מתקפת הגנרלים

The generals' attack

Атака генералов

מערכת בחירות 2019 דומה ושונה בתכלית ממערכות הבחירות שהתקיימו בשני העשורים הקודמים. הדמיון: האליטות הישנות שאבדו את השלטון ב-1977 (הן ממש רוצות שיכנו אותן "שמאלנים") פעם נוספת יצאו למתקפה כדי לכבוש את הכנסת – הריבון במדינתנו, אף שהן בסוף המאה שעברה הצליחו להתארגן במחתרת, לנצל את המערכת המשפטית, כולל בית המשפט העליון, את התקשורת ואת הפקידות הבכירה במנגנון הממשלתי שנשארו נאמנים להן ולמעשה המשיכו לשלוט במדינה ללא קשר לבחירות שהתקיימו מאז, אך בכל מערכות הבחירות לכנסת בשלושים השנים האחרונות הן ניסו להגיע לנצחון כדי להקים שלטון לגיטימי ולהרכיב ממשלה. פעמיים הם הצליחו לעשות את זה – ופעמיים זה הסתיים באסונות למדינה ולעם ישראל.

כל השנים האלה  "מפלגות השמאל" קיבלו עזרה מסיבית מ"ידידינו מעבר הים" – בעזרת קרנות שהקימו השירותים החשאיים שלהם ודרכם הועברו מיליוני דולרים לקניית השפעה בקרב השכבות השולטות בציבור. הקרנות האלה השתלטו על המערכת המשפטית במדינה ודרכה על המנגנון הממשלתי. אחרי נצחונה של קבוצת פרס-בילין בבחירות 1992 וחתימת הסכמי אוסלו, הקרנות האלה השתלטו גם על המערכת הביטחונית והצבאית והתחילו בשטיפת מוח מואצת לקצונה הבכירה בצה"ל וזרועות הביטחון האחרים. כעת הם החליטו שהזמן המתאים הגיע ואפשר להכניס את הגנרלים מטעמם לקרב על השלטון – כאן השוני הגדול של מערכת הבחירות הנוכחית.

בכתבה "תכירו את הגנרלים של אוסלו" שפורסמה לפני כשלוש שנים מתואר התהליך:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/12/19/%D7%AA%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%9C%D7%95/

חייבים להזכיר כאן עוד שושבין בצמיחתם של שבט "גנרלים של אוסלו" – קצינים נטולי רגש לאומי ואהבת המולדת. מדובר באהוד ברק שהיה בזמנו רמטכ"ל אוסלו, ראש הממשלה ושר הביטחון – אז הוא הכניס את הארגונים הזרים לצה"ל וזרועות הביטחון האחרים וקיבל בעד זה לא מעט מיליונים. בהמשך הוא כיהן כמה פעמים כשר הביטחון והמשיך במלאכה.   

אוסיף גם משפט הסיום מהכתבה:

המסקנה יכולה להיות אחת: סכנת הפיכה הצבאית במדינת ישראל קיימת ויש אלה שעובדים ימים ולילות כדי להכין אותה.

איך התנהל תהליך שטיפת המוחות בצה"ל?

 מתחילת שנות האלפיים קציני צה"ל חויבו ב"השתלמות" (שטיפת המוחות) כתנאי לקידום בדרגה. את ההשתלמות העבירו שלוחות של הקרן החדשה – והדגש העיקרי היה בקצינים בעלי דרגות תת אלוף ומעלה, מהם הולך ונבחר הפיקוד העליון, אצלם ההשתלמות הייתה גם המסננת העיקרית. קטע מהכתבה שפורסמה לפני כשנתיים:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2016/09/14/צהל-הקרן-החדשה-לישראל-מחנכת-אלפי-קצינ/

בתהליך הזה של שטיפת המוחות ארגוני הקרן (בעצם השירותים החשאיים של אמריקה ומערב אירופה) הכירו את הקצינים הבכירים ואלה שהתאימו להם קודמו לפיקוד העליון ואלה הלא מתאימים – החוצה. כך צמחה שכבת הגנרלים  ששירתו את הכוחות הזרים ולא את מדינת ישראל. כדי לאחד אותם ולהגביר את השפעתם הקרן החדשה הקימה את "מועצה לשלום וביטחון". מהכתבה שפורסמה לפני כעשר שנים:

הקישור:

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-50692-00.html

בינתיים המשימות הפכו למסובכות יותר אך גם התשלום עלה. ה-"מועצה" הפכה למשהו בומבסטי יותר: "מפקדים למען ביטחון ישראל". בשנים האחרונות הארגון קיבל מיליוני דולרים בעד ה"פעילות הביטחונית" שלו. מהדו״ח הכספי של ״מפקדים למען בטחון ישראל״:

הרושם מפעילותם: "בכירי מערכת הביטחון", תלמידיו של אהוד ברק הם לא חכמים גדולים, בדומה לפטרונם, אחרת איך אפשר להבין את הפרסום באתר שלהם. יש להם מושג על מה כתבו אצלם?

