הניסים של חודש אדר

The miracles of the month of Adar

Чудеса месяца Адара

חודש אדר, ריח אביב כבר באויר, בעצים אפשר לראות ניצני הפריחה, קטנים, נראים בקושי – אך הם רק ילכו ויגדלו. אנו רק באמצע אדר א' – עוד יהיה קר, יהיו גשמים, סערות, אך האביב בדרך, אפילו חג פורים כבר באופק.

כעת מסביבנו סערה אחרת – סערת הבחירות, כל יום סיפורים חדשים, מפלגות חדשות, גנרלים חדשים יוצאים למתקפה כדי לכבוש את מסדרונות השלטון. עזבו את זה, הכל הבל הבלים, עוד מוקדם, תמונת המצב תשתנה עשרות פעמים עד לבחירות, יש זמן. בואו נדבר על עניינים רציניים יותר.

במשך כל שנה אנו עוברים תקופות שונות: אירועי עונות השנה, חגים, אך יש במהלך השנה גם תקופות שבהן אפשר לצפות לתוצאות של התרחשויות במידת דיוק סבירה, במילים אחרות: תקופות בהן סיכוי להצלחה גדול יותר וההפך – סיכוי לכשלון גדול יותר. לא מדובר כאן במדע מדוייק, אלא בצפי וניסיון ההיסטורי. הנה דוגמה עכשווית, מכירים את הביטוי: "משנכנס אדר מרבין בשמחה"? אך הוא לא כל כך נכון. בדרך כלל בחודש אדר באירועים המתרחשים  במחצית הראשונה של החודש יש צפי להסתבכות ולכישלון, לעומת מחצית השנייה של אותו החודש בה רוב התרחשויות לטובה. ברור שכל זה כמו כל העולם סביבנו – תוצאת התערבותו של הכח העליון.

הזהרה: כל זה על תנאי, שאנו, עם ישראל, נהיה ראויים לעזרה, נתרחק מהחטאים, העיקר משני החטאים העיקריים: חטא המרגלים וחטאיי סדום. אך זה כבר נושא לסיפור אחר.

כמעט 2400 שנה עם ישראל חוגג את חג הפורים, את חג ההצלה, הסרת האיום ההשמדה הכללית של היהודים במלכות פרס בזמנים ההם, אף שהוא היה קרוב מאוד להתגשמותו. חלק גדול בחגיגה קשור להענשת שונאי היהודים שקיבלו בדיוק את מה שתכננו לעשות להם. מדור לדור העם היהודי חוגג אירועים אלה בקריאת מגילת אסתר כדי לזכור את מה התרחש בימים ההם, אך קיימת עובדה נוספת שלא כל כך מזכירים אותה, שבתקופת הפורים במשך אלפי השנים התרחשו לא פעם אירועי הצלה שאפשר בהחלט להשוותם עם האירועים שהתרחשו בממלכת פרס של אחשוורוש. כאן באתר תוכלו למצוא כתבות על שתי דוגמאות ניסים (היו כנראה הרבה יותר) שהתרחשו לא כל כך מזמן: אחד מהם התרחש לפני יותר משישים וחמש שנה בברית המועצות כאשר ניצלו יותר מחמישה מיליון יהודים מאיום של השמדה ממשית שהיה קרוב מאוד למימושו, השני התרחש לפני כחמש שנים כאשר מדינת ישראל ניצלה בנס מאסון שהכין לה ממשל אובמה והיה יכול להביא לחורבנה. ממליץ מאוד לקרוא.

לדעת – פירושו לנצח

 הכתבות:

נס פורים תשי"ג

 Purim miracle1953

Чудо Пурима 1953

פורסם ב- 20 בינואר 2015

נס פורים תשי"ג /המשך/

  Purim miracle1953 / Continued /

Чудо Пурима 1953 /продолжение/

פורסם ב- 16 בפברואר 2018

נס פורים תשע"ד 

Purim miracle in 2014

Чудо Пурима 2014

פורסם ב- 8 בפברואר 2017

פוסט זה פורסם בקטגוריה העולם מסביבנו, מעניין!, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s