האסונות של תקופת בין המצרים

The disasters of the period of the three weeks

כבר כתבנו על תקופת "בין המצרים"תקופת פורענויות, אסונות, שפיכות הדמים והחלטות שגויות. האדם באופן טבעי מתעלם מבשורות רעות (וזה מובן) ונמשך תמיד לכיוון "התקווה הטובה" – אך מה לעשות – אם נתעלם ממעשים הרעים סביבנו לא נוכל לראות את התמונה האמיתית של ההתרחשויות ולא נוכל להפעיל את פעמון האזעקה בזמן. חובה עלינו ללמוד מאירועי ההיסטוריה. מעניין, שרוב האסונות שבאו עלינו בעשרות שנים האחרונות הם באשמת "מנהיגינו" שהובילו את המדינה מאסון לאסון ועוד מנסים לחפש את עצמם ברשימת "גיבורי ההיסטוריה".

אפשר להביא לא מעט דוגמאות מאירועי תקופת בין המצרים אך נסתפק בכמה מאלה הקרובים לזמנינו:

 • קיץ שנת תש"ס (2000), ראש ממשלת ישראל אהוד ברק כבר הספיק לארגן את הבריחה מדרום לבנון וליצור את הארגון החיזבאללה כמו שאנו מכירים אותו היום, כעת הוא הקדיש את עצמו ל"עשית השלום" עם ה-"פלסטינים" (קריא: יאסר ערפאת) בפקודת שולחיו – הקלינטונים ששלטו אז בארה"ב ונבחרו בעזרה הפעילה של המאפיה האסלאמיסטית שם. בתמורה הם התחייבו לגרום לישראל לבצע נסיגה מכל האזורים ששוחררו במלחמת ששת הימים, כולל ירושלים המזרחית. משפחת קלינטון קיבלה מיליארדי דולרים למשימה הזו. הם הפעילו את השירותים החשאיים של אמריקה למען בחירתו של ברק לתפקיד ראש ממשלת ישראל וביצוע הנסיגה. הצעד הראשון היה בארגון וועידת קמפ דייוויד השנייה שהתכנסה ב- ח בתמוז (11 ביולו) והסתיימה ב- כב בתמוז (25 ביולי(  – "וועידת השלום" של אהוד ברק, ראש ממשלת ישראל, יאסר ערפאת, וביל קלינטון נשיא ארצות הברית. 
 •  בוועידה אהוד ברק קיבל את כל תכתיבי קלינטון – ובכל זאת יאסר ערפאת הודיע שזה לא מספיק לו – חזר ארצה ופתח במתקפה הרצחנית ביותר נגד היהודים בישראל שקיבלה שם " האינתיפאדה השנייה", בה נרצחו 1115 ישראלים ולמעלה מ-8000 נפצעו  – התוצאה כמעט מיידית של וועידת קמפ דייוויד
 • פיגוע במלון פארק, נתניה
 • לאלה שבשבילם האירועים האלה כבר היסטוריה רחוקה והם זקוקים לתזכורת על האינתיפאדה השנייה, בסרטון מציגים בקצרה את הסיפור של האכזרית ממלחמות אוסלו:

  האינתיפאדה השנייה 

 • לאומנות
 • אזכיר בקצרה עוד שני אירועים לא פחות חשובים אך קרובים יותר לזמננו:
  • גרוש תושבי גוש קטיף שקיבל שם הניתן ל"עיכול" – "התנתקות" בשנת ת' שס"ה (2005). רצה הגורל (ואולי בכוונה) – אריק שרון קבע התחלת הגרוש בדיוק ל-ט' באב ורק אחרי בקשות רבות עשה "טובה" והזיז אותה ביממה – אך גם כך הוא נכנס להיסטוריה ביחד עם נבוכדנצר, מלך בבל, טיטוס הרומאי, מלכי ספרד האנטישמיים ו"אוהבי היהודים" האחרים. בסוף המאמר תמצאו קישורים לכתבות שפורסמו כאן על האירוע.
  • הרכב "ממשלת ההתנתקות" – אנשים האחראים בפשע הגרוש.

