מתפקידם בגלל ניהול כושל של אותה המלחמה) והפרקליט הצבאי הראשי אביחי מנדלבליט (בתקופתו הוכן בסיס משפטי לגרוש יהודי גוש קטיף, נמשכה מלחמה בלתי פוסקת עם מתישבי יהודה ושומרון) – קרה דבר מוזר בחצר המשפטי הצה"לי: ב- 28 במרץ, אחרי כשלוש שנים סיים את כהונתו בתפקיד היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון אל"מ יאיר לוטשטיין. ניסיתי ליחס את עורך הדין המכובד לזרם כלשהו בחברה הישראלית כדי לברר האם שלטה כבר בעת מינויו (ב- 2004 ) הקרן החדשה בחצר המשפטית של צה"ל. אחרי חיפוש קצר ב- GOOGLE קבלתי:

היום עו"ד יאיר לוטשטיין הוא אחד מראשי התנועה הרפורמית בישראל. אך זה לא סוד שעסקני התנועה הרפורמית היו בין המייסדים של הקרן לישראל החדשה ומרוויחים לא רע בתור בלדרים בהעברת מיליוני דולרים לקרן מהמממנים האמיתיים, שמסיבות מובנות משתדלים לשמור על אלמוניותם.

המסקנה: במינוייו בשנת 2004 הקרן כבר שלטה במערכת המשפטית הצה"לית.

במקום לוטשטיין באותו היום מונה ממלא מקום סא"ל אלי בר-און. אחרי כשבועיים הוא הוזז ומונה לתפקיד סא"ל שרון אפק. מה קרה במשך שבועיים האלה קשה לדעת אך בחיפוש דומה לקודם לא מצאתי שום דבר מיוחד על עו"ד אלי בר-און – וזו כנראה הסיבה שהוא לא כל-כך התאים לקרן החדשה.

כנראה גם הממונים על המערכת חשבו שהאיש יסתדר טוב יותר עם המשימות שהיו אז על הפרק: מימוש מאבקה של הקרן לישראל החדשה נגד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, גזל קרקעות ממתישבים בתרוצים שונים והעברתם לערבים, התחלת הפעלתם של "צוי שימוש מפריע" שהוסדרו במערכת הצה"לית מבחינה משפטית באותה התקופה.

שרון אפק בתפקידו החדש לא איכזב את אנשי הקרן: הוצאו מספר צוי "שימוש מפריע" נגד חקלאי אלון מורה בשומרון ונגד חקלאים יהודים בהר חברון (יכול להיות שהיו עוד…), נעקרו אלפי עצי פרי שגידלו היהודים במשך שנים, נציגי האיחוד האירופי קיבלו אישורים לבניית בתים ו"מבני ציבור" ל"פלסטינים" בשטחי C הנמצאים תחת הרבונות הישראלית – האיש הוכיח את עצמו ובשנת 2009 מונה לתפקיד סגן הפרקליט הצבאי הראשי – ממנו הדרך לתפקידו הנוכחי הייתה כבר סלולה. עוד קטע קצר על "השגיו של הפרקליט" אחרי 22.10.15 כאשר הוא התחיל בתפקידו:

כידוע בחגי תשרי 2015 ערבים פתחו במרד "סכינאים" נגד היהודים וכמו תמיד "זרועות הביטחון" בישראל הופתעו כליל – משטרה, חיילי צה"ל התמודדו עם המחבלים בידיים קשורות. הוראות פתיחה באש היו דרקוניים, כוחות הביטחון בראש ובראשונה ניסו להגן על המחבלים ורק אחר כך על היהודים.

מה שהקפיץ את "המערכת המשפטית" בצה"ל היה מקרה כאשר מחבלים מעזה תקפו את אזור גדר המערכת (המלחמה נגד הטרור: סיכום ביניים):

בפקודת אדון אפק (מי מפקד צה"ל?) – התיישבו "החכמים" ופתרו בעיה:

לא נשכח עוד "השגיו" של אפק:

–     העמיד לדין פלילי את החייל אלאור אזריה על הריגת מחבל תוקף בחברון – פעולת סירוס מוטיבציה אצל הלוחמים בצה"ל.

–     היה שותף לסיכול הממוקד של אחד ממפקדים המעולים בצה"ל תת אלוף אופק בוכריס – לא נכנס כאן לפרטים, אך הסיכול היה מטעמה של הקרן החדשה – שהמליכה את שרון אפק לתפקידו.

