הסיפור המדהים של הנבואה

The amazing story of prophecy

סיפורי הסוכות תש"פ

סיפור שלנו חייב הקדמה: כולנו חושבים שאנו מכירים את הטבע האנושי, טבע של עצמינו. אך לא. בזמננו אפשר לייצב  בן אדם כך, שיהיה מסוגל למעשים שבמצב רגיל לא היה מתקרב אליהם. אפשר גם לשתול רגשות שיהפכו את האדם לחיה או לרובוט. התחילו בזה השמאלנים הקיצוניים עוד בשנות השלושים של המאה שעברה: קומוניסטים בברית המועצות ונאצים בגרמניה, בהן מלאכת שטיפת המוחות הפכה לאומנות ממש.

רובכם קראתם או שמעתם לפחות על ספרו של ג'ורג' אורוול  (George Orwell )1984 המוקדש לחיים במשטרים טוטליטריים ההופכים את האדם לרובוט שיבצע הכל מה שיכתיבו לו. הדבר הבסיסי בחברה הזו – השנאה, חייתית, שאין לה שום הסבר הגיוני. בואו נתבונן בקטע של הסרט המבוסס על הספר: "שתי דקות השנאה". לצערי אין לו תרגום לעברית אך הרוח של הסיפור בטח אפשר לקלוט.

1984 (1/11) Movie CLIP – Two Minutes Hate (1984) HD

Movieclips

אם מישהו חושב שכל הסיפור שייך רק למשטרי הדיכוי שהזכרתי – שיחשוב מחדש. מציג לפניכם בצילומי המסך סיפור נבואה שהתגשמה בשנים האחרונות – סיפורו של אהרן דב הלפרין . הקישור בסוף.

הקישור:

http://www.ch10.co.il/news/542749/?fbclid=IwAR1XevFZfvNnXewyBlPeyeIdnJCAnc8mO_U-DcPFUJnq-x_RS5eYP6ncCJc#.XaZJXkZvZME

מעניין: לו הייתי מגדיר את המצב העכשווי אצלנו, הייתי מגדיר אותו בדיוק באותה הצורה

מועדים לשמחה!

אותו הנושא:

בחירות 19: הכל כבר היה

פורסם ב- 17 בפברואר 2019

ראיון של בנימין נתניהו לערוץ 20

פורסם ב- 17 ביולי 2017

רודי ג'וליאני על המלחמה תקשורתית נגד בנימין נתניהו

פורסם ב- 29 בינואר 2017

המאפיה המשפטית בפעולה

פורסם ב- 25 בינואר 2017

פיגוע תקשורתי אחרי פיגוע בפריס?

פורסם ב- 15 בינואר 2015

שני צעירים

פורסם ב- 14 בנובמבר 2011

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, כללי, סרטונים מעניינים, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על הסיפור המדהים של הנבואה

 1. drshafli הגיב:

  שינאה ממומנת ותעמולה משומנת אינן בבחינת "שינאת-חינם", כלל ועיקר…
  כל מה שמשולם – איננו בבחינת "חינם".
  ישנם הרבה גורמים עוינים ושונאי-ישראל, שעינם צרה בעם ישראל כאשר יש לו מנהיג כשרוני ומצליח (לא חף מחסרונות – אבל: כשרוני ומצליח!). הם מוכנים לשלם כל הון, על-מנת להפילו, כדי שיבוא תחתיו שלומיאל וביש-גדא, חדל-אישים וכשלוני… והנה: זה מה שהם עושים כל הזמן.
  ה"עם נבל ולא חכם" (קראנו לא מזמן…!) שלנו, מתפתה להרפתקאות… זה טבוע בו גנטית: הפלגנות, המחנאות והיריבות חופרות מתחתיו וכורות את קבריו… נדמה לו, שמעבר לפינה ימצא מנהיג בשיעור-קומה של נתניהו: "אין אדם שאין לו תחליף". המאנטרה הנבובה-ריקנית הזאת תהפוך למלכודת שלו.
  מי שמוקף באויבים המשליכים אבנים – אינו יכול להסתתר מאחורי זכוכית. מי שמוקף בשונאים החמושים בטילים ארוכי טווח – אינו יכול להרשות לעצמו הרפתקאות של אקרובטיקה פוליטית.
  אבי, ז"ל, לימד אותי כלל-של-פלדה: "אם אתה צריך את הגנב – הורד אותו מעץ התליה". מגעיל אותך? – קח פראמין! מרגיז אותך? – קח ואליום! אל תזרוק את המכנסיים הישנים, לפני שבדקת אם החדשים עולים עליך ואם הרוכסן נסגר…
  עברו עלינו תלאות וייסורים של אלפיים שנה עד שהגענו לכאן. אל תהרסו את זה בחיפוש הרפתקאות ואתגרים: המחשבה על "יש אולי, יותר טוב" גורמת לאבד את הטוב שיש…
  ידוע משל קרילוב, על הכלב ששמט מפיו את הנקניק אל תוך הנחל, כי ראה שלכלב שבמים (בבואתו המשתקפת) יש נקניק גדול משלו בפיו. הוא רק ביקש לתפוס את הגדול יותר, העסיסי יותר… וד"ל!

