על החמאס, עפיפוני התבערה והפיקוד העליון בצה"ל

מסיפורי ארץ החלמאים

האירועים בדרום היו חייבים לקרות כדי להראות את העובדה החשובה לעם ישראל: את אפסיותו של הפיקוד העליון בצה"ל ואי יכולתו להתמודד עם שום בעיה ביטחונית – קטנה כגדולה. לא משנה מי הם אלה  שמינו אותם לתפקידים הנוכחיים – הפקודה באה מארגון שונאי ישראל: הקרן לישראל החדשה.

אי אפשר להאשים רק את האויב בכל האירועים שהתרחשו בדרום המדינה בשלושה-ארבעה חודשים אחרונים – הכל היה צפוי, חמאס הודיע מראש מה הוא הולך לעשות – היה מספיק זמן על-מנת להתכונן ולחנוק את השריפה עוד לפני שהבעירו אותה, אך לזה צריכים שכל ורצון – תכונות שכנראה חסרות לפיקוד צה"ל של היום – המטכ"ל של אייזנקוט.

מתנצל מראש: לא כל חברי המטכ"ל משתייכים לקטגוריה הזו. מדובר בגוף גדול, בעל תחומי פעולה רבים הדורשים תעוזה, תחכום וכושר אינטלקטואלי גבוה – אך אף אחד היושב בגוף הזה כעת לא יכול להימלט מאחראיות – והבעיה היא הבעיה של כולם.

לו מרגע הראשון של האירועים היו מעבירים קו ברור במרחק סביר מהגדר לתוך הרצועה פנימה ומכריזים על שטח המוות שכל אחד העובר לשם יחוסל – וביום הראשון של מהומות היו מקיימים את זה – הצעקות הראשונות היו גם האחרונות. לו היו מחסלים את החבורה הראשונה של משגרים עפיפוני התבערה המנסה להצית את הדרום – הכל היה מסתיים מיד (כמו שאומר המזרחן ד"ר אדי כהן), אך "המפקדים" עמדו מנגד, לא ידעו מה להחליט או (עוד יותר גרוע – לא רצו להחליט) – וצה"ל כמו גולם משותק ספג מכה אחרי מכה בלי להבין מה קורה בכלל. מהצד הפיקוד של צה"ל נראה כמו אוסף אפסים שזקוקים לבדיקת כושרם האינטלקטואלי. לפי אותו ד"ר כהן (ראיון בערוץ 20 ) – מספיק היה כדור אחד כדי לגמור עם ההצגה של חמאס.

מעניין, איך הם מסוגלים להסתכל לעיני תושבי הדרום אחרי שנתנו לחמאס לשרוף אותו? הם בכלל מסוגלים להבין איזה בושה הם הביעו על מדינתם?

לפי אתר inn:

הקישור:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/375786

עוד ידברו על הסיפור, כי האש שהצית החמאס בעזרת הרמטכ"ל איזנקוט תמשיך להתפשט למקומות נוספים. בינתיים בואו נחזור לבעיה של הפיקוד העליון בצה"ל – וכמו תמיד הכי טוב מתאר את הבעיה אדם גולד (סליחה, שרון חורש):

אותו הנושא:

הצגות תיאטרון הזבל של חמאס

פורסם ב- 10 באפריל 2018

בשורות של אלוף אייל זמיר

פורסם ב- 15 בינואר 2017

"השתלמות מפקדים" בצה"ל

פורסם ב- 31 ביולי 2016

מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

פורסם ב- 23 במאי 2016

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

8 תגובות על על החמאס, עפיפוני התבערה והפיקוד העליון בצה"ל

 1. Ruti Eisikowitch הגיב:

  לפני כ-25 שנים היה בצה"ל מי שעתון הארץ כינה אותו רמבו, המקביל האנושי לרוטווילר- תא"ל שמעון נווה. הוא עף מהצבא לאחר כשלון מלחמת לבנון השנייה, רק אז גילו מה השאיר על השטיח. מאז עוסקים הגנרלים, שהאינטליגנציה שלהם יורדת מרמטכ"ל לרמטכ"ל, וחוצפתם עולה ביחס הפוך, בשטינקריות ל"משפטנים" מטעמם, עד כדי תקיעת מקלות בגלגלי תקיפת הגרעין של איראן. הם מעזים לא לציית להוראות הממשלה, רופסת ונכנעת כלשעצמה. הפיכה צבאית שקטה שהחלה עם ההכנות לגירוש מגוש קטיף. הוכחות? 1. ראש הצבא , עוסק בהגדרות במקום במלחמה. שואל משפטנים אם מותר לו להגדיר את כל משגרי העפיפונים כמי שמסכנים חיים, למה? כי במסמך 'ייעוד צה"ל' לא כתוב שהם מוגדרים כאויב! המלה אויב לא מופיעה כלל בקשקוש הזה. 2. ברוב חוצפה, "גורם צבאי בכיר" בא לתושבים מאחורי גבה של הממשלה, כדי ליצור התנגדות למלחמה באויב: "החלופה לטרור העפיפונים היא מלחמה", כאילו לא בשביל זה אנחנו משלמים לו. במלים אחרות, תעזרו לי מול הממשלה. אם לא, הוא מפחיד את התושבים, "אתם תהיו בממ"דים, ואתם לא רוצים את זה, בעוד בניית המכשול נגד המנהרות עדיין לא הסתיימה". גם העברת המלט מישראל למנהרות עוד לא הסתיימה. יום אחד אולי תקום ועדת חקירה ומישהו יתגלה כמרוויח. ההפחדות מצליחות ל"גורם". התושבים רוצים פתרון (כאילו זה עניינם בלבד): הידברות עם האומללים מעזה. עכשיו הכל מסודר לשביעות רצון אפסֵי הצבא.

 2. גדעון ארליך הגיב:

  הבעיה היסודית היא חוסר האהדה לצד היהודי.
  "בשבע" 6.5.2005 בעז העצני.:
  "בתשובה למשפחת החיל מורן ורדי שנפל בשכם וקיבל צל"ש , כי אסרו לירות טיל לבית שבו היה מחבל. והעדיפו להסתער ולסכן את הלוחמים ביודעם שהמחבל חי. ראש אגף מבצעים, האלוף ישראל זיו, האחראי בתוקף תפקידו על נהלי הפתיחה באש.: "אזרחי האויב חשובים לא פחות מחיילי צה"ל".
  כשאדם נוכח במצב לחימה שבין שתי אוכלוסיות הוא אינו יכול להיות 'אוביקטיבי' כמו בראיית קרב בין נמלים שחורות לאדומות. במצב זה :" הלנו אתה אם לצרינו" מי שאינו לנו הוא לצרינו .

 3. drshafli הגיב:

  מורגשת האינדוקטרינציה הממומנת בכספי הקרן לישראל החדשה ועוד רשימת-שונאים… כל מה שעולה ממנו ריח של יהודי – נפסל מלכתחילה. רוצים חרדים בצבא – אבל לא רוצים חרדים בצבא… רוצים בוגרי "הסדר" בצבא – אבל לא רוצים לראותם בקצונה… רוצים שחיילים טובים יעברו קורס קצינים – אבל, לא יתנו להם לעלות מעבר לדרגה מסויימת, כדי שלא יהיו (חס-וחלילה) משמעותיים…
  בקיצור: הכלה רוצה חתן חתיך ועשיר, חתונה באולם יוקרתי בדקורציה חדשנית, תפריט יוקרתי, הכל לצלילי תזמורת צמרת, תמונות סטילס וצילומי-וידיאו. אבל לשכב עם החתן? – זה: לא, באל"ף רבתי…!
  והאינדוקטרינציה עובדת: בתשקורת הממלוכלכתית, מצליחים לומר שמונה פעמים את המילה "דמוקרטיה", במשפט בן חמש מילים בלבד… אם יעז מישהו לומר: "מדינה יהודית" – מזנקים עליו בקול: "…ודמוקרטית, ודמוקרטית!". לא נותנים להיות יהודי, בשקט, במדינה ה"יהודית-דמוקרטית"… כנ"ל בעיתונות הכתובה ובפי חברי-כנסת שונים, שגם להם המרכיב הדמוקרטי חשוב מהמרכיב היהודי ב"מדינה יהודית דמוקרטית". הקרן לישראל חדשה עובדת על זה כל הזמן. חובשי כיפה הם, ככלות-הכל, לאומנים שאוהבים את עמם, תרבותם, דתם ומורשתם. זה מסוכן לאינטרסים של כנופיות-ג'ורג'-סורוס. הגרורות של הסרטן הזה נשלחו כבר מזמן לתוך צה"ל. (גם רקמה סרטנית היא אחת מרקמותיו של הגוף החי, הנורמלי).
  והם יעשו הכל, כדי להכפיש ולהבאיש, להמאיס ולהשחיר את חובשי הכיפות ה"דוסים" הללו, שהם קוצים בעיניהם.
  אני מרשה לעצמי לפקפק בכוונותיו הטובות של הרמטכ"ל הנוכחי (ואף של שולחיו). לפיכך, לא נותרה לי שום דרך ללמד סניגוריה על מעשיו. הסיפור של עופר וינטר והטיפול הקלוקל בחמאס מצטרפים לחיזוק דעתי.

