צה"ל: אלוף אביב כוכבי

מסיפורי ארץ החלמאים

סיפור מינוי הרמטכ"ל (4)

כבר יותר מחודש אנו מלווים את התהליך בחירת הרמטכ"ל החדש לצה"ל, מנסים לאפיין את הצבא של מדינת ישראל אחרי שבעים שנה מאז הקמתה ואת הדרך בה הצבא יצעד לקראת האתגרים הקשים שלפניו – אולי הקשים ביותר מאז הקמתו. עד כה ניסיתי לאפיין את המועמדים (מעניין שכולם חברים באותו מטכ"ל שכבר יותר משלוש שנים ידע ברוב התחומים רק כשלונות – חוץ מתחום פעילותו של חיל האוויר), כאילו  מחוץ לחבורה הזו לא היה אף מועמד ראוי לתפקיד. מעניין מאוד מי קבע בכלל את רשימת המועמדים – הרושם הוא שהיא הגיעה למקבלי ההחלטות סגורה, חתומה וארוזה אפילו עם פרח מודבק מבחוץ ו"הדרג המדיני" בשום שלב לא ניסה אפילו לערער עליה. אז אין מה לעשות, מקבלים את מה שיש ונתייחס למה שמגישים לנו. אם כך אז לשלושה המועמדים כבר התייחסנו. נשאר אחד, יש אומרים שהוא המוביל במרוץ – אלוף אביב כוכבי.

כדי שתבינו למה אני בכלל עוסק במלאכה הזו, שהיא לא נעימה במיוחד, בואו נראה מה כתבו לפני כשנתיים  על האיש באתר mako – אחד המובילים בתקשורת הממסדית:

הקישור:

https://www.mako.co.il/pzm-magazine/commander/Article-62830cd7e094851006.htm 

זה מה שיש לספר על אלוף, סגן המפקד של מערכת עצומת מימדים האמורה להגן על מדינת ישראל מהאויבים חיצוניים ופנימיים שיותר ממאה שנה נלחמים בכל הדרכים האפשריות נגד עם ישראל החוזר לארצו כדי להשמידו? בימינו מרוץ לתפקיד הרמטכ"ל דומה מאוד למרוץ בחירות לראשות העיר או לכנסת: היחצנים דואגים לכתבות הלל (בדומה לכתבה חסרת התוכן שהצגתי מעלה), מופיעים סרטונים, הנושא לא משנה – העיקר ש"הגיבור" יהיה שם. אפשר לכתוב כך עוד מאה עמודים ולא להגיד כלום.

לפני שנמשיך אני חייב להזכיר קטע שכתבתי באחד הפרקים הקודמים של הסיפור:

כדי להכיר את דרכו של האיש עד כה הכי פשוט להציץ בקורות חייו (וויקיפדיה) – אני מגיש את הקטע החשוב של עשרים השנים האחרונות. שני ההדגשים שלי, נתייחס אליהם בהמשך: 

לא נחזור על התכנים שאפשר למצוא בכל מקום ובכל חיפוש. כמו שכבר הבנתם: אני משתדל להציג דברים שלא תמצאו במקומות אחרים ולפעמים אפילו מנסים להסתיר אותם.

תקופה מעניינת וחשובה בשירותו הצבאי של כוכבי הייתה בשנים 2004-2006 כאשר הוא היה מפקד אוגדת עזה. לפי וויקיפדיה: "… ופיקד על האוגדה במבצעים כנגד תשתיות הטרור הפלסטיני ברצועת עזה…." בואו נראה איך הוא טיפל "בתשתיות הטרור" – באותם הזמנים היה הרבה יותר שקט באזור בהשוואה לשנים אחרונות, אך אחרי אוסלו לא היה שקט מוחלט בשום מקום. בזמנו העיתונאית אילנה דיין בתוכנית עובדה ראיינה את הקצין. היום מעניין מאוד לראות את הסרטון של הריאיון: 

אביב כוכבי – עוד קצין שיקודם

doront8

לפי הריאיון, מפקד אוגדת עזה, איש שהיה אחראי על הביטחון של כל אזור הדרום, התעלם באופן מוחלט מהמושג "האויב" – הוא ראה את עצמו בתור איזה דיפלומט הפותר סיכסוך מקומי בשיחות עם "מקבילו מן הצד השני"  – וזה צחק עליו כל הזמן משיגור לשיגור. מה יצא מזה אפשר לראות בימים האלה. עברו יותר מעשר שנים מפרסומו של הסרטון והרבה יותר מהריאיון עצמו – ומה קרה מאז? לא כדאי להתייחס לכותרת קצת בומבסטית של הסרטון אלא לדרך מחשבה של הקצין האחראי לאלפי גורלות של יהודים. התוצאה: כל אזור הדרום הפך למטרה של פיגועים רצחניים וטילים ששוגרו ע"י "מקביליו".

