תעשיית התיקים בפעולה

התמונה הכללית

       לא מזמן

לא מזמן – במאה שעברה בחלק הגדול של העולם שלטו שתי מעצמות בעלות משטרים רודניים של השמאל הקיצוני ועל דגלם היו סיסמאות של חופש, שחרור מהעול הבורגני ובניית חברה מתקדמת, שוויונית הדואגת לאזרח הפשוט. היו אלה: ברית המועצות הקומוניסטית וגרמניה הסוציאליסטית (שלטה בה מפלגת העבודה הנציונל-סוציאליסטית – Die Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei בראשה עמד אדולף היטלר) –  שהתאפיינה בלאומנות  ואנטישמיות קיצונית. ברית המועצות קמה קודם (מוזמנים להתעדכן במקורות ההיסטוריים) וגרמניה נעזרה בנסיונה של האחות הגדולה בלימוד שיטות יעילות של דיכוי העם, בניית מנגנוני ביטחון, מחנות הריכוז, תעשיות צבאיות. 

בוני הקומוניזם

שתיהן הציתו את מלחמת העולם השנייה (בהסכם ריבנטרופ – מולוטוב) אך כבר לפני המלחמה שלטונו של סטלין בברית המועצות הספיק להשמיד מיליוני אזרחים ולהפוך את מחנות "העבודה" למקור כח אדם חינמי למשימות פיתוח אזורים צפון מזרחיים במדינה, בהם אדם היה יכול להחזיק מעמד רק מספר חודשים, בנית ערים חדשות שם, כריית מחצבים  ופיתוח תעשיות הנשק. במלחמת העולם השנייה נהרגו כשישים וחמישה מיליון איש, כולל שישה מיליון יהודים שהושמדו ע"י הגרמניה הנאצית. כמה שנים אחרי המלחמה סטלין תכנן מבצע השמדה דומה של יותר מחמישה מיליוני יהודים שגרו אז בברית המועצות ורק מותו הפתאומית של הרודן הצילה אותם מהגורל אחיהם שנפלו לזרועות הגרמנים.

פורסם ב- Былое и думы

Опубликовано в Былое и думыПомечено Михаил Зорин

אלה היו מעצמות שתוכננו להתקיים אלף שנה (לפי היטלר: Thousand Year Reich ) אך נעלמו הרבה יותר מוקדם והשאירו אחריהן סירחון שהורגש עוד שנים רבות: כנופיות האוליגרכים שלחמו על חלוקת השלל שנשאר, ארגוני פשע בינלאומי שפעלו בעולם כולו. גרמניה שאחרי הפסדה במלחמת העולם השנייה חולקה בין מעצמות המערב לברית המועצות, עוצבה מחדש, אך מתחת לפני השטח פעלו גם שם קבוצות פשע, שאריות ארגוני המשטר הישן ומפלגה נאציונל – סוציאליסטית.

בדומה לברית המועצות וגרמניה קמו בימים ההם במדינות רבות משטרים רודניים אכזריים לא פחות כלפי עמם. לא חסר דוגמאות במזרח אירופה, המזרח הרחוק, אמריקה הלטינית, אפריקה.

       גם מדינת ישראל

זה לא סוד שגם מדינת ישראל הייתה בזמנו (וגם כעת) "לא כל כך" דמוקרטית בלשון המועטה: ריכוז השלטון בחוגים מסויימים הקשורים ל"מפלגות עבודה הסוציאליסטיות", הקמת מוסדות הדיכוי (מערכת "אכיפת החוק", שרותי הביטחון, בתי המשפט) שהיו אמורים לשמור על שיטת השלטון לאורך הזמן, אף שהם לא הגיעו לרמת האכזריות של הקומוניסטים אך היו יעילים מספיק כדי לשמור את השלטון בידי האליטות. רצה אלוהים וסיים את תקופת הסוציאליזם בעולם כולו – וגם בארץ השלטון הישן התפרק והשאיר אחריו לא מעט סירחון שמורגש עד היום.

