צה"ל: הפיקוד העליון

מסיפורי ארץ החלמאים

סיפור מינוי הרמטכ"ל

לכל דבר יש התחלה ויש גם סוף – גם בצה"ל מגיעה לקיצה כהונת "המפקד" – הרמטכ"ל גדי אייזנקוט וביחד איתו גם המטכ"ל כולו בהרכבו הנוכחי.

לפני שנתייחס לסיפור – תזכורת קטנה: לרוב רובו של עם ישראל צה"ל זה צבא הגנה לישראל אך, כנראה לא לכולם – הרושם שלי שהמטכ"ל היוצא ומפקדו מבינים את זה אחרת לגמרי. איך אפשר להסביר את הביזיון שנמשך כבר יותר מחצי שנה בגבול עם ממלכת החמאס ששמה עזה, כאשר חיילי האויב בגילים שונים השתוללו בגבול, שרפו שטחים נרחבים בדרום הארץ, תקפו את חיילנו, הרסו את הגדר – וצה"ל לא עשה כלום כדי לעצור אותם – והכל לעיני העולם כולו, כולל "חברינו" מהצפון: איראן וחיזבאללה – והם קיבלו שיעור מעולה בטיבו של צה"ל.

לא פעם כתבנו על האירועים בדרום – פעם אחרונה לפני כחודשיים: "על החמאס, עפיפוני התבערה והפיקוד העליון בצה"ל". קטע מהכתבה בצילום המסך:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2018/06/23/על-החמאס-עפיפוני-התבערה-והפיקוד-העליו/

זה המטכ"ל הכושל מקודמיו שגם היו מספיק כושלים כדי להפסיד בכל המערכות בהן צה"ל היה חייב להשתתף והכל בגלל סיבה העיקרית: שטיפת המוחות שעוברים אלפי קציני צה"ל על ידי שלוחות הקרן החדשה – העיקר הקצינים בעלי דרגות תת אלוף ומעלה, מהם הולך ונבחר הפיקוד העליון. קטע מהכתבה שפורסמה לפני כשנתיים:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/09/14/צהל-הקרן-החדשה-לישראל-מחנכת-אלפי-קצינ/

 עם התחלת תהליך בחירת הרמטכ"ל התחילו הניחושים: מי הם המועמדים המובילים לתפקיד ואיזה פלא – כולם חברים מובילים בצוות של אדון איזנקוט – המטכ"ל הנוכחי:

הקישור:

http://www.maariv.co.il/news/military/Article-653285

הנה המועמדים – כולם "חברים בפורום", כולם אחראים לכשלונותיו של צבאנו בשנים אחרונות, כולם חניכי הקרן החדשה, בזכותם צה"ל במקום לחסל את קבוצות צבא החמאס שולח טילים לגבעות הסמוכות "כדי להזהיר" – והם צוחקים על "האידיוטים שימושיים" היושבים בפיקוד העליון הישראלי בלי הפסקה. אך בואו נתייחס לכל אחד מהמועמדים ונתחיל דווקא מאדון גולן.

אלוף יאיר גולן התפרסם לפני קצת יותר משנתיים בהופעתו בטקס יום הזכרון לשואה ולגבורה בו האשים את החברה הישראלית שכאילו מתרחשים בה תהליכים הדומים לגרמניה טרום השואה – השוואה אידיוטית הלקוחה מאמצעי התעמולה של ארגוני הטרור וארגוני הקרן החדשה. במדינה נורמלית הוא היה צריך למחרת לעוף מתפקידו בבושת פנים אך במדינת החלמאים הוא נשאר ואפילו מככב כמועמד לתפקיד מפקד הצבא.

להגיד אמת – כולנו צריכים להגיד לאדון גולן תודה: הופעתו פכחה עיניים לרבים וטובים לטיבו של הפיקוד העליון בצה"ל.

בערך באותו הזמן (איזה חודש קודם) קבלנו עוד הזהרה המראה מיהו הפיקוד העליון בצה"ל – תקרית בחברון בה שני מחבלים תקפו את חיילנו ערב פורים תשע"ו:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/03/29/%D7%AA%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A6%D7%92%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%9C/

נחזור ליאיר גולן. ב- 14.08.18 פורסמה באתר "מידה" כתבה של זיו מאור "מזהה התהליכים: אסור שיאיר גולן יתמנה לרמטכ”ל" – כתבה המתארת בצורה הטובה ביותר כל ההיבטים של פרשת "סגן הרמטכ"ל" המשמיץ את עמו ומדינתו. מציג את פתיח הכתבה בצילומי המסך והקישור.

הקישור:

https://mida.org.il/2018/08/14/%D7%9E%D7%96%D7%94%D7%94-%D7%94%D7%AA%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%99%D7%90%D7%99%D7%A8-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9F-%D7%99%D7%AA%D7%9E%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%A8/

אותו הנושא:

הצגות תיאטרון הזבל של חמאס

פורסם ב- 10 באפריל 2018

סיפורו של הפצ"ר

פורסם ב- 19 באוקטובר 2017

מערכת הביטחון? לא, מערכת הכישלון!