כדי לסיים את הקטע מציג קטע של הכתבה "על החמאס, עפיפוני התבערה והפיקוד העליון בצה"ל" שנכתבה בסוף יוני – מאז המצב רק התדרדר.

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2018/06/23/על-החמאס-עפיפוני-התבערה-והפיקוד-העליו/

הפיקוד העליון של צה"ל (אדון כוכבי הוא חלק בלתי נפרד ממנו) מסרב לחסל את משגרי הטילים ועפיפוני התבערה. לפי כתבה באתר inn:

השרים דורשים לחסל, ראשי צה"ל מתנגדים

הקישור:

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/375786

ההיפוך הגמור אנו רואים בהתייחסותו של אלוף כוכבי לעמו שלו – תושבים יהודים שעד להופעתו בתפקיד מפקד האזור היו חיים שם עשרות שנים – חומת מגן שהגנה על המדינה כולה מכנופיות הרוצחים שממשלת פרס-רבין-בילין הביאה ארצה מתוניס – אותם הוא גירש מבתיהם בלי שום יסורי מצפון בפקודת ממשלת המושחתים של אריאל שרון. עצם מינויו לתפקיד כשנה לפני הגרוש אפשר לפרש רק בצורה אחת: כבר אז הוא היה מסומן כמסוגל לבצע את המשימה. אדון כוכבי ביחד עם צוות שלם של קצינים שנבנה ע"י עומרי שרון (השליט הכל יכול באותם הימים – מנכ"ל המדינה), דב ווייסגלאס ושאול מופז היו שותפים מלאים לביצוע פשע של גירוש יותר מעשרת אלפים יהודים מבתיהם שאפשר להשוותו עם הפשעים של גרמניה הנאצית נגד היהודים, הרס חבל חקלאי שלם והמלכת ארגון טרור ג'יהאדיסתי חמאס כשליטים בעזה.

מסמך היסטורי – כתבה באתר ynet מלפני כ-13 שנה – אביב כוכבי בסוף הגרוש:

הקישור:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3140945,00.html

היום כל זה נראה הזוי – "הפינוי המוצלח". אלופי צה"ל, אלופי הפינוי והנסיגות. איך זה נראה היום: חייל צה"ל המשרת בגבול עזה פנה ליואב אליאסי -ה'צל' ותיאר את שמתרחש בגבול הרצועה ואת תחושותיהם של לוחמים רבים. זה נראה לי אותנטי מאוד ומתאר את המציאות בה נמצאים החיילים ועם ישראל כולו אחרי כל הפינויים והנסיגות וחוסר הרצון להילחם אצל אותם "גנראלים של אוסלו" שמקום הכבוד ביניהם שמור גם לאלוף אביב כוכבי. צילומי המסך מאתר "הקול היהודי":

הקישור:

http://www.hakolhayehudi.co.il/item/security/_%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95_%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%94_-_%D7%94%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%94_%D7%A0%D7%98%D7%A9%D7%94_%D7%90%D7%95%D7%AA%D7%A0%D7%95_%D7%91%D7%A9%D7%93%D7%94_%D7%94%D7%A7%D7%A8%D7%91_

הפרקים הקודמים:

צה"ל: הפיקוד העליון

פורסם ב- 21 באוגוסט 2018

עוד על יאיר גולן

פורסם ב- 26 באוגוסט 2018

צה"ל: אלוף אייל זמיר, אלוף ניצן אלון

פורסם ב- 3 בספטמבר 2018

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

9 תגובות על צה"ל: אלוף אביב כוכבי

 1. רותי איזיקוביץ הגיב:

  כתבה מקיפה, מעולה. וכן, גם מייאשת. הכלבים (אנחנו) נובחים, ושיירת הגנרלים עוברת. שוב ושוב: לצבא יש (מי יודע עד מתי) מדינה.

  • zfonim הגיב:

   לצערי את צודקת. זה התחיל לפני יותר מעשרים וחמש שנה עם הסכמי אוסלו. ברק שהיה אז הרמטכ"ל הרס כל דבר אפשרי גם בתפקידו כראש הממשלה ושר הביטחון, אחריו באו משפחת שרון ואולמרט ועוד פעם ברק – והנה התוצאה. חשוב מאוד שעם ישראל יהיה מודע מי יושב בפיקוד.