   מלחמת לבנון השנייה – התחילה ב- טז בתמוז ס"ו 12) ביולי) והסתיימה ב- כ באב (14 באוגוסט 2006) – בדיוק בימי בין המצרים, כשנה אחרי ההתנתקות – בה גם צה"ל, גם המדינה וגם העם הוכו קשות ולא על-ידי מדינה כלשהי אלא ע"י ארגון טרור – אין כאן צורך להיכנס לפרטים, הכל ידוע. ממשלת המושחתים של אולמרט ניהלה את המלחמה בשתי ידיים שמאליות ורמטכ"ל ההתנתקות דן חלוץ עשה את כל הטעויות האפשריות 

  • טון תזכורת על המלחמה: 

   מלחמת לבנון השניה – קרב הגבורה בבינת ג'בל

   ulpaneyetrog-studio

  •  אותו הנושא:

   התנתקות – עשר שנים

   פורסם ב- 22 ביולי 2015

   שותפים לפשע

   פורסם ב- 27 באוגוסט 2015

   תקופת "בין המצרים" ותשעה באב

   פורסם ב- 27 ביולי 2017

  • הניסים הגלויים בחיינו

   פורסם ב- 8 בינואר 2019

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, מעניין!, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על האסונות של תקופת בין המצרים

 1. drshafli הגיב:

  האיוולת המרושעת של ה"חורבנגירוש" (מושג, במילה אחת, שהוא מטבע לשון שלי – אך המצאה משולבת של מטורפים רעי-לב) היא מעבר לכל מקום ו/או זמן. זה משהו שיכול לקרות רק אצל יהודים. שם, דווקא כאשר נדמה שהנה-הנה מגיעה השלווה וה"אתחלתא-דגאולה" – דווקא אז, קמים מוטאנטים ממאירים הקרויים "יהודונים" או "ז'ידונים" (הביטוי האחרון לקוח מן האנטישמיות הסלאבית הקלאסית) ופשוט "מחרבנים אל תוך קערת האוכל הלאומית"… (אבקש מחילה על הדימוי והביטוי – אבל אין לי אחרים עבורם!).
  צרות-עין מצידם וחוסר פירגון בוטה, לתחושת האושר והשמחה שליוו אותנו בעקבות מלחמת ששת הימים. כאב-לב צייקני-מיזאנטרופי, על כל התוצאות הלאומיות-גאוליות שהתקבלו כמתנת שמים ובמחיר יקר של חיי חיילינו ושלמות גופם… צהלות השמחה שלהם על משבתם ואסונם של מגורשי-גוש-קטיף וצפון-השומרון יעידו כמה שהאבחנה שלי נכונה ומדויקת.
  זו אינה רק אותה ממשלה רקובה של הרס, חורבן, עקירה וגירוש. אלו הם גם כל ה"מעודדים" למיניהם, קוראי: "הוררא.. הוררא…!" למיניהם, עיתונאחסים ומפרישנים של העיתונות הכתובה, קריינים ושדרים של התשקורת הממלוכלכתית, כל השמאל בשיתוף השטן והאופל… גם הקתדראות השמאלניות של האקדמיה המורעלת – עשו שמות. גם המערכת המשפטית ביתרה ושיפדה את המתיישבים התמימים והצדיקים של גוש קטיף וצפון השומרון. בשלמא, עוד ילמדו סניגוריה על חורבנגירוש גוש קטיף, בטענה של "חשבנו שזה יביא שלום…!" מה יאמרו להגנתם, מי שהחריבו וגירשו ארבעה יישובים של צפון השומרון?! למי זה הועיל? מה היה הצידוק ו/או ההגיון מאחורי זה??? לא שכחנו את החשבונות הצרים-אישיים של שרון ובניו, אשר היו מאויימים בהסרת הסטאטוס האתרוגי מהם, בהעמדה לדין, בענישה ובחרפה וקלון… כך, הפכו יהודים יקרים ואידיאליסטיים לקורבנות של הצלת עור האחוריים של מישהו כוחני…
  אבי, ז"ל, נהג לספר כיצד זירזו אנשי היודנראט זה את זה, בהעמיסם יהודים אחרים על המשאיות: "קחו… קחו… בלי רחמים! שאלמלא-כן יקחו הגרמנים אתכם ואת ילדיכם…!!!". כאשר תמו המשלוחים, ניגש קצין הגסטפו אל ראש היודנראט ואמר: "נהגת באחיך היהודים כמו כלב. כעת תמות כמו כלב!" שלף אקדח וירה בראשו…
  רבותי, ההיסטוריה, גם המוזרת, חוזרת וממוחזרת…!

  • zfonim הגיב:

   צודק, אך אסור לשכוח שיש גם בית דין של מעלה – ורשימת השותפים לפשע מופיעה בכתבה לא סתם. אפשר לעבור אחד אחד ולראות מה קרה להם מאז.

 2. פינגבאק: אפרופו אהוד ברק | מיומנו של זקן השבט

 3. פינגבאק: לקראת תשעה באב | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s