אביגדור ליברמן: פרופיל הפוליטיקאי

Avigdor Lieberman: The politician's profile

הכתבה פורסמה בסוף מאי 19, אך כעת היא אקטואלית לא פחות – הרי האיש הוא אחד הקודקודים של קדחת הבחירות הנמשכת כבר יותר משנה. אני מחדש אותה עם הדגש על הסיפור שבזמנו הרעיש עולמות – סיפורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן ועיר ערבית קלקיליה הנמצאת "בשכנות טובה" עם כפר סבא. בתכנית המאה של נשיא טראמפ זו נקודה המוקפת בשטח ישראלי. זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע לו שר הביטחון ליברמן היה מצליח לבצע את זממו. קטע של מפת תכנית המאה:

עברו כבר יותר מחודש וחצי אחרי הבחירות, אך הקלחת הפוליטית ממשיכה לבעבע. ממשלה חדשה עוד לא קמה, הכנסת עובדת רצוף בהילוך סרק, ושום דבר לא זז ממקומו. בואו ננסה להבין למה.

רשימות רבות "רצו" בבחירות, לא נתייחס כאן לאלה שבריש גלי הכריזו על המטרה העיקרית שלהם: סילוק מפלגות הימין, השותפות לקואליציה הקודמת מהשלטון. להיטימי, זו המטרה העיקרית של הבחירות: בירור רצון העם, קביעת הרכב חדש לבית המחוקקים והקמת ממשלה חדשה לפי תוצאות הבחירות . הבעיה העיקרית שרצון העם ידוע, רוב העם הוא יהודי, ציוני ופטריוטי. את זה ידעו גם ארגונים הזרים הבוחשים בכל המערכות בארצנו הקטנטונת, כולל פוליטיקה ומערכות השלטון, ומשרתיהם הנאמנים ממערכת המשפטית שבעשרים וחמש שנים אחרונות הפכו לזרוע העיקרית  להפיכת המדינה ל"ישראל החדשה" – כמו ארצות אירופה, בהן אותן המערכות הגישו את מדינתם לפולשים האסלאמיים על מגש של כסף.

מה עשתה החונטה המשפטית? קודם כל חיסלה פוליטית את האלה שעמדו בדרכה (ראה כתבה: "המאפיה המשפטית בפעולה"), אחרי המהלך הזה בתקופת חגיגת השחיתות (1995-2007) נבחרו כמה פוליטיקאים מושחתים, נפתחו להם או לבני משפחתם תיקים וכעת מחזיקים אותם "בביצים" – תעשו "מה שצריך" – התיקים לא יפעלו, לא – נרדוף אותכם. הפכו אותם לסוסים הטרויאניים. בקבוצה הזו נמצאים ראשי מפלגות, "כאילו" ימיניים, שהיו שותפים לממשלה הקודמת: כחלון, דרעי, ליברמן

https://www.historyanswers.co.uk/ancient/what-were-the-seven-ancient-wonders-of-the-world/

לא נדבר כעת על זיופים בבחירות, אף שאפשרותם קיימת ולמערכת המשפטים יד ורגל בתהליך עצמו ובקביעת התוצאות. לשלושת ה"מנהיגים"  שהזכרנו תיקים "במערכת" וכנראה סוכם איתם על דרך פעילות כלשהי. אחד מהם כבר ידוע כסוס טרויאני של המערכת המשפטית (כחלון), את שניים האחרים כנראה "הכינו" כדי שהם ייכנסו לזירה במידת הצורך. כעת הגיע הזמן לאביגדור ליברמן

       מיהו אביגדור ליברמן?

לאיש כבר וותק לא קטן בזירה הציבורית, גם כאן בבלוג כתבתי עליו. אשתדל לתת קטעים (גם בצילומי המסך) וקישורים לכתבות שונות בהן פרטים העוזרים לאפיין את האיש, כדי לדעת למה לצפות ממנו.

