אלה שליטך, ישראל!

(במדינת החלמאים 18)

       חשבתם על זה בכלל?

עד עכשיו חשבתי שבמדינתנו עם כל הבלגן מסביב בכל זאת קיים סדר כלשהו. יש כנסת שנבחרת כל ארבע שנים (אולי פחות), ממשלה שאמורה לשלוט ולבצע את רצון הבוחר. האירועים האחרונים הוכיחו שהכל בלוף. עובדים עלינו. איך שלא נצביע – השליטים יישארו במקומם ויבצעו את רצונם או את רצון מפעיליהם (אפילו לא נדע מי הם). התנהגותו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני  ייעוץ  עו"ד  מייק בלס הראה באור היום מי הוא השליט.

           מייק בלס: "מדינה זו אני!"

מגיעות לו הרבה תודות על זה. הסיפור ממש חם: מאחז מגרון, שהתושבים רכשו את רוב השטח עליו הוקם – בחודש יולי החליטה ועדת השרים להתיישבות, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי עמדת המדינה בבג"ץ תהיה שאם תוכח כשרות הרכישות – תהיה הממשלה מוכנה לאשר אותן ולהסדיר את המבנים שהוקמו עליהן. אדון מייק בלס התנגד להחלטה זו ולבסוף ה"מדינה" הגישה לבג"ץ מסמך שבו היא שבה ואומרת (יום ב', 20.8.12) כי יש לפנות את מגרון – דעתו של בלס. הממשלה נותרה עם הזנב בין הרגליים. אז מי השליט? הפקיד. אם מישהו האמין ב"דמוקרטיה הישראלית" אז זו ההוכחה המוחצת שהיא פשוט בלוף, גורנישט, כמו שהיו אומרים אבותינו. לצערי, הוא לא לבד. הוא חוליה במערכת מאורגנת היטב שהשתלטה בשנים-שלושה עשורים אחרונים על המדינה והיא השולטת. להצבעתו של עם ישראל בבחירות אין שום משמעות. הם השליטים! כל הממשלות היו ונשארו ממשלות בובות שתמיד מניעים אותן לכיוון "הרצוי".

       מי הם השליטים?

את נותני הפקודות כנראה לא נצליח להכיר – הם מסתתרים אחרי מספר חוליות ביניים ורק הקצוות מוכרים לנו: הקרן לישראל החדשה, מכון וון ליר, המכון הישראלי לדמוקרטיה ואחרים. קודם כל אפשר בקלות להגדיר את התחומים הגלויים של השליטים: מדובר על מערכת משפטית עם זרועות בכל המנגנונים הממשלתיים השולטת גם במשטרה שהיא רק כלי ביצוע ובתפקודה ומחדליה אפשר להאשים את ה"קבוצה" השולטת והיא נעזרת בתקשורת הכתובה והאלקטרונית.

ארגוני הקצה

ברור שרוב רובם עובדי המערכות הללו הם עובדי מדינה רגילים המבצעים את תפקידם (לדעתם) נאמנה. כאן מדובר על קבוצה מצומצמת מאוד של "קדקודים" שמסוגלים להפעיל את כל יתר הזרועות ולשלוט במוסדות שהם בעצם  "הריבון". קשה מאוד לשייך לאישיות ספציפית בפעילות מסוג זה – רק מייק בלס ושי ניצן בלטו כאן אבל הרושם שלי הוא שהם אנשי ביצוע ולא נמצאים בראש המערכת. מבחוץ זה נראה כאילו ארגון חשאי מפעיל את כולם וכל המוסדות במדינה עומדים דום. מה זאת אומרת – מערכת משפטית הקדושה! הבסיס האיתן של הדמוקרטיה!

       אמצעי התקשורת

בכל מערך הכוחות הקיים כאן – לאמצעי התקשורת יש תפקיד חשוב מאוד: להכין את העם מנטלית לקבלת המציאות שהיא בעצם ההפך הגמור של הסדר שצריך להיות במדינה דמוקרטית. לא כל התקשורת משתפת פעולה, אבל רוב רובה כן וקודם כל חייבים להזכיר את מחלקות החדשות של רשות השידור הממלכתי  וגלי צה"ל. בנוסף מובטחת תמיכה לכל המזימות שהזכרנו באמצעי התקשורת הפרטיים (כתובה ואלקטרונית) השייכים לברוני התקשורת הידועים.

       הסיפור של ה"פוטש"

בהקשר להתנהגותו של אדון בלס בנושא מגרון יש הטוענים שזה היה "פוטש" (הפיכה בלתי חוקית) נגד השלטונות החוקיים במדינה. כנראה זו טעות כי המוסדות החוקיים אצלנו לא שולטים כבר מזמן. מתי זה התחיל? אפשר ברמת דיוק סביר לקבוע את תקופת התחלת המהפך לפי התחלת השימוש במושג: "שלטון החוק". מישהו זוכר שימוש בביטוי הזה לפני שלושים וחמש או ארבעים שנה בתקשורת עממית? לא היה!  זה התחיל בחשיפת שחיתויות בממשלת רבין הראשונה (פרשיות אברהם עופר, אשר ידלין ואחרים) וממשלת בגין אחריה שבהן ראשי הממשלה היו אנשים המושפעים בקלות ע"י גורמים חיצוניים. במקביל הוקמו בארץ קרן חדשה לישראל, מכון ישראלי לדמוקרטיה וארגונים אחרים שליוו את המהפכה המשפטית עד להשגת שליטה מוחלטת בכל זרועות השלטון, כולל צה"ל (מוסד הפרקליט הצבאי הראשי – פצ"ר).