 2. davidpisanti הגיב:

  הכוחות החיצוניים הפועלים על המדינה הם גדולים.
  הגלובליזציה והסגידה לשטן שהם הגילגול המודרני של הנאציזם עוד לא עברו מן העולם.
  הם פועלים גם דרך "אידיוטים שימושיים", דרך התקשורת ובתי המשפט.
  אבל,
  בהחלט יש תקווה.
  עליית טראמפ מסמנת את המהפך השלטוני העולמי.
  האור כבר מנצח את החושך.
  ושיהיו בשורות טובות מ.י.ד.
  חג שמח.

 3. davidpisanti הגיב:

  בספר 1984 של אורוואל הוא פשוט גילה את התכניות השטניות שלהם !!

 4. davidishshalom1 הגיב:

  במשך עשור לא נקף נתניהו אצבע כנגד כנופיות שלטון החוק כלשונך, למרות אזהרות רבות, גם שלי. עתה הגיעה הרעה עדיו, אבל זה היה צפוי וברור. ולכן הוא שלא רק שלא נלחם בממסד המשפטי הרקוב והמושחת, אלא אף הגן עליו, מן הדין והצדק שעתה ישלם את המחיר של מחדלו ההיסטורי שאין לו כפרה. ואף על פי כן, אנחנו בימין נאבק כנגד פוטש של מנהיגנו הדגול, נגד חיסולו הפוליטי באמצעות תפירת תיקים על ידי החונטה הקרימינלית האנטי ציונית שהשתלטה כאן על רוב מערכות הכוח במדינה.

  • drshafli הגיב:

   גם ניקוי האורוות בתשקורת לא היה ניקוי יסודי. גם זה מתנקם בו קשות…
   התקשורתנים, (ביטוי נרדף ל"גברתני-התקשורת"), גרמו לו נזקים גדולים בהרבה ממה שיכולה המערכת ה"משפטית" לעולל לו…
   למעשה, הקדימה המערכת התקשורתית את המשפטית. האשימה, הוקיעה, שפטה, פסקה, גזרה וחרצה את דינו ב"לינץ' ציבורי" שעוד לא היה כמוהו.
   המערכת התקשורתית אף הקדימה כל הוצאה-לפועל: שיפדה, צלבה, תלתה וריסקה את ראש הממשלה, תוך יצירת "דעה קדומה" בשטיפת מוח שאין לה תקדים. למעשה, אין שופט/פרקליט שאינו קורא עיתונים, אינו צופה בטלביזיה ואינו מאזין לרדיו. השופט צריך להיות "סופרמן" או אחד ממלאכי-השרת, כדי להתעלות מעל להשמצות המוצגות בתקשורת כ"עובדות-ללא-עוררין". אין מצב שבו יהיה השופט מנוטרל מההשפעות הסוגסטיביות של המערכת התקשורתית. הסיכוי לבירור האמת ולמשפט צדק – הולך ופוחת עד לאיפוס…
   מאחר ואין כתב-אישום: נכון, שעפ"י ההגדרה המשפטית אין כאן "סוביודיצה", אף שהיפנוזה תקשורתית אפקטיבית והרסנית הרבה יותר. עד שהמחוקק לא יתן דעתו על השתנות הנסיבות עם התקדמות הטכנולוגיה של הפצת מידע מגמתי.ע"י אינטרסנטים – התשקורת תחגוג את נצחונה המכריע, על כל מערכות הצדק והמשפט…
   גם הרשתות החברתיות תרמו, בנדיבות, את חלקן ל"הו-הא, הו-הא!" האינטנסיבי…
   הגיע רגע ההכרעה: המחוקק חייב להגדיר, חד משמעית, את יסוד-העוולה בלינץ' תקשורתי. הן בעיתונות ובשידורים, הן ברשתות החברתיות. זה חייב להירשם בחוק הפלילי ולקבל הגדרת "עוון" או "פשע", בנוסף לזכות הקורבן לפיצויים על הפגיעות בו.
   את כל זה "פיספס" ראש הממשלה נתניהו, כי (באופן שגוי, כנראה) היה עסוק מדי בבטחונו וטובתו של עם-ישראל. אל תספרו לי על "טובות הנאה" שלו ושל בני-ביתו. כי, כאשר אתם מתהפכים על יצועיכם ונופחים מתוך בטן מלאה במטעמים – זוהי שעתו, לשיחה מדינית, עם עמיתיו האנטיפודיים ביבשת אמריקה או אוסטרליה… כאשר אתם יוצאים לבלות – הוא מתרוצץ בעולם, לייצג אתכם, להיטיב את חייכם ולהעניק לכם הגנה…
   אנחנו, כפויי-הטובה, ראויים לעונש!

 5. אבישי גורן הגיב:

  יש להבחין בין הקטעים האינפורמטיביים שבמאמר מבית חב"ד לגבי השנאה היוקדת של השמאל לנתניהו ולקיום היהודי, לבין הפולחן החב"די לרבי המנוח שלהם. הוא היה אדם בעל יכולת ארגונית מצוינת, אך רחוק מאוד מיכוךת ראיית עתידות.
  כך למשל אמר במלחמת המפרץ הראשונה שאף אדם בארץ לא ייפגע מטיל עירקי , חסידיו צמצמו את זה מהר ל"לא יגיע לבני ברק" ו"איש בבני ברק לא ייפגע מטיל". ונפגעו ומתו בבני ברק !
  לפי הדו"ח הבא של Human Rights Watch(מי אמר שארגוני זכויות אדם דואגים רק לערבים?)

  http://www.hrw.org/reports/1991/gulfwar/CHAP8.htm

  הנה הציטוט הרלבנטי:

  The location of the missile * was the borders of Ramat Gan and Bnei Brak municipalities, east of Tel Aviv city. The impact site is recorded as having been off HaRoe, a major road in central Ramat Gan, but much of the destruction spilled over into Bnei Brak, with which this district merges imperceptibly. Bnei Brak is dominated by ultra-Orthodox Jewish seminaries and religious-student homes. The Burmese Embassy in Ramat Gan, 400 meters from the missile's point of impact, was virtually destroyed, according to Israeli eyewitnesses who drove along the main road a few days later.

  As MEW was unable to inspect the embassy site, it is unclear whether a separate warhead was responsible for the embassy's destruction or simply a large piece of debris from a mid-air explosion. Breaking a policy decision announced on January 31, an IDF spokesman said that several Patriot missiles were fired at the incoming Iraqi missile, and the government-controlled media acknowledged that large amounts of debris fell across a wide area of Bnei Brak and Ramat Gan.

 6. אבישי גורן הגיב:

  כדאי מאוד לשים לב לזה שיש כל מיני כאלה שבשביל שיאמינו כאילו לרבי שלהם או לאבא שלהם יש סגולות פילאיות ושהם נביאים משיחים או אפילו אלוהים הם ממציאים כל מיני סיפורי שקרים עליהם.
  רק בתור דוגמא תיקחו מה שקורא עם הרב מרדכי אליהו שהבן שלו עושה ממש תעשיה של פולחן סביבו עם ככל מיני סיפורים שלא היו ולא נבראו. תסתכלו ב"אביהם של ישראל" , ובכל הסיפורים שהוא לקח את רחל אמנו לךמחלמה ברצועת עזה , שיישר וסידר את העצמות של החיד"א ועוד שטויות כאלה , והכל בשביל לקדם את היללד שלו שמואל מצפת.