נתחיל מכתבה שפורסמה לפני כחצי שנה כאשר האיש היה שר הביטחון והיה שותף למינוי הרמטכ"ל החדש לצה"ל. הכתבה: "מינוי הרמטכ"ל: הסיכום". אציג בצילומי המסך את הקטע המתייחס לאביגדור ליברמן והקישור

"לסיכום: אחרי שנתיים וחצי בתפקיד אפשר להגיד בבטחון סביר שאביגדור ליברמן הוא שר הביטחון כושל, הוא הפך לבובה של החונטה המשפטית וחבורת המטכ"ל הכושלת."

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2018/10/21/מינוי-הרמטכל-הסיכום/

לפני כשבעה חודשים פרסמתי סיפור על הטייקון האוסטרי מרטין שלאף והפוליטיקאים ישראליים, בינם גם אביגדור ליברמן. קטעי הפתיח בצילומי המסך והקישור:

הקישור:

https://zfonim.wordpress.com/2018/10/28/מרטין-שלאף-המושך-בחוטים/

ציוץ מעניין שהופיע אחרי הבחירות לכנסת:

בשנת 2013 פרסמתי כתבה "מרטין שלאף והשחיתות בפוליטיקה הישראלית", בה אפשר למצוא אוסף מאמרים על פעילותו של הטיקון האוסטרי בקרב הפוליטיקאים הישראליים. מציג תרשים מעניין של זרימת הכסף ממקורות הקשורים אליו (מכתבה של פזית רבינא בעיתון "מקור ראשון":

אפשר לספר לא מעט סיפורים על האיש, אך משבר אחד שהתרחש כשנה אחרי מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון מאפיין את דרכו ואת התנהגותו ואת כוונותיו. מדובר על משבר קלקיליה שהתקשורת הממסדית משתדלת לא להזכיר.

מובלעת קלקיליה, בסיס קדמי של ארגוני הטרור מסוגים שונים הפועלים בלב הארץ, אחרי הסכמי אוסלו הפכה לבעיה ביטחונית שניסו להתמודד איתה בדרכים שונות. במקום לעודד את מעברם של תושבי קלקיליה ל"גושי ההתיישבות הערבית" בשומרון או למדינות ערב אחרות שר הביטחון ליברמן בתמיכת הפיקוד העליון של הצבא החליט לפתור את הבעיה בהגדלת שטחה ובפיתוחה המואץ של העיר – דרך ישירה להעצמת הבעיה.

תכנית להרחבת העיר קלקיליה שאדון ליברמן תמך בה.

קטעים משתי הכתבות של אותם הזמנים על הסיפור בצילומי המסך והקישורים. נתחיל בכתבה של נועם אמיר באתר ערוץ 20

הקישור:

http://www.20il.co.il/%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%9E%D7%9F-%D7%96%D7%94-%D7%95%D7%95%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%97-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%90%D7%99-%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F/

 כתבה של אריאל כהנה בעיתון "מקור ראשון":

הקישור:

https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/1/ART2/883/425.html?hp=1&cat=404&loc=74

ברור שעל מדיניותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן השפיעו רבות הקשרים בינו ובין הטייקון האוסטרי מרטין שלאף וארגונים זרים אחרים הפועלים בישראל.

נושאים דומים:

מרטין שלאף – המושך בחוטים

פורסם ב- 28 באוקטובר 2018

מינוי הרמטכ"ל: הסיכום

פורסם ב- 21 באוקטובר 2018

המאפיה המשפטית בפעולה

פורסם ב- 25 בינואר2017

מרטין שלאף והשחיתות בפוליטיקה הישראלית.

פורסם ב- 08.2013

מצאתם טעות בכתבה? כתבו בבקשה בתגובה – הכל יתפרסם

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, קישורים מעניינים, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על אביגדור ליברמן: פרופיל הפוליטיקאי

  1. דויד פיזאנטי הגיב:

    זה מדינה זה ?

  2. פינגבאק: מלחמת הסקרים 2019 | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: חבורת "שלטון החוק" בפעולה | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s