פורסם ב- 23 במאי 2016

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

9 תגובות על צה"ל: הפיקוד העליון

 1. drshafli הגיב:

  המינויים בצה"ל חשודים להיותם מנוהלים ע"י גורמים עוינים והרסניים: לא בגלוי ובפרהסיא, חלילה. אלא, במשיכה בחוטי-המריונטות, בכיוון ובהנחייה… מישהו (ויותר מאחד) ממושמע ונענה לדרישות אותם האלמנטים שמאחורי-הקלעים, הנחבאים באפילה ופועלים מתוך האופל…
  האם תגידו שזו קביעה פראנואידית?!
  יעידו כל חובשי-הכיפה הקרביים, שניסו קריירה של קצונה צבאית (שלא כחבריהם שהעדיפו היי-טק ומקצועות-חופשיים, על מנת "לעשות כסף"…). כולם מצטיינים אך נחסמים בשלב מסויים, בדרגה מסויימת של הקצונה. היכן נעצרה הקריירה? מי עצר? מתי? איך? מדוע ולמה? רק מי שבביעותי-הלילה שלהם מופיע רמטכ"ל חובש-כיפה, רק הם יודעים את התשובות…
  יעידו רמטכ"לים לא כאריזמטיים שנבחרו כדי להמשיך בחיוורונם ובהיעדר של יצירתיות ושל חשיבה מקורית.
  יעידו כל מי שאולצו לקבל (על כורחם) נורמות חדשות של המשחק הצבאי. כמו בנות קרביות ויחידות לוחמות מעורבות. מי שדחף את זה, מעוניין שחיילים יפרישו יותר טסטוסטרון מאשר אדרנלין, להפיכת חרבות לאתים. (והמבין יבין!).
  גריסה, שחיקה וכירסום בסמכות הרמטכ"ל ומפקדי צה"ל, בטענה המטומטמת שגם על צה"ל נגזר להיות "דמוקרטי" ו"הומאני" (כל מלחמה היא "הומאנית". אין משהו יותר "הומאני" מאשר לחרחר ריב ומדון. זהו חלק אינטגרלי של הרוע האנושי: "יצר לב האדם רע בו מנעוריו". מאידך, יש מלחמות להישרדות מול תוקפן. החיות נאבקות רק על מזון, שטח מחיה והזכות להעביר גנטיקה…). מלחמה וצבא הם לגיטימיים כמו כסף וכלכלה, כמו חינוך ותרבות…
  מישהו מחפש להחליש אותנו, דרך לשכת הרמטכ"ל ובאמצעות קביעות משפטיות-אתיות מתחסדות ומתייפיפות…
  וכך בוחרים רמטכ"ל, למשל, בכוונה שיהיה GOOD BOY של אינטרסנטים זדוניים…!

 2. drshafli הגיב:

  שם המשחק: "שוחד ושלמונים". לדוגמא: חב"ד לא שילמו ולא שיחדו, בסגנון הקרן לישראל חדשה… לפיכך, במחנות צה"ל, אימצו את הקרן לישראל חדשה והשליכו מהן בחרפה את שליחי חב"ד ו/או כל מי שמנסה לדבר על מסורת. אף אוסרים עליהם להיכנס למחנות הצבא… צא ולמד, איזה סקנדל נגרם בגלל פסוקים בפי מפקד כשרוני, אמיץ ונערץ כעופר וינטר. איך נגזרה עליו הגזירה של עצירת התקדמותו בסולם הפיקוד – רק בגלל אי-התאמתו לאג'נדה של הקרן….
  כמו כל שאר הפעלולים והמעללים של הקרן הנאלחת והזדונית הזאת – כבר היתה "ק-ר-ן" דומה לישראל, כאשר גזרו השונאים על ישראל לכתוב על "ק-ר-ן" השור: "אין לנו חלק ונחלה בא-לקי ישראל".
  כל שהם זקוקים לו הוא "בעיטת-קרן".

  • drshafli הגיב:

   הריני קורא להכריז על "הקרן לישראל חדשה" כ"ארגון עויין" ולהוציאה אל מחוץ לחוק.
   התגוננות בפני כליון – איננה פגיעה בדמוקרטיה אלא שימור הסיכוי שלה לשרוד. כי כדי שתהא דמוקרטיה – צריך אנשים, טריטוריה וחוק שיחדיו יוצרים "מדינה". או-אז, אפשר שתהא דמוקרטית, לפי רצונו של עם חי וקיים. לא של עם מושמד…!

 3. פינגבאק: צה"ל: אלוף אביב כוכבי | מיומנו של זקן השבט

 4. פינגבאק: מינוי הרמטכ"ל: הסיכום | מיומנו של זקן השבט

 5. פינגבאק: בשורות של אלוף אייל זמיר | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: צה"ל בשיתוק המשפטיזציה | מיומנו של זקן השבט

 7. פינגבאק: אלוף מיל' יצחק בריק: צה"ל לא מוכן למלחמה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s