  • drshafli הגיב:

   אני, כמו שאר הקוראים, זכאי לקרוא הקלדה ראויה. קודם כל הקלד כראוי. אח"כ בדוק אם הכל נכתב כדבעי וללא שגיאות כתיב. (קורה וקורא אינם היינו-הך!). המילה "כאילו" – אינה שייכת לבוגרי גן-חובה. רק בסוף, לאחר בדיקה והגהה – שלח את תגובתך.
   באשר לתוכן: לך לטבול במקווה טהרה, לפני שאתה משתלח ברב מרדכי אליהו זצ"ל. לא כל מה שאינך מבין אינו נכון. אלא שבעוונותיך ובאיוולתך, אף המקובל, הגאון והצדיק הזה, "מגוייס" למלחמתך באדמו"ר מליובאוויטש וברב שמואל אליהו שליט"א (שמא תאמר שגם סרטון הוידיאו של האדמו"ר מפוברק?!)

 7. אבישי גורן הגיב:

  לDRASHAFLI
  1. בענין הקפדה על הקלדה אני מקבל את הערתך ואשתדל להגיה את המוקלד .
  2. אתה קובע שהסיפור על הפעלת רחל אמנו בעזה הוא "השתלחות" – ראה כאן
  https://www.youtube.com/watch?v=yGIf5rfsfdk .
  האם טבלת לפני ש"השתלחת"?
  לא טענתי שהקלטה זו היא זיוף https://youtu.be/oGLYzF5mCqQ?t=46
  הוא מחליף את הפסוק "לראות עוזך וכבודך" כלפי הקב"ה , ב"לראות נפשי וכבודי" כלפי עצמו.
  גם זה לא זיוף https://www.youtube.com/watch?v=hiUeGZZ6qnA
  3.
  בקיצור:המשטמה כבשה אותך כליל, כי "השנאה מקלקלת את השורה". ואולי ל"דעתך" לא היו גם חז"ל מעולם??? והכל התחיל בו.

  • zfonim הגיב:

   אשרתי פרסום התגובה אף שיש לי ספק באמינות חלק מהסרטונים שהקישורים אליהם מופיעים בה – העיקר האחרון שיש בו כנראה קטע "מבושל". בקשתי לבדוק את זה. אך בכל נושא יש צורך בכמה נקודות המבט כדי להגיע לאמת. מבקש רק לא להתלהם ולהתייחס בכבוד הדדי.

 8. אבישי גורן הגיב:

  ל DRASHEFIL הנכבד
  במקום לדון ולקבל את האמת שאני מציג , אתה מפגין חוסר ידע בלשון העברית ומתגולל עלי בטענות שוא.
  השימוש ב"כאילו " שבו השתמשתי הוא תקין לחלוטין !
  אתה פוסל את דברי חז"ל במשנה : "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים ".
  ואתה פוסל את המצוה "מדבר שקר תרחק" .
  מאחר שאתה חסר ידע ראוי שלא תכתוב לציבור.
  חובתנו להכיר את עולמנו.

 9. אבישי גורן הגיב:

  לצפוני הנכבד .
  אתה צודק לחלוטין בזה שלעיתים קשה להאמין למראה העיניים.
  ממש כך חשב הרב עובדיה יוסף , ולכן דרש וחקר היטב ומצא שאכן אמת נכון הדבר . בחצר שלו לא (רק) שעושים אותו משיח , עושים אותו אלוה והוא אומר להם את זה.
  ולכן יצא להגנת הרב ש"ך שמותקף על שאומר את האמת בענין זה .
  נא להאזין לרב עובדיה : https://youtu.be/YRg0HZGeeBY