כאן נשארו קבוצות האליטות שמנסות לשלוט בעם בתרגילים שונים – בלי שום קשר לרצונו – אך להבדיל מברית המועצות הן לא נלחמות בינן אלא משתפות פעולה כדי לשלוט במדינה בלי שום קשר לתוצאות הבחירה הדמוקרטית של העם. ברית ארגוני הדיכוי: בתי המשפט, מאפיות "אכיפת החוק" השולטות גם במשטרה, "זרועות הביטחון", מאפיה עיתונאית – כולם משתפים פעולה כדי לדכה כל התנגדות לרודנותם. הם המציאו שיטת פעולה מיוחדת (המתאימה כנראה למנטליות יהודית) – הכנת תיקי "חשדות" לכל אחד היכול לסכן את שלטונם ושולפים את התיק במידת הצורך או מכינים את התיקים בריש גלי בלי להתבייש ובלי להתנצל – ותזמורת התקשורתית מלווה את פעילותם במסכת השמצות ושקרים הנמכרים כאמת.

       מסמך יצחקי

אין כאן שום דבר חדש – השיטה פועלת כבר יותר מעשרים שנה בהצלחה גדולה, הם הצליחו לחסל פוליטית רבים וטובים. סיפור חיסולו הפוליטי של שר המשפטים יעקב נאמן (וגם של רפאל איתן (רפול) –  שר המשטרה המיועד, רובי ריבלין וקהלני) פורסם לפני כשנה וחצי באתר מידה.

הקישור:

 http://mida.org.il/2017/01/04/%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99/

היה אפשר לטעון שאולי אלה מקרים בודדים בהשתוללותו של היועץ דאז בן יאיר ולא קיים משהו המעיד על שיטת איסוף החומר המפליל על כל האלה היכולים לסכן אל שלטון המאפיה הפוסט סוציאליסטית – אך כבר יותר משנתיים מתפרסמים סיפורים שמנסים להשתיק בכל הדרכים האפשריות על קיומו של המסמך ובו מרוכז מידע הקשור לאישי הציבור (חברי הכנסת, שרי ממשלת ישראל) הנאסף על פי דרישת ראש אגף החקירות והמודיעין דאז, ניצב מני יצחקי.

פקודה של יצחקי כוללה איסוף וסידור של כל החומר המודיעיני שקיים במערכת על נבחרי הציבור וחיבורו למסמך אחד מרוכז – סיפור חסר תקדים בתולדות המשטרה וכנראה גם בתולדות המדינה. זה היה רק במדינות "הדמוקרטיה הסוציאליסטית" שהזכרתי בפתיח הכתבה. נקודה מעניינת: מפכ"ל המשטרה (מפקדו של יצחקי) יוחנן דנינו וגם היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה ווינשטיין לא היו בסוד העניינים.

בתחקירו של קלמן ליבסקינד שפורסם לפני כמה שבועות בעתון ובאתר "מעריב" מתואר סיפורו של "מסמך יצחקי":

עוד קטע בצילום המסך מהתחקיר והקישור: 

הקישור:

http://www.maariv.co.il/journalists/Article-652251

ברור שמסמך יצחקי הוא לא יחיד, יש עוד, אך השאלה היא: מי הורה ליצחקי להכין אותו – הוא לא היה עושה את זה על דעת עצמו. משטרה היא גוף לא עצמאי – הפרקליטות שולטת בה, לא שר המשטרה, ובסיפור המסמך אפילו היועץ המשפטי ומפכ"ל המשטרה לא היו בסוד העניינים. למרות המאמצים הכבירים להשתיק את הסיפור – עוד ידובר עליו לא מעט, כי יש בו הבטים שונים המזכירים את המשטרים האפלים שהזכרתי בפתיח.

       ראיון בגלובס

לסיום – להשכלה כללית – אשתף ראיון שפורסם לפני כשנתיים וחצי באתר גלובס עם עו"ד אביגדור פלדמן על "כנופית שלטון החוק", כמו תמיד בצילומי המסך (יש שם גם הקלטה קולית) ובסוף – הקישור. 

 

אותו הנושא:

אלה שליטך, ישראל!

Posted on 5 בספטמבר 2012

סיפורו של ה"פוטש" המשפטי

פורסם ב- 11 באפריל 2016

דמוקרטיה לפי מרים נאור

פורסם ב- 29 בדצמבר  2016

הפוטש

פורסם ב- 19 בדצמבר 2017

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s