 2. drshafli הגיב:

  לתמנון של ג'ורג' סורוס וכוחות-האופל, יש זרועות גם בתוך צה"ל. אל תחשבו שצה"ל נקי מהזוהמה הזאת. בשלב הבא: הכנסת והממשלה. גם שם, גם היום, אינני משוכנע שאין זיהום של גורמים זרים הבוחשים לנו בקלחת… הם לא יסתפקו בתקשורת, באקדמיה ובמערכת המשפטית.
  נא להצטייד בפינצטה, זכוכית מגדלת ואינדיקטורים (אמצעי-זיהוי). האוייב יושב לנו בפנים, בתוכנו: מחבל ומחבל יותר מכל מחבל אחר…!
  העבודה קשה – כי צריך לסלק אחד-אחד את התאים הממאירים…

  • zfonim הגיב:

   המדינה הזו חיה בנס: כל המערכות החשובות נמצאות בשליטת ארגונים המופעלים ע"י כוחות הזרים – והם עושים הכל כדי להחליש ולפרק אותה. הבעיה שכל שונאי ישראל יודעים זאת ומכינים את הקרקע להשמדתה. לו ממשל אובמה היה בשלטון עוד שנה – ישראל כבר לא הייתה קיימת.
   רק בורא העולם מציל אותנו שוב ושוב, גם מעצמינו. מקווה שיהיה לעם ישראל שכל ואומץ להחזיר קודם כל את כל המערכות לתפקידם המקורי ולנתק אותם מאנשי הזדון.

 3. zfonim הגיב:

  עוד מסמך מאותם הימים של התנתקות ופינויים: פקודת יום של מפקד אוגדת עזה אביב כוכבי. אין בו חידושים רבים אך רצוי שגם המסמך ההזוי הזה: "הפינוי הסתיים בהצלחה" יהיה נגיש לכל אחד המתעניין בהיסטוריה של הנסיגות.
  kochavi-pkudat-jom.jpg

  kochavi-pkudat-jom-2.jpg

  kochavi-pkudat-jom-3.jpg

  kochavi-pkudat-jom-4.jpg

 4. davidishshalom1 הגיב:

  הקונספירציה הבינלאומית לעולם ללא ישראל:
  אויביה הרבים של ישראל, הבינו זה מכבר שלא ניתן לחסל את ישראל באמצעות תבוסתה הצבאית. מסקנתם האופרטיבית הייתה שהדרך לחיסולה היא באמצעות חתרנות פנימית. להקים לישראל אויב פנימי רב כוח, שיוכל לערער עד היסוד את אשיות המדינה הציונית. שיטתם הייתה חתרנות רב מערכתית, כדי לקדם את חיסול ‘מדינת האפרטהייד’ השנואה, כלשונם. הם העטירו על ‘ארגוני השמאל קרנות שפע של תמיכה, מימון, הון פוליטי בינלאומי בעשרות ומאות מיליוני דולרים ושאבו אותם למלאכת החתרנות שמטרתה לפורר את ישראל מבית, להמית עליה מדינה ג'יהאדית בליבה, לקעקע את הלגיטימציה שלה בעולם, לסרס את צבאה, להרוס את מבנה המשטר, לפרום את הפרדת הרשויות החיונית לדמוקרטיה ליבראלית, לדרוס את זכויות היסוד של האזרח היהודי, בעודם מסיתים את המיעוט הערבי שזכה להגנת חונטת המשפטוקרטיה ותוך כדי כך נעשה יותר עוין וחתרני. הם חוללו ציד מכשפות בהנהגת הפמיניסטיות השמאלניות הרדיקליות, שזרעו פחד, פירוד והרס בתוך מוסד המשפחה. בתוך כדי כך הלכו וגבהו חומות האיבה והחשדנות בין הניגודים הפוליטיים.
  ישראל הפכה מדמוקרטיה יצוגית למדינת משפטוקרטיה. בית המשפט העליון החליף את הממשלה הנבחרת, והפוליטיקאים בכנסת הלכו ונכנעו לשלטון בג"צ והיועצים המשפטיים. הייתה זאת חונטה שלטת שעליה נמנו בית המשפט העליון, היועץ המשפטי לממשלה, צמרת הפרקליטות, אגף החקירות של המשטרה וגופים אחרים של אכיפת החוק. הם ניהלו את המדינה באמצעות פסקי דין, צווים שיפוטיים, חקירות מגמתיות, פרשנות מסולפת של החוק, ולא בחלו בתפירת תיקים למי שחפצו בחיסולם הפוליטי. כך הם פוררו עוד יותר את מדינת הלאום, קעקעו את מערכת המשפט, על פי רצון שולחיהם שונאי ישראל מחוץ ומבית שהתחזו כשוחרי זכויות הפלשתינים.
  קליקת בג"ץ רבת הכוח, ניצחה על התזמורת שעל הטיטאניק. הקליקה ערערה את עצם קיומה של מדינת הלאום היהודי, קידמה פלישה של מהגרי עבודה לערי ישראל, תוך כדי הרס המרקם החיוני של השכונות החלשות בערים והברחת האוכלוסיה המקורית היהודית שלהן. היא גם עודדה את זכות השיבה הערבית באמצעות נישואין. במקביל רדפה הקליקה את מתיישבי יש"ע תוך שגם לא נמנעה מלנקוט בטרור משפטי כנגדם במהלכים וצווים לא חוקיים שביצע המינהל האזרחי עושה דברה. הקליקה גירשה ונישלה מרכוש את המתיישבים שהובאו בפניה כשעתירות השמאל כנגד ההתיישבות לא נדונו כלל על פי דיני הראיות, שהם אבני היסוד של המשפט. במקביל, החישה הקליקה את השתלטות הבדואים על אדמות הנגב ואת הפלישה הערבית המאסיבית לאדמות הגליל. הקליקה המשפטית עודדה גם את האפליה המתקנת לערבים, מבלי לדרוש מהם טיפת נאמנות וציות לחוק ולמדינה.
  הנה כרוז שאפיין את מאבקה של תנועת הגאולה כנגד ההשתלטות העוינת האנטי ציוניות:
  "אליטות הכוח הללו חרתו על דגלן את המטרות הבאות: לפורר את מדינת הלאום היהודי, להחליש את החברה ואת המוסדות, לקרוע את העם, להשחית את המשפט, להרוס את מוסד המשפחה, לקעקע עד היסוד את הציווי המוסרי צִיּוֹן בְּמִשְׁפָּט תִּפָּדֶה וְשָׁבֶיהָ בִּצְדָקָה (ישעיהו א כ"ז).