  על הפולחן שמתפחים לרב מרדכי אליהו ודורשים להתכופף ולסגוד לו כתב הפוסק הידוע הרב יהודה הנקין מירושלים:
  הצופה כט אדר א' תשס"ג 3 מרץ 2003 .
  דברי הפוסק הרב הנקין מכוונים למעשה ישירות לכאלה מסוג drshafli שמשתלח בגסות " עוונות ואיולת" במי שלא מתכופף. " הלך לאיבוד אם כן, מי שלא כפף את עצמו לא רק לנשק את ידו של הרה"ג, אלא בעיקר מי שלא התכופף שכלית לקבל את דעותיו ומרותו." להלן דברי הפוסק,הצופה כט אדר א' תשס"ג 3 מרץ 2003:

  הרב יהודה הנקין
  לא להתכופף
  "הבה נכיר בעובדות ובמציאות, כי חובה עלינו לקבל דעת תורה ולהתכופף (כן, להתכופף !!!) ולקבל את מרותו של מורנו ורבנו הרה"ג… שליט"א איש ההלכה המוסר המחשבה והקבלה, ויהיה הוא החוליה המקשרת בינינו לבין העולמות העליונים,"ויפתח בדורו כשמואל בדורו… כהרה"ג… בדורנו ".

  דברים אלה הופיעו בגיליון פרשת תרומה של "מעייני הישועה ", המחולק בעיקר בבתי הכנסת הציוניים-דתיים. הם נכתבו בסיום ספור של פלאים, כיצד הבבא סאלי ז"ל נתן לרה"ג הנ"ל את גלימתו וברך אותו שילבש אותה בעת שיקבל את פני המשיח. כן הובאו שם תוכנם של כמה חלומות ומעשה של שעון פלאי העשוי לבשר את בוא הקץ, כפי שסיפר הרה"ג עצמו לכותב המאמר, ראש ישיבת 'אורות האר"י' בצפת. והלה סיכם:

  הרי…חי אתנו בדורנו.הוא מחזיק בביתו את הסימנים לביאת המשיח. הוא בע"ה ילבש את גלימתו של הבבא סאלי ויצא להקביל פני משיח…! האם אנו יכולים להמשיך את חיינו כאילו דבר לא קרה? האם לא כדאי לעצור כולנו לרגע ולהודות בפה מלא? הלכנו לאיבוד?

  הלך לאיבוד אם כן, מי שלא כפף את עצמו לא רק לנשק את ידו של הרה"ג, אלא בעיקר מי שלא התכופף שכלית לקבל את דעותיו ומרותו.
  והדברים צורמים מאוד, בפרט למי שלא גדל על מעשי נסים וסיפורי צדיקים.
  דומני שטענות כאלה אינם יכולות לזכות לחסינות משום "כבוד התורה", ועל המפיץ אותן או המחזיק בהן לצפות לביקורת. גם ידוע מהלכות לשון הרע שהמפריז בשבחו של אדם עלול לגרום לו רעה, כי אחרים יפקפקו בדברים ומתוך כך יאמרו דברים גם שלא לכבודו. הוא הדין, למי שמפריז על רבו. וכל שכן הוא הדין, למי שמייחס לעצמו סמכות ציבורית ופוליטית במקום שההלכה אינה מקנה לו.
  (עד כאן דברי הפוסק הרב הנקין)

 10. אבישי גורן הגיב:

