כה אמר הגנרל

מסיפורי ארץ החלמאים

גיבור סיפורינו הוא ה-"מפקד העליון" של הצבא במדינת החלמאים – הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, כדי שנבין לפחות חלק ממהלכיו ננסה להזכר בכמה פרטים על האיש, כי בכמות העצומה של הידע הזורם בכל הערוצים האפשריים קל מאוד לאבד את הצפון ולשכוח מי הוא האיש ומה הספיק לעשות בעברו קרוב והרחוק.

גדי איזנקוט נכנס לתפקידו בתחילת שנת 2015 אך לפני זה הספיק להיות אלוף פיקוד הצפון, ראש אג"ם במטכ"ל (מונה ב – 2005 , לפני מלחמת לבנון השנייה והיה אמור להכין את תכניות המלחמה מול החזבאללה). מהלכי המלחמה שפרצה ב- 2006 ואת כשלונותיה אפשר ליחס בעיקר לרמטכ"ל דאז דן חלוץ ולאלוף פיקוד הצפון אודי אדם אך לאדון אייזנקוט חלק לא קטן בהן. בשנים 1999 ועד 2001 גדי אייזנקוט היה מזכירו הצבאי של ראש הממשלה אהוד ברק והכין את הבריחה המפורסמת מלבנון שהיא הסיבה האמיתית לכל המלחמות שהיו כאן אחריה ולמלחמה הבאה באופק, כי הבריחה יצרה את ארגון הטרור החזבאללה כפי שאנו מכירים אותו כיום, ונתנה לראשי אש"ף להבין שהתזת דם יהודי היא הנשק היעיל ביותר להגשמת מטרתם.

לא נשכח שכמות הקורבנות במלחמות האלה מתקרבת לשלושת אלפים אזרחים וחיילים – כתוצאה מאי יכולת של הפיקוד העליון וממשלת ישראל להגיב בצורה המתאימה למנטליות של אויבינו.

עוד נקודה חשובה להבנת גיבורינו: גם בתפקידו הנוכחי לעיתים קרובות הוא מוציא תכניות שונות שהם ברובם בלוף הנכתב יפה ואין לו שום ערך מעשי, אך כל פעם ממציא תחבולות חדשות בניתוק הצבא ממדינת היהודים והפיכתו לצבא של הקרן לישראל החדשה.

לא עברה חצי שנה מכניסת אייזנקוט לתפקיד ו"הרשות הפלסטינית" פתחה במלחמת סכינאים נגד האכלוסיה האזרחית היהודית – הפתעה מוחלטת לאדון רמטכ"ל וחבר השותפים שלו. לאחר כמה חודשים של מלחמה הוא וחבריו במטכ"ל התחילו בזמירות תבוסתניות שמטרתם הייתה להכריח ממשלת ישראל להיכנע לדרישות הערבים. מאמרו של יוסי בלום הלוי שפורסם בתחילת 2016 באתר NEWS 1 מנתח בצורה יפה את המהלכים של "אלופנו" (מגיש צילומי מסך של שני קטעי המאמר המעניין והקישור):

הפיקוד החדש של צה"ל: זמירות תבוסתניות  ( 23/02/2016)

ועוד קטע של אותו המאמר: 

קישור למאמר:

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-109826-00.html

כדי לא להעליב את "הגיבור השני" ה"מככב" במאמר, אלוף הרצל הלוי – רק תזכורת קטנה עליו:

יש עוד כמה "הברקות" דומות של האלוף הנכבד אך תרשה לי אדון אלוף להזכיר לך שהמשימה העיקרית של הצבא היא לנצח, ואז לחשוב על יתר הדברים. בינתיים צה"ל לא ניצח בשום פעולה יותר מעשרים שנה – בזכותה של שטיפת המוחות המועברת ע"י הקרן החדשה לקצונה הבכירה  ומיון לאלה המתאימים מבחינתה או לא להתקדם לתפקידי פיקוד בכירים.

היו סיפורים רבים שהופרחו במהלך השנים שאדון אייזנקוט יושב על כסא הרמטכ"ל – ובכולם לא רואים את חייל הרוצה לנצח את האויב אלא פוליטיקאי כושל הרוצה לתחמן את כולם מסביב.