לסיכום הפרק:

–     הקרן לישראל החדשה (New Israel Fund) הוקמה בוושינגטון, בירת ארה"ב בתחילת שנות השמונים בתקופת כהונתו של הנשיא ג'ימי קרטר – אנטישמי שמכר את נשמתו בעד פטרודולרים וארגונים המוסלמים שבעצם שלטו אז בממשל הפדרלי. שותפים להקמתה היו גם ארגוני יהדות הרפורמית שבכל ההיסטוריה שלהם נלחמו נגד הציונות והמדינה היהודית. הנשיא והזרוע הבינלאומית שלו – CIA היו כנראה היוזמים להקמת הייצור הזה במטרה מוצהרת: ביטולה של ישראל כמדינה יהודית. בפעילות הארגון היו עליות וירידות עד שברק אובמה וג'ורג' סורוס הפכו אותה לכלי העיקרי במלחמתם נגד המדינה היהודית – הם הזרימו לה עשרות מיליוני דולרים לביצוע מדיניותם. זה הרקע שבלעדיו קשה להבין את מהלכי הקרן – היא הזרוע ביצועית של המלחמה החשאית במדינה היהודית וכבר בשלביה הראשונים היא הצליחה להשתלט על המערכת המשפטית במדינה ודרכה להכנס בכל פריצה אפשרית למנגנונים ממשלתיים, כולל החשובים ביותר.

–     הקרן מהרגע הראשון תמכה במאבקם של הערבים כנגד היהודים וכדי לחזק את הצד הערבי היא תמכה בהצטרפותם של ערביי ישראל למאבק בכל הדרכים, כולל תמיכה משפטית למרד הערבי – למען המטרה הזו הוקמו ארגוני ביצוע כמו: "עדאלה", "יש דין", "בצלם", "שוברים שתיקה", "מחסום ווטש" ואחרים.

–     אנשי הקרן שהוחדרו לתפקידי פיקוד במערכת משפטית צה"לית עזרו לארגוני אויב להלחם נגד צה"ל, אף שהם היו חלק ממנו.  

–     בימים האלה, כאשר באופק נראים די ברור ענני מלחמה שמתגבשים בגבולנו הצפוני, מלחמה שאיראן ובעלי בריתה מכינים נגדנו כבר זמן רב. היא יכולה להפוך בין רגע לאם כל המלחמות – שעוד לא הייתה דומה לה. צה"ל המובל ע"י אנשי הקרן לישראל החדשה ובזכותם לא ניצח במשך עשרים השנים האחרונות בשום פעולה או מלחמה יהיה מסוגל להתמודד איתה? יש לי ספק גדול בהצלחתו.   

ולסיום – הכרזה האחרונה של מפקד צה"ל שרון אפק:

הקישור:

https://www.20il.co.il/הפצר-נגד-נתניהו-לא-נדרוש-עונש-מוות-למח/

 אותו הנושא:

מי נפל על הראש?

פורסם ב- 14 בדצמבר 2015

היהודים האנטישמיים – סכנה קיומית לעמנו

פורסם 20.01.2016

"היהדות הרפורמית": נא להכיר

פורסם ב- 8 במרץ 2016

מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

פורסם ב- 23 במאי 2016

 הבגידה

פורסם ב- 08.12.2016

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

14 תגובות על סיפורו של הפצ"ר

 1. ZIONIST הגיב:

  להשלמת התמונה על המציאות בה אנו חיים מומלץ לקרוא גם את הספר "סינדרום אוסלו" של קנת לוין [יש תרגום לעברית]. השמאל האנטי-ציוני המעוניין לבטל את אופיה היהודי של המדינה, השתלט על כל המערכות החשובות במדינה.

 2. פינגבאק: כה אמר הגנרל | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: הצגות תיאטרון הזבל של חמאס | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: זהירות: תקופת "בין המצרים" | מיומנו של זקן השבט

 5. מקוה שלא אראה את החורבן הגיב:

  אני חרד לעצם המשך קיומה של מדינת ישראל ככלל ומדינה יהודית בפרט.

 6. פינגבאק: סיפור מינוי הרמטכ"ל | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: מינוי הרמטכ"ל: הסיכום | מיומנו של זקן השבט

 8. פינגבאק: מי אוהב נמושות? | מיומנו של זקן השבט

 9. zfonim הגיב:

  naftaly-20-11-18.jpg עוד הוכחה של הפוטש המשפטי בצה"ל:

 10. פינגבאק: הטוב הרע והפצ"ר | מיומנו של זקן השבט

 11. davidishshalom1 הגיב:

  לאחר שההשתלטות העוינת של המשפטוקרטיה, לרבות בצה"ל כבר הגיעה למימדים של כיבוש המדינה, לא ניתן להסיר את האיום והחרפה, אלא בהפיכת נגד שחייבת להיעשות באופן חוקי לעילא אך מתוך הסרת הכפפות ומשלוח הפושעים לתקופות מאסר ארוכות. רק כך תוכל המדינה לנקות את תעשיית הבגידה שהרסה כאן כבר כל חלקה טובה.

 12. פינגבאק: צה"ל בשיתוק המשפטיזציה | מיומנו של זקן השבט

 13. פינגבאק: סרטון במחלוקת | מיומנו של זקן השבט

 14. פינגבאק: אלוף מיל' יצחק בריק: צה"ל לא מוכן למלחמה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s