  הפוסק הרב יהודה הנקין על איסור אכילה משחיטת חב"דניק שמאמין שהרבי שלו רממ"ש ( רבי מנחם מנדל שניאורסון) ז"ל הוא אלוהים. ( ראה בפרט קטע אחרון)
  https://www.sefaria.org.il/Responsa_Benei_Banim%2C_Volume_IV.26?lang=he
  שו"ת בני בנים, חלק רביעי, כ״ו
  המאמין בפלוני שהוא המשיח
  ב"ה, כ"ג תמוז תשס"ג
  לשואל אחד
  הלוואי ואזכה להיות עבד נאמן לתורה… ואם היתה לי סייעתא דשמיא בדברים שכתבתי עדיין אני כמי שצלחה עליו רוח ה' וניבא לשעתו ובשאר זמנים הוא ככל אדם. העולם אינם מבחינים בין חיבור למחבר ואם הם רחוקים מהמחבר במקום או בזמן מדמים שענן ה' מעליו יומם ואש לילה, ואם הם קרובים אליו אזי תוהים להפך היאך רוח ה' נהיה בפיו או בקולמוסו והלא הוא נראה ונשמע כמונו. וזו כוונת הפתגם אין נביא בעירו או לעירו שהובא בפוסקים, ואינו בדברי חז"ל אבל הוא בברית החדשה להבדיל בין הטהור לטמא, וטרחו למצוא לו מקור בקודש ובספר מעט צרי הביא שיש לדייק כן ממה שנאמר הגם שאול בנביאים.
  בדבר הצפייה למשיח כתבתי בבני בנים חלק ג' מאמר ג' ובשם הגמו"ז זצלה"ה שהחיוב הוא לצפות כל יום שיבוא ולאו דווקא לצפות שיבוא כל יום. אך רבים מתקשים לעמוד אף בזה, ויש שנוח להם מצבם ומקומם והצפייה למשיח היא רק מן השפה ולחוץ ואילו אחרים רוצים כל כך שיבוא המשיח עד שמדמים לעצמם שהוא כבר בא.
  מה שרבים מחסידיו מדמים שהגאון רממ"ש ז"ל הוא מלך המשיח הוא הבל ושטות אבל איני יודע איזו מינות ואפיקורסות יש בזה, הלא הם מצפים למשיח ומאי איכפת לן שלדעתם הטועה כבר היה ומת ועתיד לחיות שוב ולמלוך, סוף סוף הם מצפים למשיח שיבוא ועדיפא מרבי הילל במסכת סנהדרין דף צ"ח עמוד ב' שאמר אין משיח לישראל שכבר אכלוהו בימי חזקיה עכ"ל ולא נידון על כך כאפיקורס. ומה שהם טועים בזהות המשיח אינו אלא כמי שמדמה לעצמו שהמשיח לא יהיה אלא מי שיש לו שיער אדום וששוקל כך וכך שכל אלה הם דברי הבל ושטות אבל אפיקורסות אין. ולכן בטועים אלה אם הם מקפידים במצוות אין חשש לאכול משחיטתם ושאר העניינים שהזכיר במכתבו.
  ברם כל זה רק לגבי הטוענים שרממ"ש ז"ל הוא המשיח כביכול. אבל מי שיש אצלו שום ניצוץ כלשהו של בלבול וערבוב גבולות בין הרבי שלו לבין הקב"ה עצמו ח"ו כמו שראיתי כותבים בעו"ה, הרי הוא מין ואסור לאכול משחיטתו ולצרפו לכל דבר שבקדושה ופסול לדון ולהורות וכו' ככל התורה הכתובה בספר. רק כמדומה שהנכשלים בזה הם עדיין מיעוטא דמיעוטא ואין צורך לחשוש להם, אבל אם מתברר שאחד מסוים הוא מין שכזה צריך למצות עמו את הדין.
  יהודה הרצל הנקין

  • zfonim הגיב:

   כל מטרת "הסיפור" הייתה לגנות את השנאה ואת אלה שמציתים אותה. איך יוצרים את השנאה? פשוט מאשימים איש או קבוצת אנשים או עם שלם בדברים שקריים, מפיצים אותם בכל דרך אפשרית – ולאורך הזמן זה עובד. מה עשו האנטישמים במשך אלפי השנים? הפיצו כל מיני סיפורי שקר הקשורים ליהודים כדי להצדיק את שנאתם, זו גם הדרך המקובלת אצל השמאלנים מזנים שונים – חייתי עשרות שנים ב"גו העדן" הקומוניסטי – והשמאלנים כאן הם העתק המדוייק של המקור. דוגמת "מערכת השנאה לבנימין נתניהו" עם התיקים התפורים אומרת הכל. התגובה האחרונה של אדון אבישי גורן מזכירה לי מאוד את השיטות הקומוניסטיות: אין איש חב"ד שיגיד שהרבי הוא אלוהים – ועל זה בנוי כל הבניין של שקר.
   מהצד השני האמת היא שיש אנשים שרואים דברים הנסתרים מאחרים – אני אישית הייתי עד לסיפור הנס הקשור לרבי מליובאוויטש. מקווה לפרסם אותו בבוא הזמן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s