       שלטון החוק?

לרבים מאוד יש גם בעיה עם הבנת הביטוי "שלטון החוק" –  כאן מדובר לא בשמירה על חוקי המדינה אלא ממש בשלטון אנשי החוק! אם נתייחס למשמעות הזו בדיוק – אז הכל יסתדר ולא יהיו אי הבנות: צורת שלטון הזו הוגשמה במחתרת בעזרה פעילה של הכוחות החיצוניים במספר מהלכים והיום היא שולטת ביעילות בכל המערכת הממשלתית. בעצם הגענו למצב של רודנות (דיקטטורה) משפטית מבלי שהעם הבין את זה בכלל.

כדי לשלוט במוסדות הדמוקרטיים של המדינה הם מנצלים תמיד את השוט המשפטי: לכל אחד שם קיים תיק חקירה כלשהו או לפעמים מספר תיקים (ואם אין – אפשר ליצור כאלה בקלות) שאפשר להפעיל אותם ולתפוס את "האשם" בפוטנציה כדי לנצל אותו למהלכים בכיוון "הנכון" – מבחינת אנשי "השליטים".

לדוגמה: בראש מערכת משפטית של הממשלה החוקית בישראל עומדים שני אנשים: שר המשפטים יעקב נאמן והיועץ המשפטי לממשלה. שניהם, כנראה, לא שייכים ל"קבוצה" השולטת ושניהם "למדו" על בשרם את תהליך השלטת "הרסן המשפטית" שלא יעזו אפילו לחשוב על מדיניות עצמאית בנושאים החשובים. לשר נאמן עשו אמבוש עוד בממשלה הראשונה של נתניהו. זה היה מספיק – הוא למד את הלקח לכל החיים.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כמעט מהתחלת פעילותו ועד עכשיו נמצא תחת חקירה על העסקת עובד זר בלתי חוקי על ידי אשתו. חקירה היא כמו גומי, נמשכת שנים – העיקר שיש אפשרות להחזיק אותו "בביצים" שלא יחשוב אפילו שהוא, דווקא, ראש המערכת המשפטית. כנראה, במקומו מחליט משנה לענייני  הייעוץ  אדון מייק בלס או מישהו אחר.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו עבר את פרק הלימוד: "מי הבוס" כשבסוף הקדנציה הראשונה שלו, כאשר תחת תואנה מצחיקה, חיטטו לו בלי בושה בכל מטען משפחתו אחרי עזיבתו את בית ראש הממשלה וכבר הכינו לו תיק פלילי. כנראה בגלל הגיחוך בסיפור בסוף וויתרו עליו.

       לסיכום:

טוענים שאנו מדינה יהודית ודמוקרטית. אין שקר גדול מזה. כי ל"שליטים" אין שום קשר ליהדות ועוד פחות מזה לדמוקרטיה.

ולא לעניין בכלל – רק להשכלה הכללית, מוסיף כאן כמה קטעים מוויקיפדיה על המושג "פשע מאורגן":

חוק האמריקאי מגדיר פשע מאורגן כ"פעילויות הלא-חוקיות של… התארגנויות מסודרות וממושמעות…" ארגוני פשע שומרים על חשאיות פעילויותיהם האסורות… כדי שארגוני פשע ישגשגו, נדרשת מידה של שיתוף פעולה מהחברה בה הם פועלים. לכן, בדרך כלל יש צורך להשחית חלק מהחברים המכובדים בחברה, בדרך כלל על ידי שוחד, סחיטה, ויצירת יחסים סימביוטיים עם עסקים לגיטימיים. אנשים במערכת המשפט, כוחות המשטרה ומחוקקים הם מטרה מועדפת לשליטה על ידי הפשע המאורגן…"

תמונות מלמעלה:

עו"ד מייק בלס, ארגוני הקצה, עו"ד שי ניצן, כניסה ליישוב מגרון, בול בגרמניה הנאצית לזכר הפּוּטש במרתף הבירה מ-9 בנובמבר 1923, יעקב נאמן, יהודה וינשטיין

פורסם ב-NEWS 1   ב -06.09.12

פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואלי, במדינת החלמאים, צדק, חוק ומשפט, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על אלה שליטך, ישראל!

  1. פינגבאק: שמעתם? מחפשים יועץ המשפטי חדש | מיומנו של זקן השבט

  2. פינגבאק: סיפורו של ה"פוטש" המשפטי | מיומנו של זקן השבט

  3. פינגבאק: הסיפור המדהים על… מט"ש | מיומנו של זקן השבט

  4. פינגבאק: תעשיית התיקים בפעולה | מיומנו של זקן השבט

  5. פינגבאק: מכתבו של הסופר | מיומנו של זקן השבט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s