כנראה ראיתם את המודעות שהם הפיצו בכל המקומות האפשריים? יש שם משהו עוד בנוסף לשטויות ומזוכיזם. דוגמה אחת מה"יצירות" שלהם המראה גם מי שילם להם עבור המודעות.

מודעה: "בקרוב נהיה הרוב" של "מפקדים לביטחון ישראל"

בכתבה השתדלתי לתת תמונה כללית של "מתקפת הגנרלים" ולא להתייחס לאישים העומדים בראש "מפלגת החונטה". כל דבר בזמנו.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו בבקשה בתגובה – הכל יתפרסם

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, כללי, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על מתקפת הגנרלים

 1. drshafli הגיב:

  (מתוך דרשה שלי, בבית-הכנסת שלנו, לא מזמן)
  בספר שמות, בפרשת יתרו, מלמד יתרו את חתנו, משה, פרק חשוב בהלכות-הנהגה ובסדרי-מדינה.
  הכותרת, או "שם-המשחק": "פיזור השלטון מול ריכוזו והאצלת-סמכויות ותפקידים לאחרים".
  ברשימת התכונות המומלצות ע"י יתרו לבחירת שופטים:
  "ואתה תחזה מכל העם: *אנשי חיל, **יראי-אלקים, ***אנשי אמת, ****שנאי
  בצע. ושפטו את העם בכל עת, והיה כל הדבר הגדל יביאו אליך, וכל הדבר
  הקטן ישפטו הם. והקל מעליך – ונשאו אתך.". (שמות י"ח כ"א-כ"ב).
  דהיינו: נדרשות 4 תכונות בסיסיות ממנהיג או שופט, על מנת לכהן בתפקיד ציבורי שיש עמו אחריות:
  א. אומץ – אנשי-חיל, שאינם חוששים לומר את דעתם,
  ב. אמוניות – יראי-אלקים, שאינם רואים עצמם עליונים אלא כפופים לריבונם,
  ג. כנות ואמיתיות – אנשי-אמת, שאינם סוטים ממנה כמלוא הנימה,
  ד. דבקות במטרה – שנאי בצע, ששום שוחד לא יצליח להסיט אותם מן האמת.
  הוי, כמה נכונים הדברים עד עצם היום הזה…
  כאשר מבוצעת משימה במלואה, מסתפקת התורה (בדרך כלל) בסיכום קצר, במתכונת של: "ויעש פלוני ככל אשר אמר לו אלמוני". אבל, במלוא האירוניה והסרקאזם המקראיים מדווחת לנו התורה על מה שהצליח משה לגייס למעשה מתוך העם:
  "ויבחר משה אנשי-חיל מכל ישראל, ויתן אתם ראשים על העם. שרי אלפים, שרי מאות, שרי חמשים ושרי-עשרות. ושפטו את העם בכל עת וכו' ". (שמות י"ח כ"ה-כ"ו).
  מה נשאר מכל הרשימה התיאורטית, הגראנדיוזית, המפוארת והמפורטת, שהגיש לו יתרו – *אנשי-חיל, **יראי-אלקים, ***אנשי-אמת, ****שנאי-בצע???
  לא הצליח משה למצוא אלא "אנשי-חיל" בלבד… גנראלים – ותו לא…!!! כאלה יש בשפע…!
  זוהי האירוניה המלווה אותנו עד לימינו, המספקת חומר לכל קומיקאי, סטיריקון וסטנדאפיסט.

 2. davidishshalom1 הגיב:

  אכן, "מפקדים למען חורבן ישראל" הפכו לאויב הפנימי בין המסוכנים ביותר, המסייעים לכיבוש המדינה מבפנים, לקיעקוע מבפנים, בחתירתם הנפשעת להקמת מדינה פלשתינאצית בגבולות אושוויץ ובחתרנותם הרבה בכל רקמות החברה, הם מהווים – יחד עם חונטות בגץ והתישקרות – סרטן פנימי השולח גרורות מסכנות חיים שאם לא ימוגרו יביאו לחיסול המדינה היהודית ולשואה נוספת ליהודים, שואה שהפעם לא תירשם לחובת הנאצים אלא לחובת הבוגדים מבית. ובסופו של דבר זה מה שהם, בוגדים מבית שבעד בצע כסף וקריירות מוכרים את ביטחון ישראל ותורמים לחורבנה.

 3. פינגבאק: אפרופו אהוד ברק | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s