  • drshafli הגיב:

   אשריך, שהרחבת ופירטת את טענותי וקביעותי! התמקדתי בצה"ל ובחפרפרות המכרסמות את שרשיו ומחבלות ביסודותיו. כמובן, אותם אלמנטים עוינים-הרסניים פועלים, בו-זמנית, במישורים שונים ובאופנים שונים.
   לכאורה, נשמעים הדברים כאמירות פרנואידיות. לצערי, זוהי הפרנויה השפויה ביותר, המיוסדת על מציאות טראגית…
   העם נדחק אל הפינה של "ויקו למשפט – והנה משפח. לצדקה – והנה צעקה…" (ישעיהו ה' 7) בגלל "ויקו לעשות ענבים – ויעש באשים" (שם, 2).

   כמעט ולא נותר פלח-פרי, שאיננו רקוב במדינתנו – בגלל התולעים הרוחשות בו באין מפריע, בחסות החוק והבג"צ הקובע אותו, כי הפך לגוף מחוקק… חובה קדושה עלינו לרדוף את שונאינו עד רדתם שחת. לא להרפות ולא להיבהל מהם. כי אינם אלא "מלכת הלבבות" של עליסה בארץ הפלאות, הצועקת לחיילים שלה(שאינם אלא קלפי-משחק): "עירפו את ראשו! עירפו את ראשה!"…

   את ביהמ"ש העליון צריכים אזרחי המדינה לבחור, כפי שהם בוחרים חברי כנסת וראשי-עיר. כדי שלא להפלות ולא ליצור תעמולה בסגנון פירסומי – צריך לפרט את תולדות החיים של המועמדים, באותו פורמט ובאותה גראפיקה. כאזרח – זכותי לדעת, אם המועמד היה חבר בצופים, בבני-עקיבא, בבית"ר או בנוער מק"י. חובת המועמד לגלות דבר היותו חבר מפלגה, תנועה, סיעה, כת, כנופיה וכיו"ב. כי זו זכותי לדעת, אם הוא חבר ב"יד-שרה", ב"עזר-מציון" או ב"בונים החופשיים" – כדי לדעת מהי האג'נדה שלו…
   כמובן, לשופט ביהמ"ש העליון יכול להיבחר רק העומד/ת בדרישות המקצועיות ובעל/ת ניסיון שיפוטי. אבל חייבים לחשוף איזה סוג של תולעים זוחל אצלו/אצלה בבטן…

   נשמע לכם טוטליטרי? – הרבה פחות מהנורמה הקיימת…!

 5. פינגבאק: מינוי הרמטכ"ל: הסיכום | מיומנו של זקן השבט

 6. פינגבאק: בשורות של אלוף אייל זמיר | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s