אנטישמיות בבית המשפט העליון?

Anti-Semitism in the Supreme Court?

יושבת לה חבורה של אנשים שהלבישו את עצמם על מדינה שלמה, שולטים בה ללא עוררים אך גם ללא שום סמכות. הם קוראים לעצמם בית המשפט העליון. המאפיין העיקרי שמאחד אותם: זלזול בעם שהם שולטים בו, חשק תמידי לבעוט בו, הרגשת עליונות ובוז למנהגים ולמסורת ששמרו על העם במשך אלפי שנים במצבים הקשים ביותר. חוסר ביקורת והרגשה שהכל מותר הפכו אותם לחבורת המושחתים שאין כמוה בארץ. מסביבם מספר מעגלי הגנה שלא נותנים אפשרות לחקור את פעילותם, לבדוק את החלטתם, ואפילו להביע ביקורת כלפיהם. הם השליטים במדינת היהודים.

ציור מעתון "מקור ראשון"

איך קרה שבמוסד הזה התקבצו אנשים בעלי אותן הדעות, אותו האופי, אותה השקפת עולם? בכל "אשמה" שיטת מינוי השופטים: שיטה מיוחדת שנקבעה אחרי הקמת המדינה כזמנית. אין כמוה בעולם. המיוחד בה שהשופטים המכהנים קובעים מי יבחר לתפקיד השפיטה ומי יישאר בחוץ. בטבלת השוואה שפורסמה בעתון "מקור ראשון" מוצגת שיטה ישראלית ביחס לשיטות של מדינות אחרות.

עוד טבלה המציגה את ההשוואה בצורה קצת אחרת:

כעת, אחרי שאנו יודעים מי הוא "החומר" המוצג במוסד "המכובד" הזה, אפשר להתייחס לתוצאות פעילותו. המאפיין העיקרי שמגדיר את המוסד ואת היושבים בו: אנטישמיות. בכל חברה דמוקרטית שוויון בין אזרחי המדינה הוא תנאי בסיסי לקביעת מדיניות. אך למדינה שנמצאת כל הזמן במצב מלחמת השרדות, אזרחיה מותקפים מבחוץ ומבפנים בשיטות לחימה שונות, כולל: פעולות לחימה רגילות, לחימה פסיכולוגית, תעמולתית, פגיעות כלכליות – חובה על כל מוסדות המדינה להיות שותפים במאבק ולגרום לנצחונה. כל מוסדות המדינה? לא! בית המשפט העליון מתנהג כאילו הוא נמצא על הירח ומשגיח על "הצדדים" ופוסק את פסיקותיו כאילו הוא שייך דווקא לצד הנלחם במדינה. דוגמה מצויינת – החלטתו האחרונה: למי מותר ולמי אסור להתמודד בבחירות לכנסת, אף שזה קרה אחרי החלטת וועדת הבחירות המרכזית, שבעצם שווה ערך להחלטת הכנסת, הריבון במדינה. לבג"ץ היה אסור להתקרב אפילו לנושא. לא, גברת חיות החליטה להתערב, קבעה הרכב די מכובד של תשעה שופטים. כדי לדעת על מי מדובר מציג את ההרכב לפי אחד "הפרוטוקולים" (אותו ההרכב היה שותף בכל הנושאים):

החלטות התקבלו ברוב (התנגד שופט סולברג):

  • רשימת רע"ם – בל"ד (רשימת כיסוי של ארגונים ערבים הנלחמים בכל הדרכים האפשריות נגד המדינה היהודית) הורשתה להתמודד בבחירות.
  • עופר כסיף, הנציג היהודי של חד"ש קיבל "הכשר" של בג"ץ ויוכל להתמודד לכנסת. כדי שתבינו על מי מדובר:
  • ואת מי פסל "ההרכב המכובד" – את מועמדותו של דוקטור מיכאל בן ארי – איש הנאבק נגד הטרור הערבי, נגד פלישת מסתננים מוסלמים מאפריקה, נגד אפלייה מתמדת של היהודים בארצם ובמדינתם. הם האשימו אותו בגזענות. לשופטים המכובדים יש בכלל מושג מהי גזענות?
  • הייתה גזענות של הגרמניה הנאצית – היא הושמדה בניצחונם של בעלי הברית במלחמת העולם השניה ונשארו רק שאריות זניחות – כנופיות קיקיוניות שניסו להתבלט אחרי המלחמה גם היו ונשארו זניחות. היום בעולם קיימת רק גזענות אחת שהיא אנטישמיות (שנאת העם היהודי), בעיקר האסלאמית. אין גזענות אחרת. לכל אדם זכות לאהוב אדם אחר או לא לאהוב אותו – זו לא גזענות. רוסים לא אוהבים את הגרמנים, אנגלים לא אוהבים את הצרפתים, סינים לא אוהבים את היפנים – כל זה לא גזענות, אך זה כבר נושא לסיפור אחר.

אחרי החלטת הבג"ץ היו תגובות רבות – רוב רובם תגובות הביקורת. תגובה מעניינת (מפייסבוק) המנסה למצוא הגיון בהתנהגות השופטים – אך היא עוד יותר מחדדת צורך בהתמודדות עם התופעה עד למיגורה.

כתבה מעניינת של זאב גלילי באותו הנושא – מציג בצילומי המסך קטע ממנה.

הקישור:

http://www.zeevgalili.com/2019/03/23223?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+zeevgalili+%28zeevgalili%29

נקווה שלנציגי העם יהיה כוח אחרי הבחירות לעשות סדר במערכת המשפטית ולהחזיר אותה לעם היהודי.

לסיום אציג קטע מכתבה "היהודים האנטישמיים – סכנה קיומית לעמנו" (פורסם ב- 20.01.16): השתלטות ארגונים זרים על מערכת המשפט הישראלית וכתוצאה – על המנגנון ממשלתי כולו. 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על אנטישמיות בבית המשפט העליון?

  1. ארץ חסרת תקוה הגיב:

    מעדיף לא לכתוב את אשר על ליבי..

  2. פינגבאק: הפוטש המשפטי – הקנוניה הנמשכת | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: משפטו של בנימין נתניהו: קישורים מעניינים | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s