תזכורת קטנה

כ"ח באדר א

בכל הבלגאן סביבנו נשכחים דברים בסיסיים שהם יסוד קיומנו כאן בארץ הזאת. ננסה להזכיר אותם לעצמנו, אך בעיקר – לחבורת הגנרלים שהתמחו ב"הסדרים מדיניים" (נסיגות והפקרת אזרחי המדינה) ו"הרגעת הרוחות" אצל אויבי ישראל, ומנסים כעת להשתלט על המדינה כולה כדי להרוס אותה.

נתחיל מתזכורת בת כ-2150 שנה

מכתבתו של עיתונאי מנחם רהט

דבריו של גיבור ישראל – יוני נתניהו ז"ל

הסיכום: מי שמתנכר לעבר – אין לו העתיד

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, מעניין!, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על תזכורת קטנה

 1. drshafli הגיב:

  בילדותנו, לימדונו בבית הספר, שמילותיו האחרונות של יוסף טרומפלדור, הי"ד, היו: "אין דבר! טוב למות בעד ארצנו…!".(היינו: מסירות נפש היא דבר טוב). כיום, אני מבין שיש בינינו כאלה, שיש להם בעיית פיסוק ובעקבותיה גירסא משלהם: "אין-דבר-טוב, למות בעד ארצנו…". (היינו: מסירות-נפש בעד הארץ א-י-נ-ה דבר טוב). לטעמם, הדגש היה על המילה "אין". יש הטוענים שלא אמר את זה, אלא, גידף ברוסית גסה…
  טרומפלדור המסכן, לא היה מסוגל להדגיש אף מילה במשפט המפורסם, כשפיו מלא דם… אבל ברגע מותו – אין מי שיחליט אם השתטה או שהתפכח משטיונו…
  מעניין: למען מי מסר יוני נתניהו, הי"ד, את נפשו וחייו… בהשראה של איזה פיסוק?
  כאשר יש בינינו כאלה, הטוענים: "פיקוח נפש – דוחה שטחים!" (וביניהם גם רבנים ורברבנים, המתיימרים לפסוק הלכה) – הם מטילים רפש ואישום פלילי על כל מפקד ששלח חייל להסתער על גבעה. במקום לשלוח אותו למות עבור "שטחים" – צריך היה לצייד אותו בכרטיס טיסה או הפלגה, להעמידו בנמל ימי או נמל-תעופה כלשהו ולמלט את האחוריים שלו… המפקד הזה לא היה אלא "פושע נאלח", שראוי למשפט-שדה וכיתת-יורים… לגירסתם. אסור היה להסתער על גבעת כ"ח, על הדרך לירושלים, על הגליל ועל הנגב. גם לא על קסטינה. להניח את הרובה, לקחת את הקיטבג והצ'ימדאן ולברוח מכאן…! (ובכלל: האם היה ציות ל"הוראות פתיחה באש"???)
  אפשר להבין את מי שאינם מאמינים בכלום, (זולת הכרס והמבושים שלהם), שהמושג "הארץ המובטחת" אינו מדבר אליהם. האם אינם מבינים את המושג "שטח-מחיה"??? זהו שטח המיעד לחיות בו. לכאורה וכביכול הם "תאבי-חיים", הלוחמים על "זכויות הפרט" בעודם מתעלמים מ"חובות-הכלל", אבל האוויליות שלהם היא בלתי צפויה ובלתי נסבלת.
  היכן הם רוצים "לחיות"? בין חדרה לגדרה, בצל הגבעות של יו"ש, שמהן יוכל כל ילד-עם-צינור-ביד לירות מה שירצה לעבר ה"יאהוד" השנואים? להעיף בלוני-הליום-נושאי-מטען-נפץ עם כל רוח מזרחית? ברצועה הצרועה כבר עושים זאת עם כל רוח-ים…
  ה"אוויל" או ה"כסיל", המתואר בספר הספרים, אינו רק אידיוט אולטימטיבי: הוא גם רשע גמור. כנראה, צאצא למי שערכו כאן פרצלציה וחלוקת משאבים בינם לבין עצמם, בעוד אחיהם עולים בעשן ומתנדפים אל שמי אירופה. הוא נצר של מי שכבשו את סומייל ובנו עליה "קרמלין" לתפארת. או שהוא מממשיכי המנטאליות של היודנראט: "הבה נציל את עצמנו. לעזאזל כל האחרים!".
  ועל זה אומר המלך שלמה: "לב חכם לימינו ולב כסיל לשמאלו"…! אנא, שננו זאת בדרככם לקלפי…!

  • drshafli הגיב:

   למי שאינו יודע: על אדמות המירעה והפאלחה של הכפר הערבי הכבוש "סומייל" (צפון-מרכז תל-אביב) בנו את בנייני ההסתדרות (ארלוזורוב, ת"א). על אדמות שייך מואניס הכבושות – בנו את אוניברסיטת תל-אביב ושכונות רמת-אביב. כל אלה שורצים שמאלנים שצועקים ברוב צביעות: "הלאה הכיבוש" ו"הכיבוש משחית"… הקרקעות נמכרו בזול למחזיקי "פנקס אדום" הסתדרותי, שהשתייכו לקומסומול המקומי… עם השנים, הסתבר שהיתה להם תשואה מדהימה…! עבור שרידי-חרב ושורדי-שואה שהגיעו מאירופה – היו רק מעברות זרוקות בפריפריה…
   המסקנה השמאלנית: הכיבוש של תש"ח = כשר למהדרין. הכיבוש של תשכ"ז = טריפה ואסור…!
   אבי, ז"ל, נהג לומר: "בשלמא, שאתה קוטף ואוכל שזיפים מן העץ שלי… אבל מה, לעזאזל, אתה עושה כאן, בחצרי?!". מה, בכלל, יש ליפי-הנפש לחפש בין חדרה לגדרה אם "הכיבוש משחית"???

  • zfonim הגיב:

   היהודים האנטישמיים הם מיעוט זעיר בעמינו. הם מלאי שנאה: לא אוהבים את עצמם, לא אוהבים את עמם וגם את המדינה – כי היא מדינת היהודים. זו בעיה שלהם – שיוכלו את עצמם. "כל אחד באמונתו יחיה", אך "התשקורת" משדרת רק אותם, לועסת את שנאתם ליהדות – כמו תמיד היא יוצרת "מציאות מדומה" שאין שום קשר בינה לבין האמת.

 2. גדעון ארליך הגיב:

  לגבי הנאמר על טרומפלדור .
  שמעתי הרצאה –הופעה של פר' לייבוביץ' שבה לעג ל'מיתוס' טרומפלדור "טוב למות בעד ארצנו". ואף אמר, בלי שום בסיס, שטרומפלדור אמר קללה ברוסית
  למען ברור האמת שאלתי בשיחה אישית (לא טלפונית)את הורטרינר ד"ר אברהם בן יוסף מפרדס חנה, שהיה ליד טרומפלדור בעת מותו, בלי שאלות שיגררו אישור/הכחשה.
  הוא אמר לי ששמע את טרומפלדור אומר:"טוב למות בעד ארצנו".
  בנו עמיקם מקיבוץ שריד לא יכול להוסיף,כי אביו היה שתקן.
  (הערה: לטעמי עדיף שהאויב ימות למען ארצנו, אבל אם על אדם לבחור למען מה תהיה מיתתו – ברור שטוב שהיא תהיה בעד ארצנו, כמו יהודה קן-דרור שהסתכן במיטלה כדי לחשוף מקורות ירי)
  גדעון ארליך

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s