  באשר לפתרונות הבטחוניים, אני מצרף שיר שנכתב לפני שנים, בתקופה שעבדתי (בחצי-התנדבות) בשדרות, במרפאה ניידת, תחת שריקות הקסאמים… השיר נכון גם היום. כשמוציאים את החי"ת מהבטחון ומקבלים: בטון… את הבטון הזה (מיגוניות יצוקות בטון) שולחים לאזרחים. בידי הפוליטיקאים – נשאר החי"ת (חטא).
  הנה השיר מאז:
  פלסטר ותחבושת.
  ד"ר שלום פליסר. (כל הזכויות שמורות)
  א.
  אף אחד לא קם,
  אף אחד לא שם
  כשיורים אלינו
  פצמ"ר וגם קסאם
  אם מן המערב
  מתחילה הבריזה
  בשדרות מופעלת
  מערכת קריזה [*]:
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  עם הכריזה הזאת
  אתה יכול לרטון
  קופץ כמו מטורף
  אל אחורי בטון
  נותנים לך הרבה:
  הרבה בטון בלי בושת
  יתנו בחפץ-לב
  גם פלסטר ותחבושת
  פזמון:
  פיתחו בתי חרושת
  לפלסטר ותחבושת
  חבל על התחמושת
  אסור לכם לירות.
  חבר'ה – בלי היסטריה!
  רק לא ארטילריה…!
  יש כבר בַּנדָאזֶ'ריה
  בדרך לשדרות.
  ב.
  לפעמים קורה,
  שאיזה פסיכופט
  מעמיד פנים,
  כאילו שאיכפת
  פעם אחר פעם
  הוא "עושה טובות"
  לעיר הרפאים
  בלי איש ברחובות.
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  נציג האדומים,
  שהוא גם פטריוט
  לשדרות שולח
  טור משאיות
  כל אחת מהן
  נושאת כמאה טון
  פלסטר ותחבושת
  שעשויים בטון.
  פזמון:
  פיתחו בתי חרושת
  לפלסטר ותחבושת וכו'
  ג.
  פטריוט אדום –
  הנה יוצא מרצע
  מתוך אותו השק
  אשר אותי פוצע
  פטריוט אדום –
  גלה לי את הרז:
  מי הוא זה אשר
  זכה פה במכרז?
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  – "צבע אדום"!
  עכשיו אתה אדום
  מזעם וחֵמה
  עכשיו אתה תקים
  את כל המהומה
  כי יש משאיות,
  בדרך לביצוע
  עם פלסטר ותחבושת
  לאזרח פצוע…
  פזמון:
  פיתחו בתי חרושת
  לפלסטר ותחבושת וכו'
  [* "קריזה", (ולא "כריזה") – במתכוון.]

 4. davidishshalom1 הגיב:

  מזה עשרות שנים נפלה ישראל שדודה בידי החונטה השמאלנית אובדנית פוסט יהודית פרו פלשתינאצית. כשעל התזמורת השמאלנית הזאת מנצח בגץ וגרורותיו בכל זרועות השלטון ואת הקצב והדחף מעניקה התישקורת האובדנית. האם אחרי אלפיים שנות, שואה ואתחלתא דגאולה ימשיך עם ישראל להרים דגל לבן של כניעה לקרנות להשמדת ישראל שבוחשות בדירה מבלי שתירה ירייה, מבלי שיחוקק חוק אחד שיחזיר לכנסת את כוחה ויחזיר את בגץ למימדיו טרום ההפיכה הבלתי חוקית?

 5. פינגבאק: סיפור מינוי הרמטכ"ל | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: צה"ל: אלוף אביב כוכבי | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: מי אוהב נמושות? | מיומנו של זקן השבט

 8. פינגבאק: על החמאס, הג'יהאד, בלוני הנפץ והפיקוד העליון בצה"ל | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s