בינתיים אדון רמטכ"ל נמצא במצב מלחמה מתמדת לא נגד האוייב העושה הכל כדי להשמידנו אלא נגד החיילים והקצינים שלו שאשמתם העיקרית – רצון לשרת בצבא יהודי ולנצח את האויב. סיפור מהזמן האחרון:

גלצ: שאלונים בבקו"ם לדתיים בלבד: "מה תעשה במקרה כמו אלאור אזריה?", "דעתך לגיוס לוחמות?"   20  בנוב׳

הקישור:

גלצ: שאלונים בבקו"ם לדתיים בלבד: "מה תעשה במקרה כמו אלאור אזריה?"

כנראה כאן אנו רואים פעולה של השותף הפעיל – הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק, שמפעיל מערכת שלמה של "משגיחים" בכל היחידות כדי לדעת מי יכול לסכן את החונטה השמאלנית בהווה ובעתיד.

עוד בקצרה סיפור על גיבורנו בתפקידו הנוכחי "חכמים תזהרו בדבריכם"

המשך המאמר:

"… 18.02.16  – שני "נערים פלסטיניים" נכנסו לחנות רמי לוי בשער בנימין, התחילו לדקור יהודים, רצחו חייל, פצעו אזרח. לא משנה מה היה אצלם – סכינים או מספריים – הם באו להרוג. אזרח שהיה במקום ירה בהם.

הם שמעו את הצהרתך, אדון אייזנקוט? כמעט בטוח שלא, אך אין בחיים שום התרחשות "במקרה": הכל קורה כי זה חייב לקרות – והחיים נתנו לך למחרת דוגמה חיה לאן מוביל דיבור יתר: נהרג חייל שהיה אמור לרוקן מחסנית לשני המחבלים האלה (בני 14), בטוח שהיו שם עוד חיילים. מה הם עשו? התעניינת?

אדוני הרמטכ"ל, אלוהים נתן לך שיעור: ברגע שמתחילים לדבר על "רוח צה"ל", על "ערכי צה"ל" (לפי הפירוש שאתם וה"תקשורת" מעניקים להם) בג'ונגל המזרח תיכוני, יש נפגעים. לא המחבלים, אלא החיילים או האזרחים שלנו. ניסיתם לברר כמה חיילים נפגעו בשמירה על "ערכי צה"ל"?

ובינתיים המלחמה שהחלה לפני כחצי שנה נמשכת ללא שינויים גדולים – בלי שום רצון של "הדרג המחליט" ו"הדרג הפוליטי" להכריע את האויב. מי אשם בכך?

צה"ל יקר לכולנו, בואו לא נקשור את ידי חיילנו – הם יידעו מה לעשות גם במקרים קשים מאלה בצורה הטובה ביותר…"

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/02/21/%D7%97%D7%9B%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%AA%D7%96%D7%94%D7%A8%D7%95-%D7%91%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%9D/  

 ברור – אפשר להציג גם לא מעט דוגמאות חיוביות על האיש אך בסוף התוצאה הכללית היא הקובעת – והיא לא ורודה במיוחד.

נושאים דומים:

מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

פורסם ב- 23 במאי 2016

"השתלמות מפקדים" בצה"ל

פורסם ב- 31 ביולי 2016

מלחמה על ירושלים (2)

פורסם ב- 19 באוקטובר 2017

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על כה אמר הגנרל

  1. davidishshalom1 הגיב:

    אכן אייזנקוט הינו עוד שלוחה מורעלת של הקונספירציה הבינלאומית להשמדת ישראל. הם מחבלים וחותרים בכל אשיות מדינת הלאום היהודי, ולא יעצרו עד שיראו לנגד עינהם את חורבנה ואותם עצמם כך הם מקווים, לזכות בגמול נאה על בגידתם.

  2. פינגבאק: הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ותא"ל עופר וינטר – סיפור "האהבה" | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ותא"ל עופר וינטר – סיפור "האהבה" | מיומנו של זקן השבט

  4. פינגבאק: אלוף מיל' יצחק בריק: צה"ל לא מוכן למלחמה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s